[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Jaką walutę wybrałeś przy składaniu roszczenia

JPY
15
16%
BTC
78
84%

Liczba głosów: 93
Weteran
Reputacja: 6628
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: ekonokomik » środa, 4 września 2019, 22:19

Wisnia6 pisze: środa, 4 września 2019, 22:04Jak się komuś śpieszy, to mógł opylić za 900 USD. Ja już od dawna goxa traktuję jako lokata długoterminowa.

Ja też, ale 6 lat nie mieści się w mojej definicji wyrażenia "spieszyć się", nawet jeśli chodzi o inwestycję długoterminową ;)
Jedyne co mi jeszcze daje nadzieję, to, że zakończenie procesu może się zbiec z kolejną bańką.

Za niecałe 2 miesiące następny komunikat i decyzja syndyka co do terminów.
Najbardziej optymistyczna wersja: nie przedłuży terminu składania pomysłów na CR i ogłosi, że rozpatrzenie różnych wariantów potrwa do maja 2020 :/

Admin
Awatar użytkownika
Reputacja: 2256
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bitmar » środa, 4 września 2019, 22:36

Czy osoby które sprzedały claim po te 900$ za BTC dostały już kasę? Ktoś coś wie?

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
1

Postautor: robithc » środa, 4 września 2019, 23:58

Bitmar pisze:Czy osoby które sprzedały claim po te 900$ za BTC dostały już kasę? Ktoś coś wie?

Pare osob sie chwalilo..ale oni sprzedali jak chodzily jeszcze po 600 usd ;)
get rich or die trying

Dyskutant
Awatar użytkownika
Reputacja: 96
Reputacja postu: 
0

Postautor: Jahu » czwartek, 5 września 2019, 08:56

Bitmar pisze: środa, 4 września 2019, 22:36Czy osoby które sprzedały claim po te 900$ za BTC dostały już kasę? Ktoś coś wie?
Oczywiście że nie. Ci japońscy idioci nawet nie potrafią prostej rzeczy załatwić w normalnym czasie. Mój wniosek o przeniesienie roszczenia złożony wspólnie z Fortress już od miesiąca czeka na rozpatrzenie przez syndyka i nic. Zero odpowiedzi.
Wisnia6 pisze: środa, 4 września 2019, 22:04Jak się komuś śpieszy, to mógł opylić za 900 USD
Mi się nie śpieszy, ale 6 lat już wystarczy i trzeba powiedzieć dość, bo człowiek umrze prędzej niż ta farsa się zakończy, a optymistycznie to jest jeszcze 2 lata czekania, praktycznie jeszcze więcej.

Admin
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bitmar » czwartek, 5 września 2019, 20:19

Jahu pisze: czwartek, 5 września 2019, 08:56 bo człowiek umrze prędzej niż ta farsa się zakończy
Jest to argument, jak komuś się zemrze to rodzina raczej nic nie dostanie bo nawet nie będzie wiedziała jak się do tego zabrać i w ogóle może nie wiedzieć o sprawie czy nie mieć danych dostępowych. Z goxem pewnie to jeszcze potrwa ze 2 lata, albo i dłużej. Ja miałbym wątpliwość, czy Fortress faktycznie wypłaci kasę czy będzie to jakiś kolejny scam typu sprytne obejście prawa, czyli zrzekamy się roszczenia, kasy nie ma i nic nie możemy zrobić bo umowa była tak skonstruowana, że możemy ich pocałować w 4 litery. Ktoś w ogóle analizował tą umowę?

Orator
Reputacja: 158
Reputacja postu: 
0

Postautor: Lechu » czwartek, 5 września 2019, 21:14

Dokładnie tak jak Bitmar mówi. Co z tego, że jest wszystko pięknie na papierze? Jeśli najpierw zrzekasz się claim`a i dopiero później dostajesz ewentualnie kasę. A jakiś escrow czy coś w tym stylu? Z tego co się orientuję nie słyszałem nic takiego. Także brzmi fajnie ale chyba bardziej ufam jednak japońskiemu wymiarowi sprawiedliwości aniżeli ... funduszom inwestycyjnym. Jeden taki fundusz np kupił bitmarket...

Admin
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bitmar » czwartek, 5 września 2019, 21:22

Jest też inna możliwość, że umowa jest skonstruowana uczciwe, ale... Wyobraźmy sobie sytuację, że oddajemy claima, kasy nie ma i co? Pozostaje nam się sądzić. Wyjazd do USA, wynajem kancelarii i proces. Ci którzy mają claimy mniejsze niż np. 100k$ pewnie będą mogli sobie z góry odpuścić bo koszty odzyskania mogą być większe, więc nie ma sensu. Generalnie ryzykowna sprawa, ale może człowiek już jest przewrażliwiony po tych wszystkich scamach...

Początkujący
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wisnia6 » czwartek, 5 września 2019, 23:03

Jahu pisze: Ci japońscy idioci nawet nie potrafią prostej rzeczy załatwić w normalnym czasie.
Podejrzewam, że dostali kilka tysięcy takich zgłoszeń, a każde trzeba przeanalizować. Chłopaki mają rację, ja bym nikomu nie sprzedał, bo w razie niepowodzenia transakcji idziesz z deszczu pod rynnę.

Na pewno temat jest dobry na film z DiCaprio w roli głównej, tylko happy endu brakuje.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Reputacja: 96
Reputacja postu: 
0

Postautor: Jahu » piątek, 6 września 2019, 04:29

Bitmar pisze: czwartek, 5 września 2019, 20:19Ja miałbym wątpliwość, czy Fortress faktycznie wypłaci kasę czy będzie to jakiś kolejny scam typu sprytne obejście prawa, czyli zrzekamy się roszczenia, kasy nie ma i nic nie możemy zrobić bo umowa była tak skonstruowana, że możemy ich pocałować w 4 litery. Ktoś w ogóle analizował tą umowę?
Jedynym scamem tutaj jest japoński wymiar sprawiedliwości, który wszystko powinien zwrócić na drugi dzień, bo sprawa jest oczywista, a zamiast tego będzie to trwać około 10 lat.

Roszczenie przenosi się na spółkę Mt Gox Investment Fund LP reprezentowaną przez Michaela Hourigana. Wszystko załatwia firma prawnicza Baker & McKenzie i to z nią się koresponduje. Umowa jest dość profesjonalna, kilku-stronicowa i tam jest napisane, że podlega ona pod prawo stanu Nowy Jork i jak można dochodzić swoich praw przed stanowym lub federalnym sądem. Jak na razie wywiązali się ze wszystkiego co obiecali i załatwili wszystko terminowo. Jak tylko skośnoocy zatwierdzą przeniesienie to na drugi dzień mam dostać BTC. Gdybym przypadkiem nie dostał to zacznę od obsmarowania ich na wszystkich forach jakie tylko znajdę, oraz powiadomię syndyka, który pewnie wstrzyma przeniesienie pozostałych roszczeń, a jest ich sporo. Więc Fortress ma interes by wszystko poszło sprawnie, bo nie będą ryzykować milionów dolarów, które chcą tu zarobić dla kilkudziesięciu tysięcy. A na razie nie słychać, żeby były z nimi jakiekolwiek problemy. Jestem więc dość spokojny.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 2005
Reputacja postu: 
3

Postautor: fusywszklanejkuli » piątek, 6 września 2019, 09:51

Proponuję ćwiczenie dla wyobraźni, co by było, gdyby spółka MtGox była zarejestrowana w jakimś raju podatkowym albo choćby w Polsce i jak wtedy działałby wymiar sprawiedliwości. Przypominam też, że przynajmniej za ostatnie opóźnienia odpowiada CoinLab, uprawiający bezczelną obstrukcję.

Co do Fortress: jak na razie wszystko wskazuje, że są wiarygodni.

Co do sprzedaży roszczenia: skoro Fortress zadali sobie trud skontaktowania się z tysiącami wierzycieli pocztą tradycyjną i elektroniczną, w ich ocenie roszczenie musi być warte sporo więcej, niż oferują. Przypominam, że proponowali $600 za BTC przy cenie BTC w okolicach $4000.

Co do rosyjskiej ZP Legal, oferującej odzyskanie 170-200k BTC w zamian za prowizję 50-75% i stawkę godzinową $320: ta oferta właśnie z wielu powodów pachnie przekrętem lub co najmniej przestępstwem w majestacie prawa (a może raczej rosyjskiego bezprawia) na kilometr.

Weteran
Reputacja: 6628
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » piątek, 6 września 2019, 10:06

fusywszklanejkuli pisze: piątek, 6 września 2019, 09:51Proponuję ćwiczenie dla wyobraźni, co by było, gdyby spółka MtGox była zarejestrowana w jakimś raju podatkowym albo choćby w Polsce i jak wtedy działałby wymiar sprawiedliwości.

Nie znam się, to się wypowiem :P
Zgaduję, że roszczenia trzeba by składać na piśmie, po polsku, z tłumaczeniem przysięgłym. Syndyk wszystkie zawiadomienia wysyłałby również na piśmie w dziesiątkach tysięcy listów poleconych.
Ponieważ równolegle toczyłoby się skomplikowane śledztwo w sprawie karnej, to zapewne spora część wierzycieli z całego świata dostałaby wezwanie na przesłuchanie jako świadkowie, oczywiście do właściwej prokuratury, np. w Kielcach 8-)

Mielibyśmy szczęście, gdyby przez 6 lat sprawa w ogóle ruszyła z miejsca.
Pamiętajmy, że AmberGold zamknięto w 2012, a wyrok jest czytany dopiero teraz (btw. samo czytanie wyroku trwa 3 miesiące po kilka godzin dziennie :lol: ). A czy ktokolwiek coś już odzyskał z majątku Amber Gold?

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
1

Postautor: the_prince » wtorek, 17 września 2019, 16:12

Deadline ZP Legal został przedłużony do 22 września. Tymczasem, pojawiła się nowa firma oferująca zajęcie się sprawą Timofeev, Vahrenwald & Partners. Podobno nie jest to krzak i z powodzeniem wygrywali już sprawy na dużą kasę. Osobistego reasearchu nie robiłem. Obawiam się, że ten deadline ZP może wynikać m.in. stąd, żeby nałapać jak najwięcej klientów, zanim pojawi się konkurencja (moja spekulacja). Na ten moment ZP żąda opłaty wysokości 50% odzyskanej kasy plus stawka godzinowa, a TBP jedynie 25% tego, co odzyskają.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”