[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Jaką walutę wybrałeś przy składaniu roszczenia

JPY
16
16%
BTC
85
84%

Liczba głosów: 101
Dyskutant
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: taken » sobota, 5 lipca 2014, 12:46

Cześć,
Właśnie otrzymałem podobnie jak wy pocztówkę z Japonii wszedłem na stronę http://www.mtgox.com aby sprawdzić ile miałem na koncie ale niestety mój login i hasło nie działają....
Hasło na pewno wpisuje prawidłowe bo przeglądarka ma zapisane hasło więc powinno działać... ale niestety wyskakuje, że jest niepoprawne....
Czy jest jakiś sposób aby sprawdzić ile miałem na koncie? Bo niestety nie pamiętam....

Pozdrawiam

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 133
Reputacja postu: 
0

Postautor: the_prince » sobota, 5 lipca 2014, 12:52

Mozesz sie poszukac w wycieknietej bazie danych.

Dyskutant
Reputacja postu: 
0

Postautor: mxnu » sobota, 5 lipca 2014, 14:05

torrent:
http://thepiratebay.se/torrent/9732163/ ... ._Gox_Leak

Nie uruchamiać plików wykonywalnych z tej paczki.

Dyskutant
Reputacja postu: 
0

Postautor: taken » niedziela, 6 lipca 2014, 19:09

Czy ktoś może zalogować się swoim starym loginem i hasłem do MTGOX?
Czy to tylko ja mam jakiś dziwny problem?

Pozzdrawiam

Weteran
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0

Postautor: topnetdeal » niedziela, 6 lipca 2014, 20:04

Mogę się zalogować, a saldo jest widoczne i prawidłowe, ale nie wiem co rozumiesz przez "stary login i hasło".

Dyskutant
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0

Postautor: jagger3 » niedziela, 6 lipca 2014, 21:12

ja również mogę się zalogować.

Weteran
Reputacja: 7674
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » niedziela, 6 lipca 2014, 22:22

Faktycznie kartka pocztowa, jak pisaliście. Co ciekawe bez znaczka i bez żadnego stempla, nawet naszej poczty? :shock: To jak to przyszło??
Gdyby nie to, że spodziewałem się tej korespondencji i specjalnie szukałem, to na 90% wywaliłbym to do śmieci wprost ze skrzynki razem z innymi reklamami ;)

Swoją drogą ciekawe, że japoński sąd wysyła druki sądowe w postaci pocztówki ;)

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0

Postautor: bruce » poniedziałek, 7 lipca 2014, 04:14

ekonokomik pisze:Faktycznie kartka pocztowa, jak pisaliście. Co ciekawe bez znaczka i bez żadnego stempla, nawet naszej poczty? :shock: To jak to przyszło??
Praktykanta wyslali zeby to rozniosl :lol:
-----

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0

Postautor: szady » poniedziałek, 14 lipca 2014, 14:46

Nowy news na stronie mtgox odnosnie spotkania wierzycieli 23 lipca.
Dowiedzialeś/aś sie czegoś ciekawego? Informacje które przekazałem okazały się przydatne? Pomogłem? Pomóż i mi - 1DKzBHFCoS1BogXXbeYeNH2eed1SEx4Mtj

Dyskutant
Awatar użytkownika
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0

Postautor: djkarmi » poniedziałek, 14 lipca 2014, 15:14

A co jeżeli ja zrobiłem wypłatę na konto przelew nigdy nie dotarł a salo na mtgox = 0 ?
Ograniczenia tak samo jak strach to najczęściej tylko iluzja.
Michael Jordan

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: MorXpe » wtorek, 15 lipca 2014, 00:38

Czy jakieś opóźnione pocztówki nadal docierają? Pytam, bo sam nie otrzymałem pomimo zweryfikowanego od dawna konta.

Rozmowny
Reputacja: 56
Reputacja postu: 
0

Postautor: delfin7777 » wtorek, 15 lipca 2014, 07:51

Nie byłem zweryfikowany, a pocztówka dotarła wczoraj

Początkujący
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.001 BTC

Re: Odp: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: 46and2 » wtorek, 15 lipca 2014, 09:41

W FAQ teoretycznie nie ma nic przełomowego. Spotkanie wierzycieli będzie polegało na zdaniu raportu nt majątku upadłego i skali ew roszczeń , odbędzie się w języku japońskim, koszty uczestnictwa (w tym ew tłumacza) pozostają po stronie wierzycieli. Syndyk planuje opublikowanie raportu, przy czym obowiązuje zakaz nagrywania, fotografowania, etc.

Ciekawe info pojawiło się w związku z obowiązkiem wykazania, że jest się wierzycielem w celu dopuszczenia do udziału w spotkaniu - syndyk napisał, że potwierdzeniem tego może być np. zawiadomienie o ogłoszeniu upadłości wydane przez sąd. Tutaj brakuje ścisłości, bo takie zawiadomienie zostało wydane ogólnie na zewnątrz bez wskazania konkretnych adresatów, ale też indywidualnie, o czym świadczą otrzymane "pocztówki". Nie napisano więcej szczegółów. Niemniej można to uznać za pewną wskazówkę interpretacyjną na przyszłość.

Syndyk zastrzegł też, że FAQ będzie uzupełniał.

Pozdrawiam

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » wtorek, 15 lipca 2014, 09:44

46and2 - jesli jesteś tak uprzejmy, powiedz proszę, czy z tego, że w "pocztówce" było napisane że formularz do zgłaszania roszczeń będzie opublikowany na stronie Goxa ("The form, etc. for filling the proofs of claims (...)") można wnosić, że obejdzie się przy tym zgłaszaniu bez adwokata?

Początkujący
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0011 BTC

Re: Odp: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: 46and2 » wtorek, 15 lipca 2014, 10:30

Na to pytanie nie umiem odpowiedzieć. W japońskim "Bankruptcy Act" nie przewiduje się przymusu adwokackiego (ale może to wynikać z innych przepisów, albo precedensów). Jednocześnie nie przewiduje się zgłaszania wierzytelności na formularzu. Moim zdaniem to inicjatywa syndyka, żeby ułatwić zgłaszanie roszczeń i ujednolicić je.

Termin do zgłaszania roszczeń jest juz otwarty i każdy może je złożyć bazując na ustawie Bankruptcy Act, ale syndyk odradza z uwagi na ryzyko błędów i prawdopodobnie obowiązek zgłoszenia w języku japońskim. Przypuszczam, że przygotowywane są wzory dwujęzyczne, które będą zrozumiałe dla ogółu i jednocześnie spełnią wymóg formalny języka urzędowego.

Informacja o obowiązkowym zastępstwie pojawiła się gdzieś między wierszami w zapisach rozmowy z IRC z jednym z większych wierzycieli obecnych na miejscu (Szady chyba podawał link).

Ja takiego obowiązku nie wyczytałem w ustawie i przygotowuje się do napisania zgłoszenia w imieniu osoby fizycznej bez udzielania pełnomocnictwa. Czekam przy tym na dalsze informacje i potem będę je weryfikował.

Kwestia braku pełnomocnika może pojawić się w związku z problemem doręczeń ew pism przez sąd i syndyka (np odmowy uznania wierzytelności, czy innych postanowień), bo mogą wymagać wskazania osoby na terenie Japonii w celu dokonywania doręczeń.

Przyznam, że nie miałem we wcześniejszej praktyce do czynienia z upadłością wykraczającą poza UE. Na gruncie "lokalnym" jest dużo prosciej, bo upadłość transgraniczna i przepisy dot upadłości w każdym z państw członkowskich zmierzają do ujednolicenia.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: SkyValley » czwartek, 17 lipca 2014, 08:14

Dyskutant
Reputacja postu: 
0

Postautor: pojaszek » czwartek, 17 lipca 2014, 10:02

Hej,

Dawno nie śledziłem wątku. Czy jest szansa na odzyskanie kasy z mtgox? Każdy dostanie pocztówke, czy tylko osoby które gdzieś coś zgłosiły?
Obrazek

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: szady » czwartek, 17 lipca 2014, 10:35

Szansa jest zawsze ale kiedy oraz ile odzyskamy tego nikt nie wie, mozemy jedynie czekac i sie biernie przygladac.
Teoretycznie kazdy kto podal swoje dane powinien dostac pocztowke, nie trzeba nic zglaszac.
23 lipca jest spotkanie wierzycieli i czekamy co zostanie opublikowane.
Sprawa sie troche uspokoila w ostatnim czasie, podobno jakis nowy kupiec wlaczyl sie do gry (Bitocean), ale jak narazie nic z tego nie wyniklo.
Dowiedzialeś/aś sie czegoś ciekawego? Informacje które przekazałem okazały się przydatne? Pomogłem? Pomóż i mi - 1DKzBHFCoS1BogXXbeYeNH2eed1SEx4Mtj

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: szady » środa, 23 lipca 2014, 08:52

Dokumenty z dzisiejszego spotkania wierzycieli w sprawie mtgoxa:

Czytelniejsza wersja tych samych dokumentow pojawila sie chyba wlasnie na www.mtgox.com

z najwazniejszych informacji:
Kobayashi rozwaza rozdanie BTC jako BTC.
Nadal rozwazane sa opcje przejecia a chyba najwiekszych graczem w tej chwili jest Bitocean.

http://blockchain.community/viewtopic.p ... 6&p=40#p40

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » środa, 23 lipca 2014, 13:24

szady pisze: z najwazniejszych informacji:
Kobayashi rozwaza rozdanie BTC jako BTC.
Nadal rozwazane sa opcje przejecia a chyba najwiekszych graczem w tej chwili jest Bitocean.
Obie wiadomości są bardzo dobre.

Rozdanie odzyskanych BTC osobom, które miały BTC (np mi) uprościłoby wiele spraw, takich jak wyliczenie ich wartości, sprzedaż na jakiejś aukcji itd. Przy okazji ochroniłyby rynek Bitcoina. Nie mogę wprost uwierzyć w to, że urzędnik wpadł na tak "rewolucyjny" pomysł, i że prawo mu na to pozwala, choć na logikę jest to jak najbardziej prawidłowe: jeśli bankrut był komus winny BTC to oddajmu mu BTC.
Ale co z długami względem skarbówki itd? Przecież one (o ile były) powinny być spłacone w pierwszej kolejności. I czy w takim razie, spłata wierzycieli nie będzie musiała poczekać aż do końca dochodzenia wyjasniającego finanse Goxa?

Przejęcie też wydaje się świetnym rozwiązanie, bo nabywca prawie na pewno będzie chciał zrekompensować użytkownikom Goxa ich straty szybciej i w większym zakresie niż uczyniłby to sąd.
Jak myślicie?

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”