[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Co wybierzesz?

a) Intermediate Repayment and Final Repayment
10
20%
b) Early Lump-Sum Repayment
40
80%
 
Liczba głosów: 50
Rozmowny
Posty: 50
Rejestracja: 16 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Yendos » piątek, 21 października 2022, 21:30

@bruce @ekonokomik tak 749,318.83 JPY za BTC sie zgadza.

tylko kiedy jest ten dzien bo brzmi jakoby było by to podane za przykład
will be calculated based on the amount as converted to yen using the conversion rates as of the day preceding the date of the commencement order of the Rehabilitation Proceedings (i.e., 749,318.83 yen per Bitcoin and 97,481.19 yen per Bitcoin Cash; hereafter referred to as the "Cryptocurrency Rates').

Dodano po 28 minutach 25 sekundach:
Znalazłem w którymś dokumencie
commencement order of the Rehabilitation Proceedings (June 22, 2018)
kiedy to kurs był około 6k USD za btc (close enough do wspomnianych 5k). Jeśli tak to faktycznie działa ? to większość z nas chyba bogata nie zostanie

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » piątek, 21 października 2022, 23:36

@Yendos Wiesz, biorąc pod uwagę kurs BTC w momencie gdy Gox padał i jaki miał być przyjęty w postępowaniu upadłościowym (bodajże 490 USD), to $5000 oznaczałoby i tak wzrost 1000% w ciągu 10 lat. Dla każdego inwestora długoterminowego spoza branży krypto byłby to rewelacyjny biznes ;)

Ale przecież nie jesteś zmuszony do tej opcji - jeśli w claimie masz bity, to możesz dostać bity (a przynajmniej dostać je na giełdę).

Ja przerywam na razie te dywagacje, bo nie mają sensu bez rzetelnego przetłumaczenia i przeanalizowania papierów.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 29 maja 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: kswir » poniedziałek, 24 października 2022, 16:35

co sądzicie o wykorzystaniu konta bankowego na Revolut do przyjęcia JPY ?

Dyskutant
Posty: 291
Rejestracja: 11 lutego 2013
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: BoBi » poniedziałek, 24 października 2022, 17:10

Revolutowi nie powierzyłbym więcej niż 50zl
Tez mam wlasnego noda p2pool, http://bobi.websignum.pl:9332
1BE79zjtUN3pP7kQofSo33Tvhp2akJRX4B Na datki :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 121
Rejestracja: 29 października 2013
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: kontener » poniedziałek, 24 października 2022, 17:29

Hej !

Podzielcie się info jaką decyzję podejmujecie.
Bierzecie kasę do łapy czy idziecie na dłuższą ścieżkę i jak ustawiacie suwak ?

Co sądzicie o strategii suwak na maxa w prawo ( czekam do końca) ?

Dyskutant
Posty: 291
Rejestracja: 11 lutego 2013
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: BoBi » poniedziałek, 24 października 2022, 17:52

Suwak to tylko kalkulator i nie ma żadnego znaczenia
Tez mam wlasnego noda p2pool, http://bobi.websignum.pl:9332
1BE79zjtUN3pP7kQofSo33Tvhp2akJRX4B Na datki :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 596
Rejestracja: 13 października 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0.0001 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: radez9 » poniedziałek, 24 października 2022, 23:45

Przy wypełnianiu danych konta bankowego uważajcie na pole Citizenship. Jest tak umiejscowione że łatwo je zostawić puste a w dokumentacji jest napisane że brak wypełnienia jakiegokolwiek z pól danych może skutkować niemożnością realizacji wypłaty.


Therefore, rehabilitation creditors wishing to receive repayment by Bank Remittance are requested to input on the System's screen for registering the Receipt Account for Bank Remittance ("Bank Remittance Registration Screen") their date of birth and nationality as information regarding which inquiries are anticipated. Also, information on place of birth (country, state or province, and city) and citizenship can also be input as additional information regarding which inquiries are anticipated (even if your place of birth and citizenship information is not registered, you can complete registration of the designated Receipt Account on the System, but note that if this information is not registered, the Rehabilitation Trustee will not be able to respond to inquiries from banks and the remitted funds may be returned).

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » wtorek, 25 października 2022, 08:48

kswir pisze: poniedziałek, 24 października 2022, 16:35 co sądzicie o wykorzystaniu konta bankowego na Revolut do przyjęcia JPY ?
Dla osób spoza Japoni jest wypłata tylko EUR lub USD.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 28 listopada 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: dkaczmarek » wtorek, 25 października 2022, 11:51

Cześć,
czy zauważyliście (jeśli dobrze rozumiem), że w zależności jaką giełdę do zwrotów crypto wybierzemy, czas wpływu może dochodzić do 90 dni (dla Kraken)?


Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 29 maja 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: kswir » środa, 26 października 2022, 10:43

Jeśli założę konto walutowe (dolar lub euro) np. w banku Millennium to czy bank bez problemów przyjmie mi przelew z Japonii bezpośrednio na to konto walutowe czy może go zablokować? Jeśli wskażę konto w złotych to rozumiem, że bank przewalutuje taki przelew po swoim nie koniecznie korzystnym kursie.

Czy wskazujecie konta walutowe czy w złotych? Nie obawiacie się możliwości zablokowania "podejrzanego" przelewu przez bank?

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » środa, 26 października 2022, 12:49

@kswir Nie obawiam się, bo jestem pewny tej blokady :D Niezależnie od waluty. Bank ma taki obowiązek, przy przelewach wyższych niż (chyba, bo to się zmienia) 10K Eur. Powiadamia Generalnego Inspektora Informacji FInansowej.

Mówię oczywiście o sytuacji, gdy masz konto prywatne, na które wpływa co najwyżej pensja itd.

Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: zwyczajny » środa, 26 października 2022, 23:46

Czy przypadkiem ktoś wie, czy syndyk wystawi nam poświadczenie (jakiekolwiek dokumenty)?, że środki pochodzą z legalnego źródła (z postępowania upadłościowego), przecież, de facto gwarantuje to japoński wymiar sprawiedliwości.
Mam tu na myśli nie tylko przelew w gotówce ale również BTC - nawet nie chcę myśleć jak może wyglądać walka z polskimi urzędami. To naprawdę mnie martwi, nie chcę czuć się jak kandydat na oskarżonego, jak łatwy cel, by ktoś mógł zarobić kilka punktów u szefa!!! Jak mam się bronić? przed jakimś karierowiczem - zrzutami z ekranu?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 242
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: VooCash » środa, 26 października 2022, 23:59

Są wyznaczone jakies daty zwroty BTC już ?

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » czwartek, 27 października 2022, 08:08

@zwyczajny Myślę, że nie obejdzie się bez papierów na końcu :) Jestem zdziwiony, że do tej pory obyło się bez żadnych kwitów i podpisów. Do tej pory dostałem słownie raz tradycyjny list (a właściwie to bardziej pocztówkę ;) od syndyka, przy okazji postępowania upadłościowego. Zgaduję, że gdyby sprawa toczyła się w Polsce to zgromadziłbym już cały segregator papierów ;)

Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: zwyczajny » czwartek, 27 października 2022, 22:57

Ooo... dzięki!!! miło wiedzieć, że nic mnie nie omija - znaczy pocztówka z sądu i plan rehabilitacji, czyli dla naszego US - jakieś tam dziwne kartki :D Tylko obawiam się, że strategia syndyka może być taka; Ja syndyk zgodnie z japońskim prawem zwracam środki, nie prowadziłem dochodzenia skąd je mieliście, nie weryfikowałem waszej tożsamości np. we właściwym urzędzie w waszym kraju, wierzę w waszą deklarację (bo przecież podobnie weryfikowaliście się na giełdzie i nie było to dla was problemem), to nic wam więcej nie poświadczę - nawet jeśli macie kłopoty w waszym kraju to roszczenie spłaciłem i cześć!!!

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » piątek, 28 października 2022, 11:32

screen.jpg
Komuś jeszcze wyświetla się taki komunikat na żółto po wejściu w edycję danych do przelewu bankowego.
Wszystko wypełniłem, ale część danych ich system pobrał automatycznie z mojego dowodu. Teraz widzę, że nie wszystko poprawnie i chciałem zmienić ale nie mogę nic edytować.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1418
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: splawik21 » piątek, 28 października 2022, 11:36

Zmień przeglądarkę. Miałem to samo na safari. Na chromie przeszło wszystko ok.zwróć także uwagę na to aby adres twój nie był napisany po japońsku tylko czytelna dla Europejczyków czcionka.

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » piątek, 28 października 2022, 12:00

@splawik21 dzięki, 30 sekund po napisaniu posta przyszła odpowiedź od syndyka z sugestią żeby wyczyścić ciasteczka i używać aktualnej wersji chrome'a. W firefoxie wyczyszczenie ciasteczek nic nie dało. W chromie wszystko OK przechodzi, ale i tak nie mogę edytować danych, które system automatycznie pobrał z mojego dowodu. W rybrykach kraj/wojewodzwtwo/miasto urodzenia mam wszędzie wpisane miasto i nie mogę tego zmienić.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1418
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: splawik21 » piątek, 28 października 2022, 12:02

Możesz zmienić ale nie w tym formularzy. Aktualizuj dane w na głównej stronie.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 października 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: phil » piątek, 28 października 2022, 20:14

Hej, czy na portalu https://claims.mtgox.com
macie już informację o zaakcpetowanej ilości BTC?

U mnie jest podana tylko wartość w kolumnie :Amount of Filed Claims, natomiast w kolumnie Amount of Claims Accpeted oraz Amount of Claims Rejected mam wartość 0.0000

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości