[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Co wybierzesz?

a) Intermediate Repayment and Final Repayment
10
20%
b) Early Lump-Sum Repayment
40
80%
 
Liczba głosów: 50
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lorraine » sobota, 10 marca 2018, 12:05

@jahu
Czytałam sporo przez ostatnie lata w tej kwestii i wiem o coinlabie, sprawa wygląda tak że nigdzie nie widziałam informacji by obie sprawy były rozpatrywane wspolnie, Coinlab a proces Upadłościowy Mtgox.
Jestem bardziej niż pewna że sprawy będą toczyły się swoimi torami, Coinlab może chcieć ugrywać co chce. Nie ugrają więcej niż ich claim. Sąd w Japonii dał już do zrozumienia że 4lata to był wystarczający czas by rozwiązac tę sprawę. Teraz widac że zaczęto pociągać za sznurki.

Kwestia tego co się stanie z resztą pieniedzy z BTC jest bardzo interesująca, bo powinni rozdystrybuować wszystko a na razie wiadomo że sprzedano środki tylko po to by pokryć straty użytkowników mtgoxa wyłącznie.

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lechu » sobota, 10 marca 2018, 12:32

Co za emocje! Każdy wpatrzony w to co się wydarzy z nadwyżkami, a tu póki co nawet przybliżonego terminu wypłat równowartości w jpy z claim`ów... Także ochłońcie i poczekajcie na tą jedną jaskółkę, która mi wiosnę zdecydowanie przybliży, choćby mail z prośbą o podanie konta będzie już czymś sympatycznym.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lorraine » sobota, 10 marca 2018, 13:49

Lechu pisze: Co za emocje! Każdy wpatrzony w to co się wydarzy z nadwyżkami, a tu póki co nawet przybliżonego terminu wypłat równowartości w jpy z claim`ów... Także ochłońcie i poczekajcie na tą jedną jaskółkę, która mi wiosnę zdecydowanie przybliży, choćby mail z prośbą o podanie konta będzie już czymś sympatycznym.
a wiedziałeś o tym że od września 2017 Kobayashi stale upłynniał BTC za pośrednictwem Krakena na poczet wierzycieli sprzedając tysiące BTC i BCH? nie.

to wszystko dzieje sie za zamknietymi drzwiami.

Rozmowny
Posty: 100
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Marian » sobota, 10 marca 2018, 15:37

Jak bedzie liczone "reimbursement damage compensation" od kiedy i do kiedy? I Bch tez jest wziet pod uwage?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » sobota, 10 marca 2018, 18:03

To może się przydać
http://gaelb.alwaysdata.net/MTgox_watch_CW/

Adresy z btc pozostałymi po MT Goxie

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lorraine » sobota, 10 marca 2018, 18:52

Marian pisze: Jak bedzie liczone "reimbursement damage compensation" od kiedy i do kiedy? I Bch tez jest wziet pod uwage?
na swoim koncie goxa masz na dole napisane damage compensation over time. nie wiem czy się skaluje over-time.
BCH nie jest wliczane, więc z BCH nic nie dostaniemy.

wydaje mi się że do końca roku sprawa kompensacji będzie zalatwiona, jestem ciekawa tylko co zrobią z resztą.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » sobota, 10 marca 2018, 20:32

@Jahu, uważam kompletnie odwrotnie niż Ty. Jestem pełen podziwu, że syndyk potrafił dogadać się z giełdą i sprzedać BTC po świetnym kursie (jak obliczyłem trochę >10k) w tajemnicy. Jak napisałeś wszędzie indziej byłyby oficjalne przetargi itd. Wszystko trwałoby dłużej, miało pewnie większy wpływ na rynek a cena mogłaby być niższa.
Syndyk zabezpieczył środki na pokrycie roszczeń. Takie było jego zadanie.
Idę o zakład, że wszystko było legalne i przejrzyste co może zawsze sprawdzić sąd.

Co do Coinlab, to wystarczy przecież, że zamrożą środki na spłatę ewentualnie zasądzonych roszczeń. Resztę mogą zacząć oddawać wierzycielom.

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: tenior » sobota, 10 marca 2018, 20:50

syndyk zrobi bardzo dobrze, nie wywolal paniki, jest kasa na pokrycie moich fiat na koncie wiec jestem murem za nim
co do btc to nie wiem co dalej z tym zrobia bo sam mam jeszcze 20 na claim

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: prezes » sobota, 10 marca 2018, 22:22

ekonokomik pisze: Idę o zakład, że wszystko było legalne i przejrzyste co może zawsze sprawdzić sąd.
Nie byłbym tego taki pewien, z Bitcoinem nigdy nic nie wiadomo, a jeżeli chodzi o to co jest legalne a co nie, to już jest szerokie pole do popisu.
ekonokomik pisze: Jestem pełen podziwu, że syndyk potrafił dogadać się z giełdą i sprzedać BTC po świetnym kursie (jak obliczyłem trochę >10k) w tajemnicy.
To już na kilometr pachnie lewizną, robienie czegoś w tajemnicy, po świetnym kursie a może dla kogoś innego ten kurs już nie był taki świetny, a jeszcze dla kogoś innego sama sprzedaż była złym pomysłem. Pytań jest więcej niż odpowiedzi a im dalej w las tym gorzej.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » sobota, 10 marca 2018, 22:36

@prezes, powiedzmy to jasno: syndyk nie odpowiada przed wierzycielami i nie reprezentuje ich bezpośrednio. Ma swoje cele, narzędzia, decyzyjność i działa w ramach prawa (przynajmniej powinien). To, że ktoś chciałby aby sprzedał, a ktoś inny aby nie sprzedawał, to już nie jego problem.
Zakładam, że w tak głośnej sprawie z osobami zainteresowanymi z całego świata, każda jego czynność będzie bardzo prześwietlana, analizowana i sprawdzana.
Ale w świecie krypto wszyscy wszędzie odruchowo węszą lewiznę ;)

Ja bym się bardziej zainteresował, czy Bułgaria nadal ma swoje 200K BTC 8-)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 780
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Jahu » sobota, 10 marca 2018, 22:56

Lorraine pisze: @jahu
Czytałam sporo przez ostatnie lata w tej kwestii i wiem o coinlabie, sprawa wygląda tak że nigdzie nie widziałam informacji by obie sprawy były rozpatrywane wspolnie, Coinlab a proces Upadłościowy Mtgox.
Tak, obie sprawy są oddzielne, ale proces Coinlab musi się zakończyć by proces upadłościowy mógł ruszyć dalej. Takie jest prawo i nie ma znaczenia, że są środki na spłatę.
ekonokomik pisze: Co do Coinlab, to wystarczy przecież, że zamrożą środki na spłatę ewentualnie zasądzonych roszczeń. Resztę mogą zacząć oddawać wierzycielom.
Teoretycznie można wypłacić bo środki są, ale praktycznie nie, bo prawo raczej nie przewiduje, że firma może sobie wyjść z bankructwa sama z siebie bo kurs skoczy :)
ekonokomik pisze: Syndyk zabezpieczył środki na pokrycie roszczeń. Takie było jego zadanie.
Dla mnie osobiście nie ma to większego znaczenia (a nawet to gorzej) bo ja chcę BTC i jak mi wypłacą fiaty to od razu za nie kupuję z powrotem BTC. Niestety czas leci, a pociąg odjeżdża, Już kolejna bańka mi uciekła, bo handlowałem tylko drobniakami przez 4 lata, bo na więcej mnie nie stać. A pomyśleć, że gdyby mi oddali tyle BTC ile miałem to mógłbym już do końca życia nie pracować.

Ja rozumiem, że syndyk działa w ramach prawa, ale to prawo niestety w tej sprawie zawodzi na całej linii.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lorraine » niedziela, 11 marca 2018, 16:44

śmierdzi lewizną?
przecież od samego początku wszystko dzieje się za zamkniętymi drzwiami i bardzo wąska grupa osob wie co się działo przez ostatnie 3 lata kiedy cały proces ruszył na dobre.
traktujecie się jakby was oszukano albo działano specjalnie na waszą niekorzyść. kurs wypłat został ustalony już dawno temu, to że bitcoin z kursem poleciał w kosmos to syndyk ma to w dupie za przeproszeniem.
klepnięte zostało 480USD i wg tego kursu dostaniemy nasze BTC spowrotem, 4% ceny obecnej no ale cóż.
Wszystko odbywa się wg ustaleń o których wiedzieliśmy, a rezultaty spotkań i decyzje które zapadają są potem protokołowane i upubliczniane na stronie goxa albo dostajemy w mailach.
o swoich BTC możecie zapomnieć once and for all i przestać płakać że miało sie 1000btc na koncie a dzisiaj byłbym miliarderem zaginionym 3cim bratem Vinkelvoss.

Dokonali ustaleń sprzedali BTC na poczet wypłat i chwała im za to że sprawa nareszcie sie ruszyła w sposób dla nas istotny.
Jakby ogłosili to że zamierzają zrobić dump BTC na giełdzie bo chcą spłacić wierzycieli to kurs zrypałby się do poziomu 1k USD szczegolnie że główna część transakcji sprzedaży dokonała się w 2018 kiedy kurs rąbnął.

Ciesze się że wszystko to ruszyło, jak chcecie więcej i czujecie się oszukani przez syndyk możecie wnieść kolejny pozew.
Nic nie stoi na przeszkodzie.

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Asmiran » poniedziałek, 12 marca 2018, 11:18

W niektórych z ostatnich postów pojawia się tyle samo informacji co dezinformacji, a również pobożnych życzeń.

Wyjaśnijmy kilka kwestii. To nie jest koncert życzeń, to jest działanie zgodnie z prawem i w jego ramach.
Syndyk nie spadł z nieba. Został powołany przez Sąd i jest podobno prawnikiem reprezentującym jedną z najlepszych kancelarii prawnych pod tym kątem w Japonii. Sąd przedstawił przed nim jasne zadanie - zabezpieczyć majątek Goxa, aby w jak największym stopniu zabezpieczyć roszczenia wierzycieli.
Zabezpieczony majątek Goxa stanowią i stanowiły przede wszystkim BTC i BCH i tak jak widać był traktowane jak środki trwałe.

Wszyscy narzekamy i z jednej strony nie ma co się dziwić, ale musicie sobie zdać sprawę, że złożyliście pozew do japońskiego Sądu i zaakceptowaliście wasze roszczenia BTC po kursie w JPY. (~1 BTC - 483$)
Przede wszystkim obracaliście walutą na japońskiej giełdzie i dlatego to tam a nie gdzie indziej sprawa jest rozpatrywana.
Ktoś na reddicie napisał, że nie miał innej możliwości jak zgodzić się na przeliczenie jego roszczeń w pozwie na JPY. Mark Karples celnie to skwitował - miałeś inną możliwość, mogłeś złożyć pozew do japońskiego Sądu przygotowany własnoręcznie na piśmie. Forma internetowa była tylko ułatwieniem, na które wszyscy poszliśmy.

Kolejna kwestia to, że nie jesteście/jesteśmy właściwie informowani przez Sąd/Syndyka. A kto z was był na którymkolwiek spotkaniu wierzycieli? Ba! Tam mielibyście nawet możliwość zadawania pytań bezpośrednio syndykowi a może nawet sędziemu.

Prawda jest taka, że wszyscy z was razem ze mną nie zrobili nic poza czekaniem, czekaniem, żaleniem się na tym forum oraz ewentualnym czytaniu reddita.

Pozdrawiam

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » poniedziałek, 12 marca 2018, 11:39

@Asmiran, celne podsumowanie tych co wylewają żale i narzekają, że syndyk taki a taki i że nie robi nic by nam było jak najlepiej. Syndyk robi to do czego został powołany i raczej wszystko co robi jest zgodne z obowiązującym w Japonii prawem.
Nam pozostaje mieć nadzieję, że ktoś (lub może grupa ktosiów) odpowiednio mocny, przekona sędziego do innego rozwiązania sprawy. Póki co nie zanosi się byśmy dostali coś więcej niż nasze BTC przeliczone po te niecałe 500$.

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Asmiran » poniedziałek, 12 marca 2018, 13:56

Są grupy wierzycieli, które starają się wywrzeć presję na sądzie, aby przejść do procesu restrukturyzacji. W tym celu został powołany biegły. Te grupy, a na pewno jedna z nich nawet postarała się o pisemne opinie autorytetów z dziedziny prawa, które te dążenia miałyby poprzeć. Ostatnio nawet syndyk, gdy został zapytany wprost stwierdził, że nie jest przeciwny procesowi restrukturyzacji. Jest szansa, by w tym kierunku to poszło. Jednakże syndyk został powołany w jednym celu, a BTC sprzedał po uzgodnieniu i otrzymaniu zgody ze strony Sądu.

Pytania do syndyka ze strony grupy wierzycieli - Mt.Gox Creditors
https://mtgox-creditors.com/

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: tenior » poniedziałek, 12 marca 2018, 15:48

@Asmiran
sama prawda :)

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 13 stycznia 2014
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: voyo » środa, 4 kwietnia 2018, 13:30

(świeża) AMA na reddit z Markiem Karpeles


Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: becometa » środa, 4 kwietnia 2018, 14:18

voyo pisze: (świeża) AMA na reddit z Markiem Karpeles

Tłumaczenie na Kryptowaluty.org.pl - artykuł rozwojowy.
PS: Nie mam ogromnych mocy przerobowych więc tłumaczenia spływają powoli.

//Edit

#
Pytanie: Co się stało z funduszami zdeponowanymi na polskim koncie bankowym MtGox (IBAN PL59109023980000000117595694)? W trakcie ostatnich dni funkcjonowania MtGox, wielu ludzi (w tym ja) zasiliło to konto walutą EURO, ale nigdy nie został pokazany jego stan. Niestety, ale wszystkie roszczenia zostały odrzucone przez syndyka masy upadłościowej Pana Kobayashiego.
Odpowiedź: MtGox Poland złożyło wniosek o upadłość i uważam, że wszystkie środki zostały wyczerpane w związku z opłatami upadłościowymi, ale nie wiem na pewno, ponieważ raport powierniczy nie zawiera takich szczegółów.
Słyszałem, że wiele roszczeń zostało zaakceptowanych po odrzuceniu wniosku, a prawdopodobnie Rehabilitacja Cywilna otworzy nowe okno do zgłoszenia swoich roszczeń. Proponuję, aby wszyscy zgłaszali swoje roszczenia, jeśli zostali odrzuceni.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » czwartek, 5 kwietnia 2018, 03:05

To co rzuca się w oczy w AMA, to powtarzanie w kółko przez Marka o prawdopodobnym i nieodległym (wg niego) civil rehabilitation i możliwości odzyskania większej części środków dzięki temu.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: robithc » piątek, 6 kwietnia 2018, 08:12

Gdyby udało się civil rehabilitation i odzyskać powiedzmy 90 % ale w BTC a nie FIAT. To okazałoby się że trzymanie BTC na Goxie było świetną inwestycji i ultra HODLEM 8-) Sprawa ciągnie się już długo i był moment że pogodziłem się całkowicie ze stratą. Teraz nadzieje trochę odżyły ale poczekamy zobaczymy...
get rich or die trying

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości