[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Co wybierzesz?

a) Intermediate Repayment and Final Repayment
10
20%
b) Early Lump-Sum Repayment
40
80%
 
Liczba głosów: 50
pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: pm7 » poniedziałek, 2 stycznia 2017, 16:53

Lorraine pisze: mogŁAŚ - primo.
Przepraszam.
pm7 pisze:
Lorraine pisze: wiadomo już na 100% że nikt nie dostanie BTC, wszystko będzie przeliczane na fiaty
Źródło?
Lorraine pisze: na reddicie bylo napisane przelozone ze spotkania r/mtgoxinsolvency
Lorraine pisze: secundo - nie, wiadomość pochodzi z wewnętrznego źródła
Czyli nie możesz pokazać żadnego źródła tej nadzwyczajnej wiadomości?
Lorraine pisze: bitcoinbuilder skupuje goxcoiny po rate 0.14/0.15 więc jak ktoś jest zdeterminowany to może oddać swojego claima teraz i zyskać od razu 15% utraconych środków, przy obecnej cenie btc nie brzmi to nawet głupio.
Z tego co rozumiem, wyłącznie jeżeli już wcześniej się do nich przekazało BTC z salda konta na mtgox.
For any funds you have on Bitcoin Builder, no action needs to be taken at this time. You can choose to sell your GOXBTC to us at a rate of .14 BTC each if you would prefer to forgo the extra time and uncertainty of letting this whole thing play out.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lorraine » poniedziałek, 2 stycznia 2017, 17:23

pm7 pisze:
Lorraine pisze: mogŁAŚ - primo.
Przepraszam.
pm7 pisze:
Lorraine pisze: wiadomo już na 100% że nikt nie dostanie BTC, wszystko będzie przeliczane na fiaty
Źródło?
Lorraine pisze: na reddicie bylo napisane przelozone ze spotkania r/mtgoxinsolvency
Lorraine pisze: secundo - nie, wiadomość pochodzi z wewnętrznego źródła
Czyli nie możesz pokazać żadnego źródła tej nadzwyczajnej wiadomości?
Lorraine pisze: bitcoinbuilder skupuje goxcoiny po rate 0.14/0.15 więc jak ktoś jest zdeterminowany to może oddać swojego claima teraz i zyskać od razu 15% utraconych środków, przy obecnej cenie btc nie brzmi to nawet głupio.
Z tego co rozumiem, wyłącznie jeżeli już wcześniej się do nich przekazało BTC z salda konta na mtgox.
For any funds you have on Bitcoin Builder, no action needs to be taken at this time. You can choose to sell your GOXBTC to us at a rate of .14 BTC each if you would prefer to forgo the extra time and uncertainty of letting this whole thing play out.
Post był z listopada, jeżeli bardzo tego chcesz to możesz sam przeszukać cofając się odpowiednio w historii postów na mtgoxinsolvency.
apropo drugiego, przekazujesz im poprostu claima, oni chyba maja przygotowaną dokumentację jak to spiąć tak by nie było przy tym żadnych niesnasek.
post jest z polowy grudnia wiec to świeża sprawa, jak masz pytania to pisz do nich bezpośrednio.
po szybkiej kalkulacji wychodzi na to ze jak dostaniesz 15 od nich przy obecnej cenie albo okolo 35-50% swoich calych srodkow przy ustalonej cenie wymiany przez Kobayashiego na 480USD chyba, to wygląda to całkiem podobnie.

Mogliby te goxcoiny sprzedać za 1000USD i wówczas z zakładanych 35% dla wszystkich zrobiloby sie 60-70 do splaty z posiadanych obecnie ponad 200000btc.
Jakkolwiek to japonia, tam wszystko musi isc z pocedurami. wiec bedzie oficjalna licytacja. mam nadzieje ze nie po bance ktora pewnie niedlugo pęknie.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: pm7 » poniedziałek, 2 stycznia 2017, 18:36

Lorraine pisze: Post był z listopada, jeżeli bardzo tego chcesz to możesz sam przeszukać cofając się odpowiednio w historii postów na mtgoxinsolvency.
Mówisz o tym?
Przejrzałem wszystkie posty z listopada i to jedyny o który może chodzić.
Nie widzę w nim jednoznacznego stwierdzenia, że nie będzie zwracania BTC, a tylko jak są przeliczane roszczenia.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » wtorek, 3 stycznia 2017, 21:52

Lorraine pisze: Mogliby te goxcoiny sprzedać za 1000USD i wówczas z zakładanych 35% dla wszystkich zrobiloby sie 60-70 do splaty z posiadanych obecnie ponad 200000btc.
Jakkolwiek to japonia, tam wszystko musi isc z pocedurami. wiec bedzie oficjalna licytacja. mam nadzieje ze nie po bance ktora pewnie niedlugo pęknie.
Ja bym się nie zakładał ;)

Ja właściwie wierzę japońskiemu wymiarowi sprawiedliwości na tyle, że traktuję utracone na goxie środki (tzn część z nich) jak inwestycję długoterminową w BTC :)
Brzmi śmiesznie, ale to ma sens, biorąc pod uwagę, że w masie upadłościowej są prawie wyłącznie Bitcoiny i zostaną sprzedane krótko przed wypłatą wierzycielom.

Uznane claimy opiewają na 45,6mld yenów, co daje po dzisiejszym kursie 388mln USD. Syndyk ma 200tys BTC do sprzedaży/rozdzielenia, minus koszty. Jest też bodajże kilka czy kilkadziesiąt mln USD.
Byłoby zabawnie, gdyby kurs w momencie sprzedaży przez syndyka wzrósł do 1800USD/1BTC, bo wtedy odzyskalibyśmy 100% utraconych środków (oczywiście wg stanu z początku 2014, czyli licząc po kursie około 480USD). :)

A już zupełnie absurdalna byłaby sytuacja, gdyby kurs do sprzedaży masy upadłościowej wzrósł jeszcze bardziej.
Kto przejąłby resztę pieniędzy po spłacie 100% claimów? :D

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: pm7 » wtorek, 3 stycznia 2017, 23:53

ekonokomik pisze: Kto przejąłby resztę pieniędzy po spłacie 100% claimów? :D
Właściciel firmy oczywiście, czyli pewnie Karpeles. Chyba, że udało by się udowodnić, że to depozyty klientów i powinny być jakoś proporcjonalnie rozdane.
Lorraine pisze: wiec bedzie oficjalna licytacja. mam nadzieje ze nie po bance ktora pewnie niedlugo pęknie.
Zakładając, że rzeczywiście będzie licytacja, to za parę lat. Może zdążymy akurat na następną bańkę. :)

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » środa, 4 stycznia 2017, 00:52

@pm7 - skąd ten pesymizm?
Skoro claimy są zamknięte pół roku temu, to nie wiem na co miałby czekać syndyk?

Ten rok wydaje mi się całkiem realny na ogłoszenie sprzedaży a przełom 2017/18 na wypłatę pieniędzy wierzycielom.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: pm7 » środa, 4 stycznia 2017, 01:11

@ekonokomik, Coinlab pozwał MtGox. Sprawa sądowa może potrwać lata i zablokować wypłaty.
https://news.bitcoin.com/coinlab-lawsui ... x-payouts/

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lorraine » środa, 4 stycznia 2017, 01:22

pm7 pisze:@ekonokomik, Coinlab pozwał MtGox. Sprawa sądowa może potrwać lata i zablokować wypłaty.
https://news.bitcoin.com/coinlab-lawsui ... x-payouts/
Sprawa ciągnie się od 2013 i została złożona w USA gdzie MtGox operował ale nie był zarejestrowany tam.
Zobaczymy co z tego wyniknie. Widzę że nawet wlasciciel Krakena jest tym wszystkim sfrustrowany bo wolalby zakończyć ten bajzel raz na zawsze.
2017 może być kluczowy w tej kwestii.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 780
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Jahu » czwartek, 5 stycznia 2017, 11:49

ekonokomik pisze:
Lorraine pisze: Mogliby te goxcoiny sprzedać za 1000USD i wówczas z zakładanych 35% dla wszystkich zrobiloby sie 60-70 do splaty z posiadanych obecnie ponad 200000btc.
Jakkolwiek to japonia, tam wszystko musi isc z pocedurami. wiec bedzie oficjalna licytacja. mam nadzieje ze nie po bance ktora pewnie niedlugo pęknie.
Ja bym się nie zakładał ;)

Ja właściwie wierzę japońskiemu wymiarowi sprawiedliwości na tyle, że traktuję utracone na goxie środki (tzn część z nich) jak inwestycję długoterminową w BTC :)
Brzmi śmiesznie, ale to ma sens, biorąc pod uwagę, że w masie upadłościowej są prawie wyłącznie Bitcoiny i zostaną sprzedane krótko przed wypłatą wierzycielom.

Uznane claimy opiewają na 45,6mld yenów, co daje po dzisiejszym kursie 388mln USD. Syndyk ma 200tys BTC do sprzedaży/rozdzielenia, minus koszty. Jest też bodajże kilka czy kilkadziesiąt mln USD.
Byłoby zabawnie, gdyby kurs w momencie sprzedaży przez syndyka wzrósł do 1800USD/1BTC, bo wtedy odzyskalibyśmy 100% utraconych środków (oczywiście wg stanu z początku 2014, czyli licząc po kursie około 480USD). :)

A już zupełnie absurdalna byłaby sytuacja, gdyby kurs do sprzedaży masy upadłościowej wzrósł jeszcze bardziej.
Kto przejąłby resztę pieniędzy po spłacie 100% claimów? :D
Ja takim optymistą nie jestem. Prawdopodobnie wszystkie goxcoiny będą musiały zostać sprzedane, bo jak sprzedadzą część (a sporą część będą musieli tak czy siak) po różnych cenach, to jak wycenią pozostałą część, zwłaszcza że cena BTC może szaleć z dnia na dzień? Dlatego prościej i bardziej sprawiedliwie z punktu widzenia sądu będzie sprzedać całość. Wtedy nawet zakładając sprzedaż z licytacji w małych porcjach i w długim okresie to nie ma szans się zbliżyć do ceny rynkowej. Strzelam, że będzie to max 70% ceny na giełdach. Jeśli zrobią to starannie i rozważnie. Jeśli. Prawdopodobnie więc cena BTC musiałaby wynieść ze 4000USD, żeby spłacić wszystkich w 100%. A jak już sprzedadzą te BTC to poproszą wszystkich o numery kont gdzie mają przelać JPY, albo wystawią czeki do realizacji w japońskich bankach, co wiąże się z kolejnymi kosztami i prowizjami. Ale do tego czasu muszą się skończyć wszystkie procesy i muszą upłynąć wszystkie terminy odwołań co zajmie z pewnością kolejne kilka lat. Wtedy już dawno będzie po obecnej bańce i możemy być w kolejnym dołku. Więc jak ktoś by chciał kupić mojego claima za 10% wartości to biorę z pocałowaniem ręki.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » czwartek, 5 stycznia 2017, 12:40

@Jahu - czemu przyjąłeś 70%?

A może odwrotnie: uzyskają 120% ceny giełdowej? :)
Zobacz obecną sytuację: BTC rośnie od 1.5 roku i ma świetne prognozy dalszego wzrostu. Spróbuj, będąc poważnym inwestorem, np jakimś bankiem czy funduszem kupić 200tys BTC, tak żeby nie wywindować ceny o 200%. Taka licytacja byłaby wtedy dla Ciebie atrakcyjna okazją nawet przy cenie 120% giełdowej.

Wszystko zależy czy mamy akurat rynek kupujących czy sprzedających.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lorraine » niedziela, 29 stycznia 2017, 21:13

Bitcoin builder po przejrzeniu dokumentacji którą im dostarczyłam zaaprobowali do przejęcia 100% mojego claima za 0.11 BTC za każdego "GoxCoina"

Pytania czy brać to i zapominać czy liczyć na 30-40% za rok/dwa może...

:confused:

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » niedziela, 29 stycznia 2017, 21:32

Bardzo ciekawe. Dzięki Lorraine, że się tym z nami podzieliłaś.
Jeśli dobrze rozumiem, 0.11 BTC to nie jest 11% tylko jakieś 19-20% uwzględniając aktualny kurs względem kursu po jakim są przeliczane roszczenia?
Właściwie to decyzja zależy też od tego, czy wierzysz że przez najbliższy rok, dwa kurs będzie rósł czy spadał...

Ja bym się bał trochę strony formalnej takiej sprzedaży. Twoje dane są w sądzie w Japonii. Ty w Polsce, tamta firma chyba w USA...
Czy w ogóle to można odkręcić tak, żeby na tym etapie sprzedać wierzytelność?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: pm7 » niedziela, 29 stycznia 2017, 21:34

To nie jest problem BitcoinBuilder? Jeżeli płacą, to jest to ciekawa opcja.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: domator » niedziela, 29 stycznia 2017, 21:45

Ja goxcoiny na bitcoinbuilder kupowalem po 0.04 wiec teoretycznie by mi sie oplacalo sprzedac. Ale poniewaz wlasnie kupilem je tak tanio - to poczekam. Nie mam tam monet "wyprowadzonych" z gieldy a jedynie kupione spekulacyjnie.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lorraine » niedziela, 29 stycznia 2017, 22:28

ekonokomik pisze: Bardzo ciekawe. Dzięki Lorraine, że się tym z nami podzieliłaś.
Jeśli dobrze rozumiem, 0.11 BTC to nie jest 11% tylko jakieś 19-20% uwzględniając aktualny kurs względem kursu po jakim są przeliczane roszczenia?
Właściwie to decyzja zależy też od tego, czy wierzysz że przez najbliższy rok, dwa kurs będzie rósł czy spadał...

Ja bym się bał trochę strony formalnej takiej sprzedaży. Twoje dane są w sądzie w Japonii. Ty w Polsce, tamta firma chyba w USA...
Czy w ogóle to można odkręcić tak, żeby na tym etapie sprzedać wierzytelność?
Dokładnie tak eko, przeliczane są po obecnym kursie czyli relatywnie około 20%.
Bitcoinbuilder zajmuje sie kwestiami formalnymi w tym przygotowaniem dokumentów które musisz podpisać by formalnie zrzec się wierzytelności.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 780
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Jahu » sobota, 11 lutego 2017, 05:24

Lorraine pisze:Bitcoin builder po przejrzeniu dokumentacji którą im dostarczyłam zaaprobowali do przejęcia 100% mojego claima za 0.11 BTC za każdego "GoxCoina"

Pytania czy brać to i zapominać czy liczyć na 30-40% za rok/dwa może...

:confused:
Co takiego? Jak można się jeszcze zastanawiać, jakie 30-40%? 15% to max co może z tego być, więc 20% to super okazja jak dla mnie. Ja bym sprzedawał natychmiast zanim się rozmyślą.

Proszę powiedz co trzeba zrobić, gdzie napisać, co przygotować, żeby coś takiego załatwić?

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » sobota, 11 lutego 2017, 17:35

@Jahu - dlaczego 15% to max.
Jak napisałem parę postów wyżej: uznane claimy opiewają na 45,6mld yenów, co daje po dzisiejszym kursie 388mln USD. Syndyk ma 200tys BTC do sprzedaży/rozdzielenia, minus koszty. Jest też bodajże kilka czy kilkadziesiąt mln USD.
200tys BTC po dzisiejszym kursie to 200mln USD czyli 51% roszczeń.
Jeśli już to obawiam się czy ktoś tych 200tys BTC syndykowi nie podwędzi ;)

mkl
Rozmowny
Posty: 58
Rejestracja: 20 listopada 2013
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: mkl » sobota, 11 lutego 2017, 18:28

czy oferta Bitcoinbuilder nie jest przypadkiem skierowana wyłącznie do osób które posiadały tam konto i wystąpiły z grupowym roszczeniem poprzez BB?


Z poniższego tekstu rozumiem, że jeśli złożyłem claim indywidualnie, to takie osoby z oferty skorzystać nie mogą:
If you had your own mtgox account with any assets in it you should have filed your own personal claim individually. If you were rejected, unfortunately we have no power over that decision by the trustee... we have heard of users with GOXBTC they bought on BB whose claims were rejected, but also ones whose claims were accepted. We unfortunately don't have any special insight into, or influence over, how these determinations were made. We will be happy to assist in any records you might want to show the trustee, keep in mind your full transaction history with us is still up on your account if you sign in.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: domator » sobota, 11 lutego 2017, 18:54

mkl pisze: czy oferta Bitcoinbuilder nie jest przypadkiem skierowana wyłącznie do osób które posiadały tam konto i wystąpiły z grupowym roszczeniem poprzez BB?
Tak, dokladnie tak jest. Nie jestes w stanie prosto przekazac swoich indywidualnych roszczen do BB. Co innego jak masz tam swoje goxcoiny. Wtedy mozesz sie ich "zrzec" i BB sie nimi zajma.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lorraine » środa, 15 lutego 2017, 00:30

napisałam indywidualnego maila, poproszą cie o szczegóły konta oraz imie i nazwisko by mogli sprawdzić w claimach czy twoje roszczenie zostało w 100% zatwierdzone.
popieram zdanie ekonomika, myślę że swobodnie 35% jest do odzyskania, po swoich kalkulacjach wyszło mi że na sprzedaży długu do bitcoinbuildera będę przy założeniu że otrzymam 35% z assetów goxa jakieś 20-25% do tyłu, zakładając że sprzedam za 1100 za jednego Gox Coina przy wycenie 0.11 za każdego.
Pytanie czy czekać czy dać sobie spokój.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości