[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Co wybierzesz?

a) Intermediate Repayment and Final Repayment
10
20%
b) Early Lump-Sum Repayment
40
80%
 
Liczba głosów: 50
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: fusywszklanejkuli » sobota, 2 września 2017, 16:55

Pesymistycznie około 2020 roku, kiedy pozwy CoinLab i ewentualne apelacje zostaną rozpatrzone. Optymistycznie szybciej, jeśli dojdzie do precedensowej dystrybucji większości środków i zachowania zapasu tylko na pozwy CoinLab i na dodatek dystrybucja będzie dotyczyć całości środków, a nie części wg ustalonego wcześniej przelicznika BTC-JPY. Podział wg przelicznika będzie oprotestowany - są już przygotowania do tego, zaangażowanie kancelarii reprezentującej (stu) kilkudziesięciu wierzycieli - co oczywiście automatycznie przedłuży sprawę.

Nie zapowiada się jednak, by dystrybucja nastąpiła zanim pęknie trwająca bańka - niestety.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2130
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: slasta » sobota, 2 września 2017, 17:34

Niech oddadzą to co wychodzi po kursie S485 jak najszybciej, a nad pozostałą częścią sobie debatują i do 2020.

mkl
Rozmowny
Posty: 58
Rejestracja: 20 listopada 2013
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: mkl » piątek, 8 września 2017, 20:01

Czy ktoś posiada informacje lub włada jezykiem angielskim na tyle sprawnie i zadałby pytanie na Redicie jak przedstawia się kwestia odsetek ustawowych i/lub za opóźnienie w transakcjach handlowych wg prawa japońskiego?

Jeśli dystrybucja odbędzie się w oparciu o kwoty wyrażone w zatwierdzonych claimach ( jen ) to w majątku pozostanie, przeliczając po obecnym kursie BTC jakieś pół miliarda dolarów. Status wierzyciela uzyskaliśmy w 2013, wypłaty najszybciej nastąpią pod koniec 2018, z ciekawości skorzystałem z kalkulatora polskiego i wynik daje ponad +40% kwoty roszczenia jest więc chyba o co walczyć.

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » piątek, 8 września 2017, 20:17

@mkl, w claimie masz ujęte odsetki za zwłokę jako oddzielna pozycja. Codziennie kwota się zwieksza.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: fusywszklanejkuli » piątek, 8 września 2017, 20:29

@mkl, to jest drugorzędne wobec walki o dystrybucję całości pozostałego majątku. Może nawet nie będzie potrzeba walki, tylko czeka nas niespodzianka po najbliższym, wrześniowym, spotkaniu wierzycieli. Na przykład Bitcoin Builder ciągle oferuje skup roszczeń za 9-11% wartości - po aktualnych cenach jest to więc prawie tyle, na ile jest wycenione roszczenie według ustalonego przelicznika BTC-JPY. Na pewno nie robiliby tego dla symbolicznego lub wręcz żadnego zarobku.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » środa, 27 września 2017, 15:01


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: fusywszklanejkuli » środa, 27 września 2017, 19:02

Cóż, polecą pozwy, a sprawa się przeciągnie. Syndyk nie wychyli się o milimetr poza standardowe procedury prawne (zachowanie skądinąd zrozumiałe, po co ma się narażać na kłopoty nieszablonowym prowadzeniem sprawy, nawet jeśli to sprawa nietypowa), więc trzeba go będzie przekonać.

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: tenior » środa, 27 września 2017, 19:16

Może ktoś coś przetłumaczyć co z tego wynika, czekamy nadal?

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 15 kwietnia 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: wiktor83 » środa, 27 września 2017, 20:34

tenior pisze: Może ktoś coś przetłumaczyć co z tego wynika, czekamy nadal?
Tak czekamy najmarniej do marca, ale syndyk zadeklarował się, że na stronie mtgox.com będa się pojawiały nowe informacje "od czasu do czasu".
Dodatkowo wartość aktywów wzrosła o około 2 miliony $ od ostatniego razu (dostali kasę z US).
Trwają 4 pozwy indywidualne z firmami i wierzycielami (w tym Coin Lab).
Policja i FBI dalej pracują nad zaginięciem Bitcoinów.
Syndyk zatrudnił kogoś do kontaktu z FBI w sprawie Vinnika.
Sposoby wypłaty środków nie ustalone.
Z pytań zadanych przez osoby będące na miejscu:
Jeśli zostanie nadwyżka pieniędzy po wypłatach według syndyka powinna zostać wypłacona wierzyielom.
Bitcoiny są pod kontrolą Syndyka ale nie są "ubezpiecozne".
BCH zabezpieczone.

To tak na szybko bardziej z wątku na reddicie:
i pobieżnego przejrzenia dokumentów z aktualnego spotkania.

Mam nadzieję, że nic nie pokręciłem.

Jedno co mi się rzuciło w oczy to nikt nie zapytał i nie widzę takiej informacji, czy zweryfikowano konta osób na mtgox.com, którym "cudownie" wzrosło saldo poprzez błędy w systemie.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » środa, 27 września 2017, 20:41

wiktor83 pisze: Jeśli zostanie nadwyżka pieniędzy po wypłatach według syndyka powinna zostać wypłacona wierzyielom.
Chyba jednak udziałowcom?
"In case of funds remaining after distribution is complete, as per corporate law it is the trustee's understanding it will be distributed to shareholders."

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: fusywszklanejkuli » środa, 27 września 2017, 20:57

ekonokomik pisze:
wiktor83 pisze: Jeśli zostanie nadwyżka pieniędzy po wypłatach według syndyka powinna zostać wypłacona wierzyielom.
Chyba jednak udziałowcom?
"In case of funds remaining after distribution is complete, as per corporate law it is the trustee's understanding it will be distributed to shareholders."
Niestety, i w tym cały problem...

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: tenior » środa, 27 września 2017, 21:29

dzieki, mnie tam nadwyzka w sumie nie interesuje, niech wyplaca kase po kursie z tamtych lat i elo

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: robithc » piątek, 13 października 2017, 13:14

kurs bije rekordy a syndyk nic nie robi...eh myślałem że się pogodziłem ze strata ale jak widzę te ceny to się wkurzam na nowo ;) powinni sprzedać co mają i tyle
get rich or die trying

Dyskutant
Posty: 170
Rejestracja: 26 lutego 2013
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: andy-bc » niedziela, 15 października 2017, 11:30

Wygląda na to, że organizuje się międzynarodowa grupa wierzycieli, która postanowiła powalczyć o swoje za pośrednictwem wynajętego japońskiego prawnika. Grupę organizuje niejaki Andy Pag. Trochę informacji na ten temat jest na ich stronie:
https://www.mtgoxlegal.com/
oraz na reddicie:

a więcej na zamkniętej grupie dyskusyjnej Google (trzeba poprosić o dostęp, dają go chyba każdemu) pod adresem:
https://groups.google.com/forum/#!forum/mtgox-creditors

Nic jednak za darmo — prawnik kosztuje, więc za przyłączenie się do inicjatywy trzeba zapłacić już na wstępie równowartość 100 USD. Nie jest to więc raczej propozycja dla drobnych wierzycieli.

Po lekturze dyskusji na wspomnianej grupie mtgox-creditors uznałem, że jest to poważna inicjatywa, a nie żadne oszustwo.

Celem działań ma być przede wszystkim ubieganie się o podział „nadmiaru” majątku (powstałego w wyniku wzrostu kursu BTC od dnia rozpoczęcia upadłości) pomiędzy poszkodowanych wierzycieli — zamiast przekazania go udziałowcom spółki (tj. Markowi K.).
Ich prawnik ma szukać odpowiednich rozwiązań prawnych i wywierać delikatny nacisk na syndyka prowadzącego postępowanie upadłościowe.

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 22 lutego 2014
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ElPiocho » wtorek, 17 października 2017, 09:29

Zawiązywanie takiej grupy ma na pewno sens zwłaszcza przy takich kursach.
A co myślicie czy warto dołączyć do tego - ktoś dołączył, śledzi, obserwuje ?
Co robić czekać aż coś konkretnego postanowią dla wszystkich wierzycieli czy raczej aktywować działania chociażby wpisując się w takie inicjatywy ?
Co robicie tak w praktyce z tematem goxa mając tam coś z tamtych lat : ) ?

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » wtorek, 17 października 2017, 12:44

@andy-bc, Ciekawe. Dla mnie każda inicjatywa dająca chociaż cień szansy, że zostanie to rozegrane inaczej niż to co teraz planuje syndyk, jest godna pochwały i warta zainteresowania.
Wrzuciłbym te 100$ ale obecnie jest tylko możliwość płatności kartą.
Ktoś rozwinie ten temat? Nie uśmiecha mi się tak rzucać w eter danymi karty. Chyba, że rozwiejecie moje wątpliwości. Nie mam doświadczenia płatnościami stripe.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: fusywszklanejkuli » wtorek, 17 października 2017, 13:54

Najwięksi wierzyciele już dawno mają swoją reprezentację prawną i dzięki temu, w stosownym czasie w 2014 roku, złożyli od razu pozwy przeciwko Karpelesowi i jego firmie Tibanne na wypadek, gdyby ewentualna nadwyżka środków została przyznana udziałowcom. Jak wiadomo, taka nadwyżka wystąpiła teraz i zgodnie z prawem, jeśli nic się nie wydarzy, zostanie przyznana właśnie udziałowcom. Wtedy tamci wierzyciele, po odliczeniu podatków i innych opłat, podzielą się nią z pominięciem wszystkich innych, dzięki złożeniu wspomnianych pozwów. Syndyk trzyma się litery prawa i mało go interesuje, że na bankructwie zyskają ci, co do niego doprowadzili, w drugiej kolejności najwięksi wierzyciele, których stać na reprezentację prawną, a cała reszta zostanie na lodzie.

Oczywiście nikt takimi informacjami nie dzielił się publicznie w tamtym czasie i jest to jeden z powodów, dla których dołączenie do grupy Mt Gox Legal jest według mnie istotne. Dostęp do pełnej informacji, ewentualne kroki wyprzedzające, wreszcie wywarcie presji na syndyku: jeśli kilkuset wierzycieli dołączy do takiej grupy, będzie trzeba się z nią liczyć, będzie też można sprawę zacząć w odpowiednim czasie rozgrywać PR-owo, np. komunikując "trzystu wierzycieli oszukanych najpierw przez Mt Gox, a później i dotkliwiej przez japoński wymiar sprawiedliwości".

Co do wiarygodności tej inicjatywy, ja nie mam żadnych wątpliwości. Andy Pag uwiarygodnił się chyba wystarczająco. Sama lista dyskusyjna to teraz podstawowe źródło informacji dla mnie, r/mtgoxinsolvency poszło w odstawkę.

"Po co mam płacić osiemdziesiąt pięć funtów, skoro ewentualne wywalczone przez Mt Gox Legal korzyści będą dotyczyły wszystkich? Nie będę frajerem, niech inni płacą, jak lubią wyrzucać pieniądze." Po to, żeby powiększyć liczebność grupy i zwiększyć szansę na jej wygraną. Po to, żeby być uwzględnionym w akcjach grupy niezwiązanych z działalnością syndyka, np. żeby móc złożyć spóźniony pozew przeciwko Karpelesowi i Tibanne, gdyby jednak trzeba było skorzystać z tej ostatecznej ewentualności (samo zezwolenie na taki pozew wymaga wyjątkowych okoliczności, dlatego argument liczebności grupy może mieć znaczenie).

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » wtorek, 17 października 2017, 14:06

Ja chciałbym dołączyć dla czystej zasady, by nie okazało się tak, że najbardziej winni całej sprawy będą jednocześnie jej największymi wygranymi. Jeśli istnieje chociaż mała szansa na to by zmienić to do czego zmierza syndyk to jestem za i nie uważam by te 100$ było wygórowanym kosztem. Na różnych shitach człowiek czasami wtapia taką kasę to tu tym bardziej warto. Mam tylko obawy co do formy zbiórki. Ja rozumiem, że w USA to szastają nr karty na lewo i prawo i jakoś jest to bezpieczne. Ale u nas nie jest to takie popularne i mam obawy. Żeby była inna forma wpłaty to z miejsca wchodzę. @fusywszklanejkuli, podawałeś im dane KK ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: fusywszklanejkuli » wtorek, 17 października 2017, 14:30

@S.O.S, płaciłem kartą. Jeśli bardzo Ci zależy, możesz poprosić Andy'ego o płatność PayPalem. Cytat z https://www.mtgoxlegal.com/index.php/20 ... ached-10k/:
I’m removing the paypal link, because for some reason it doesn’t work, and secondly I want to keep money for this separate from my own personal accounts. If for some reason you’re desperate to pay by paypal you can email me explaining why, and we can find a way to do it.

Several people have commented how ridiculous it is not to be collecting money via BTC. I agree, but the price fluctuation make it challenging, along with AML laws, and my personal tax liabilities if I’m handling it. So for that reason I haven’t done it. If anyone else want’s to volunteer to organise it I’m happy to co-ordinate with them.

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 22 lutego 2014
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ElPiocho » wtorek, 17 października 2017, 15:32

fusywszklanejkuli bardzo dzieki - ważna wypowiedź
wiadomo w którym kierunku iść ...
i faktycznie lepiej było by poczynić płatność PayPalem

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości