[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Co wybierzesz?

a) Intermediate Repayment and Final Repayment
10
20%
b) Early Lump-Sum Repayment
40
80%
 
Liczba głosów: 50
Wygadany
Posty: 615
Rejestracja: 17 kwietnia 2013
Reputacja: 135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: TypowyFacet » środa, 22 kwietnia 2015, 10:43

W ostatnich polach dotyczących instytucji finansowych, to mam wpisać numer konta z którego przelewałem kasę do mtgox?
Czy wystarczy, że zostawię puste?

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lechu » środa, 22 kwietnia 2015, 10:57

Tak, chodzi o konta podpięte do mtgox. Ale nie ma przymusu uzupełniać. Zapewne będą prosić o nowe dane jeśli dojdzie do rozliczeń. Po 1,5 roku ludzie mogli pozamykać konta, zmieniać banki etc. Bardziej to jest im przydatne w kwestii bezpieczeństwa, weryfikacji.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 23 września 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Gdynia

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: szady » środa, 22 kwietnia 2015, 11:17

zadzwonilem i napisalem do administratora wp.pl i wiadomosci zaczely normalnie przychodzic z mtgoxa ;) nie musicie dziekowac!

w kazdym badz razie co wybraliscie w dalszym kroku? kraken czy claim za posrednictwem syndyka ? wolalbym krakena ale dalej wybrac $ czy BTC?
Jezeli faktycznie zostana BTC zamienione po kursie $485 na jpy, pozniej kupione taniej(?) to dostane ich wiecej ale o tej samej wartosci w $
jezeli wybiore $ to dostane przeliczone BTC x $485 i moge je sobie przelac na polskie konto lub samemu kupic BTC zeby przelac na bitcurexa czy inna polska gielde, a same BTC moga w tym momencie byc przez wielu wykupywane ktorzy mieli tylko $ na mtgoxie a nie BTC zeby sie wydostac wiec cena bedzie rosla ;)
wydaje mi sie 1 opcja bardziej oplacalna w takim razie.. co myslicie ?


Jeszcze jedno pytanie
Wpisywaliscie dane bankowe w krakenie podczas wypelniania claim'a?? Ja nie mialem zandych danych konta bankowego na mtgox.com bo wplacalem/wyplacalem tam tylko BTC wiec czy musze to wpisywac ?

Dyskutant
Posty: 229
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: bitdreamer » środa, 22 kwietnia 2015, 11:40

Lechu pisze:Tak, chodzi o konta podpięte do mtgox. Ale nie ma przymusu uzupełniać. Zapewne będą prosić o nowe dane jeśli dojdzie do rozliczeń. Po 1,5 roku ludzie mogli pozamykać konta, zmieniać banki etc. Bardziej to jest im przydatne w kwestii bezpieczeństwa, weryfikacji.
Moje etc to konkretnie: nie mam dostępu do e-maila rejestracyjnego w MtGox, bo dostawca się zwinął - OperaMail.
To też jakoś przewidzieli i mają rozwiązanie? Ktoś jest w podobnej sytuacji?

Edit: Dobra, jest to napisane w FAQ. Trzeba użyć metody offline i tyle.
Q8: What should I do if I can no longer access the e-mail address originally registered with the MTGOX Bitcoin exchange?
A: You will not be able to receive the temporary authentication code sent by the System, and as a result, you will not be able to file a claim using the Online Method. In this case, it will be necessary to file an Exchange-Related Bankruptcy Claim using the Offline Method.
Ostatnio zmieniony środa, 22 kwietnia 2015, 12:13 przez bitdreamer, łącznie zmieniany 1 raz.

Dyskutant
Posty: 208
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: tenior » środa, 22 kwietnia 2015, 11:47

Ja skończyłem swoje wnioski, wybrałem w btc ponieważ nie jest złą opcją poczekać, aż cena w końcu urośnie :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: robithc » środa, 22 kwietnia 2015, 11:55

hm mam problem bo nie pamietam czy mialem podpiete konto bankowe do goxa. raczej zawsze kupowalem na bitcurex i przelewalem srodki na goxa w btc... ale kto to pamieta ;] co sadzicie ? lepiej narazie nie wpisywac zadnego nr konta tam czy wpisac na wszelki wypadek ? ;) z drugiej strony nie chciałbym zeby okazalo sie ze konta nie bylo a oni to uznaja za jakis fraud itp ;]
get rich or die trying

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 23 września 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Gdynia

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: szady » środa, 22 kwietnia 2015, 11:56

robithc pisze:hm mam problem bo nie pamietam czy mialem podpiete konto bankowe do goxa. raczej zawsze kupowalem na bitcurex i przelewalem srodki na goxa w btc... ale kto to pamieta ;] co sadzicie ? lepiej narazie nie wpisywac zadnego nr konta tam czy wpisac na wszelki wypadek ? ;) z drugiej strony nie chciałbym zeby okazalo sie ze konta nie bylo a oni to uznaja za jakis fraud itp ;]
ja nie mialem ale w razie czego wpisalem dane i dopisalem w nawiasie ze nie mialem ;)

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lechu » środa, 22 kwietnia 2015, 12:08

Ja osobiście zahaczyłem opcję cash. Średnio mam ochotę bujać się po krakenach i innych giełdach. Moje zaufanie zostało już fest nadwyrężone. Jeśli coś to kiedyś jak kasa wróci zrobię sobie zakupy na bitcurex.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: robithc » środa, 22 kwietnia 2015, 12:26

z tym wyborem cash/btc to narazie oni tylko badaja preferencje ile osob chce jedno a ile drugie z tego co rozumiem.
get rich or die trying

Dyskutant
Posty: 189
Rejestracja: 12 lipca 2011
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: pojaszek » środa, 22 kwietnia 2015, 13:12

A wiadomo kiedy mają coś wypłacać?
Obrazek

Dyskutant
Posty: 208
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: tenior » środa, 22 kwietnia 2015, 13:58

robithc pisze:z tym wyborem cash/btc to narazie oni tylko badaja preferencje ile osob chce jedno a ile drugie z tego co rozumiem.
dokładnie tak, jeśli ludzie będą chcieli w btc to wszystkim tak zostanie wypłacone.

Wygadany
Posty: 602
Rejestracja: 25 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Coinn » środa, 22 kwietnia 2015, 14:06

Jakie informacje są potrzebne do wypełnienia formularza?
Chciałbym wszystko przygotować zanim zacznę wypełniać, żeby potem nie przerywać. Czy ktoś kto już wypełnił wniosek może powiedzieć co zawiera form?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 23 września 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Gdynia

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: szady » środa, 22 kwietnia 2015, 14:32

Coinn pisze:Jakie informacje są potrzebne do wypełnienia formularza?
Chciałbym wszystko przygotować zanim zacznę wypełniać, żeby potem nie przerywać. Czy ktoś kto już wypełnił wniosek może powiedzieć co zawiera form?
nazwa uzytkownika mtgox oraz numer uzytkownika chociaz jak nie wpiszesz to nic sie nie stanie, dane konta bankowego tj numer i nazwa banku jak miales powiazane z mtgox i wszystkie swoje dane od imienia po adresy i daty urodzenia oraz balance wszystkich walut wlacznie z btc. myslalem ze tego bedzie troche wiecej ale bylo dosyc prosto, a niektorzy tu na forum przygotowywali papiery, dokumenty, historie, wyciagi jakby mieli z kim siadac przy stole i klocic sie o swoje ;)

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: pm7 » środa, 22 kwietnia 2015, 14:39

tenior pisze:
robithc pisze:z tym wyborem cash/btc to narazie oni tylko badaja preferencje ile osob chce jedno a ile drugie z tego co rozumiem.
dokładnie tak, jeśli ludzie będą chcieli w btc to wszystkim tak zostanie wypłacone.
Masz jakieś potwierdzenie? Bo widziałem tylko że zastanawiają się nad taką opcją.

szady: Nie chwal dnia przed zachodem słońca :) Jeszcze nic nie odzyskaliśmy.

Dyskutant
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: jagger3 » środa, 22 kwietnia 2015, 15:18

numer konta na Goxie to ten sam numer , który podawało się w tytule przelewu bankowego do nich?
P.S. Gdzie Ekonokomik?... jeszcze nie zachłysnął się "newsem"? :)

Wygadany
Posty: 602
Rejestracja: 25 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Coinn » środa, 22 kwietnia 2015, 15:59

Dzięki szady.
To ostatecznie na jaki % zwrotu możemy liczyć. Jeżeli przykładowo:

Miałem 10 BTC na goxowym koncie, balans się zgadza. Wybieram zwrot w BTC przez Krakena.
Ile REALNIE dostanę bitków (na rękę) po całych tych zamianach na JPY i kursie z 04.2014 ??

Myślę, że ta informacja interesuje każdego z nas :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: domator » środa, 22 kwietnia 2015, 16:23

Nikt ci nie odpowie na to pytanie. Procent zalezy od tego ile osob zglosi roszczenia.
Dopiero z tego bezposrednio wynika ile jest osob do podzialu tortu na kawalki.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Gaduła
Posty: 307
Rejestracja: 20 maja 2011
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: doooku » środa, 22 kwietnia 2015, 16:27

@coinn

Myślę że stopa zwrotu wyniesie od 20% do 50%. Górny limit jest możliwy do osiągniecia tylko pod warunkiem sprzedania marki mtgox (mimo wszystko jest warta kilkadzisiąt mln dolarów) i dużego odsetka niezweryfikowanych kont.


To jakieś moje stare wyliczenia, zaktualizowane oficjlanym kursem wymiany z 23 kwietnia.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 38
Rejestracja: 4 marca 2014
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: MorXpe » środa, 22 kwietnia 2015, 16:53

Moim zdaniem procedura będzie wyglądała w ten sposób:
- wycena zobowiązań względem wierzycieli (klientów MtGox) w JPY
- ustalenie procentowego udziału każdego wierzyciela w majątku upadłościowym spółki
- sprzedaż majątku spółki (aukcja) w tym sprzedaż 220k BTC za JPY
- rozdysponowanie uzyskanych środków pomiędzy wierzycieli (proporcjonalnie do wspomnianych udziałów)

Dlaczego w takim wypadku zdecydowanie się na wypłatę w BTC jest ryzykowne:
- Odkupienie BTC z przyznanej czesci masy upadłosiowej odbedzie sie za posrednitwem Krakena po nie znanym kursie
- lub: sąd przyzna osobom żądajcym wypłaty BTC częsc majątku spółki przed licytacją, a więc po zawyżonym kursie
- W najlepszym wypadku - gdyby Kraken uzyskał rynkowy kurs na odkupienie BTC przed przekazaniem wierzycielom - można wyjsc na zero.

Wypłata w gotówce. Czy to za posrednitwem Krakena czy bezposrednio od MtGox
- w przypadku Krakena opcji wypłaty może być więcej, ale może pojawić się konieznosc dodatkowej weryfikaji. Nie można też wykluczyć prowizji za przelew na linii MtGox-Kraken, a później Kraken-prywatne konto.
- w przypadku wypłaty z MtGox mogą pojawić się prowizje bankowe (nawet procentowe) za przelew międzynarodowy, może też pojawić się opłata za przewalutowanie (lub przewalutowanie po niekorzystnym kursie) już po stronie naszego banku.

Dyskutant
Posty: 208
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: tenior » środa, 22 kwietnia 2015, 22:11

Nie sądzę, że sprzedadzą te btc ponieważ odbiło by się to bardzo na kursie.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości