[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Co wybierzesz?

a) Intermediate Repayment and Final Repayment
10
20%
b) Early Lump-Sum Repayment
40
80%
 
Liczba głosów: 50
Rozmowny
Posty: 100
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Marian » poniedziałek, 17 lutego 2020, 22:55

Fortress teraz proponuje 88% wartosci konta według nich.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » wtorek, 18 lutego 2020, 10:41

@Marian Niesamowite. Na rynku długi skupuje się zwykle za pojedyncze procenty ich wartości nominalnej.

No dobra, tu też, patrząc na wartość nominalną wychodzi kilkanaście procent ;) Ale patrząc realistycznie, jeśli ktoś chce zapłacić 88% tego co można potencjalnie odzyskać, to imho znaczy, że oczekuje zdecydowanego wzrostu ceny w ciągu najbliższych lat. Inaczej ryzyko nie byłoby warte az takiej oferty.

PS. Z tego co widziałem, to obliczające te 70% czy 88%, biorą pod uwagę jedynie BTC, które syndyk obecnie posiada. Nie wliczają ani wartości BCH i BSV (razem to obecnie dodatkowe +7%), ani pieniędzy uzyskanych przez syndyka ze sprzedaży części crypto (a spieniężył akurat tyle, że powinno wystarczyć na spłatę roszczeń po cenie z 2014 czyli $480 za każdego BTC w roszczeniu).
Warto o tym pamiętać podejmując decyzję.

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: tenior » czwartek, 20 lutego 2020, 08:45

Jestt email od syndyka, przed 5 marca trzeba dać odpowiedź że nie zgadzamy się z claim jeśli ktoś ma złe kwoty.
/edit
coś się chyba zaczyna dziać bo to juz 2 list w ostatnim miesiącu
Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek, 28 lutego 2020, 12:43 przez tenior, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: koparki » piątek, 21 lutego 2020, 04:39

@tenior opublikuj jeszcze raz ale zakryj też nr listu przewozowego, chyba że prywatność nie ma znaczenia dla Ciebie.
---

Orator
Posty: 993
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: lekarz » piątek, 21 lutego 2020, 08:02

Teraz rozsyłają jakieś listy dotyczące "MTGOX Online Rehabilitation Claim Filing System". Ktoś próbował się logować na podstawie otrzymanego listu? Może ktoś wyjaśnić o co dokładnie chodzi ponieważ nie jestem aż tak dobry z angielskiego, a nie chciałbym popełnić jakiejś gafy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5280
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: domator » piątek, 21 lutego 2020, 11:47

To wysylaja chyba tylko do tych co mieli claim offline. Ze moga przejsc na wersje online. Ja dostalem ale jestem wyjechany i tylko mi rodzina skan przemeilowala.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G935F przy użyciu Tapatalka

***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 23 września 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Gdynia

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: szady » piątek, 21 lutego 2020, 13:01

Wyszła nowa propozycja od Fortress - 1300$ za BTC.
Zaczeli od 700, pozniej 900, teraz 1300. To juz niezła kwota i poważnie to rozważam.

Ktoś przyjął już ich ofertę w przeszłości?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: devega » piątek, 21 lutego 2020, 14:32

@szady @Jahu 2 strony wczesniej opisywal swoja transakcje

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lechu » piątek, 21 lutego 2020, 19:16

Też właśnie dostałem info że coś z fortress leci do mnie kurierem. @szady pewnie to samo co Ty dostałeś. Mhm skoro tak podbijają stawkę tzn że sprawa ma się ku końcowi i jeszcze odrobina wytrwałości nie zaszkodzi. Jeśli można wrzuć treść usuwając personalia.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » piątek, 21 lutego 2020, 21:29

@Lechu To trochę zbyt pochopny wniosek. Może tylko przewidują wzrost kursu BTC. Teraz skupią wierzytelności, a za pół roku sprzedadzą komuś innemu o 50% drożej. Wtedy kiedy i czy w ogóle sprawa się zakończy byłoby dla nich obojętne.

Zapytasz czemu w takim razie nie kupią BTC na giełdzie? Nie mam pojęcia. Ale wierzytelności to przecież zupełnie inny towar niż krypto. Może dla nich to ważne z powodów prawno-księgowych.
A może ktoś zbiera wierzytelności by mieć wpływ na działania syndyka?
Nie wiem.

Na razie czekam czy na koniec marca syndyk znów nie odłoży sprawy na pół roku. :roll:

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » piątek, 21 lutego 2020, 22:04

Zajrzałem na pewne forum wierzycieli i sporo ludzi dostało w ostatnich dniach info od DHL, albo już odebrali list od Fortress ze "specjalną ofertą" 88% dla "large creditors".
Prawie wszyscy deklarują, że nie rozważają jej przyjęcia. Wyliczyli też, że biorąc wszystko pod uwagę, to nie jest 88% a bardziej 58% w stosunku do szacunków ile da się odzyskać.

Ludzie są też mocno wkurzeni na pana Hourigana, że wysyła im koperty z czerwonym napisem "Mt. Gox", często na adresy gdzie nie zamieszkują już od lat.
Ale co ciekawe, dwie osoby podały, że przesyłki wysłano na ich aktualne adresy, których zdecydowanie nie używały nigdy w gox ani w postępowaniu z syndykiem. Jedna z nich napisała, że list przyszedł na adres aktualny zaledwie od stycznia (!) a w zeszłym roku dostawała od nich oferty na stary adres.

Użycie drogiej przesyłki i wysiłek włożony w ustalenie adresów oznacza chyba, że firmie Fortress naprawdę zależy by dotrzeć do jak największej liczby wierzycieli jak najszybciej.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: koparki » wtorek, 25 lutego 2020, 15:08

ekonokomik pisze: piątek, 21 lutego 2020, 22:04Wyliczyli też, że biorąc wszystko pod uwagę, to nie jest 88% a bardziej 58% w stosunku do szacunków ile da się odzyskać.
Przypomniały mi sie skupy gox-bitcoinów jeszcze gdy platforma była włączona i można było robić transfery wewnętrzne , wychodzi na to że każdy skup poniżej 60% wartości ówczesnego bitcoina okaże się może w końcu świetnym interesem.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5280
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: domator » wtorek, 25 lutego 2020, 17:04

@koparki Ja mam kupione goxcoiny za 5% ich wartosci i trzymam je na tam gdzie kupilem czyli na bitcoinbuilder.
edit - z sentymentu sie zalogowalem zeby sprawdzic czy sa :-) i kupowalem je jednak za 4% a nie za 5% XD. Bylo to 28.02.2014 czyli 6 lat temu XD
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: koparki » wtorek, 25 lutego 2020, 17:34

@domator gratuluję , nawet nie wiedziałem że można było za tyle wyhaczyć.
Ale nie rozumiem tego bitcoinbuilder, chyba trzeba było je mieć realnie na swoim koncie gox i zgłosić roszczenia ?
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5280
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: domator » wtorek, 25 lutego 2020, 17:44

@koparki
Dwojako. BB byl jakby gileda goxcoinow. Jak miales goxcoina (czyli nietransferowalnego BTC) na mtgox to mogles go sprzedac komus innemu za prawdziwego BTC wlasnie korzystajac platformy BB. Przelewales swojego goxcoina do BB a oni robili rodzaj escrow.
Ja kupilem wiec swoje goxcoiny u nich. Od kogos kto w desperacji sprzedwal na BB za 4% wartosci. I ja juz nigdzie ich nie transferowalem, leza tam sobie. W sumie to kupile od kogos claima i zdeponowalem go na BB, ktory to jest duzym wierzycielem i rozdaje karty.
BTW - 6 lat! to mi uswiadomilo ile czasu juz zmarnowalem z BTC :-)
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Wygadany
Posty: 558
Rejestracja: 9 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: rizar » czwartek, 27 lutego 2020, 00:31

domator ja tez mam tam goxcoiny ale od paru dni mam bardzo mieszane uczucia co do ich otrzymania. Okazuje się, że własnie pare dni temu właściciel bitcoinbuilder-a stracil ponad 35 milionów dolarów na sim-hacku. Obawiam się, że może będzie chciał to w pewien sposób odzyskać a że claim jest na jego nazwisko to nie wiem czy ogólnie będziemy w stanie coś z tym zrobić. No i fakt, że nigdy wcześniej nie bylo problemu sie z nim skontaktować to teraz praktycznie nie odpowiada na wiadomości.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5280
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: domator » piątek, 28 lutego 2020, 06:30

@rizar Rozumiem obawy. Mysle ze niczego sie nie dowiemy zanim sie dowiemy :-)
Jesli sie nie uda to zawsze bedzie mozna podsumowac spraw klasycznym tekstem kazdego fana BTC : "Łatwo przyszło - łatwo poszło".
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Wygadany
Posty: 558
Rejestracja: 9 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: rizar » piątek, 28 lutego 2020, 17:49

Orientuje się ktoś czy ja mogę obecnie cokolwiek zrobić, żeby przejąć swój claim z bitcoinbuildera? Próbowałem się kontaktować z Joshem i zero odpowiedzi z jego strony.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 596
Rejestracja: 13 października 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: radez9 » wtorek, 10 marca 2020, 11:42

@rizar a jakie masz potwierdzenie na to że kupiłeś ten claim? Sam nie mam nic z bitcoinbuilder ale jeśli chcesz zawalczyć o ten claim to trzebaby na pewno udowodnić jakoś że nabyłeś do niego prawa. Pytanie jakie masz na to dokumenty ?

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lechu » piątek, 13 marca 2020, 08:29

Patrząc na te zjazdy zaczynam powoli żałować, że nie przyjąłem oferty fortress :roll:

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości