[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Co wybierzesz?

a) Intermediate Repayment and Final Repayment
10
20%
b) Early Lump-Sum Repayment
40
80%
 
Liczba głosów: 50
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 23 września 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Gdynia

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: szady » wtorek, 23 lipca 2019, 09:15

Na reddicie sporo osob pisalo ze sprzedaje..
Mi sie mailowo udalo wynegocjowac dodatkowe 5%.
Skonsultowalem sie z ksiegowym z pracy i rzeczywiscie podchodzi to pod 19%.
Maja mi podeslac dokumenty i wtedy sie grubo zastanowie bo za dlugo juz to trwa.. z drugiej strony skoro robia to na tak duza skale i sa w stanie zaryzykowac wyplacanie 2x wiecej niz gwarantowane to o czyms musza wiedziec..

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: GetBitCoin_pl » wtorek, 23 lipca 2019, 11:58

To oferta tylko dla tych co mieli bitcoiny? Rozumiem że jak ktoś ma fiaty to nie chcą odkupić? :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 23 września 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Gdynia

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: szady » wtorek, 23 lipca 2019, 14:37

GetBitCoin_pl pisze: wtorek, 23 lipca 2019, 11:58To oferta tylko dla tych co mieli bitcoiny? Rozumiem że jak ktoś ma fiaty to nie chcą odkupić?
chyba tak, ale mogę się mylić

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: robithc » wtorek, 23 lipca 2019, 14:42

szady pisze: wtorek, 23 lipca 2019, 09:15Mi sie mailowo udalo wynegocjowac dodatkowe 5%.
tzn 945$/goxBTC ?
get rich or die trying

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 23 września 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Gdynia

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: szady » wtorek, 23 lipca 2019, 14:43

Dalsza korespondencja już od ich prawnika:

Thank you for responding to the letter from Michael Hourigan on behalf of Mt Gox Investment Fund LP (the "Purchaser") to purchase your claim against MTGOX Co., Ltd. ("MTGOX") at a purchase price of $900 per approved BTC claim. The Purchaser has engaged our law firm, Baker McKenzie, to assist with the claim transfer process. Mr. Hourigan has passed along your information so we can walk you through the claim transfer process.

The process of transferring MTGOX claims involves a number of specific steps which are consistent with the protocol established by the MTGOX Trustee. In this email, we will describe the steps that the Purchaser and you will need to take to complete the sale of your claim to the Purchaser and receive payment of your agreed purchase price.


Step 1: Sending Us the Initial Information and Proof of Approval of Your Claim

*Please respond to this email and provide the following information:


· Your complete street address, including country.
· The claim number assigned by the MTGOX Rehabilitation Trustee to your approved claim.
· The amount of your approved claim (include both BTC claims and fiat currency claims) – for evidence of this, please provide a copy of the email you received from the MTGOX Rehabilitation Trustee or a screenshot from the MTGOX Rehabilitation Trustee’s website.
· Whether you want the purchase price for your claim to be paid in Bitcoin, US dollars, or another fiat currency (please specify).
· Whether you filed your MTGOX claim through the online claim filing process (via the MtGox website) OR the offline claim filing process established by the MTGOX Rehabilitation Trustee.


Step 2: Completing the Transfer of Claim Agreement

· After you send us the information in Step 1, we will prepare and send you a Transfer of Claim Agreement which will include the information you have provided.
· After you receive the Transfer of Claim Agreement, you will need to fill in your wire transfer or other payment information, sign the Transfer of Claim Agreement, and return the signed Transfer of Claim Agreement by email to MtGox@BakerMcKenzie.com.
· When you return the Transfer of Claim Agreement to us, you also will need to send us a copy of an official photo identification, such as a Passport.

After we have reviewed and determined that you have properly completed and signed the Transfer of Claim Agreement, the Purchaser will sign the Transfer of Claim Agreement, and we will send you a fully-executed copy.


Please note that until the Transfer of Claim Agreement is signed by both you and the Purchaser, the Purchaser has no obligation to purchase your MTGOX claim.


Step 3: Claim Transfer Form

· When we send you the signed Transfer of Claim Agreement, we will include instructions on how to obtain a Notice of Transfer of Claim and Form of Change of Holder of Claim (the "Claim Transfer Form") from the MTGOX Rehabilitation Trustee. This form is required by the MTGOX Rehabilitation Trustee to be signed and completed in order for your claim to be properly transferred to the Purchaser.
· After we have received your completed Claim Transfer Form and have determined that you have properly completed, signed and followed all other instructions relating to the Claim Transfer Form, the Purchaser will sign the Claim Transfer Form.
· We will then submit the completed Claim Transfer Form to the MTGOX Rehabilitation Trustee for confirmation of the claim transfer.


Step 4: Payment of the Purchase Price

· When the MTGOX Rehabilitation Trustee confirms the transfer of your MTGOX claim, he will simultaneously send an email to you and to the Purchaser.
· Within ten (10) business days after the Purchaser receives the email confirming the transfer of your MTGOX claim to the Purchaser, the Purchaser will pay the purchase price to you in accordance with the payment instructions you provided in the Transfer of Claim Agreement.


Next Steps:

Please email us at MtGox@BakerMcKenzie.com with the information requested in Step #1 above.

Thank you,

Baker & McKenzie, LLP
MTGOX Claim Processing

This message may contain confidential and privileged information. If it has been sent to you in error, please reply to advise the sender of the error and then immediately delete this message. Please visit www.bakermckenzie.com/disclaimers for other important information concerning this message.

Początkujący
Posty: 274
Rejestracja: 15 maja 2013
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: tarpan » wtorek, 23 lipca 2019, 14:45

czyżby mieli jakieś inside info, że tak chętnie od wszystkich skupują te gox btc :geek: :?:

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 23 września 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Gdynia

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: szady » wtorek, 23 lipca 2019, 14:45

robithc pisze: wtorek, 23 lipca 2019, 14:42tzn 945$/goxBTC ?
dokładnie $922 bo początkowo zaokrąglili kwotę w dół.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: the_prince » wtorek, 23 lipca 2019, 14:53

ekonokomik pisze: wtorek, 23 lipca 2019, 00:44
the_prince pisze: poniedziałek, 22 lipca 2019, 21:54bo z tego co wiem, to sporo osób sprzedaje


Możesz zdradzić skąd takie informacje?

Na Mt.Gox Legal jest topic i całkiem sporo osób przyznało się, że niedawno sprzedało bądź jest w trakcie transakcji. Myślę, że jest to dość reprezentacyjna próbka.

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lechu » środa, 24 lipca 2019, 18:04

Fortress IG nawet oficjalne tradycyjne listy wysyła ;)

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » czwartek, 25 lipca 2019, 09:09

the_prince pisze: poniedziałek, 22 lipca 2019, 21:54Podatek raczej można podciągać pod 19%, jako, że dochód pochodzi ze sprzedaży kryptowaluty, ale wiadomo, że z takimi pytaniami to do doradców podatkowych.


Nie jestem doradcą podatkowym, ale imho to co sprzedajesz to długi (roszczenie).

I tu pojawia się ciekawa kwestia, którą też warto wyjaśnić z doradcą podatkowym przed przyjęciem oferty: jeśli ktoś zarobił swoje BTC handlując na goxie i zapłacił w 2014 (lub wcześniej) podatek, to czy sprzedając teraz roszczenie znów powinien zapłacić jakiś podatek (PPC? dochodowy?).

A jeśli ktoś nie zapłacił w 2014 podatku przyjmując, że nie ma od czego, bo przecież nie tylko nic nie zarobił a wręcz stracił, a teraz po sprzedaży roszczenia spróbuje zapłacić podatek od tej transakcji, to czy US nie powie: "Chwila, ale podatek to nam się należał 5 lat temu, bo wtedy był dochód. To, że ktoś Pana/Panią okradł nie ma wpływu na obowiązek podatkowy."

:roll:

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 298
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 750
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Jahu » czwartek, 25 lipca 2019, 09:55

Też dostałem pismo. Oczywiście nie zastanawiam się tylko sprzedaję i będę się z was śmiał jak przez lata będziecie w nerwach śledzić newsy o tym jak Coinlab was okrada. Serio, ile jest do odzyskania? Może, podkreślam MOŻE dwa razy tyle ile oferują, bo więcej jest niemożliwe i to nie teraz ale najprędzej za kilka lat. Poza tym pozbycie się tego problemu, skasowanie całej korespondencji, wątków na forach i zapomnienie o sprawie jest dla mnie bezcenne. Szczerze to sprzedałbym za połowę tego. Kiedyś nawet chciałem sprzedać za $100 za BTC, ale nikt nie chciał kupić.
Obrazek

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: robithc » czwartek, 25 lipca 2019, 10:16

wszystko zalezy od ceny BTC w momencie ewentualnej wyplaty (o ile wyplaca w BTC)
get rich or die trying

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5280
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: domator » piątek, 26 lipca 2019, 07:01

robithc pisze: czwartek, 25 lipca 2019, 10:16wszystko zalezy od ceny BTC w momencie ewentualnej wyplaty (o ile wyplaca w BTC)
Nie, nie zalezy. Jesli uwazasz ze BTC wzrosnie i dlatego zyskasz na ewentualnym zwrocie od syndyka to sprzedaj teraz dlug i kup BTC. W ten sposob uniezaleznisz sie od kursu.
BTW: co oni chca kupic? roszczenie w BTC tylko? A jak ja mialem kase w EUR i takie roszczenie zglosilem to rozumiem ze nie sa tym zainteresowani? Bo ich wylicznie wartosci mojego roszczenia jest dziwne...
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: robithc » piątek, 26 lipca 2019, 07:44

domator pisze:
robithc pisze: czwartek, 25 lipca 2019, 10:16wszystko zalezy od ceny BTC w momencie ewentualnej wyplaty (o ile wyplaca w BTC)
Nie, nie zalezy. Jesli uwazasz ze BTC wzrosnie i dlatego zyskasz na ewentualnym zwrocie od syndyka to sprzedaj teraz dlug i kup BTC. W ten sposob uniezaleznisz sie od kursu.
BTW: co oni chca kupic? roszczenie w BTC tylko? A jak ja mialem kase w EUR i takie roszczenie zglosilem to rozumiem ze nie sa tym zainteresowani? Bo ich wylicznie wartosci mojego roszczenia jest dziwne...
Tutaj gosc wyliczyl po ile musialby byc BTC zeby oplacalo sie sprzedac claim i kupic za to na hodl. https://www.reddit.com/r/mtgoxinsolvenc ... urce=share
Czekam tyle lat. Poczekam i rok dwa a moze po drodze pojawi sie fundusz co da np 1500$ ;)
get rich or die trying

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » piątek, 26 lipca 2019, 11:41

@robithc @domator Sprawa jest złożona. Łatwo wyliczyć, że nie opłaca się sprzedać roszczeń, jeśli BTC nie spadnie < $2K5. Ale w tym rachunku trzeba też uwzględnić ryzyka, czas oczekiwania itd.
A nawet bez tego, spadek <$2500 w ciągu najbliższych 2 lat (zakładam, że maksymalnie tyle przeciągnie się sprawa) mieści się całkowicie w realnym prawdopodobieństwie.

Ktoś może też spojrzeć z dystansu, zapomnieć na chwilę o BTC i jego bańkach i powiedzieć tak: "Odzyskuję wszystko co straciłem w 2014 (po tamtym kursie) + 100% zysku, co jest niezłym wynikiem nawet gdybym te pieniądze inwestował w tradycyjny sposób przez 5 lat."

Wg mnie, jest też pewne ryzyko sprzedaży roszczenia przy dużej sumie: jeśli jesteś osobą prywatną i nagle dostaniesz przelew np. na milion od firmy z USA, to idę o zakład, że po godzinie Twoje konto bankowe będzie zablokowane, a po kilku dniach dostaniesz wezwanie od GIIF z prośbą o wyjaśnienie co to za kasa i za co. Niby wszystko będzie legalne i w końcu się wyjaśni, ale diabli widzą jak długo i głęboko będą drążyć. A jak wiadomo historii transakcji z goxa (a w przypadku niektórych nawet z bitomat.pl) już nie wyciągniemy.

Można powiedzieć, że to samo wydarzy się po przelewie od syndyka z Japonii, ale sądzę, że tu sytuacja będzie trochę lepsza: syndyk jest przedstawicielem sądu Japonii. Uznanie przez niego roszczenia i wypłacenie pieniędzy z wszystkimi "pieczątkami" japońskiego sądu, może automatycznie zmniejszyć podejrzliwość naszych władz.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: robithc » piątek, 26 lipca 2019, 11:45

Oni proponuja tez platnosc w btc z tego co kojarze. Dostajesz btc -> bitomat i tyle z podatku ;)
get rich or die trying

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » piątek, 26 lipca 2019, 11:54

@robithc Nie chodzi o podatek. Podatek to drobiazg i zakładam, ze każdy chętnie go zapłaci ;) GIIF to organ, który zajmuje się przeciwdziałaniem praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. A to już nie są żarty.

Dlatego wzięcie za sprzedaż roszczenia zapłaty w BTC, to imho jeszcze bardziej ryzykowny wybór. Bo sprawy przepływów komplikują się jeszcze bardziej. A USA to nie Burkina Faso ani Seszele. Wymiana informacji Polska <> USA funkcjonuje pewnie nieźle. Tamta firma działając legalnie zaksięguje tę transakcję, zostanie po niej ślad z Twoimi danymi.
A w mojej prywatnej ocenie, od kilku lat wszelkie transakcje związane z kryprowalutami są starannie monitorowane przez odpowiednie służby. U nas też.
Wiem, że ktoś może nazwać mnie paranoikiem, ale wyznaję zasadę: oczekuj najlepszego, bądź gotowy na najgorsze :) Lepiej dmuchać na zimne.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: robithc » piątek, 26 lipca 2019, 12:08

ekonokomik pisze: piątek, 26 lipca 2019, 11:54Wymiana informacji Polska <> USA funkcjonuje pewnie nieźle.
Mieszkam obecnie w kraju gdzie rzad najpierw powiedzial ze oni nie rozumieja crypto i nie chca miec z tym nic wspolnego :D a teraz wprowadzili tylko podatek 10% od zyskow z crypto (tak jak u nas podatek Belki). Pasowaloby mi dostac zwrot teraz i to rozliczyc tutaj, ale zanim ta afera sie skonczy to bede pewnie spowrotem w Polsce (albo Azji jak moj plan wypali)
btw to czekam na jakis film sensacyjny z doborowa obsada z Hollywood na podstawie tej historii bo zwrotow akcji i teorii jest duzo 8-)
get rich or die trying

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: jondoexxx » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 13:46

Czołem,

Mam pytanie odnośnie Mt.Goxa. Spotkałem właśnie znajomego z Norwegii, który miał na Mt.Gox kilka BTC. Pokazał mi przed chwilą email, w którym piszą iż może starać się o claim, bo w bazie danych widnieje jako iż posiadał tam dodatnie saldo, tylko, że miał złożyć claim do maja, a się spóźnił. Czy teraz jest możliwość zrobienia czegokolwiek? Wydaje mi się, że gdzieś widziałem informację o tym, że proces się przedłużył i znów można składać roszczenia?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1123
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: fusywszklanejkuli » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 13:56

@jondoexxx, może być kłopot, musiałby mieć bardzo dobre grounds not attributable to him, ponieważ:
Q1 Is it too late to file proofs of rehabilitation claims?
A1 Under the Civil Rehabilitation Act of Japan, if you were unable to file a proof of your rehabilitation claim by the deadline (in this case, October 22, 2018) due to grounds not attributable to you, you may file a proof of your rehabilitation claim only within one month after the relevant grounds cease to exist.
Please note that if you file your proofs of rehabilitation claims via the System (i.e., the Online Method) they will not be accepted, so please file them via the Offline Method (i.e., prepare Proof of Rehabilitation Claims and post them to the Office of the Rehabilitation Trustee).

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości