[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Co wybierzesz?

a) Intermediate Repayment and Final Repayment
10
20%
b) Early Lump-Sum Repayment
40
80%
 
Liczba głosów: 50
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lorraine » piątek, 25 kwietnia 2014, 21:10

szady pisze: Zrzutka nie pogardze, bardzo sie przyda w mojej obecnej sytuacji.

Trzeba było mówić, oddała bym ci mój 1% podatku, bo oddaję go potrzebującym...

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 23 września 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC
Lokalizacja: Gdynia

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: szady » piątek, 25 kwietnia 2014, 21:41

Pytania ktore maja byc zadane w kierunku Okcoin w zwiazku z przejeciem mtgoxa.
http://titanpad.com/E6SDnaM1O4



Jakies chinskie nk;) i profil wlasciciela okcoin (prosze uzyc translatora)
http://weibo.com/1892299953/B0k6PiR9I


Nie wiem od kogo do kogo te wiadomosci ale pisza o savegox, 70%, okcoin.. ja sie juz troche pogubilem kto tu jest ktorą stroną i kto z kim trzyma.. za kazdym razem gdy pojawia sie jakis nowy plan po paru dniach zostaje calkowicie zdyskredytowany i wypada jakis trup z szafy. Mam nadzieje ze w przypadku okcoina bedzie inaczej.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 23 września 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC
Lokalizacja: Gdynia

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: szady » niedziela, 27 kwietnia 2014, 09:04

Jakas debata bedzie dzisiaj o 18 pomiedzy ludzmi z savegox i okcoin.


Shaded z savegox (ja myslalem ze to jakis powazny gosciu, a tu sie okazuje ze gosc ma 21 lat..)


W tej chwili wszyscy raczej sa za okcoinem i zaczynaja wspierac ich plan.. nawet anarchystar probuje sie podlaczyc.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 23 września 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0003 BTC
Lokalizacja: Gdynia

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: szady » niedziela, 27 kwietnia 2014, 16:37

Tutaj prawdopodobnie bedzie sie rozgrywac ten caly hangout.
https://plus.google.com/hangouts/_/hoae ... 0&hl=en-GB

Narazie sa luzne gadki, zostalo 2,5godziny. Debata ma byc jednak o 19.


Z racji tego ze jest ograniczenie do 10 osob na hangout ponizej link do transmisji live na youtubie.. chyba bedzie opoznienie godzinne i transmisja o 20, ale warto juz sobie wlaczyc w razie czego.


Jezeli macie jakies pytania to zapraszam na http://webchat.freenode.net/
jak sie polaczycie to wpiszcie /join ##mtgox-talk


Nowy link do transmisji (jezeli ktos nie ogladal na zywo, to pod tym samym adresem dostepny jest zapis calosci. Polecam, swietne!)

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » niedziela, 27 kwietnia 2014, 23:18

1,5h telko po angielsku? :(
Jeśli ktoś oglądał to błagam o dwa zdania wniosków.
Doszli do jakiegoś porozumienia? Albo chociaż czy stworzyły się jakieś sojusze?
A tak wogóle, to rozumiem, że to takie luźne gadanie i trochę dzielenie skóry na niedźwiedziu, bo o wszystkim i tak zadecyduje japoński sąd (syndyk masy upadłościowej?) wyłącznie na podstawie ofert wykupu firmy?

Dyskutant
Posty: 170
Rejestracja: 26 lutego 2013
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: andy-bc » niedziela, 27 kwietnia 2014, 23:42

Obejrzałem bardzo wybiórczo. Wybiórcze podsumowanie:
Olivier Janssens (anarchystar, mtgoxrecovery) nie lubi ekipy savegox, nie ufa im i daje temu wyraz.
Daniel Kelman (LaoBan, wypowiadający się poniekąd w imieniu OKCoin) też chyba nie kocha savegoxa, ale mówi do rzeczy i zachowuje większy umiar. Podkreśla jednak większą wiarygodność OKCoina.
John Betts (savegox, Sunlot) broni się w niezłym stylu i narzeka na czarny PR przeciwników.

Konkretów mało, więcej ma być po Uroczystym Ujawnieniu Planów Rehabilitacji.

Mam tylko nadzieję, że na etapie kontaktów z japońskim administratorem te różne stronnictwa powstrzymają się od kopania dołków pod sobą nazwzajem.
Bo inaczej Japończyk zachowa się jak ten gajowy z dowcipu i przegoni wszystkie te bandy jako zbyt kłótliwe i niewiarygodne :)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 23 września 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Gdynia

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: szady » wtorek, 29 kwietnia 2014, 08:22

SANTA MONICA, CA - April 28, 2014 - Sunlot Holdings Ltd., Mt Gox Founder Jed McCaleb
and former Marketing Chief Gonzague Gay-Bouchery, along with a large block of MtGox
customers represented by Edelson PC, today announced an agreement that would settle two
class-action lawsuits for fraud and other charges brought by U.S. and Canadian customers
against the Tokyo exchange and others.

No to sie porobilo!
http://www.savegox.com/press/Gox_Credit ... elease.pdf

Wlasnie na ircu jest John Betts, CEO z Sunlot i odpowiada na pytania.
Jak cos to http://webchat.freenode.net/ i ##mtgox-talk

Dyskutant
Posty: 208
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: tenior » wtorek, 29 kwietnia 2014, 08:34

Szady o co w tym chodzi

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » wtorek, 29 kwietnia 2014, 08:38

" two class-action lawsuits" :shock:
Czy jest na sali prawnik?
Bo nie wiem co "się porobiło". Dobrze rozumiem, że amerykańscy klienci chcą pozwać Goxa ale nie o zwykły zwrot kasy po bankructwie, tylko zarzucając przestępstwo?
I oczywiście pozew będzie w amerykańskim, a nie japońskim sądzie, bo oni zwykle pozywają cały świat przed sąd rejonowy w jakimś swoim pipidówku?
A jak niby zmuszą Marka żeby przyjechał do U.S. oraz A. ? :P

I czy ma to jakieś znaczenie dla wierzycieli z mniej cywilizowanego świata?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 23 września 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Gdynia

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: szady » wtorek, 29 kwietnia 2014, 08:42

W duzym skrocie, byly wlasciciel Mtgoxa (obecnie posiada tylko 12%) + Gonzague Gay-Bouchery + Sunlot + rzekomy duzy blok klientow skladaja pozew przeciwko mtgox w usa i canadzie..
W razie porozumienia chca momentalnie rozdac srodki odzyskane na gieldzie, wziac "jedynie" 10mln $ dla zewnetrznych audytorow do zbadania co sie stalo
Mamy uzyskac 16,5% udzialow w Sunlocie (nie tylko gieldzie, ale wszystkich powiazanych biznesach).
Jezeli jakie kolwiek nowe bitcoiny zostana znalezione to od razu zostana rowniez rozdysponowane (-10% dla znalazcy jako zacheta do pomocy przy szukaniu)
Ten caly John Betts jest aktualnie na ircu, jak skonczy odpowiadac na pytania to wrzuce linka z logiem rozmowy
Ostatnio zmieniony wtorek, 29 kwietnia 2014, 09:35 przez szady, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » wtorek, 29 kwietnia 2014, 09:32

szady pisze: W razie porozumienia chca momentalnie rozdac srodki odzyskane na gieldzie, wziac "jedynie" 10mln $ dla zewnetrznych audytorow do zbadania co sie stalo
Mamy uzyskac 16,5% udzialow w Sunlocie (nie tylko gieldzie, ale wszystkich powiazanych biznesach).
MAMY? Czy raczej "mają"? :evil:
I jak to się ma do procedury bankructwa, która podobno wciąż toczy się w Japonii? Gox ma przecież wciąż ochronę przed wierzycielami. Tzn mogą pozywać sobie Goxa w USA w Kanadzie i na Wyspach Owczych nawet, ale spółka japońska (i to taka, której już nie zależy na działalności w tych krajach bo zbankrutowała) może mieć to przecież w poważaniu. Po co im jakieś "porozumienie" skoro zbankrutowali?
I z kim ma być to "porozumienie", skoro Mark nie ma już chyba zdolności do "czynności prawnych" (skoro spółka jest w upadłości, to powinien nią zarządzać syndyk)?
Jak to się ma do pozostałych wierzycieli? Przecież jeszcze nie było możliwości składania roszczeń.
Pogubiłem się :/

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 23 września 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC
Lokalizacja: Gdynia

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: szady » wtorek, 29 kwietnia 2014, 09:35

Log z rozmowy


Pada duzo pytan, zarzutow, niejasnosci.. generalnie na kazdy temat.


"There is no mention of Sunlot risking any of its own money in this deal. They are taking 83.5% equity in the new company in exchange for $10M of the creditors money, at no risk to itself? How is this an appropriate deal for the creditors?"
Niestety taka prawda..

Dyskutant
Posty: 170
Rejestracja: 26 lutego 2013
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: andy-bc » wtorek, 29 kwietnia 2014, 09:58

szady pisze:W duzym skrocie, byly wlasciciel Mtgoxa (obecnie posiada tylko 12%) + Gonzague Gay-Bouchery + Sunlot + rzekomy duzy blok klientow skladaja pozew przeciwko mtgox w usa i canadzie..
Chyba niezupełnie tak... o ile dobrze rozumiem tę notkę, to pozew zbiorowy (class action) przed amerykańskim sądem został złożony (przez nie nazwanych powodów) przeciwko m.in. McCalebowi i Gayowi-Bouchery.
Amerykanie pozwali zresztą kogo się da, w tym oczywiście Karpelesa. Oraz bank prowadzący konta MTGox (to zresztą mi się niezbyt podoba, bo może skutecznie zniechęcić banki do współpracy z giełdami bitcoinowymi).
McCaleb i Gay-Bouchery proponują ugodę w odpowiedzi na ten pozew. Sunlot występuje tu bardziej jako organizator ugody, sam nie pozywa.

Sądzę, że te działania można traktować także jako pewną próbę nacisku na japoński sąd i wyznaczonego przez niego admnistratora.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 23 września 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Gdynia

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: szady » wtorek, 29 kwietnia 2014, 10:01

andy-bc pisze:
szady pisze:W duzym skrocie, byly wlasciciel Mtgoxa (obecnie posiada tylko 12%) + Gonzague Gay-Bouchery + Sunlot + rzekomy duzy blok klientow skladaja pozew przeciwko mtgox w usa i canadzie..
Chyba niezupełnie tak... o ile dobrze rozumiem tę notkę, to pozew zbiorowy (class action) przed amerykańskim sądem został złożony (przez nie nazwanych powodów) przeciwko m.in. McCalebowi i Gayowi-Bouchery.
Amerykanie pozwali zresztą kogo się da, w tym oczywiście Karpelesa. Oraz bank prowadzący konta MTGox (to zresztą mi się niezbyt podoba, bo może skutecznie zniechęcić banki do współpracy z giełdami bitcoinowymi).
McCaleb i Gay-Bouchery proponują ugodę w odpowiedzi na ten pozew. Sunlot występuje tu bardziej jako organizator ugody, sam nie pozywa.

Sądzę, że te działania można traktować także jako pewną próbę nacisku na japoński sąd i wyznaczonego przez niego admnistratora.

Nie nie nie.. w pierwszej czesci zdania jest kto sklada pozew a w ostatniej jest "against the Tokyo exchange and others."
Zreszta rozmowa na ircu wiele wyjasnia, troche dluga, ale polecam przeczytac.

http://www.marketwatch.com/story/mt-gox ... 2014-04-29

Dyskutant
Posty: 170
Rejestracja: 26 lutego 2013
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: andy-bc » wtorek, 29 kwietnia 2014, 11:24

Dzięki za log z IRCa, faktycznie ciekawy.
Szkoda, że John Betts dawkuje nowe informacje kroplomierzem.
Zobaczymy, co na to OKCoin odpowie.

W kwestii, kto kogo pozywa, sorry szady, pozostanę jednak przy swojej interpretacji :)
Według mnie pierwsze zdanie z tego PDF-a
Sunlot Holdings Ltd., Mt Gox Founder Jed McCaleb and former Marketing Chief Gonzague Gay-Bouchery (...)
announced an agreement that would settle two class-action lawsuits for fraud and other charges
brought by U.S. and Canadian customers against the Tokyo exchange and others.
nie mówi bezpośrednio o samym pozwie tylko o _ugodzie_, która ma zakończyć te dwa pozwy zbiorowe.

W dalszej części dokumentu McCaleb i Gonzague Gay-Bouchery są określani jako „defendants” ( „two defendants named in the class-action lawsuit”), czyli jako pozwani (lub oskarżeni, jeśli to sprawa kryminalna), a o spólce Sunlot napisali, że nie jest „party to the lawsuits”, czyli ani nie pozywa, ani nie jest pozwana.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 23 września 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Gdynia

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: szady » wtorek, 29 kwietnia 2014, 11:58

W sumie to mozesz miec racje :)


juz zaczynaja wypada trupy z szafy;)

Polecam przeczytac wraz z pierwszym komentarzem

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: devega » wtorek, 29 kwietnia 2014, 22:58

Polecam lekturę, rozjaśniającą temat zakupu mtgoxa:
http://zezorro.blogspot.com/2014/04/bit ... zesne.html

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lorraine » środa, 30 kwietnia 2014, 01:00

nie wiem tylko dlaczego mowi to w perspektywie czasu przeszłego dokonanego, czy coś mnie ominęło?
Mam wrażenie jakby pewne działania miały udział za naszymi plecami. W ostatniej dyskusji na Hangouts wyraźnie o tym wspomniał Jenesen?
Który wypunktował z imienia i nazwiska osoby które posiadają łącznie okolo 30% btc z ogolnej bazy zaginionych coinów i że żadna z tych osob nie podpisała się jako 70% które poprały działanie Johna Bettsa i jego sunlotu... Burdel się z tego zrobił do tego stopnia że się najnormalniej w świecie pogubiłam w tym wszystkim.
Spotyka się na video konfie 6 ludzi, każdy ma swoją wizję na ruszenie goxa a potem się okazuje ze jeden z nich już dogadał się zaocznie z likwidatorem wyznaczonym przez japoński sąd (sic!)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: devega » środa, 30 kwietnia 2014, 02:03

Mam te same przemyślenia. Liczyłem, że ktoś z tego forum wie coś więcej na ten temat i podzieli się wiedzą ;)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 23 września 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Gdynia

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: szady » środa, 30 kwietnia 2014, 07:04

Z tego co ja wiem to do niczego jeszcze nie doszlo.
Sunlot probuje przeforsowac swoje dzialania na terenie usa i canady, a w jap jest aktualnie jakis wolny tydzien przez co Kobayashi sie do niczego jeszcze nie ustosunkowal.
Lao_Ban(Daniel) wczoraj wieczorem jeszcze pisal ze pracuje z Xu (okcoin) nad sfinalizowaniem oferty ktora wkrotce upublicznia(moze nawet dzisiaj). Ma on zakladac 49% udzialow dla nas, calosc srodkow wraca do nas (nie tak jak w przypadku Sunlota ktory wykorzysta 3,6% naszych srodkow na dochodzenie) i wszystko co uda sie odzyskac rowniez wraca do nas.
Dodatkowo chca zainwestowac 1mln$ albo i wiecej swoich pieniedzy na dochodzenie (Sunlot jedyne koszta jakie ponosi to 1BTC).
Wczoraj widzialem jakis blog Okcoina ktory po wrzuceniu do translatora zawieral wpisy typu "testujemy zagraniczna gielde, wszystko jest ok, niedlugo rusza itd"..

Sa pewne obawy z racji tego ze narod japonski i chinski zyje na relacjach psa z kotem i nie wiadomo czy nie bedzie mialo to wplywu na decyzje Kobayashiego.


Zastanawia mnie troche fakt 10% znaleznego ktore oferuja Sunlot dla kogos kto znajdzie/wskaze pozostale zaginione bitcoiny z mtgoxa.. tak jakby wiedzieli cos czego nie mowia.
Ostatnio zmieniony środa, 30 kwietnia 2014, 09:21 przez szady, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości