[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Co wybierzesz?

a) Intermediate Repayment and Final Repayment
10
20%
b) Early Lump-Sum Repayment
40
80%
 
Liczba głosów: 50
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 19 grudnia 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: rekin » sobota, 17 grudnia 2022, 20:52

Witam Forumowiczów.
Nie mogę zatwierdzić danych bankowych - klawisz REGISTER nie aktywny.
Wszystkie pola są wypełnione poza MIDDLE NAME i ADDRESS 2.

Pola wypełniane automatycznie( których nie można zmienić) są poprawne za wyjątkiem numeru prawa
jazdy( wpisali pesel) oraz kraju i województwa urodzenia ( wpisali miasto urodzenia).

Czy u Was też tak to wygląda?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1418
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: splawik21 » sobota, 17 grudnia 2022, 21:14

Upewnij się ze adres i inne rzeczy są napisane używając znaków cyrylicy a nie japońskich. Jeśli masz chociażby adres po japońsku to nie pojawi ci się register i pozostanie ciagle szary. Tak bynajmniej u mnie było.

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: tenior » sobota, 17 grudnia 2022, 21:33

Sprawdź czy któreś pole nie zawiera więcej jak 25 znaków.

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 19 grudnia 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: rekin » sobota, 17 grudnia 2022, 21:42

Właśnie podejrzewam, że moje województwo Kujawsko-Pomorskie nie pasuje

Dodano po 4 minutach 19 sekundach:
Czy ktoś edytował bez sęków z pierwszej strony VIEW OR CHANGE ......CLAIM?
Bo tam krzyczy jak zatwierdzimy AMEND i wejdziemy w edycję pola STATE/PROVINCE, że nazwa za długa.

Dodano po 14 minutach 26 sekundach:
To było to. :D
Skróciłem nazwę województwa i poszło :lol:

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » niedziela, 18 grudnia 2022, 10:48

splawik21 pisze: sobota, 17 grudnia 2022, 21:14Upewnij się ze adres i inne rzeczy są napisane używając znaków cyrylicy a nie japońskich. Jeśli masz chociażby adres po japońsku to nie pojawi ci się register i pozostanie ciagle szary. Tak bynajmniej u mnie było.


Dlaczego miałbym używać cyrylicy? :shock: Nie mówiąc już o japonskim? Zwykle standardowe znaki (z pominięciem polskich ogonków) nie wystarczyły Ci?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1418
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: splawik21 » niedziela, 18 grudnia 2022, 10:51

Ahhh @ekonokomik piszac cyryrica mialem na mysli normalne literki bez polskich ogonkow. Pokrzaczyly mi sie nazewnictwa. Dzieki za czujnosc.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » niedziela, 18 grudnia 2022, 12:28

@Bitmar wyniki aktualnej ankiety są już chyba jasne, może zmieniłbyś na: "Którą giełdę wybrałeś do spłaty BTC/BCH z Goxa?"
Dziękuję pięknie.

Rozmowny
Posty: 100
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Marian » niedziela, 18 grudnia 2022, 14:14

Przy wypłacie Early Lump-Sum Repayment dostaniemy mniej niż to co proponowała Fortress z San Francisco :?

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » niedziela, 18 grudnia 2022, 16:38

@Marian Oczywiście, bo ostatnią ofertę Fortress składało przy $40K za BTC.

Bywa. Sam rozważałem przyjęcie ich oferty ale zrażony pierwszym kontaktem zrezygnowałem. Zresztą wpływ miały też szacunki ryzyka: gdyby Fortress nie wywiązało się z umowy, to musiałbym się procesować z firmą z USA w USA. Nawet nie chcę myśleć ile by to kosztowało i trwało.

Natomiast, z tego co pamiętam, to obecny plan CR dotyczący Early Lump bazuje jakoś tam na współpracy syndyka z Fortress, która wzięła na siebie ryzko związane z nierozwiązanymi sporami prawnymi?
Jeśli tak, to trochę się martwię, czy tak duże spadki kursu BTC nie pogrążyły całego planu. Jeśli Fortress ostatnie roszczenia skupowało przy 40K licząc na zysk, to czy nie wycofają się z dealu i nie pogrąży to całego planu CR :roll:

Poprawcie mnie, jeśli coś pokręciłem.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » niedziela, 18 grudnia 2022, 18:22

Postanowiłem zakmnąć sprawę do świąt, czytam więc dziś od rana to morze dokumentów po angielsku i mam już niezły mętlik w głowie.

Z powodzeniem się zweryfikowałem i wybrałem (wstępnie) tryb i sposób wypłaty.
Mam jednak kilka wątpliwości. Będę wdzięczny za pomoc w ich rozwianiu.

1. Juz na pierwszej stronie wyboru trybu wypłaty mam zonk. Przed wybraniem trybu, gdy wyświetla mi podsumowanie tego na co mogę liczyć (w przeliczniu na jeny wg kursu z określonego dnia), pokazuje mi, że "Agregate of Intermediate Repayments and Final Repayments amounts" jest o około 10% MNIEJSZE niż przy wyborze "Early Lump-Sum Repayment". Spodziewałem się raczej sytuacji odwrotnej :) Dla Final Repayments zostawiłem suwak na domyślne 18%.

2. Czy dobrze rozumiem, że posiadając większość wierzytelności w krypto, nie mogę wybrać całości spłaty w BTC/BCH, a jedynie jedną z dwóch opcji:
- całość w fiatach,
- większa część w BTC/BCH, a reszta w fiatach,

3.
Czy dobrze rozumiem, że to co omawialiśmy tutaj: viewtopic.php?p=753188#p753188 jest błędne, tj. kurs nie jest sztywny, bo część wierzytelności BTC, która ma być spłacona w fiatach (lub całość jeśli tak wybrano) zostanie uzyskana przez sprzedaż bitów przez syndyka na rynku?

Wg mnie syndyk pisze o tej przyszłej sprzedaży wyraźnie. Przy czym zastrzega, że nie wie jeszcze kiedy i w jaki sposób sprzeda BTC/BCH i że w związku z tym wypłata może się przeciągnąć.

Zaś kwoty w przeliczeniu na jeny przy kursie 749.318 jenów / BTC z dnia poprzedzającego ogłoszenie planu CR służyły tylko jako "baza" do obliczeń i do porównania poszczególnych trybów spłaty.

4. Czy do odebrania EUR lub USD w Polsce podawaliście konto złotówkowe, czy zakładaliście konto walutowe? Oczywiście zadzwonię jutro do swojego banku i zapytam o szczegóły, ale chcę wiedzieć, czy w ogóle podanie numeru polskiego konta złotówkowego jest akceptowane przez system?

Za pomoc serdecznie dziękuję!

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: the_prince » niedziela, 18 grudnia 2022, 20:29

ekonokomik pisze: niedziela, 18 grudnia 2022, 18:22 2. Czy dobrze rozumiem, że posiadając większość wierzytelności w krypto, nie mogę wybrać całości spłaty w BTC/BCH, a jedynie jedną z dwóch opcji:

Zgadza się

ekonokomik pisze: niedziela, 18 grudnia 2022, 18:22 3. Czy dobrze rozumiem, że to co omawialiśmy tutaj: viewtopic.php?p=753188#p753188 jest błędne, tj. kurs nie jest sztywny (...)

Zaś kwoty w przeliczeniu na jeny przy kursie 749.318 jenów / BTC z dnia poprzedzającego ogłoszenie planu CR służyły tylko jako "baza" do obliczeń i do porównania poszczególnych trybów spłaty.

Też tak rozumiem - że kursy podane na tym etapie są jedynie punktem odniesienia.

ekonokomik pisze: niedziela, 18 grudnia 2022, 18:22 4. Czy do odebrania EUR lub USD w Polsce podawaliście konto złotówkowe, czy zakładaliście konto walutowe? Oczywiście zadzwonię jutro do swojego banku i zapytam o szczegóły, ale chcę wiedzieć, czy w ogóle podanie numeru polskiego konta złotówkowego jest akceptowane przez system?

Myślę, że zaakceptuje Ci konto w PLN, ale przelewy dla europejczyków mają być w EUR, więc jeśli chcesz mieć większą kontrolę nad późniejszym przewalutowaniem, lepiej podać konto EUR. Warto też sprawdzić, który bank jest bankiem pośredniczącym przy przelewach z Japonii dla Twojego banku (syndyk daje do wyboru MUFG i SMBC) - im mniej banków pośredniczących tym większa szansa na brak dodatkowych opłat. Dla mojego banku takim okazał się SMBC i tak też wskazałem syndykowi.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » niedziela, 18 grudnia 2022, 21:07

the_prince pisze: niedziela, 18 grudnia 2022, 20:29Warto też sprawdzić, który bank jest bankiem pośredniczącym przy przelewach z Japonii dla Twojego banku (syndyk daje do wyboru MUFG i SMBC)


Zapytałeś o to w swoim banku, czy znalazłeś jakiś serwis gdzie można to sprawdzić?
Nie udało mi się wygooglać ani znaleźć na stronie banku takich danych.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: the_prince » niedziela, 18 grudnia 2022, 21:26

U mnie wyjątkowo to było na stronie, ale to chyba rzadki przypadek. W przypadku gdy takiej informacji nie ma publicznie dostępnej, myślę, że pozostaje dzwonienie po infoliniach i dużo cierpliwości :).

Rozmowny
Posty: 100
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Marian » niedziela, 18 grudnia 2022, 21:38

MUFG dla mbanku https://www.mbank.pl/pdf/msp-korporacje ... obcych.pdf
w dolarach europejczykom nie wypłacą? Musze zakładać w euro większa prowizja jest mtgoxu.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 458
Rejestracja: 22 maja 2013
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: bruce » poniedziałek, 19 grudnia 2022, 18:00

SMBC dla Santander Bank link
Polacy do wyboru USD lub EUR.
-----

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » wtorek, 20 grudnia 2022, 09:09

Dzwoniłem do mojego banku, ale żadnego z tych dwóch nie mają podobno na liście :/
I w ogóle nie mają Japonii na wykazie banków - korespondentów.

Zastanawiam się teraz, czy rzucić kostką, czy zakładać konto w innym banku tylko w tym celu :roll:

Jeśli dobrze rozumiem to co czytam o przelewach SWIFT, to zły wybór banku pośredniczącego nie spowoduje, że kasa nie dojdzie, ale może wpłynąć na czas i koszt transferu?

Swoją drogą co czytam o przelewach SWIFT to nie mogę uwierzyć, że to tak funkcjonuje w XXI wieku, lata po paypalu itd. Tzn. nikt nie wie ile będą szły pieniądze, ile finalnie wpłynie na konto i generalnie nikt za nic nie odpowiada. To jest jakiś absurd. Dla mnie to brzmi raczej jak jakiś opis poczty w średniowieczu, gdzie przesyłkę przesyłkę przekazuje się przypadkowym wędrowcom na szlaku ;)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: the_prince » wtorek, 20 grudnia 2022, 12:17

Haha, z tą pocztą w średniowieczu to niestety jest coś na rzeczy jeśli wgłębi się w to jak te przelewy tradycyjne działają. Mi się osobiście wydaje, że nie ma sensu mimo wszystko aż tak się męczyć, żeby zakładać konto w innym banku. Takiego niebezpieczeństwa, żeby przelew nie doszedł, poza jakimiś skrajnymi sytuacjami, nie powinno być. Tak naprawdę to sam spodziewam się, że mimo, że mam bank który "niby" ma bank pośredniczący jeden z wybranych przez Syndyka, to może okazać się, że z powodu wysyłki tych pieniędzy taką lub inną metodą i tak zostaną doliczone dodatkowe koszta. Są to raczej stałe kwoty (np. €100) więc tragedii nie będzie. Najważniejsze moim zdaniem, żeby waluta w której przelew idzie zgadzała się po jednej i drugiej stronie (w moim wypadku euro), bo w przeciwnym razie, może dojść do przewalutowania przez bank odbierający kasę po jakimś skrajnie niekorzystnym kursie i wtedy już straty większej kwoty w %.

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 19 grudnia 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: rekin » wtorek, 20 grudnia 2022, 13:21

Absurd goni absurd w tej rzeczywistości. Dla mnie jest na przykład niezrozumiałe dlaczego nie możemy wybrać przesłania coinów na wskazany adres tylko na jakąś giełdę. Co będzię jak po 10 stycznia giełda przestanie działać?
Przecież każdy miał tu coiny i powinien akceptować ideę , że monety "trzyma się" na adresie.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » wtorek, 20 grudnia 2022, 14:39

rekin pisze: wtorek, 20 grudnia 2022, 13:21Absurd goni absurd w tej rzeczywistości. Dla mnie jest na przykład niezrozumiałe dlaczego nie możemy wybrać przesłania coinów na wskazany adres tylko na jakąś giełdę


Adres BTC jest anonimowy. Syndyk boi się zapewne, że mógłby w ten sposób przesłać bity na adres np. terrorystów.
rekin pisze: wtorek, 20 grudnia 2022, 13:21Co będzię jak po 10 stycznia giełda przestanie działać?


Syndyk wyraźnie pisze, że z chwilą przeslania bitów na wskazane konto giełdy umywa ręce.
Ja bardziej niż bankructwa giełdy boję się raczej chorych procedur AML / KYC giełd. Czyli blokady przy wypłacie bitów i rozmów w stylu:
- skąd pochodzą pana bity?
- od syndyka Goxa,
- ale jakie było ich źródło pochodzenia na Goxie przed 2014? Prosimy o dowody na piśmie. :twisted:

Mogę sobie wyobrazić, że giełdy, które wybrał syndyk zrobią co się tylko da, by nie dopuścić do wypłaty tych bitów, a raczej zachęcić do trzymania ich na giełdzie i gry.

the_prince pisze: wtorek, 20 grudnia 2022, 12:17Najważniejsze moim zdaniem, żeby waluta w której przelew idzie zgadzała się po jednej i drugiej stronie (w moim wypadku euro),


Dlaczego wybrałeś Euro, skoro tracisz w ten sposób około 0.4% (względem przelewu w dolarach) już na starcie?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: the_prince » wtorek, 20 grudnia 2022, 18:13

ekonokomik pisze: wtorek, 20 grudnia 2022, 14:39 Mogę sobie wyobrazić, że giełdy, które wybrał syndyk zrobią co się tylko da, by nie dopuścić do wypłaty tych bitów, a raczej zachęcić do trzymania ich na giełdzie i gry.
Miałem trochę do czynienia z Krakenem i wydaje mi się, że tam nie powinno być takich problemów.

ekonokomik pisze: wtorek, 20 grudnia 2022, 14:39 Ja bardziej niż bankructwa giełdy boję się raczej chorych procedur AML / KYC giełd.
Bardziej niż giełdy obawiałbym się w tym przypadku reakcji banku i tutaj już warto było by mieć jakieś papiery - przynajmniej na to, że kasa pochodzi od Syndyka, bo to co było wcześniej to już odległa historia - choć wiadomo może być różnie. A jak już bank zaakceptuje, to kolejne KYC może czekać przy przewalutowaniu, jeśli użyjemy serwisów typu Walutomat, które mają znacznie lepsze kursy niż banki.

ekonokomik pisze: wtorek, 20 grudnia 2022, 14:39 Dlaczego wybrałeś Euro, skoro tracisz w ten sposób około 0.4% (względem przelewu w dolarach) już na starcie?
Umknęła mi gdzieś ta tabelka, faktycznie masz rację, z tego już się składa jakaś kwota. Z automatu wziąłem euro bo te przelewy są zazwyczaj bardziej przewidywalne, cały system SEPA w tej architekturze międzynarodowych przelewów jest nadzwyczaj cywilizowany, a z dolarami to potrafią być różne numery. Niemniej jednak popatrzę jeszcze czy nie ma tu jakiegoś zonka i wychodzi na to, że chyba sens będzie miało zmienić na USD.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości