[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Co wybierzesz?

a) Intermediate Repayment and Final Repayment
10
20%
b) Early Lump-Sum Repayment
40
80%
 
Liczba głosów: 50
Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: koparki » środa, 15 lutego 2017, 00:38

pamiętam , tuz przed upadkiem goxa gdy willy już całkiem zwariował goxcoiny skupowali w necie po 0.1 btc - teraz znów te czasy wróciły ;)
---

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lorraine » środa, 15 lutego 2017, 00:53

Tak ale to nie jest tak że skupują wszstko, skupują tylko większe wolumeny więc jak przyjdziesz ze swoimi 5-10 gox coinami to nie będę się nawet pochylać nad twoim wnioskiem. Napisali mi to wyraźnie w korespondencji że są zainteresowani tylko i wyłącznie określonym wolumenem.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 780
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Jahu » piątek, 17 lutego 2017, 09:27

Wysłałem maila. Odpisali, że nie są zainteresowani, bo skupują tylko od swoich, a jeżeli już to musiałaby być duża kwota (choć dla mnie to jest duża kwota, mimo że mam mniej niż 100 goxcoinów). Pozostają inne firmy, ale one oferują około 15% (trochę mało w porównaniu do 25%) i nie ma gwarancji bezpieczeństwa.

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lechu » piątek, 17 lutego 2017, 13:09

Tyle czasu minęło, że ja osobiście wolę jeszcze trochę poczekać. Jeśli ktoś chce dać za to kasę to znacz, że ma info, że na tym zarobi. Starczy już pośredników z Mareczkiem na czele :)

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 29 stycznia 2014
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: czajaPL » czwartek, 9 marca 2017, 07:06


pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: pm7 » czwartek, 9 marca 2017, 13:36

Lorraine pisze: wiadomo już na 100% że nikt nie dostanie BTC, wszystko będzie przeliczane na fiaty
Wiadomość z wczoraj i twierdzą, że dalej jest rozważana wypłata BTC.
I will continue to consider whether, in the case where a distribution is possible, a distribution will be made by way of distributing BTC.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » czwartek, 9 marca 2017, 14:03

Świetna wiadomość. A właściwie dwie.
Dystrybucja BTC skróciłaby znacznie proces, bo pewnie licytację trzeba by zapowiedzieć z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, a nawet podzielić na kilka transz.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lorraine » piątek, 10 marca 2017, 15:37

pm7 pisze:
Lorraine pisze: wiadomo już na 100% że nikt nie dostanie BTC, wszystko będzie przeliczane na fiaty
Wiadomość z wczoraj i twierdzą, że dalej jest rozważana wypłata BTC.
I will continue to consider whether, in the case where a distribution is possible, a distribution will be made by way of distributing BTC.
ekonokomik pisze: Świetna wiadomość. A właściwie dwie.
Dystrybucja BTC skróciłaby znacznie proces, bo pewnie licytację trzeba by zapowiedzieć z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, a nawet podzielić na kilka transz.

Dziękuję Panowie za trzymanie ręki na pulsie.
Zastanawia mnie jedna kwestia, bo nadal nie podjęłam decyzji czy puszczać to do Bitcoinbuilders czy zostawić, jakkolwiek nawet jak by mnie skompensowali w wysokosci 15% moich środków na goxie po obecnym kursie to i tak biorąc pod uwagę ewetualne rozdysponowanie finalne w wysokosci okolo 35% środków które tam miałam, to i tak będę na minusie, więc nie wiem czy to warte świeczki.

Jakkolwiek złożyłam wniosek o zwrot w JPY a nie BTC mimo ze mialam tam praktycznie same BTC i kilkaset złotych. Czy mimo wszystko jeżeli dojdzie do ostatecznych porozumień to będą rozdysponowywać wg wniosków czy ujednolicą wszytko i nawet zaakceptowane wnioski w JPY puszczą jako BTC wg statusu konta w dniu zamknięcia giełdy jej ostatniego dnia funkcjonowania?

Bo szczerze mówiąc, wolalabym teraz by zrobili mi zwrot BTC niż zadeklarowany JPY w przeliczaniu BTC na JPY po ustalonym kursie z wiadomych względów

<greedy>

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: baggins » piątek, 10 marca 2017, 15:48

to jeszcze trwa dyskusja o goxcoinach i ich zwrocie, serio na to liczycie?
w Chinach giełdy prawdopodobnie dziabnęły kolejną ładną sumkę BTC, a tu jeszcze gox?

zjem własny coldwallet jak zwrócą te bitki z goxa... :ugeek:
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: domator » piątek, 10 marca 2017, 15:51

baggins pisze: zjem własny coldwallet jak zwrócą te bitki z goxa... :ugeek:
Skopiuje dla potomnych zeby wiedzieli. Ale masz papierowy czy ten stalowy taki z literkami? :-)
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0.0002 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: baggins » piątek, 10 marca 2017, 15:54

jestem przygotowany na ewentualną porażkę... privkey wyryłem w princepolo ;)
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 17 stycznia 2014
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: scryptominer » piątek, 10 marca 2017, 16:54

@baggins, podziel się potem doznaniami i smakiem tej złotej-princepolowej folii ;)

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » piątek, 10 marca 2017, 18:45

@Lorraine - myślę, że nie będziesz stratna i podział będzie sprawiedliwy, a nawet jeśli część dostanie zwrot w BTC a część w JPY to będzie wyłącznie kwestia "techniczna" a nie finansowa.
Jeśli zadeklarowałaś zwrot w JPY to też raczej nie wyobrażam sobie zwrotu na siłę w BTC, bo to trochę tak, jakby syndyk zdecydował się rozdać majątek firmy zamiast go sprzedać. No ale w Japonii status BTC może być inny niż u nas, więc kto wie.

Ale stratna nie będziesz. Każdy z nas ma przeliczone roszczenia wg kursu z dnia zamknięcia giełdy i tak już zostanie. Choć hipotetycznie rozważałem scenariusz w którym na skutek wzrostu kursu np do 3000USD, wartość tych 200tys. BTC przekroczy wartość 100% roszczeń (wg kursu z dnia zamknięcia giełdy). Co wtedy zrobiłby syndyk? Ale na razie to niestety hipotetyczny problem.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 4 lipca 2014
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Mariosti » poniedziałek, 27 marca 2017, 00:15

Normalnie w prawie upadłościowym jest tak że jeżeli w czasie postępowania upadłościowego syndyk zaspokoi 100% roszczeń wszystkich dłużników i wciąż pozostanie jakiś majątek firmy to nadwyżka wraca do właściciela firmy.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 465
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: -26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wrocław

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ArekW » poniedziałek, 27 marca 2017, 15:50

Mariosti pisze: Normalnie w prawie upadłościowym jest tak że jeżeli w czasie postępowania upadłościowego syndyk zaspokoi 100% roszczeń wszystkich dłużników i wciąż pozostanie jakiś majątek firmy to nadwyżka wraca do właściciela firmy.
@Mariosti
Znasz japońskie prawo upadłościowe?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: pm7 » wtorek, 28 marca 2017, 15:03

@ArekW, a Ty znasz? Masz jakieś powody przypuszczać, że w Japonii jest pod tym względem inaczej? Bo jeżeli nie, to informacja jak jest u nas pozwala przypuszczać jak jest w Japonii.

@Mariosti, pisałem już o tym:
pm7 pisze:
ekonokomik pisze: Kto przejąłby resztę pieniędzy po spłacie 100% claimów? :D
Właściciel firmy oczywiście, czyli pewnie Karpeles. Chyba, że udało by się udowodnić, że to depozyty klientów i powinny być jakoś proporcjonalnie rozdane.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lorraine » piątek, 5 maja 2017, 11:19

Grubas napisał na reddicie że jeżeli cena wzrośnie o 40% jeszcze to proces "bankrupcy" zostanie zakończony ponieważ firma będzie w stanie spłacić wiekszosc jak nie wszystkie zobowiazania finansowe.
40% z uwzględnieniem pozwu CoinBase. 30% bez ich pozwu i ewentualnego orzeczenia.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » piątek, 5 maja 2017, 11:41

To ciekawe. Byłem przekonany, że on siedzi :evil:
Pamiętam, że był oskarżony o przywłaszczenie (nielegalne wydanie pieniędzy firmowych?) jakichś drobnych paru mln $, a myślałem, że w "głównej" sprawie też odpowie co najmniej za narażenie pieniędzy klientów.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » piątek, 5 maja 2017, 11:48

No i mimo wszystko to chyba nie jest takie proste "wycofać bankructwo". Załóżmy, że BTC wzrośnie o te 30%. Kończą proces bankructwa, przygotowują się do wypłaty BTC wierzycielom. A zanim zdążą to zrobić, dwa dni później bańka pęka i BTC spada o 70%. I co? Bankructwo od nowa?

Osobiście wolałbym aby syndyk już teraz sprzedał te BTC i rozdzielił kasę, nawet gdybyśmy mieli dostać po 50-60% roszczeń. Dlaczego? Bo jak syndyk sprzeda 200K BTC na aukcjach, to nie będzie miało dużego wpływu na kurs giełdowy. A wyobraźcie sobie co się stanie z kursem, kiedy 20tys pojedynczych wierzycieli odzyska w jednym momencie 200K BTC, czy nawet dużą część z tego (niektórzy wnioskowali o flaty). :?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2130
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: slasta » piątek, 5 maja 2017, 11:54

@ekonokomik, wypuściligo z więzienia niecały niecały rok temu
Kolejne spotkanie pod koniec września, jeśli rajd to da moon się nie zakończy przed terminem spotkania jego scenariusz może się ziścić.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości