Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwarty !

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 15 lutego 2013
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 3City

Re: Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwar

Postautor: gorlik » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 18:51

Ja wypłaciłem rano PLN'y a wykopane bity wrzucam teraz do portfela. Będą tam bezpieczniejsze niż na niedziałającym podejrzanym bitcurex. Postanowiłem je odłożyć i potraktować jako lokatę, sprzedam wtedy kiedy zacznie wszystko działać jak należy albo pojawi się odpowiednio silna konkurencja (sam myślę o stworzeniu takowej - tylko jak widać czasami wahania kursu i nagłe pęknięcie bańki może okazać się strzałem w kolano) ...

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 25 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwar

Postautor: casha » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 19:19

Na supporcie coś się ruszyło, dostałem odpowiedź, szkoda, że brak informacji kiedy koniec problemu.
Mon, Apr 8 2013 5:15pm - Lukasz Zwirko
Witam.

Wiemy o problemie pracujemy nad nim.

Pozdrawiamy

7up
Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 29 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwar

Postautor: 7up » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 19:44

Jakie sa alternatywy dla bitcurexa?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwar

Postautor: pm7 » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 20:11

MtGox, Liliontransfer.
Inne kantory nie działają na PLN obawiam się :(

Dyskutant
Posty: 171
Rejestracja: 12 marca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwar

Postautor: makler12 » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 20:17

Ma ktoś error przy sprzedaży BTC, że kwoty są nieprawidłowe? Ja mam, nie mogę nic sprzedać.

ogi
Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 8 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Internet

Re: Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwar

Postautor: ogi » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 20:40

makler12 pisze:Ma ktoś error przy sprzedaży BTC, że kwoty są nieprawidłowe? Ja mam, nie mogę nic sprzedać.
Nie. Spróbuj Ctrl + F5 lub się wyloguj i wyczyść cache w swojej przeglądarce.
Sprawdź też rzecz jasna / zwróć uwagę co wpisujesz w te pola :)
7up pisze:Jakie sa alternatywy dla bitcurexa?
http://bitcoincharts.com/markets/currency/PLN.html
Praktycznie nie ma, chyba, że tak jak wspomniano wyżej będziesz operował na innych walutach.
gorlik pisze:Ja wypłaciłem rano PLN'y a wykopane bity wrzucam teraz do portfela.
Też dla bezpieczeństwa przelałem część kasy tak żeby po prostu nie być stratnym w razie gdyby...
Nie wiem czy coś się dzieje czy nie, ale małe ubezpieczenie się nie zaszkodzi, by potem nie płakać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwar

Postautor: prezes » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 22:09

Jak nie będą księgowali wpłat BTC na bitcurexie to zaraz braknie bitcoinów do kupna
Nie to żebym sie denerwował ale moje BTC poszły w 230086 bloku a już mamy 230334
Na terracoiny jak przelewałem na BTC-E czekałem ponad dobe ale w końcu doszły oby tak samo było z BTC
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 31 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwar

Postautor: frogkiller » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 22:26

makler12 pisze:Ma ktoś error przy sprzedaży BTC, że kwoty są nieprawidłowe? Ja mam, nie mogę nic sprzedać.
Ciekawa sprawa ja dostaje error przy zakupie po czym po minucie czy 2 dostaje maila, że jednak udało mi się kupić za tyle ile chciałem :)

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwar

Postautor: Bult » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 22:47

Po co była ta zmiana serwera skoro dalej to samo powoli to przypomina mydlenie oczu.
Czy nie umiecie dostosowac gieldy do ilosci chetnych ktorzy z niej korzystaja ?
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwar

Postautor: pm7 » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 23:08

Przepisują kod, ale to trochę zajmie.
Dajcie im trochę czasu, tak na nich naskakujecie, a jak sobie pójdą, to zostanie nam tylko mtgox (pamiętacie, że lilion nie działa?).

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 12 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwar

Postautor: Wrobert » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 23:12

ludzie czy wy sie nie nauczycie ze bitcurex to juz koniec? jaki jest cel robic tu cos gdy tracisz pieniadze a strona nie odpowiada?
w niedziele administracja juz pokazal jak szanuje klientow i kto madry to juz dawno podziekowal

Gaduła
Posty: 319
Rejestracja: 5 czerwca 2011
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwar

Postautor: piwo » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 23:17

Przynajmniej nikt w panice nie sprzeda a zanim napiszą nową giełdę to bitcoin będzie latał po 1000 $ i podziękujecie im za zamrożenie bitków.

Dyskutant
Posty: 161
Rejestracja: 2 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwar

Postautor: washuu » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 23:20

Wrobert pisze:ludzie czy wy sie nie nauczycie ze bitcurex to juz koniec? jaki jest cel robic tu cos gdy tracisz pieniadze a strona nie odpowiada?
w niedziele administracja juz pokazal jak szanuje klientow i kto madry to juz dawno podziekowal

Podziękował i gdzie się przeniósł...? Na Goxa który tak samo wisi w krytycznych momentach? CZy na tajemnicze btc-e, które nie wiadomo do kiedy będzie działać? Czy może zaczął handlować BTC na allegro, jak ostatnio kilku cwaniaków zaczęło, po zaporowych cenach?

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwar

Postautor: Bult » poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 23:32

zamiast 1000 $ moze byc tez 1$, po to jest gielda aby na niej handlowac a nie aby tam przetrzymywac srodki. I jesli juz wiedzieli miesiac temu ze sa problemy to trzeba wziasc sie do pracy i szybko to zalatwic.
A ja nie mam wybierac mniejszego zla i wybierac jak miedzy PO i PIS, bo zawsze sie pojawi nowy gracz i tyle z tego beda mieli.
Nie ma tlumaczenia na to co sie dzieje. A napewno nie jest nim to ze lilon nie dziala czy mt-gox tez ma zwiechy.
Ma dzialac, a jak nie to niech wylacza i tyle.
Teraz to sie tylko traci kase...
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 8 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwar

Postautor: Zainteresowany » wtorek, 9 kwietnia 2013, 00:18

washuu towar jest wart tyle ile klient jest w stanie za niego dac. Jakie zaporowe ceny? Bo wyzsze niz w kantorze? Daj spokoj za kilka dni to bedzie niska cena i jedyne co pozostanie to zal, ze czlowiek nie kupil jak mial okazje.

Curex a dokladnie Erazm pieknie pokazuje jak dba o klienta a tlumaczenia, ze cos tam tworza malo mnie interesuja bo to nie sa gry online tylko dosc spory kawalek pieniadza, ktory ludzie wpompowali w ich kantor i wypadaloby zeby moc miec wglad i kontrole nad tymi srodkami. Taka mowa, ze nie ma alternatywy jest co najmniej bezzasadna bo konkurencja nie spi i kwestia czasu jest az ktos postawi konkretny kantor z jajem gdzie kilka tysiecy userow bedzie moglo plynnie handlowac.
Od 15 kwietnia natomiast planowane jest, kiedy już serwis będzie działał plynnie, wprowadzenie opłaty za handel, wynosić ona będzie 0.4%, oraz usunięta zostanie prowizja za przelewy przychodzące.
Oby, oby bo przy takich lagach za duzo tej prowizji nie bedzie..

Gaduła
Posty: 305
Rejestracja: 15 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwar

Postautor: pr0myk » wtorek, 9 kwietnia 2013, 02:58

Panowie i, co być może, panie :)
Problem z naszą rodzimą giełdą jest bardzo poważny. Podstawowe pytanie, jak giełda może funkcjonować, gdy najistotniejsza funkcjonalność kuleje. A to każe zastanowić się czy bitcurex jest faktycznie giełdą.
Podejrzewam, że przycisk kup-sprzedaj to pięta achillesowa bitcurex'a. Podejrzewam,że sprzęt, na którym to stoi, nie ogarnia wielokrotnego użycia tego przycisku i sam sobie robi DDoS'a ...
Teraz, gdy jest maks 60 ludzi to zlecenia wchodzą, niemal w mgnieniu oka, bo nikt tego nie klika. Bardziej skłaniam się ku nieefektywnemu kodowaniu, niż słabej platformie sprzętowej.
Właścicielom giełdy polecam zrobić linka z informacją co Wam potrzeba, aby to śmigało jak należy i zrobić plan wpłat (dobrowolnych), które będą w miarę możliwości zaspokajać te potrzeby. Na obecną chwilę żywot giełdy w godzinach szczytu to jest jazda na pół-zdechłym koniu. Momenty przestoju, gdy strona jest całkowicie i świadomie wyłączona, powinny być zapowiadane na co najmniej 12 godzin przed wyłączeniem. Tak żeby być fair i mieć choć trochę szacunku do ludzi, którzy korzystając z tego serwisu lekkomyślnie wpłacają tam oszczędności życia.
I przede wszystkim rzetelna informacja na stronie będącej w domenie bitcurexa, a nie na jakichś zewnętrznych blogach, które mocno obniżają rzetelność.
...
Można też jakiś baner reklamowy dać. Byle nie tych ASICów.
Kolejna, i na tą chwilę ostatnia, sprawa - jak to jest, że forum reklamuje giełdę, a giełda nie daje linka do tego forum ?

Orator
Posty: 788
Rejestracja: 9 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poland/Łódź

Re: Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwar

Postautor: r50zyry5 » wtorek, 9 kwietnia 2013, 05:30

Witam Panie i Panów.

Na wstępie dziękuję za wspierające nasz telefony i maile.

Giełda w obecnym czasie została doprowadzona do porządku po niedzielnym panie switch'a w OVH i rozpięciu vLanów.
OVH zareagowało w iście sprinterskim tempie i w ciągu 6 godzin!! w weekend!! w niedziele!! wymieniło switch na zapasowy.
Co prawda nadal nie serwery nie łączą się przez produkcyjny switch, ale jest już lepiej niż było.

Co do samej platformy sprzętowej:
Sama tylko giełda PLN stoi na serwerze HG SSD Reloaded ( 2x Intel Bi Xeon E5630 + 48 GB DDR3 ECC ) na raid1 120 gb ssd.
reszta infrastruktury na chwilę obecną jeszcze jest opatra a na środowisku wirtualnym ESXi ( mój custom build nie ovh).

Co do samego niedzielnego padu.
Byłem poza domem bez dostępu do internetu odpoczywałem pod 16 godzinnej migracji i konfiguracji serwerów z piątku na sobotę, złośliwość rzeczy martwych, padł switch.

Jak widać jest godzina 05:28 i dopiero teraz wszystko w miarę dobrze działa pod kolejnych 20-paru godzinach.

Pozdrawiam i życzę wysokich kursów
Sebastian Woźniak
https://bitcurex.com - Polska Giełda Bitcoin
BitMessage: BM-2cTXYRTBw6rptJ2qHqSdQe8tHztRBhYdMA
Moje komentarze na forum

fun
Wygadany
Posty: 621
Rejestracja: 6 lipca 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwar

Postautor: fun » wtorek, 9 kwietnia 2013, 07:23

r50zyry5:

Wiesz, ja ogólnie mam gdzieś czy giełda działa, czy nie, bo i tak na tą chwilę się wyprztykałem.
Z całym szacunkiem, ale pisanie o tym że sobie odpocząleś po migracji jest ... słabe.
Na taką amatorkę jaką odprawiasz to się przykro patrzy. Nie próbujesz się nic nauczyć na podstawie tego co tutaj ludzie piszą.
Weż sobie skonfiguruj jakiegoś zabbixa czy inny wynalazek, wysyłaj alerty na komórkę, a nie 'odpoczywałem'. Co to kogo obchodzi?
Zarabiasz na giełdzie, to albo jej pilnuj, albo zatrudnij do tego osiołka.

p.s.
custom build esxi?
Znaczy bootnąłeś z ogólnodostępnego iso, zainstalowałeś i skonfigurowałeś coś banalnego.
Naprawdę jest się czym chwalić?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwar

Postautor: prezes » wtorek, 9 kwietnia 2013, 07:26

Giełda faktycznie działa juz OK, BTC sa na koncie :)
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 17 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwar

Postautor: marcin2508 » wtorek, 9 kwietnia 2013, 09:55

curex jest tak płytki że 10 bitków po jednej cenie nie można sprzedać...

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości