Binance - czym jest sieć depozytów? Jak wpłacać i wypłacać krypto z/do Binance?

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 9 kwietnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Binance - czym jest sieć depozytów? Jak wpłacać i wypłacać krypto z/do Binance?

Postautor: szakal11 » czwartek, 7 stycznia 2021, 08:14

Cześć,

Pytanie z tematu czyli czym jest sieć depozytów i jak się w tym połapać. Kompletnie nie rozumiem skąd się wzięły różne sieci, wydawało mi się, że jest jedna sieć i jest ona nazwą danej kryptowaluty.
Nie rozumiem tego do tego stopnia, ze nie wiem właściwie jak wpłacić/wypłacić krypto z Binance np. na BitBay. O ile jeśli chodzi o ETH i USDT to znalazłem na BB informację, że obsługują tylko sieć ERC20. Jednak dla takiego BTC tej informacji nie znalazłem, a Binance również w przypadku btc obsługuje kilka sieci.

Jest ktoś w stanie wyjaśnić o co chodzi i czym są te sieci. Plus jak się w tym połapać przy przelewaniu krypto?

Taki realny przykład jaki teraz mam:
- chcę przelać USDT z BitBay na Binance, na BB podaję adres portfela Bin z sieci ERC20 (?)
- wypłacając USDT z Bin na BB również wybieram ERC20 na Bin i podaję adres portfela BB

Jedyne czego nie rozumiem w przelewach to jak się połapać w tych sieciach.
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 stycznia 2021, 09:57 przez szakal11, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Binance - czym jest sieć depozytów? Jak wpłacać i wypłacać krypto np. z BitBay?

Postautor: ikswodnal » czwartek, 7 stycznia 2021, 09:36

szakal11 pisze: czwartek, 7 stycznia 2021, 08:14 ze nie wiem właściwie jak wpłacić/wypłacić krypto z Binance np. na BitBay.
Rozumiem twój ból. Po pierwsze BitBay i Binace to giełdy czyli jedno zło, należy szybko
wypłacać obojętnie czy kryptowaluty czy pieniądze.
Najprostsze jest kupować i sprzedawać kryptowaluty przez kantory lub bitomaty.
Prowizje dzisiaj przy takim nieregularnym wzroście nic albo prawie nic nie znaczą.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 9 kwietnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Binance - czym jest sieć depozytów? Jak wpłacać i wypłacać krypto np. z BitBay?

Postautor: szakal11 » czwartek, 7 stycznia 2021, 09:51

Dzięki za odpowiedź, ale jak to odpowiada na pytanie czym są sieci depozytów i jak się nie pogubić w przelewach z i do Binance gdzie one występują? - no chyba, że na BB się do tego nie dokopałem jeszcze.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Binance - czym jest sieć depozytów? Jak wpłacać i wypłacać krypto z/do Binance?

Postautor: ikswodnal » czwartek, 7 stycznia 2021, 11:00

szakal11 pisze: czwartek, 7 stycznia 2021, 09:51 ale jak to odpowiada na pytanie czym są sieci depozytów i jak się nie pogubić w przelewach z i do Binance
Szkoda funkcjonujących kiedyś "Aniołków" Binance czy jakoś tak, oni służyli pomocą
w niesieniu wiedzy o tej giełdzie. Brak profesjonalnej pomocy ze strony giełd szkodzi.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Binance - czym jest sieć depozytów? Jak wpłacać i wypłacać krypto z/do Binance?

Postautor: adiqq » czwartek, 7 stycznia 2021, 11:05

ja widzę coś innego - nie brak pomocy ze strony giełd, ale raczej brak podstawowej wiedzy na temat działania krypto, działania portfeli i sieci. Skoro autor wątku nie potrafi się połapać w sieciach btc,eth i bnb to niestety, ale nie wróży to dobrze na przyszłość...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Binance - czym jest sieć depozytów? Jak wpłacać i wypłacać krypto z/do Binance?

Postautor: ikswodnal » czwartek, 7 stycznia 2021, 11:10

adiqq pisze: czwartek, 7 stycznia 2021, 11:05nie potrafi się połapać w sieciach btc,eth i bnb to niestety, ale nie wróży to dobrze na przyszłość...
No tak ale jeżeli chcemy by kryptowaluty zastąpiły kiedyś pieniądz fiudacyjny to
wiedza musi być dostępna dla takich jak autor wątku i ja. Przyznam się, że nie wiem
co to eth i bnb bo z nich nie korzystam :-(.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Binance - czym jest sieć depozytów? Jak wpłacać i wypłacać krypto z/do Binance?

Postautor: adiqq » czwartek, 7 stycznia 2021, 11:16

ikswodnal pisze: czwartek, 7 stycznia 2021, 11:10Przyznam się, że nie wiem
co to eth i bnb bo z nich nie korzystam
No właśnie, ale jak chcesz z czegoś zacząć korzystać, to powinno sie zacząć od przeczytania instrukcji obsługi, prawda?
Zainstalowania jakiegoś portfela, zorientowania się, jaki standard mają adresy w danej sieci...
Wiem, że z każdą taką wykonaną czynnością pojawiają się kolejne i kolejna pytania, ale nie ma innej drogi.
Jak na początku nie przyswoi się podstaw, to potem zamiast spodziewanych zysków, jest płacz...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Binance - czym jest sieć depozytów? Jak wpłacać i wypłacać krypto z/do Binance?

Postautor: CzarnaOwca » czwartek, 7 stycznia 2021, 11:18

szakal11 pisze: czwartek, 7 stycznia 2021, 08:14Taki realny przykład jaki teraz mam:
- chcę przelać USDT z BitBay na Binance, na BB podaję adres portfela Bin z sieci ERC20 (?)
- wypłacając USDT z Bin na BB również wybieram ERC20 na Bin i podaję adres portfela BB

Przede wszystkim sprawdź jakie prowizję są na tych walutach, możesz znaleźć inne waluty, które są tańsze i szybsze

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 9 kwietnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Binance - czym jest sieć depozytów? Jak wpłacać i wypłacać krypto z/do Binance?

Postautor: szakal11 » czwartek, 7 stycznia 2021, 11:57

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Niestety źle się zrozumieliśmy, być może zbyt trywialne pytanie zadałem w nazwie tematu co zmyliło Was.'
adiqq pisze: czwartek, 7 stycznia 2021, 11:05raczej brak podstawowej wiedzy na temat działania krypto, działania portfeli i sieci. Skoro autor wątku nie potrafi się połapać w sieciach btc,eth i bnb to niestety, ale nie wróży to dobrze na przyszłość...
Wiem jak działa krypto, portfele i sieci, nawet dość szczegółowo jeśli chodzi o aspekt techniczny. Wiem czym się różnią poszczególne krypto waluty i że każda z nich ma swoją sieć. Nie rozumiem jak w ramach jednej waluty - dajmy na to btc, mogą funkcjonować różne sieci. To z technicznego punktu widzenia powoduje, że są to zupełnie dwa różne block chainy czy różne waluty. Taką zagadką dla mnie jest np możliwość przelania BTC przy pomocy ERC20 czyli defakto sieci obsługującej ETH. Wcześniej nigdzie nie spotkałem się z wyborem "sieci" w ramach jednej krypto waluty.

O ile jestem w stanie zrozumieć jak to te sieci działają od strony technicznej - dlaczego przelanie pieniędzy z portfela jednej sieci do portfela innej sieci nie zadziała i straci się w ten sposób pieniądze. To nie wiem dla przykładu skąd mam wiedzieć jakiej sieci używa BitBay do przelewów.
Zgaduję, ale wolałbym to wiedzieć, a nie się domyślać czy zgadywać, że BTC przesyłane jest przy pomocy sieci BTC; natomiast np. ETH, USDT za pomocą ERC20.

Teraz mnie tak olśniło, że z BTC kombinowano coś nad podziałem na mniejsze sieci w celu przyśpieszenia realizacji przelewów. Czy to dobry trop?
adiqq pisze: czwartek, 7 stycznia 2021, 11:16Zainstalowania jakiegoś portfela, zorientowania się, jaki standard mają adresy w danej sieci...
Tutaj się przyznaję, żadnego software walletu jeszcze nie instalowałem, wynika to z tego, że jeszcze nie był mi on potrzebny. Druga kwestia jest taka, że na tyle ile się orientowałem to gdy już będę go potrzebował, raczej zdecyduję się na hardware wallet Trezor/Ledger, a nawet kusi mnie zrobienie czegoś typu hardware-offline walletu na bazie arduino lub raspberry-pi :)

Generalnie chcę przerzucić krypto (Tether) z BB na Binance ponieważ chcę mieć możliwość szybkiego sprzedawania i kupowania na parze BTC/USDT (by nie płacić każdorazowo podatku dochodowego od wymiany BTC/FIAT), a na BB nie odpowiada mi niski volume na tej parze. Jednak nie chcę by ktoś mi powiedział jednorazowo jak przelać Tether pomiędzy tymi giełdami bo to zbuduje u mnie świadomości tego co robię. Jestem na 98% pewny, że muszę zrobić przelew w ramach sieci ERC20, jednak nie "czuję wiedzy" z czego to wynika. Owszem wiem, tether bazuje na blockchain eth więc dlatego działa w sieci ERC20, bardziej chodzi mi o to skąd się biorą pozostałe sieci.

Mam nadzieję, że teraz dosadnie wyjaśniłem czego nie rozumiem :)

EDIT:
Chyba w końcu udało mi się wyszukać odpowiedzi na moje pytania, ale co się naszukałem tego przez 2 dni to moje ;d. W ogóle tak pokrętne słowa kluczowe musiałem wpisać w google żeby się do tego dokopać, że to nieporozumienie ...
Jak coś to zostawiam linki, jeśli po przeczytaniu dalej będę miał jakieś niejasności w kwestii wielu sieci na binanace to najpewniej jeszcze będę się odzywał.

https://academy.binance.com/pl/articles ... -chain-bsc - ogólnie o sieci BNB i BSC
https://academy.binance.com/pl/articles ... -explained - to o co mi chodziło, czyli jak BTC może działać w ramach sieci ETH (ERC20, lub BNB), słowo kłucz to tokenizowanie innej kryptowaluty, taka trochę incepcja, ale skoro ktoś tego potrzebował ... :P

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: szady i 14 gości