[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Co wybierzesz?

a) Intermediate Repayment and Final Repayment
10
20%
b) Early Lump-Sum Repayment
40
80%
 
Liczba głosów: 50
Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 207
Rejestracja: 21 października 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Kryptowaluty.info.pl » poniedziałek, 10 października 2022, 11:17

Uwaga! Musisz to zrobić przed wypłatą odszkodowania z Mt.Gox

Do 10 stycznia wszyscy wierzyciele upadłej giełdy Mt.Gox powinni zarejestrować się w specjalnym systemie wybierając preferowaną metodę zwrotu.
https://kryptowaluty.info.pl/uwaga-musi ... -z-mt-gox/
Kryptowaluty.info.pl - codzienne informacje ze świata kryptowalut i technologii blockchain

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » poniedziałek, 10 października 2022, 13:30

@Kryptowaluty.info.pl Gwoli ścisłości napisalibyście, że w pierwszej kolejności trzeba się zweryfikować zdjęciem z dokumentem. Dopiero później będzie można wybrać metodę wypłaty.

Edit:

Ktoś wie na jakie giełdy będzie można zlecić wypłatę krypto? Ewentualnie co polecacie wybrać z aktualnie dostępnych jeśli będzie jakaś dowolność?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 5
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: rcminer » poniedziałek, 10 października 2022, 15:05

Ktoś wie gdzie sprawdzić jaką walutę spłaty wybrało się? Czy można to jeszcze zmienić?

Czy to jest pod przyciskiem "Selection Repayment Method and Registration of Payee Information"?

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » poniedziałek, 10 października 2022, 15:33

@rcminer Nie.
Masz aktywny ten przycisk, o którym piszesz? Jeśli jest na szaro i nie możesz kliknąć to jeszcze weryfikacja tożsamości przed tobą. Przycisk "Perform identity verification". Syndyk nie podaje informacji dokładnie jak przebiega weryfikacja, tyle tylko, że oddelegował tę robotę i pisze coś o przechowywaniu danych osobowych, dokumentów, selfie itp. więc pewnie standardowo będzie selfie z dokumentem i pewnie sam dokument.

Sprawdzić co zaznaczyłeś w claimie możesz pod przyciskiem: "View or change the registered information on your rehabilitation claim"

Czy zmienić? Aktualnie wszelkie zmiany są chyba zablokowane. Czy będzie jeszcze możliwość zmiany - nie wiem. Jeśli już to może być mocno utrudniona i najprawdopodobniej może wiązać się z osobistą wizytą w biurze syndyka. Zależy pewnie od zakresu zmian jakie potrzebujesz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1418
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: splawik21 » poniedziałek, 10 października 2022, 15:56

S.O.S pisze: poniedziałek, 10 października 2022, 13:30 Ktoś wie na jakie giełdy będzie można zlecić wypłatę krypto? Ewentualnie co polecacie wybrać z aktualnie dostępnych jeśli będzie jakaś dowolność?
Bitstamp, Kraken, SBI VC Trade, bitbank, BitGo Trust Company, BitGo New York Company LLC

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » poniedziałek, 10 października 2022, 16:00

@splawik21 To giełdy, które polecasz, czy giełdy na które syndyk będzie wypłacał krypto?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1418
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: splawik21 » poniedziałek, 10 października 2022, 16:05

Te na które syndyk będzie wypłacać.
Osobiście od lat używam Krakena i polecam.

A tak z innej beczki, czy ktoś z Was ma problem w przypadku rejestracji danych banku do przelewu, po wpisaniu wszystkich danych przycisk "REGISTER" na dole z prawej strony pozostaje szary?

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » poniedziałek, 10 października 2022, 16:12

@splawik21 jeszcze do tego nie dotarłem. Jesteś już po weryfikacji? Jak przebiegła weryfikacja ID? Co było potrzebne?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1418
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: splawik21 » poniedziałek, 10 października 2022, 16:14

Zdjęcie ID przód i tył + fotka Twojej mordki :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 5
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: rcminer » poniedziałek, 10 października 2022, 17:10

S.O.S pisze: poniedziałek, 10 października 2022, 15:33 @rcminer Nie.
Masz aktywny ten przycisk, o którym piszesz? Jeśli jest na szaro i nie możesz kliknąć to jeszcze weryfikacja tożsamości przed tobą. Przycisk "Perform identity verification". Syndyk nie podaje informacji dokładnie jak przebiega weryfikacja, tyle tylko, że oddelegował tę robotę i pisze coś o przechowywaniu danych osobowych, dokumentów, selfie itp. więc pewnie standardowo będzie selfie z dokumentem i pewnie sam dokument.

Sprawdzić co zaznaczyłeś w claimie możesz pod przyciskiem: "View or change the registered information on your rehabilitation claim"

Czy zmienić? Aktualnie wszelkie zmiany są chyba zablokowane. Czy będzie jeszcze możliwość zmiany - nie wiem. Jeśli już to może być mocno utrudniona i najprawdopodobniej może wiązać się z osobistą wizytą w biurze syndyka. Zależy pewnie od zakresu zmian jakie potrzebujesz.
Już przesłałem foty i veryfikacja przeszła pozytywnie. Mam wszystkie przyciski aktywne oprócz jednego (jest szary) "APPLY FOR TRANSFER OF THE REHABILITATION CLAIM". Natomiast pod przyciskiem o którym piszesz - "View or change the registered information on your rehabilitation claim" mam wyliczone w sekcji "YOUR REHABILITATION CLAIM" ilość BTC a dalej jest sekcja "TOTAL AMOUNT OF VOTING RIGHTS ON ALL FILED REHABILITATION CLAIMS" i tu jest kwota w JPY. No i oczywiście prawniczy bełkot po angielsku i brak informacji czy BTC przeleją czy JPY.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1418
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: splawik21 » poniedziałek, 10 października 2022, 17:27

Zależy co wybierzesz ale jak przejdziesz dalej to jest jasne ze dostaniesz albo cash albo cash i bity.

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 27 lipca 2016
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Scorch » wtorek, 11 października 2022, 09:53

Pytanie czy Wy też macie kwoty o 3/4 niższe niż wynika z kalkulatora?

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » wtorek, 11 października 2022, 12:24

@Scorch Sprawdź dokładnie co liczysz. U mnie w miarę kwoty się zgadzają. Przy lump-sum kwota ogólna +- się zgadza. Przy wypłacie krytpo+cash wyszło mniej gotówki a więcej krypto niż podaje kalkulator.

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: tenior » wtorek, 11 października 2022, 16:43

U mnie się zgadza, przetłumacz sobie dokładnie to co przeliczasz.

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 22 marca 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: rezdog » wtorek, 11 października 2022, 21:05

Tak z ciekawości, czy ktoś zdecydował się zasięgnąć rady profesjonalnego doradcy podatkowego i chciałby się podzielić wnioskami? ;)

Na chłopski rozum widzę to tak:
  • wypłaty w gotówce traktowane jak przychód ze sprzedaży krypto - podatek 19%, chyba że w tym samym roku zakupię za tą samą kwotę generując koszty
  • wypłaty w krypto nieopodatkowane, aż do momentu sprzedaży
Dla mnie tak byłoby idealnie, ale może ponosi mnie fantazja :mrgreen:

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » wtorek, 11 października 2022, 21:19

@rezdog Niestety podatków nie można rozpatrywać "na chłopski rozum" ;)

Ja podniosłem swego czasu kwestię, że być może od zwracanych pieniędzy (nieważne krypto czy w fiatach) w ogóle nie należy się podatek:
viewtopic.php?p=673789#p673789

Przeczytaj dyskusję pod postem.

Myślę, że dla każdego kto miał tam choć kilka BTC, bardzo zalecana będzie wizyta u doradcy podatkowego i prawnika orientujących się w kwestiach krypto.

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » środa, 12 października 2022, 11:34

@ekonokomik Sprawa nie jest taka prosta jak opisałeś w przytoczonym poście. Na marginesie pominąłeś w tym poście COVID-19 a przyczynił się on do przerwania biegu również przedawnienia zobowiązań podatkowych, wg. wielu interpretacji sądów administracyjnych. Należało by dodać do twojego terminu kilka tygodni, ale teraz to już nie istotne.

Ostatecznie jednak dostaniemy różne kwoty. W uproszczeniu częściowy zwrot krypto/cash + rekompensata za utratę wypłacana tylko w cash + odsetki za zwłokę. Zatem mamy przynajmniej 3 różne części naszej wypłaty, które mogą być/są opodatkowane inaczej. Przecież nawet jak ktoś miał tylko krypto to i tak dostanie część wypłaty w krypto a część w gotówce. Każda z tych kwot zapewne wpada pod inny paragraf.
ekonokomik pisze: wtorek, 11 października 2022, 21:19Myślę, że dla każdego kto miał tam choć kilka BTC, bardzo zalecana będzie wizyta u doradcy podatkowego i prawnika orientujących się w kwestiach krypto.
Teraz jak takiego znaleźć. Przecież w Polsce wszyscy na wszystkim się znają. Gox to sprawa bezprecedensowa i co radca/prawnik to może być inna interpretacja.

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 27 lipca 2016
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Scorch » środa, 12 października 2022, 20:25

@S.O.S @tenior nie wiem może źle patrzę ale 2.79 z kalkulatora wychodzi przy lump-sum 0.4 btc + 0.4 bch + 166k jpy łącznie daje 1,3kk jpy

teraz z goxa wychodzi spłata 0.13 btc + 0.13 bch + 46k jpy no chyba, że się mylę

co do Waszych rozważań to to nie jest czasem odszkodowanie za straty poniesione w wyniku okradzenia kantoru które to nie są opodatkowane (oczywiście w przypadku wypłaty w gotówce bo w crypto to standard jak sprzedaż płacisz podatek

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » czwartek, 13 października 2022, 10:34

@Scorch na pewno zaznaczyłeś lump-sum. Twoje 0,13+0,13 pasowałoby do intermediate wypłaty jeśli wybierzesz final repayment. czyli dostaniesz teraz po te mniejsze kwoty a na resztę czekasz do zakończenia procesu. Sprawdź dokładnie co masz zaznaczone.

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: tenior » czwartek, 13 października 2022, 17:18

Obrazek

może ktoś to wyjaśnić?

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości