[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Co wybierzesz?

a) Intermediate Repayment and Final Repayment
10
20%
b) Early Lump-Sum Repayment
40
80%
 
Liczba głosów: 50
Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: GetBitCoin_pl » poniedziałek, 17 lutego 2014, 10:25

nie - przelewasz btc na adres innego użytkownika goxa, czyli bity nie wychodzą poza goxa tylko przelewasz je w wewnętrznej sieci.

Dyskutant
Posty: 256
Rejestracja: 26 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: cezarx77 » poniedziałek, 17 lutego 2014, 10:34

Czyli w polu wypłat wklejam adres innego użytkownika goxa i otrzyma on btc błyskawicznie czy też obowiązuje tu zasada 6 potwierdzeń?

Dyskutant
Posty: 247
Rejestracja: 29 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: rezor91 » poniedziałek, 17 lutego 2014, 10:38

Błyskawicznie jeśli nie zaznaczysz takiego boxa (wtedy przelew idzie "normalnie" czyli nie pójdzie bo "normalnie" na GOXie się teraz nie da)

Dyskutant
Posty: 236
Rejestracja: 10 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: mxnu » poniedziałek, 17 lutego 2014, 11:39

Update - Announcement Affecting Bitcoin transfers
https://www.mtgox.com/img/pdf/20140217-Announcement.pdf

Dyskutant
Posty: 247
Rejestracja: 29 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: rezor91 » poniedziałek, 17 lutego 2014, 11:42

At the beginning we will do so at a moderated pace and with new daily/
monthly limits
To kto powinien teraz otrzymać medal jasnowidza?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 17 lutego 2014, 11:52


Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: JacekW_BB » poniedziałek, 17 lutego 2014, 12:52

Jak myślicie, czy jest szansa na wprowadzenie Midasa z LTC teraz na goxa? giełda nadrobiła by spadek zaufania...

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: GetBitCoin_pl » poniedziałek, 17 lutego 2014, 13:05

Chyba mają poważniejsze sprawy na głowie niż wprowadzanie LTC w takim momencie.

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: MusX » poniedziałek, 17 lutego 2014, 13:40

mysle że jeśli jakiekolwiek zmiany w systemie robili to robili z myślą o kolejnych kryptowalutach, jeśli odwleką LTC to myślę, że tylko na czas upewnienia się, że sytuacja jest opanowana.

Wygadany
Posty: 590
Rejestracja: 18 czerwca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: dragonus » poniedziałek, 17 lutego 2014, 13:57

cos sie zmienilo w temacie wyplat - komunikat bledu ;)

Transfer queue is currently not accepting more requests, please retry later...

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: JacekW_BB » poniedziałek, 17 lutego 2014, 13:58

Wydali dziś oświadczenie, że soon ;-)

Wygadany
Posty: 590
Rejestracja: 18 czerwca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: dragonus » poniedziałek, 17 lutego 2014, 15:18

wiem, wiem, czytam wszystko
czytam wszysto, jakie by nie byly
pewnie rusza, nawet jak poniesli duze straty, mieli ostatnio sporo okazji zeby je nadrobic :/

Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: TheKolaNN » poniedziałek, 17 lutego 2014, 17:06

Też mam ten komunikat: Transfer queue is currently not accepting more requests, please retry later.
Ciekawe jak mamy to rozumieć?

Wygadany
Posty: 558
Rejestracja: 9 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: rizar » poniedziałek, 17 lutego 2014, 17:25

gdybys przeczytal oswiadczenie to w nim jest informacja o jakims nowym systemie kolejkowania wyplat btc i to jest jakis jego element,

Wygadany
Posty: 558
Rejestracja: 9 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: rizar » poniedziałek, 17 lutego 2014, 19:01

Mnie zastanawia jedna rzecz (taa kolejne teorie spiskowe) :D

Jak sledze liste tych blednych tx z mtgoxa, to moge przyznac, ze od wczoraj sporo tych transakcji pokazalo sie w blockchainie

nalezy dodac, ze to co jest wykazane na tej liscie to transakcje ktore z jakichs przyczyn zablokowaly sie przy wysylaniu.

Mozna wiec przyjac spokojnie, ze maxymalnie 10% transakcji wpada do listy reszta idzie bezproblemowo...
transakcje ktore wylapalem to przedzial miedzy 5-17 btc, wczoraj nawet widzialem taka po 90+ btc ale nie wiem czy w koncu przeszla z innym tx

mozna wiec stwierdzic, ze co 2-3 godziny z goxa wychodzi okolo 100 transakcji z bitcoinami :))
Jak wczoraj sprawdzalem btc zostawaly na adresach ale jak dla mnie to troche spore ilosci jezeli chodzi o testy :)
100 transakcji srednio po 10 btc daje 1000btc co kilka godzin :)

Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 2 lutego 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: satriani » poniedziałek, 17 lutego 2014, 20:00

skoro bitstamp poradził sobie z problemem w 2dni, a inne giełdy - w tym nawet polski curex - nie mają w ogole problemu który ma gox, to dość spore prawdopoodbieństwo że jednak oni lecą w h... a nie mają problemy techniczne. Do tego dodajmy opóźnione wyplaty od ponad pol roku.

A teraz - jak mtgox na tym zarabia?
po1 prowizje - każdy kto otwiera pozycje na obecnym rynku jest już w plecy bo działa na rynku z niedoskonałą informacją i musi zapłacić 1,2% prowizji za otwarcie i zamknięcie. Do tego nie da sie grac na spadki, a jedynie na wzrosty, wiec granie pod wzrosty na trendzie spadkowym, jest mocno ev-.
po2 ktoś na bitcointalk skupuje kazdą ilość goxBTC za 0,55-0,65. Pytałem go ostatnio o 3tyś bitcoinów, powiedział że zaden roblem, tylko trzeba rozbic na kilka portfeli. jeśli dla niego goxBTC=realBTC to ma na każdej transakcji 50-100% zysku.
po3 granie na spadki to najlepszy z możliwych sposob szybkiego zarabiania pieniedzy. mtgox stworzył sobie możliwość krótkiej sprzedaży blokując ludziom środki. Sprzedaje teraz każde ilości bitcoinów dołując kurs by potem odkupić wszystko po znacznie niższych poziomach. w historii wiele razy ten mechnizm był wykorzystywany, nawet można się odnieść do popkultury i ostatniego filmu wilk z wall street. autor(Belford) w swojej ksiazce mówił że każdy kto liznął troche rynku finansowego wie że na pozycji krótkiej (gra na spadki) robi się pieniądze i sam robił firmy dla swoich znajomych jedynie po to by w pewnym momencie je zdołowac i wykupić za grosze podczas paniki.

gdybym był na miejscu mtgoxa to dołowałbym dalej kurs i w pewnym momencie wypuścił jakąś na prawde fatalną informację lecz nie zamykającą sobie drzwi. informacje typu - postawienie firmy w stan upadłości przez obligatoriuszy. wtedy gox może milczeć kilka dni, a następnie spłacic obligacje i uspokoic rynek. miedzyczasie skupująć bitcoiny. to tylko przykład. tak czy owak - w najblizszych dniach/tygodniach spodziewam się jakiegoś fatalnego infa ze strony mtgox.

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: topnetdeal » poniedziałek, 17 lutego 2014, 21:29

@satriani - w świetle Twojej stopki i chęci skupu goxBTC, oraz ogłoszenia https://forum.bitcoin.pl/kupie-goxbtc-1 ... 13513.html wywód jaki przedstawiasz jakoś "nie trzyma się kupy", to jak jest w końcu (?), wierzysz w dalszy spadek kursu na MtGox, aż do całkowitego jego załamania, czy siejesz defetyzm by złapać "klientów", bo jesteś głęboko przekonany, że bitcoiny z Goxa będą jednak do odzyskania i można na nich nieźle zarobić ?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: GetBitCoin_pl » poniedziałek, 17 lutego 2014, 21:32

Kolejna teoria - moja : P
Gox nie ma bitów bo wyparowały przez błąd w oprogramowaniu, więc zablokowali wypłaty.
Przez ten czas ludzie na giełdzie dalej grali a gox zarabiał na prowizji.
Żeby nie siać paniki uruchomią wypłaty, ale, ale, nie tak szybko, przecież nie mamy tyle bitów żeby wszystkim wypłacić jednocześnie, poczekacie w kolejce aż zarobimy na waszą wypłatę. No i taka mała piramida z goxa się zrobiła,
Część bitcoinów będzie wypłacał z zarobionych na prowizji a część z wpłat innych użytkowników ;D

Wygadany
Posty: 590
Rejestracja: 18 czerwca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: dragonus » poniedziałek, 17 lutego 2014, 21:44

@GetBitCoin_pl

wszystkie nie wyparowaly
fiaty w szczegolnosci nie wyparowaly

patrzac na kurs na gox, to mieli az nadto okazji zeby "odrobic" straty

Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 2 lutego 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: satriani » poniedziałek, 17 lutego 2014, 22:27

topnetdeal pisze:@satriani - w świetle Twojej stopki i chęci skupu goxBTC, oraz ogłoszenia https://forum.bitcoin.pl/kupie-goxbtc-1 ... 13513.html wywód jaki przedstawiasz jakoś "nie trzyma się kupy", to jak jest w końcu (?), wierzysz w dalszy spadek kursu na MtGox, aż do całkowitego jego załamania, czy siejesz defetyzm by złapać "klientów", bo jesteś głęboko przekonany, że bitcoiny z Goxa będą jednak do odzyskania i można na nich nieźle zarobić ?
skupuje goxBTC bo mam wiarygodnego kontrahenta. sam kilka dni temu byłem troche w panice i nie wiedziałem jak się wydostać z goxa. znalazłem gościa które skupuje każdą ilość więc mogę pośredniczysz w transakcjach i ryzyko wziaźć na siebie, jesli on by nie wysłal bitów.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości