[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Co wybierzesz?

a) Intermediate Repayment and Final Repayment
10
20%
b) Early Lump-Sum Repayment
40
80%
 
Liczba głosów: 50
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: robithc » środa, 3 października 2018, 19:57

Logika podpowiada że powinno tak być, interpretacja US to już inna bajka
get rich or die trying

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » środa, 3 października 2018, 22:58

@Scorch, @robithc, jeśli przed padem Goxa zarobiłeś i odprowadziłeś podatek, albo nie zarobiłeś niczego (i nie wykonywałeś żadnych operacji na koncie) to wtedy tak. Tzn nie byłoby to żadne "odszkodowanie" tylko odzyskanie utraconych pieniędzy od dłużnika. Wtedy faktycznie nie widzę podstaw do ich (powtórnego) opodatkowania.
Ale idę o zakład, że większość ludzi, którzy utracili wtedy BTC/fiaty, nie zdążyła ich rozliczyć w US, bo wtedy powszechny był pogląd, że obowiązek podatkowy powstaje z chwilą wypłacenia kasy z giełdy.

@Wymazywanie, można chociaż pogadać z jakimś doradcą podatkowym, być może zrobić ruch wyprzedzający. Albo chociaż być gotowym na wezwanie "w celu złożenia wyjaśnień".

Orator
Posty: 993
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: lekarz » czwartek, 4 października 2018, 12:04

Odnośnie maila o którym pisałem kilka postów wcześniej.
Dzwoniłem do Tokyo i twierdzą, iż dużo osób dostało podobnego maila. Z tego co zrozumiałem jest to jakaś pomyłka i po wysłaniu metodą offlina clima nie trzeba nic robić. Fajnie by było jakby ktoś z forum zadzwonił do Japoni i jeszcze potwierdził to info:)

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 4 października 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: adamlondek » czwartek, 4 października 2018, 14:54

Witam. Chciałem złożyć wniosek o rehabilitacje ale mam problem z zalogowaniem się na stronie https://claims.mtgox.com/assets/index.html#/ Po wpisaniu hasła, nazwy użytkownika, zaznaczeniu zgody klikam przycisk zaloguj i nic , tylko znikają wpisane info. Na email natomiast dostaje powiadomienie że właśnie się zalogowałem Cy ktoś miał podobny problem?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: the_prince » czwartek, 4 października 2018, 16:37

@adamlondek, próbowałeś na Incognito mode (Chrome)/private browsing (Firefox), z wyłączonymi add-onami? Jeżeli chodzi o problemy techniczne, otworzyli niedawno email support@mtgox.com (tylko sprawy związane z problemami z systemem online).

Co do telefonów, to zauważcie w jakich godzinach linia jest otwarta:
Phone: +81-3-4588-3922
Hours: Monday to Friday (excluding Japanese holidays) 1 PM to 10 PM (Japan time)
13:00 - 22:00 to takie typowe godziny na infolinię w ich kulturze? :) Może jest to pomyślane jakoś pod kątem klientów z całego świata? W każdym razie, wychodzi mi że jest to 6:00 - 15:00 polskiego czasu, czyli nie najgorzej.

--

Ja będę dzwonił niebawem z pytaniem, czy będzie możliwość przesłania oficjalnych dokumentów potwierdzających roszczenie i jego wypłatę dla US/banku - myślę, że im więcej podobnych telefonów dostaną, tym większa szansa na materializację takiego życzenia, więc tych którym zależy również zachęcam do przedzwonienia :).

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: _chybaty » czwartek, 4 października 2018, 17:33

Jak to teraz wygląda dalej maja oddać kasę + jakiś ułamek btc + ułamek bch za 1 BTC?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: the_prince » czwartek, 4 października 2018, 19:38

@_chybaty, Nie ma na ten temat żadnego oficjalnego stanowiska, ale wygląda na to, że w tym kierunku to zmierza.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: GetBitCoin_pl » czwartek, 4 października 2018, 20:32

@adamlondek, sprawdź logowanie mailem
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 00#p519275

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » czwartek, 4 października 2018, 20:52

@_chybaty, @the_prince, najprawdopodobniej tak. Syndyk znów sprzedał część BTC (w niezłej cenie), więc teraz powinien mieć już stanowczo dość kasy na pokrycie całości roszczeń (zarówno posiadaczy BTC jak i fiatów) wyrażonych po kursie zamknięcia giełdy (około $485).
Wynika z tego, że nawet gdyby jutro cena BTC spadła do 0, to odzyskamy 100% claima licząc po tym kursie. To znacznie lepiej niż większość z nas marzyła :)

CR dodatkowo daje szansę na odzyskanie części BTC (o ile ktoś je miał). Ten ułamek, nie będzie być może taki mały. Z tego co wyliczałem to powinno być około 20% posiadanych BTC.

Najbardziej boję się, że wymyślą jakiś system dystrybucji tego na raty zamiast wypłacić bity jednorazowo.

Dodano po 3 minutach 12 sekundach:
adamlondek pisze: Witam. Chciałem złożyć wniosek o rehabilitacje ale mam problem z zalogowaniem się na stronie https://claims.mtgox.com/assets/index.html#/ Po wpisaniu hasła, nazwy użytkownika, zaznaczeniu zgody klikam przycisk zaloguj i nic , tylko znikają wpisane info. Na email natomiast dostaje powiadomienie że właśnie się zalogowałem Cy ktoś miał podobny problem?
Jeśli jesteś pewny maila i hasła (powinno być to ustalone w czasie składania claima w postępowaniu upadłościowym) i masz objawy jak opisałeś, to obstawiam ustawienia przeglądarki: wyłączenie java, javascript, wyskakujących okien, bloker reklam itp.

W innym wypadku powinieneś dostać wyraźny komunikat błędu.

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 19 grudnia 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: rekin » piątek, 5 października 2018, 10:29

Witam. Mam kłopoty z wypełnieniem wniosku online. Po zalogowaniu do systemu i zatwierdzeniu danych, które same wskakują nic się dalej nie dzieje. Nie przychodzi potwierdzenie na maila a powinno. Jest tylko mail informujący, że nastąpiło logowanie do systemu. Jeżeli zaloguję się ponownie wyskakuje info, że claim jest nie wypełniony.
Czy miał ktoś taką sytuację?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: the_prince » piątek, 5 października 2018, 12:18

@rekin, dzieje sie tak za kazdym razem?

Ja mialem podobna sytuacje, spowodowana, tak mi sie wydaje, zbyt dlugim wypelnianiem claima. Zalogowalem sie jeszcze raz, wypelnilem wszystko bardzo szybko i poszlo OK.

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 19 grudnia 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: rekin » piątek, 5 października 2018, 12:34

Tak. Kilka prób i za każdym razem tylko e-mail , że byłem zalogowany. Przy kolejnym logowaniu informacja:

Status of your proof of rehabilitation claim
You have not filed a proof of rehabilitation claim

Szybko do tej pory nie próbowałem( zawsze kilka minut od zalogowania do zatwierdzenia).

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: robithc » piątek, 5 października 2018, 14:31

Po 5 lub 10 min system wylogowuje i to moze byc przyczyna
get rich or die trying

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 19 grudnia 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: rekin » piątek, 5 października 2018, 16:47

Zalogowałem się i w ciągu minuty zatwierdziłem.
Tym razem na czerwono:

The filing of your proof of rehabilitation claim is NOT completed yet. Please confirm whether your proof of rehabilitation claim is correct, click the check box, and click the “COMPLETE FILING YOUR PROOF OF REHABILITATION CLAIM” button to complete the filing.

Dodano po 7 minutach 48 sekundach:
Dziwne to wszystko. Teraz w końcu poszło jak uzupełniłem opcjonalny blok( nie wszystkie pola) - Details originally registered with the MTGOX Bitcoin exchange.

Gaduła
Posty: 357
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Disi » wtorek, 16 października 2018, 15:59

Sprawa szybka. Olałem temat MtGoxa i chyba tylko raz gdzieś tam po drodze logowałem się aby zobaczyć ile miałem niby na koncie fiatów oraz bitów przy upadku. Następnie temat zakopałem głęboko żeby się nie wkur.... Obecnie natrafiłem na info że niby można coś tam odzyskać. Odblokowałem skrzynkę i okazało się że maile z MtGoxa dalej przychodzą.
Nie pamiętam haseł, nie pamiętam co i kiedy klikałem w związku z procesem upadłościowym, nie pamiętam czy dostawałem jakieś numery wniosku/potwierdzenia roszczeń. Raz przyszło coś tradycyjną pocztą, ale chyba tego nie odesłałem, a maile były olewane.

I teraz następujące pytanie:
Czy jest jeszcze możliwość załapania się na pokład?

Jeżeli tak czy jest ktoś z Dolnego Śląska do kogo mógłbym podjechać żeby pomógł mi wypełnić i złożyć ten wniosek metodą offline?
smok pisze:Za chwile (kurs) podskoczy do góry to Wam zęby powybija :P

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lechu » wtorek, 16 października 2018, 16:07

@Disi, tak jest możliwość:

The deadline for filing proofs of rehabilitation claim is October 22, 2018 (Japan time).

Gaduła
Posty: 357
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Disi » wtorek, 16 października 2018, 16:12

@Lechu termin wiem, że jeszcze jest do 22.10. Pytam czy jak nie pamiętam haseł, nie znam stanu konta i nie wypełniałem pewnych kroków po drodze, to bez tych danych mogę wypełnić i wysłać niepełny formularz? Może ktoś to już robił?
smok pisze:Za chwile (kurs) podskoczy do góry to Wam zęby powybija :P

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: the_prince » wtorek, 16 października 2018, 17:21

Polecalbym Ci zadzwonic. Gadalem z konsultantem w sprawie dokumentu potwierdzajacego dla US/banku i byl calkiem kompetentny.

Phone: +81-3-4588-3922
6:00 - 15:00 polskiego czasu

Najwiekszym utrudnieniem w Twoim przypadku jest brak znajomosci stanu konta. Starego hasla nie przypomnisz sobie? Teoretycznie mozesz tez probowac sie ratowac szukajac tego stanu kont w bazie danych z leakow.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: robithc » wtorek, 16 października 2018, 18:02

the_prince pisze:Polecalbym Ci zadzwonic. Gadalem z konsultantem w sprawie dokumentu potwierdzajacego dla US/banku i byl calkiem kompetentny.
Co odpowiedzieli w tej sprawie ??
get rich or die trying

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: the_prince » wtorek, 16 października 2018, 18:07

Powiedzieli, ze sprawa zostanie przekazana syndykowi do rozpatrzenia. Konsultant dobrze rozumial o co chodzi i nie robil problemow, wypytal co i jak i powiedzial, ze moge oczekiwac na odpowiedz na maila (pewnie za pare miechow). Oczywiscie, czy sie to uda, to sie jeszcze okaze - dlatego tak jak pisalem wczesniej, zachecam innych do wykonania podobnego telefonu.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości