[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Co wybierzesz?

a) Intermediate Repayment and Final Repayment
10
20%
b) Early Lump-Sum Repayment
40
80%
 
Liczba głosów: 50
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 31
Rejestracja: 25 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: rzuf » piątek, 28 lutego 2014, 17:47

Tutaj jest coś odnośnie japońskiego prawa:

http://www.biztok.pl/biznes/mtgox-zbank ... ami_a15469

Wygląda na długofalowy scenariusz że założył giełdę w Japonii.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Bitmar » piątek, 28 lutego 2014, 17:54

No i wszystko jasne “minji saisei” :)
Czyli plan odrodzenia się goxa z mt.goxa jest jak najbardziej realny i wiarygodny, nawet jest to ich jedyne wyjście z tej sytuacji. Domena gox.com została wykupiona tuż przed zamnięciem, ludzie wyczyszczeni ślimakiem z fiatów, prawo japońskie ich chroni i daje szansę na rehabilitację. Czyli gox zacznie działać od nowa, ale jako widmo bo nikt nie będzie chciał już tam handlować, będą mieli kolejne kilka lat na rehabilitacje podczas których nie będzie można ich ruszyć... Never Ending Story....

Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: TheKolaNN » piątek, 28 lutego 2014, 18:01

WTF?
MTGOX FILES FOR BANKRUPTCY — CUSTOMER BITCOINS ALMOST ALL GONE
http://www.businessinsider.com/r-mt-gox ... ia-2014-28

Czyli jednak bankructwo?

Wygadany
Posty: 602
Rejestracja: 25 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Coinn » piątek, 28 lutego 2014, 18:16

Mówi się tez, że o tym, że Mt. Gox liczy na odrodzenie. Skorzysta z istniejącego od 2000 roku w Japonii prawa “minji saisei”, czyli tzw. rehabilitacji obywatelskiej. Oznacza to ni mniej ni więcej, tylko to, że firma będzie miała ochronę przed roszczeniami wierzycieli, a sąd będzie szukał jej nabywców.
Co to oznacza, że sąd będzie szukał kupców i jak wygląda u nich sprawa z długami, czy te są umarzane w ramach rehabilitacji obywatelskiej? zna ktoś prawo japońskie?

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: JacekW_BB » piątek, 28 lutego 2014, 18:25

Chyba kupców na wykupienie giełdy z długami i technologią...

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lorraine » piątek, 28 lutego 2014, 18:36

Bitmar pisze:Problem w tym, że nie znamy tam prawa. Zapis w ich regulaminie, że w przypadku bankructwa oddają tylko fiaty może być zgodny z ich prawem, to by tłumaczyło ślimaka którym wycisnęli z ludzi $ przed samym zamknięciem. Prawdopodobnie oddadzą ludziom fiaty (a tego pewnie jest już niewiele) a o bitcoinach można pewnie zapomnieć.
Ty chyba sam nie wierzysz w to co piszesz, udowodnienie w sądzie działania na zamkniętym rynku (brak możliwości wypłat) przeciwko użytkownikom jest do udowodnienia na pierwszej rozprawie.
Ślimak działał na giełdzie w momencie kiedy zablokowane były wypłaty, więc wszelki jego obrót jest na giełdzie...

Myślę że powinno dojść do ugody jeżeli dojdzie do rozprawy i przywrócić stan giełdy do czasu X.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0003 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: JacekW_BB » piątek, 28 lutego 2014, 18:38

Ale jak to udowodnisz? Jak udowodnić, że ślimak był goxa?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: minerek » piątek, 28 lutego 2014, 18:43

Lorraine pisze:
Bitmar pisze:Problem w tym, że nie znamy tam prawa. Zapis w ich regulaminie, że w przypadku bankructwa oddają tylko fiaty może być zgodny z ich prawem, to by tłumaczyło ślimaka którym wycisnęli z ludzi $ przed samym zamknięciem. Prawdopodobnie oddadzą ludziom fiaty (a tego pewnie jest już niewiele) a o bitcoinach można pewnie zapomnieć.
Ty chyba sam nie wierzysz w to co piszesz, udowodnienie w sądzie działania na zamkniętym rynku (brak możliwości wypłat) przeciwko użytkownikom jest do udowodnienia na pierwszej rozprawie.
Ślimak działał na giełdzie w momencie kiedy zablokowane były wypłaty, więc wszelki jego obrót jest na giełdzie...

Myślę że powinno dojść do ugody jeżeli dojdzie do rozprawy i przywrócić stan giełdy do czasu X.
Fiaty wychodzily - krypto nie wychodzilo z powodow bledu w protokole a potem bledow w oprogramowaniu gieldy. Jestes w stanie udowodnic ze blokada wyplat kryptow - byla celowym pozbawianiem ludzi ich wlasnosci ?
Make Bitcoin great again

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: robithc » piątek, 28 lutego 2014, 18:56

http://www.youtube.com/watch?v=K7-NLRDf16A

krótkie wideo z konferencji, niech mi ktoś powie że ten typ jest normalny bo wg mnie on się zachowuje co najmniej dziwnie ;]
get rich or die trying

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lorraine » piątek, 28 lutego 2014, 18:57

minerek pisze:
Lorraine pisze:
Bitmar pisze:Problem w tym, że nie znamy tam prawa. Zapis w ich regulaminie, że w przypadku bankructwa oddają tylko fiaty może być zgodny z ich prawem, to by tłumaczyło ślimaka którym wycisnęli z ludzi $ przed samym zamknięciem. Prawdopodobnie oddadzą ludziom fiaty (a tego pewnie jest już niewiele) a o bitcoinach można pewnie zapomnieć.
Ty chyba sam nie wierzysz w to co piszesz, udowodnienie w sądzie działania na zamkniętym rynku (brak możliwości wypłat) przeciwko użytkownikom jest do udowodnienia na pierwszej rozprawie.
Ślimak działał na giełdzie w momencie kiedy zablokowane były wypłaty, więc wszelki jego obrót jest na giełdzie...

Myślę że powinno dojść do ugody jeżeli dojdzie do rozprawy i przywrócić stan giełdy do czasu X.
Fiaty wychodzily - krypto nie wychodzilo z powodow bledu w protokole a potem bledow w oprogramowaniu gieldy. Jestes w stanie udowodnic ze blokada wyplat kryptow - byla celowym pozbawianiem ludzi ich wlasnosci ?

Poprawka, nie wychodziły... 3 miesiące czekałam.

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: topnetdeal » piątek, 28 lutego 2014, 18:59

@minerek - o czym Ty piszesz (?), jak to BTC nie wychodziły z powodu błędu ? Właśnie, że błąd nie miał żadnego wpływu na nierealizowanie wypłat BTC i każda zlecona wypłata powinna była docierać na adres docelowy, w pewnych przypadkach i w wyniku manipulacji mogło dochodzić do podwójnej wypłaty, ale to musiało odbywać się z udziałem "operatora". Jedynym wytłumaczeniem na to, że BTC nie wychodziły po zleceniu wypłaty jest nie błąd protokołu, a brak środków w portfelach MtGoxa i tak, właśnie ograniczenie możliwości wypłat jest celowym działaniem giełdy i przywłaszczeniem sobie wpływających środków klientów po utracie własnych aktywów.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: the_prince » piątek, 28 lutego 2014, 19:03


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: minerek » piątek, 28 lutego 2014, 19:04

topnetdeal pisze:@minerek - o czym Ty piszesz (?), jak to BTC nie wychodziły z powodu błędu ? Właśnie, że błąd nie miał żadnego wpływu na nierealizowanie wypłat BTC i każda zlecona wypłata powinna była docierać na adres docelowy, w pewnych przypadkach i w wyniku manipulacji mogło dochodzić do podwójnej wypłaty, ale to musiało odbywać się z udziałem "operatora". Jedynym wytłumaczeniem na to, że BTC nie wychodziły po zleceniu wypłaty jest nie błąd protokołu, a brak środków w portfelach MtGoxa i tak, właśnie ograniczenie możliwości wypłat jest celowym działaniem giełdy i przywłaszczeniem sobie wpływających środków klientów po utracie własnych aktywów.
Niejako zastosowalem erystyke sadowa probujac udowodnic jak moga sie bronic - a tylko udowodnienie intencjonalnego dzialania przyniesie jakis pozytek prawny. Przypominam ze na chwilke zamknieto i Bitstampa. Blockchain zastosowal rowniez poprawke sipa z normalized txid.
Make Bitcoin great again

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: topnetdeal » piątek, 28 lutego 2014, 19:10

Chwilowe zamknięcie Bitstampa, czy poprawki na blockchainie, miały na celu wyeliminowanie możliwości manipulacji na txid, ale zaznaczam, że stary błąd protokołu w żaden sposób nie dotykał "normalnych", "legalnych" zleceń wypłaty, czy wpłaty BTC.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: minerek » piątek, 28 lutego 2014, 19:31

A czasowo bylo to skorelowane z problemamy wyplat BTC Goxa czy jednak nie ?
Make Bitcoin great again

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Bitmar » piątek, 28 lutego 2014, 19:36

Tu trochę wyjaśnień tak na szybko: http://bitcoin.pl/206-gielda-mt-gox-zlo ... ierzycieli , jeśli gdzieś zrobiłem błędy poprawcie mnie, pisałem "na kolanie"

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: topnetdeal » piątek, 28 lutego 2014, 19:37

minerek pisze:A czasowo bylo to skorelowane z problemamy wyplat BTC Goxa czy jednak nie ?
Skoro MtGox ogłosił całemu światu, że jego problemy są wynikiem błędu protokołu, to inni musieli poddać swoje procedury audytowi i wprowadzić niezbędne poprawki.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: the_prince » piątek, 28 lutego 2014, 19:44

Bitmar pisze:jeśli gdzieś zrobiłem błędy poprawcie mnie
Bitmar pisze:(...) oraz 650tysięcy bitcoinów klientów oraz 100tys własnych w wyniku ataków hackerskich. (...)
Najnowsze źródła informują, że prawnicy na dzisiejszej konferencji mówili o 850k straconych bitcoinach - 750k należących do klientów i 100k do giełdy.
http://www.reuters.com/article/2014/02/ ... FX20140228

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Bitmar » piątek, 28 lutego 2014, 20:15

Lorraine pisze:
Bitmar pisze:Problem w tym, że nie znamy tam prawa. Zapis w ich regulaminie, że w przypadku bankructwa oddają tylko fiaty może być zgodny z ich prawem, to by tłumaczyło ślimaka którym wycisnęli z ludzi $ przed samym zamknięciem. Prawdopodobnie oddadzą ludziom fiaty (a tego pewnie jest już niewiele) a o bitcoinach można pewnie zapomnieć.
Ty chyba sam nie wierzysz w to co piszesz, udowodnienie w sądzie działania na zamkniętym rynku (brak możliwości wypłat) przeciwko użytkownikom jest do udowodnienia na pierwszej rozprawie.
Ślimak działał na giełdzie w momencie kiedy zablokowane były wypłaty, więc wszelki jego obrót jest na giełdzie...

Myślę że powinno dojść do ugody jeżeli dojdzie do rozprawy i przywrócić stan giełdy do czasu X.
Tu nie chodzi o moją wiarę tylko o fakty:
- Dzień przed zrzutem (ślimakiem) i wstrzymaniem wypłat zostało uwolnionych 140K BTC : https://blockchain.info/pl/charts/bitco ... 0&address= , ktoś wiedział co następnego dnia będzie się działo, wskazuje to więc na goxa . Dlaczego nie sprzedał na innych giełdach, odpowiedź jest prosta, szybka potrzeba kasy która i tak już jest na ich kontach, wystarczy tylko zmienić w bazie właściciela.
- Oczywiście oficjalnie to nie gox sprzedaje, tylko lewe konto, może zarejestrowane na znajomą firmę lub osobę, lub poprostu słupa. Dla sądu jest to jakiś klient nie mtgox. Ilość BTC będzie się na giełdzie zgadzać, bo były to faktyczne monety goxa a nie goxcoiny
- Jak Gox zamierza odzyskać te pieniądze nie wiem. Możliwe, że ich konta nie są zablokowane więc legalnie będą mogli zrealizować wypłatę ze sprzedaży tych 140K BTC podstawionej osobie. A może zrobili to już dawno temu, mieli kilka dni kiedy milczeli, może czekali aż ten przelew dojdzie do skutku.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: the_prince » piątek, 28 lutego 2014, 20:40



Też nie wiem, co oni właściwie jeszcze chcą ratować. Nie źdzwiłbym się, gdyby te oświadczenia miały takie same szanse na powodzenie, jak wszystkie poprzednie.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości