[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Co wybierzesz?

a) Intermediate Repayment and Final Repayment
10
20%
b) Early Lump-Sum Repayment
40
80%
 
Liczba głosów: 50
Dyskutant
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: jagger3 » wtorek, 18 października 2022, 23:15

Jak wypełniałem wybór giełdy BTC, to nie podawałem adresu do przelewu tylko ID użytkownika giełdy. Naturalnie jestem na tej giełdzie zweryfikowany. Zatem zakładam, że giełdy, które można wybrać, mają przyjąć środki od syndyka i nie stwarzać potem problemów. W teorii.

Mam pytanie, jak wypełnię dane banku do przelewu oraz dane giełdy krypto, to oni za mnie wybiorą w jakiej formie wypłacić, podzielą? Czy np. to co w btc wyślę w btc a to co w cashu miałem to cash?... Bo nie było tam nigdzie wyboru preferencji. Zakładam, że lepiej wypełnić i bank i giełdę, tylko co wybiorą?

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » wtorek, 18 października 2022, 23:21

@jagger3 Dopiero przed chwilą otworzyłem dokumenty, ale już we wstępie jest wyraźnie napisane, że jeśli w claimie masz krypto, to Ty masz wybrać, czy chcesz dostać krypto na wybraną giełdę, czy kasę ze sprzedaży krypto przez syndyka.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: blink » wtorek, 18 października 2022, 23:30

ekonokomik pisze: wtorek, 18 października 2022, 10:17W drugim przypadku ryzykujemy, że pierwsze co zrobi "zaufana giełda kryptowalut", to... zablokuje nam środki przelane od syndyka i zażąda kolejnej, długotrwałej "weryfikacji" i dowodzenia całej historii Bitcoinów z goxa sprzed 10 lat.


Dlaczego giełda miałaby podważać syndyka z goxa? Przecież te btc nie są wydawane na gębę tylko na podstawie jakiś dokumentów/sald kont. Skoro ktoś udowodnił przed syndykiem że to jego BTC to dlaczego nie miałby udowodnić tego przed giełdą?

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » wtorek, 18 października 2022, 23:36

Dobra, zerknąłem pobieżnie w maile i papiery i widzę, że czeka mnie upojny weekend - dziesiątki stron dokumentów do analizy, pisanych po ang. skomplikowanym prawniczo - urzędniczym językiem ;)

Może ktoś pomoże w kilku kwestiach:
1. Wstyd pytać, ale czy znaleźliście może sposób na zapisanie tych dokumentów w formie pdf albo wydrukować? Szukałem dwa razy i nigdzie nie widzę takiej opcji. Rozumiem, że są poufne, ale ciężko skonsultować z kimś dokumenty, które można przeglądać tylko online :roll:
2. Czy dobrze rozumiem, że Early Lump-Sum Repayment powinno być wypłacone do 31 lipca 2023 i będzie to (w małym uproszczeniu) 21% claima?
3. Czy znaleźliście informację jak i kiedy będzie wyliczany kurs, w przypadku wybrania opcji by syndyk sprzedał moje bity i wypłacił fiaty?
4. Co jest potrzebne do weryfikacji? Wolałbym przygotować wszystkie materiały zanim kliknę i rozpocznę procedurę.

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » wtorek, 18 października 2022, 23:44

blink pisze: wtorek, 18 października 2022, 23:30Dlaczego giełda miałaby podważać syndyka z goxa? Przecież te btc nie są wydawane na gębę tylko na podstawie jakiś dokumentów/sald kont. Skoro ktoś udowodnił przed syndykiem że to jego BTC to dlaczego nie miałby udowodnić tego przed giełdą?


Cytując klasyka: "a kto k... tyle lat faktury trzyma?!" :P

Czy syndyk akceptując claima pytał Cię o pochodzenie Bitcoinów, które miałeś na goxie? Bo mnie nie.
Najwyraźniej do procedury zwrotu środków nie było to potrzebne wg japońskiego prawa. Syndykowi wystarczało udowodnienie, że są twoje, nie obchodziło go skąd je wziąłeś. Może zresztą sprawdzał wierzycieli i w niektórych, podejrzanych przypadkach kwestionował claima, nie wiem.

Wiem za to, że giełdy krypto od zawsze miały zasady KYC / AML ustalane dowolnie i na poziomie przewyższającym o rzędy wielkości np. wymagania banków w tym względzie.

Więc giełda, jak już trafią do niej moje bity może oświadczyć, że spoko, japoński syndyk to fajny gość, ale tu nie Japonia i mają swoje zasady, więc proszę nam się wyspowiadać i dostarczyć kwity sprzed 10 lat, albo nici z Bitcoinów.
I co wtedy zrobisz takiej giełdzie z siedzibą np. w USA?

Może jestem przeczulony, ale do dziś pamiętam jak jedna z giełd zażądała faktur za koparkę po oświadczeniu klienta, że swoje BTC (które chciał z giełdy wypłacić) wykopał. Zresztą pytań było dużo więcej i dużo ciekawszych.
Ciekawe, że przy przyjmowaniu kasy nie mają takich pytań, dopiero jak położą na na niej łapę to zaczynają się schody.

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » środa, 19 października 2022, 09:23

@ekonokomik Jak zrobisz weryfikację to tam będziesz miał podane sumy do wypłaty. W przypadku final repayment jest kwota pośrednia, którą dostaniesz wcześniej i prognozowana kwota ostateczna.
W przypadku lump-sum: tak termin i +-21% tak jak napisałeś. Po weryfikacji można sobie poklikać i posprawdzać wszelkie opcje.
Weryfikacja to zdjęcie dokumentu tożsamości (dowód/paszport/prawko etc.) oraz zdjęcie twojej facjaty. Można wgrać zdjęcia z kompa a można przy pomocy QR kodu uruchomić webową apkę na telefonie i z telefonu bezpośrednio porobić zdjęcia. Skorzystałem z tej drugiej opcji i wszystko fajnie, sprawnie poszło.

Co do samych wypłat i giełdy to myślę, że wszystko zależy od kwoty. Większe ilości możliwe, że będą chcieli blokować do wyjaśnienia.

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: zdzicho2000 » środa, 19 października 2022, 09:33

będzie prawdopodobnie tak jak mówi Ekonokomik. A co to znaczy większe kwoty?
w momencie upadku goxa, ostatnie notowanie było chyba 70$, 100 btc to 7000 $
czy to była większa kwota wymagająca spowiedzi?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 458
Rejestracja: 22 maja 2013
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: bruce » środa, 19 października 2022, 09:55

ekonokomik pisze: wtorek, 18 października 2022, 23:36Wstyd pytać, ale czy znaleźliście może sposób na zapisanie tych dokumentów w formie pdf albo wydrukować?

1. Robisz zrzut ekranu a z niego dowolnym programem graficznym obrazek JPG. Ten można już wydrukować
albo
2. Na w/w pliku JPG wykonujesz OCR i masz już tekst.
-----

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » środa, 19 października 2022, 09:55

@zdzicho2000 nie miałem na myśli spowiedzi. Duża giełda z reputacją nie powinna robić problemu. Zapewne będzie potrzebna pełna/dodatkowa weryfikacja tożsamości.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3110
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1098
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: CzarnaOwca » środa, 19 października 2022, 10:21

ekonokomik pisze: wtorek, 18 października 2022, 23:361. Wstyd pytać, ale czy znaleźliście może sposób na zapisanie tych dokumentów w formie pdf albo wydrukować? Szukałem dwa razy i nigdzie nie widzę takiej opcji. Rozumiem, że są poufne, ale ciężko skonsultować z kimś dokumenty, które można przeglądać tylko online
Zainstaluj sobie "drukarkę" print to pdf, powinno Ci całe strony do pdfa wrzucić.
e: chyba nawet w standardzie jest obecnie jak zrobisz plik -> drukuj to powinna być opcja do pdf.
Obrazek
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » środa, 19 października 2022, 13:26

@mudol dokumenty otwierają się w ramce z zablokowaną możliwością druku. Myślę, że gdyby rozwiązanie było takie jak podałeś to ekonokomik by nie pytał nawet. Pozostaje PrtSc.

Dyskutant
Posty: 291
Rejestracja: 11 lutego 2013
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: BoBi » środa, 19 października 2022, 14:07

O których dokumentach dokładnie mówimy? Pewnie wystarczyłoby wyłączyć skrypt blokujący drukowanie. Mam teraz tak słabego neta że nawet strony nie mogę załadować ale w domu, wieczorem mogę to ogarnąć



Tez mam wlasnego noda p2pool, http://bobi.websignum.pl:9332
1BE79zjtUN3pP7kQofSo33Tvhp2akJRX4B Na datki :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 458
Rejestracja: 22 maja 2013
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: bruce » środa, 19 października 2022, 14:39

BoBi pisze: środa, 19 października 2022, 14:07Pewnie wystarczyłoby wyłączyć skrypt blokujący drukowanie.

Dobrze by to było. Niestety, treści objęte klauzulą tajności nie są wcale postawione w HTML-u ani nawet nie występują w kodzie strony. Pod tym względem zatrudniony przez syndyka informatyk dość dobrze kombinuje aby nigdzie nie wypłynęły.
-----

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: slasta » środa, 19 października 2022, 14:44

@S.O.S Jak używasz Chroma to można spróbować użyć narzędzi dewelopera, masz w nich opcję zrobienia zrzutu całej strony, nie tylko tej widocznej części na ekranie tak jak to będzie w przypadku PrtScr.
Kombinacja klawiszy CTRL+SHIFT+I otwiera ci narzędzia dewelopera. CTRL+SHIFT+P otwiera okienko komend. Wpisując w nim słówko "full" znajdzie ci komendę Capture full size screenschot który wygeneruje plik png z pełną stroną.

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » środa, 19 października 2022, 14:52

@slasta dzięki, przyda się w innych zastosowaniach. W tym konkretnym przypadku nie wiem czy pomoże. PDF otwiera się w osobnej ramce, która ma zablokowany druk. Z poziomu strony ctrl+P działa, ale drukuje tylko spis treści z PDFa. Ramka z pdfem ma osobny suwak PgUp, PgDn. Mi to nie potrzebne @ekonokomik był zainteresowany.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3110
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1098
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: CzarnaOwca » środa, 19 października 2022, 15:09

Dla firefox jest fajny dodatek do robienia screena całej strony:
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/fireshot/
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Dyskutant
Posty: 291
Rejestracja: 11 lutego 2013
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: BoBi » środa, 19 października 2022, 16:35



o ten plik chodzi?
Tez mam wlasnego noda p2pool, http://bobi.websignum.pl:9332
1BE79zjtUN3pP7kQofSo33Tvhp2akJRX4B Na datki :)

Rozmowny
Posty: 50
Rejestracja: 16 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Yendos » piątek, 21 października 2022, 02:54

Nie wiem czy przeoczyłem ale ktoś ogarnia jaka jest cena BTC użyta do konwersji na JPY które są wyliczane przy rejestracji zwrotu? Bo nie wychodzi mi nic przybliżonego do aktualnej ceny wiec zastanawiam się która jest użyta

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 458
Rejestracja: 22 maja 2013
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: bruce » piątek, 21 października 2022, 11:37

Yendos pisze: piątek, 21 października 2022, 02:54Nie wiem czy przeoczyłem ale ktoś ogarnia jaka jest cena BTC użyta do konwersji na JPY które są wyliczane przy rejestracji zwrotu? Bo nie wychodzi mi nic przybliżonego do aktualnej ceny wiec zastanawiam się która jest użyta

Osobiście nie próbowałem tego sprawdzać ale odpowiedź może być zawarta w przytoczonym poniżej akapicie pochodzącym ze wstępu do instrukcji dotyczącej transferu kryptowalut:

The repayment amounts for rehabilitation claims involving the return of Bitcoin and/or Bitcoin Cash ("Cryptocurrency"; and rehabilitation claims involving Cryptocurrency the "Cryptocurrency Rehabilitation Claims') pursuant to the rehabilitation plan, which became final and binding on November 16, 2021 (including any subsequent amendments, the "Rehabilitation Plan'), will be calculated based on the amount as converted to yen using the conversion rates as of the day preceding the date of the commencement order of the Rehabilitation Proceedings (i.e., 749,318.83 yen per Bitcoin and 97,481.19 yen per Bitcoin Cash; hereafter referred to as the "Cryptocurrency Rates').
-----

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » piątek, 21 października 2022, 19:06

@bruce Zaraz, czyli należy rozumieć to tak, że jeśli wybrałbym zwrot Jenów zamiast BTC, to kurs jest sztywny i ustalony na 749,318.83 Jenów, czyli około 5090 USD? :shock:

Jeszcze nie zacząłem się wczytywać, ale byłem przekonany, że syndyk sprzeda w przyszłym roku na wolnym rynku krypto w ilości koniecznej i dopiero na podstawie tych transakcji poda średni kurs wymiany identyczny dla wszystkich. :?

Ja chyba wezmę tydzień wolnego żeby przeczytać te wszystkie kwity i nie palnąć jakiejś głupoty... ;)

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości