[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Co wybierzesz?

a) Intermediate Repayment and Final Repayment
10
20%
b) Early Lump-Sum Repayment
40
80%
 
Liczba głosów: 50
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 596
Rejestracja: 13 października 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: radez9 » piątek, 7 lutego 2014, 17:30

Myślę że ludzie się już przyzwyczaili do takich sensacji i wiedzą że panic sell pod podobnym jak obecnie pretekstem nie ma sensu. Każda kolejna taka sensacja powoduje mniejsze tąpnięcia kursu.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 20
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: PumpIt » piątek, 7 lutego 2014, 19:39

Prawda jest taka że na goxie nie należy trzymać swoich środków już od dawna. tak zachowującej się giełdy trzeba po prostu unikać. Jedynie osoby świadome ryzyka mogą ryzykować spekulację tam ze względu na większą płynność.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: konkor » piątek, 7 lutego 2014, 20:17

Do pomnażania BTC GOX był świetny. Problem w tym, że nowi użytkownicy po raz pierwszy zakładający konto na jakiejkolwiek giełdzie BTC (no w sumie GOX to pierwszy strzał jako najpewniejsza giełda) nie czytają regulaminu oraz opinii. Ja też założyłem konto najpierw na GOX, ale zanim wysłałem kasę to jednak trochę poczytałem...

Co do obecnej sytuacji - jeśli w poniedziałek nie wyjaśnią wszystkiego na tip-top wraz z dowodami (przelew z cold walletów i weryfikacja przez społeczność), to będzie mega lipa. Nie przejdzie ściema o trudnościach z dostępem do cold walletów w 6 lokacjach. Mark powinien to zrobić osobiście już dzisiaj, gdyby nie miał nic za uszami.

Dzisiaj naszła mnie taka teoria spiskowa - że skredytowali jakiegoś grubasa na zakup BTC (może ten dziwny rajd z 600 na prawie 1100) -> on te BTC wypłacił -> kasy nie oddał. Efekt: brak kasy i brak BTC :twisted:

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: MusX » piątek, 7 lutego 2014, 21:19

Według wykresów wypłaty BTC z goxa ruszyły, a przynajmniej większość z tych utkniętych została wypłacona, zatem jakiś cold wallet musieli otworzyć.
Jeśli dodatkowo wypłaty w fiat ruszyły, a niska cena na to może wskazywać, to mamy zdrowszą sytuację na goxie niż przed tygodniem.
Jeśli w poniedziałek ruszy produkcyjnie nowy silnik i pojawi się litecoin to ta tak znienawidzona giełda znowu będzie liderem, choć już pewnie i tak nie tak mocnym jak dotychczas.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: konkor » piątek, 7 lutego 2014, 21:26

BTC, które utknęły są zwracane na konta - więc znikają z wykresu. Jak na razie wszyscy tutaj na forum, którzy wypłacali to piszą że BTC wróciło... Czyli są wirtualnie na GOXie. Pytanie czy GOX ma prawdziwe odpowiedniki.

W sumie lepiej żeby było tak jak piszesz...

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Bitmar » piątek, 7 lutego 2014, 21:27

@MusX, wypłaty nie ruszyły tylko wróciły na konta giełdowe. Możliwe, że szybko nie ruszą bo problem wydaje się poważny. Oni nie używają standardowego klienta (jak on działa przy dużym ruchu przekonał się Bitcurex) tylko mają swoje oprogramowanie które stwarza teraz problemy np. z nowo wykopanymi BTC itd

Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 2 lutego 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: satriani » piątek, 7 lutego 2014, 22:27

oni nie napisali że w poniedziałek rozwiążą problem, tylko że w poniedziałek zamieszczą update infa. problem mają naprawić asap, czyli nikt nie wie kiedy, moze za dzien, moze za tydzien, moze za miesiac

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 458
Rejestracja: 22 maja 2013
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: bruce » piątek, 7 lutego 2014, 22:35

Fajnie by bylo gdyby faktycznie to byly problemy techniczne,
bo inaczej to tylko goxcoiny. Imho gdyby sie mieli z kasa
zawinac to juz dawno by to zrobili. Przez te problemy
zaufanie do nich spadalo od dluzszego czasu, a kasa
jednak powoli odplywala. Mogliby to jednak naprawiac
niezbyt szybko, zeby sie C mogla spokojnie wyfalowac.
Jak wszystko bedzie na poniedzialek cacy to znow nam
sie banka popsuje ;)
-----

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: konkor » piątek, 7 lutego 2014, 22:38

Oni powinni w poniedziałek (zresztą dlaczego dopiero w poniedziałek?) udowodnić, że mają BTC. Można to zrobić przelewając je z jednego adresu na drugi - wszyscy zobaczą i po sprawie. Posiadania fiatów udowodnić nie mogą, ale BTC tak. Kolejny bełkot niewiele zmieni. Zawieszenie wypłat powinno być razem z zawieszeniem notowań do czasu naprawy - tak byłoby profesjonalnie i bez dużego wpływu na kurs na GOXie. Bo gdyby odwiesili notowania, a system działałby sprawnie - to być może nawet 900$ by nie przebiło ;) Zobaczcie na Chińczyków - stoją i czekają, to nie jest ich problem, ani problem z BTC jako takim. Spadkom jest winny GOX i nieumiejętne rozgrywanie sprawy (zakładając, że mają kasę i BTC).

No ale interes był taki, żeby kurs zleciał. Wiadomo... Interes jest pewnie, żeby leciał dalej - więc w poniedziałek bełkot :twisted:

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Bitmar » piątek, 7 lutego 2014, 23:04


Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: konkor » piątek, 7 lutego 2014, 23:13

Bitmar pisze:
ok, świetnie. A jakie są adresy cold walletów, tak żeby użytkownicy widzieli na bieżąco ile tam jest? Czy to nie powinien być kolejny krok do wykonania na każdej giełdzie BTC? Dlaczego nie skorzystać z jednego z ficzerów BTC, który tak na prawdę może dać transparentność w tym anonimowym świecie? Tak jak napisałem - w poniedziałek bełkot i kolejna zwała. Nie wystarczy prowadzić giełdę BTC i czerpać z tego profity. Trzeba jeszcze wpływać na kurs i dodatkowo zarabiać ;) No piękny obrazek się w ten sposób maluje dla tych mas ludzi ściągniętych do BTC przez ostatnie miesiące... Na pewno się rzucą do zakupów :twisted:

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: lenny » piątek, 7 lutego 2014, 23:45

Bitmar pisze:
ten post został dodany 12 Apr 2013
Coś Ty tu nam wkleił? ;) 10 miesięcy temu napisane? :o

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: konkor » piątek, 7 lutego 2014, 23:53

No ale nic się nie zmieniło ;) W sumie to jest aktualne

Gaduła
Posty: 319
Rejestracja: 5 czerwca 2011
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: piwo » piątek, 7 lutego 2014, 23:55

Zapewne bitmarowi chodziło o ten wpis:
"NO. Everything is accounted for (BTC and money). Fractional reserve is absolutely against our principles. In fact 90~95% of BTC are held in cold storage."

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: konkor » sobota, 8 lutego 2014, 00:01

No ale to wszyscy wiedzą od początku. Niech pokażą cold wallety. Przecież to jest sytuacja podbramkowa - w czym problem?

Dyskutant
Posty: 256
Rejestracja: 26 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: cezarx77 » sobota, 8 lutego 2014, 10:19

Proszę Państwa, dzień świąteczny, zanotowałem właśnie na koncie wpłatę z MtGoxa zleconą na początku listopada (5k pln) :mrgreen:
a nie ukrywam że już wpisałem to psychicznie w straty;-)

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: lenny » sobota, 8 lutego 2014, 12:17

konkor pisze:No ale nic się nie zmieniło ;) W sumie to jest aktualne
No tak. MtGox się nie zmienia, to tylko użytkownicy przychodzą i odchodzą (z niczym:D).

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: GetBitCoin_pl » sobota, 8 lutego 2014, 16:03

cezarx77 pisze:Proszę Państwa, dzień świąteczny, zanotowałem właśnie na koncie wpłatę z MtGoxa zleconą na początku listopada (5k pln) :mrgreen:
a nie ukrywam że już wpisałem to psychicznie w straty;-)
Uzupełniłem twoją datę w excelu ile czekamy na przelew z goxa
Mam nadzieję że moja dojdzie w następnym tygodniu.

Gaduła
Posty: 376
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: degartezo » sobota, 8 lutego 2014, 19:46

Miejmy nadzieję że wszystko jakoś się wyjaśni i nie zrobią ludzi w ch..a. Szkoda by było pierwsza giełda, znana i wogóle. No ale z Bitcoinem to jak z globalną zdecentralizowaną "firmą" trochę ;)
Każdy z użytkowników tworzy wizerunek i wartość dodaną : całą społeczność, startupy, sklepy, etc

I tak jak w życiu są w niej lepsi i gorsi ludzie, oszuści i uczciwi ludzie. Są więc różne rozwiązania, giełdy, portfele i zdarzają się więc różne fluidy w światowym biteterze .

Ale im większa decentralizacja tym lepiej ! Co by to było gdyby jakieś 2 lata temu gdyby Gox miał sytuacje jak dziś ... - a tak globalna decentralizacja = większa stabilność na zawieruchy i będzie ona rosła i super. :ugeek:

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » sobota, 8 lutego 2014, 20:37

http://www.coindesk.com/mt-gox-first-bi ... ium=tumblr

ale dali tytuł, a to poważna bardzo strona.
No zobaczymy co będzie w poniedziałek

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości