Giełdy krypto do wymiany na PLN (przelew na konto)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Giełdy krypto do wymiany na PLN (przelew na konto)

Postautor: Kutalisk » niedziela, 21 listopada 2021, 16:51

Szukam giełdy, na której w miarę bezpiecznie można wymienić krypto na PLN. Następnie bez problemu (blokady środków) przelać na konto bankowe w PL. Wszystko w celu bezproblemowego rozliczenia podatku i legitnego, udokumentowanego pochodzenia środków.

Mam udokumentowane koszty zakupu z lat poprzednich i chciałbym je rozliczyć w PIT-38, bo w sumie nie wiadomo czy w przyszłości to nie przepadnie jak np. zablokują taką prostą możliwość rozliczania czyli przychody minus koszty i podatek 19% od nadwyżki i dodatkowe 4% pow. 1 mln PLN. Pętla się zaciska jak zaczną szukać kasy to może nie być tak różowo w rozliczeniach krypto.

Kiedyś używałem Bitmarket.pl, Bitmarket24 oraz BitBay przelewy na konto w Santanderze (BZ WBK) przechodziły bez problemu.

Dwóch pierwszych giełd już nie ma, natomiast ostatni zmienił nazwę/właściciela i nie wzbudza mojego zaufania (od dłuższego czasu).
Alternatywą jest Kanga ale tam BYŁA mała płynność i mało par krypto/PLN - ma ktoś wiedzę jak tam temat wygląda aktualnie?

Jeżeli nie to pozostaje Kraken? Krypto/USD/EUR i przelew walutowy na konto np. Santander? Wtedy jednak jest dodatkowa zabawa przy rozliczeniu podatku tj. przeliczaniu aktualnych kursów USD/EUR/PLN, zamiana w kantorze bankowym lub przelewy do np. walutomatu itd.
Jeśli nie Kraken to co? Binance?

Podsumowując, szukam opcji:
- bez problemu z kolejnymi weryfikacjami KYC/AML (szopka na BitBay)
- bez ryzyka/kosztów kolejnego przewalutowania (wiele par krypto/PLN)
- bez konieczności udowadniania pochodzenia środków (BitBay)
- niska prowizja
- bezproblemowa współpraca z bankami np. Santander/Alior/PeKaO

Chętnie poczytam o Waszych doświadczeniach.

bMh
Początkujący
Posty: 544
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 352
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Giełdy krypto do wymiany na PLN (przelew na konto)

Postautor: bMh » niedziela, 21 listopada 2021, 18:55

Wypłacałem z binance na obsługiwały przelewy SEPA w EUR. Nie miałem żadnych problemów. A mam konto w tym samym banku co Ty. Mają pary handlowe do EUR lub USD. Jest możliwość sprzedawania bez prowizji przy pomocy handlu P2P gdzie zwalniasz środki dopiero po otrzymaniu przelewu i jest wiele metod płatności (BLIK, przelewy zwykle, eskpresowe itd.) Z weryfikacja nie miałem problemów. Kilkukrotnie przenosiłem cały portfel poza giełdę i wracałem z nim i nie miałem żadnych problemów.

Jeżeli Cię przekonałem lub wyjaśniłem Twoje niejasności to byłoby mi miło jakbyś skorzystał w zamian z mojego refa jeżeli jeszcze nie masz tam konta https://accounts.binance.me/pl/register?ref=18699303

A jak masz dalej pytania to pisz tutaj lub zapraszam na PW

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Giełdy krypto do wymiany na PLN (przelew na konto)

Postautor: FlyingAtom » sobota, 8 stycznia 2022, 02:09

@Kutalisk
Idź do nas na http://flyingatom.pl, jak będą jakieś wieksze obroty to dogadaj prowizję, gdybyś nie mógł to daj PW poproszę by była lepsza.
Cena na pewno nie będzie giełdowa to kantor, ale będzie rozsądna do ryzyka możliwej straty środków na giełdzie czy blokady ze względu na AML/KYC, my też robimy AML/KYC tylko później środków nie blokujemy, a ostatnio dużo się czyta że giełdy blokują.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Rozmowny
Posty: 112
Rejestracja: 10 listopada 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Giełdy krypto do wymiany na PLN (przelew na konto)

Postautor: adamex » poniedziałek, 17 stycznia 2022, 11:21

Dawno nie interesowałem się tematem kryptowalt i tak wlazłem na forum zobaczyć co słychać. Serio jest taki problem z polskimi giełdami, albo żeby bez problemu kupić/sprzedać krypto za PLN?

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Giełdy krypto do wymiany na PLN (przelew na konto)

Postautor: miso20 » poniedziałek, 17 stycznia 2022, 11:44

@adamex nigdy nie wyglądało to super, wziąwszy pod uwagę case curexa czy bitmarketu. Została z większych giełd tylko zonda (zmienili nazwę z bitbay), na którą narzeka dużo użytkowników - są wątki na forum, plus był tez dziwny reportaż TVNu. Poza zondą, to jakieś kantory online, ale tam już jest większy spread.

Najlepiej grać na dolarze lub euro i dopiero w swoim banku wymieniać sobie online na złotówy. Często banki dają kurs o 1-2gr od giełdowego..

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 53 gości