Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Postautor: Bitmar » niedziela, 28 czerwca 2020, 23:04

@miso20 Pytanie czy uznajemy reportaż za pewne źródło informacji? Suszek oficjalnie zaprzeczył temu i powiedział, że to jest kłamstwo o co też zamierza wytoczyć stacji proces. Oczywiście tego też nie możemy uznać, za pewne źródło informacji, ale jeśli okłamał w oficjalnym oświadczeniu to byłby całkowicie spalony i skompromitowany. Sądzicie, że jest na tyle lekkomyślny? W ten sposób sam podłożyłby się reporterom jeśli mają na to dowody.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 28 czerwca 2020, 23:07

miso20 pisze: niedziela, 28 czerwca 2020, 22:50Może jestem bojaźliwy, ale tak jak bałbym się mieszkać z gościem, który 20 lat temu kogoś zabił czy


mam podobne spostrzeganie osób karanych nawet jak się zatarło. A to różnie bo może być 5 albo 10 lat. Z charakteru biznesu można domniemywać że chodziło wtedy o 286 k.k. i pewnie z 2 jak się zatarło i dzisiaj zaświadczenie za 50 zł w sadzie przybiją ,,Nie karany''. Szczegóły są w karcie karnej, dostępne w systemie Noe.Net i jak ktoś pracuje w różnych instytucjach Ministerstwa Sprawiedliwości sobie to może sprawdzić nawet teraz jak ma kartę dostępu..Są również przypadki osób odsiadujacych wyroki i mających schowaną kasę po różnych giełdach, nie generalizujac że akurat na BB. Nie chce dolewać oliwy do ognia bo bliżej mi do społeczności niż systemowej wiedzy, ale na tym forum są ludzie co sobie sami sprawdzą i będą wiedzieć co jest 5. Biznesowo Sylwester Suszek odniósł sukces i jako Polskiej firmie należy pogratulować ,a że są trupy w szafie..no są, zawsze są :twisted:

Jest Król Bitcoina i życzę żeby się wybronił ze sztabem prawników. Bo mamy już Króla dopalaczy i Króla Złota w Polsce a oficjalnie zlikwidowali manarchię dawno temu w RP

Panie Sylwestrze pan w tej chwili potrzebuje dobrego PR `owca znającego sprawy karne i nr 2 to prawników w sensie procesowym. Z tego da się wymixować głównie szczeroscią ;)
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 czerwca 2020, 23:39 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 3 razy.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Postautor: miso20 » niedziela, 28 czerwca 2020, 23:10

@Bitmar Jest słowo vs słowo i tak zapewne pozostanie. Suszek PRowo będzie pozywał i pewnie nic nie wskóra. Media pewnie odpuszczą temat za jakiś czas jak sie już przeje. Zostanie tylko niesmak i negatywne skojarzenia.

Zakładam, że kwestia wyroków jest w miarę pewnym źródłem informacji, gdyż są to publiczne akta państwowe. Kwestia łapówki już niekoniecznie i może być tanią prowokacją TVNu, ale znowu nie wiadomo. Również kwestia wspólników jest stosunkowo pewna, bo ich nazwiska są w KRS.

Sądzisz, że TVN puściłby taki materiał bez przepuszczenia tego przez swój dział prawny? Co innego jak jedni z drugimi sie kłócą o łapówkę, a co innego jak powołujesz się na wyrok sądowy.

Natomiast gdyby sie okazało, że wyroki są zmyślone no to ja nie wiem jak można w ogóle oglądać taką telewizję. Chyba tylko z nieokiełznanej nienawiści do PiSu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2055
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4786
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Postautor: prap0n » niedziela, 28 czerwca 2020, 23:21

Po wyjściu z więzienia Marek K. trafił pod skrzydła Romana Ż., wyżej postawionego w hierarchii członka gangu Pokida, skazanego za sutenerstwo, rozboje i wyłudzenia podatku VAT. W jednej ze spraw dotyczących wyłudzeń podatków świadek zeznał, że faktycznych założycieli giełdy BitBay jest właśnie Roman Ż.
15:25


Suszek sam odpowiada na pytanie czy sa jakies zwiazki z czlowiekiem skazanym za przestepstwa (wedlug reportazu) ktory rzekomo mial stac za zalozeniem bb.
Obecnie "Przynosi tematy" "Obrabia tematy" "I za skonczony sukces ma miec zaplacone i wcale nie malo".

Tyle jesli chodzi o pytanie czy sa jakies obecnie zwiazki miedzy przestepczoscia/ex przestepczoscia a bb. Sam prezes wam odpowiedzial na watpliwosci w reportazu.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 29 czerwca 2020, 00:00

miso20 pisze: niedziela, 28 czerwca 2020, 23:10 a co innego jak powołujesz się na wyrok sądowy.
Szczerze to te wyroki z reportażu dziwnie wyglądają.



Jeden jest z 05.06.2019, drugi 20.02.2017 a trzeci chyba 2018. Na wszystkich tym samym charakterem pisma napisane Suszek. To są tak świeże daty, że nie przedawniłyby się.
Z tym paragonem i smsami to też im się nie za bardzo klei. Sms z prośbą o wysłanie zdjęcia gazety z godziny 13:23 a paragon z 11:38 :)
miso20 pisze: niedziela, 28 czerwca 2020, 23:10Natomiast gdyby sie okazało, że wyroki są zmyślone no to ja nie wiem jak można w ogóle oglądać taką telewizję.
przypomniało mi się to:
https://wpolityce.pl/media/302902-tvn-n ... ntow-wideo :)

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Postautor: miso20 » poniedziałek, 29 czerwca 2020, 00:10

@Bitmar No właśnie, nie od dzisiaj wiadomo co prezentują ;P. Jak pisałem wyżej słowo vs słowo, a spór zapewne ucichnie i za miesiąc nikt nie będzie pamiętać.

Weteran
Posty: 1691
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 630
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Postautor: zomos2 » poniedziałek, 29 czerwca 2020, 00:10

@Bitmar Nie jesteś bezstronny.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9176
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6983
Reputacja postu: 
32
Napiwki za post: 0 BTC

Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 29 czerwca 2020, 01:01

Też zgadzam się, że typowe bicie piany :D Co do TVN to !@#$% telewizja, jeśli chodzi o rzetelność to na dość niskim poziomie :D A największe wałki dzieją się na regulowanych rynkach patrz Boeing, TESLA, WireCard i jakoś nikt w telewizji o tym nie mówi :D Tak naprawdę to teraz amerykańska giełda - SPX jest bardziej zmienna niż crypto ostatnie dwa lata w szczególności :D Spadki w kilka tygodni 50-80% i odbicia na setki procent :D Majątki można mnożyć :D Tak w ogóle to teraz GPW jest lepsza o crypto ostatnie pół roku, polecam inwestować w banki, gdyż są mocno przecenione i mają zły PR, typu PKO BP czy BOŚ :D
Spoiler:
BOEING regulowana giełda :D
Spoiler:
DAX regulowana giełda i taki WAŁ na miliardy :D
Spoiler:
A Bitcoin nigdy nie spadł poniżej nawet szczytu swojej poprzedniej bańki :D Rozumiem, że ludzie inwestując w WireCard'a nie marzyli o lambo i giga zyskach, bullshit :D Ale nie, crypto takie złe, a reszta cacy :D #bullshit :D
Ogólnie Ci eksperci w tym reportażyku pożal się boże to !@#$%, przestawiają beznadziejnie temat kryptowalut po łebkach i przekręcając niektóre fakty :D Kabaret, a nie rzetelność dziennikarska i profesjonalizm :D W sumie też może chodzić o jakieś przestraszenie i wytrzepanie inwestorów bądź jakieś niesnaski z Suszkiem, że udało mu się przetrwać na rynku i odnieść sukces :D

Z drugiej zaś strony nieważne co mówią byle mówili :D Więcej osób zainteresuje się crypto :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 308
Rejestracja: 25 grudnia 2010
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://lnbits.com/paywall/cUvNttGQiYppTehSvDETs5

Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Postautor: wikarus » poniedziałek, 29 czerwca 2020, 08:45

Dokładnie to jest telewizja, oni muszą szukać sensacji żeby ludzie oglądali ich programy. A to czy program ma merytoryczny sens to już inna sprawa. Ten materiał od początku był naciągany, uczepili się jakiś wspólników których już dawno nie ma. Zamiast zrobić prowokację i przyjąć tą korzyść majątkową to mają jakieś zdjęcie pieniędzy.
"One Coin" - crypto walutą... To nawet koło cypto nie stało.

Jednym słowem zero profesjonalizmu i merytorycznej treści.

Cały ten reportaż można skomentować tak:
Obrazek

ps. Pewnie nadal ludzie kupują te gazety...
⚡
Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność. Wszystkie porady nie są poradami finansowymi.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 29 września 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Postautor: Berylo » poniedziałek, 29 czerwca 2020, 09:15

Prawda czy nie, wiele wizerunków i firm zostało zniszczonych lub naruszonych przez pomówienia.

Ja na wszelki wypadek wypłaciłem środki z bitbaya, bo nie wiem co będzie dalej, chociaż duchem jestem za giełdą.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Postautor: Kutalisk » poniedziałek, 29 czerwca 2020, 09:54

@koparki w odniesieniu do Twojej argumentacji o przypuszczalnych mocodawcach reportażu TVN, takie moje przemyślenie odnośnie całego tego czarnego PR na BB i kryptowaluty ogólnie.

Tematem zainteresowałem się na poważnie (wszedłem kasą) w 2017. Wcześniej znałem temat ale kojarzył mi się głównie z wcześniejsza bańką w okolicach 1k $, przewałkami z zamawianiem na przedpłatę koparek, które ludzie dostawali wyeksploatowane po kilku(nastu) tygodniach kopania u sprzedającego, hackami/padami giełd krypto. A do tego darknet, narkotyki i oczywiście zabójstwa na zlecenie :)

Od tego czasu przeżyłem (osobiście):
1. pęknięcie bańki na BTC w 2017
2. pęknięcie bańki na altach w 2018
3. hardforka BCH - BSV i cała zadyma z CW - faketoshi'm 2018
4. zamknięcie BM24 w 2019
5. włam na Binance w 2019
6. upadek BM w 2019
7. blokady/ponowne weryfikacje na BB 2019
8. problemy z wypłatą środków z kantoru Kanga 2019/20
9. zablokowaniem konta na Binance i forced facial veryfication, mojego anonimowego konta do 2BTC wypłat dziennie 2020
10. gównoburza TVN i sąd nad Suszkiem/ BB 2020

Mam świadomość, że afer/wałków/padów było więcej ale wymieniłem tylko te, które osobiście mnie dotknęły/utkwiły w pamięci. Tematem się interesuję więc nie zniechęciło mnie to do kryptowalut. Ale ile osób po takich przejściach zwyczajnie dało sobie spokój z krypto???

A z czym się kojarzy teraz takiemu Kowalskiemu?
1. bitomaty w galeriach często stoją obok automatów do lotto- HAZARD
2. BB to jakaś pralnia mafiozów VATowskich i zabójców - BANDZIORY, MAFIA, PRALNIA
3. taki stacjonarny kantor jak np. LITECOIN - tam są normalnie na kompach odpaleni jednoręcy bandyci, czyli normalna szulernia, dodatkowo widziałem z green house reklamy czyli artykuły do uprawy marihuany i jakieś zioło lecznicze. nie muszę dodawać kto się tam kręci, nigdy więcej niż 1-2tys. nie wymieniam (jednak wolę bitomaty) skojarzenie - tzw. ELEMENT z dzielni, HAZARD
4. ambasady bitcoin - JASKINIE HAZADRU + biedni funkjonariusze ze skarbówki uwięzieni :)

Dodatkowo obserwowałem ostatnio teściów jaki mają problem przy opłacaniu rachunków za media w bankowości elektronicznej. Po zmianie nr konta do wpłat przez 3-4 miechy wpłacali na stare (nie przelew stały tylko z reki), dostawali powiadomienia ale olali i zablokowali im TV. Jak tacy ludzie mają sobie poradzić przy przelewach krypto i wzrokowej weryfikacji adresów (słaby wzrok, brak biegłości w copy-paste itd.)?

Podsumowując - do powszechnej adopcji daleko, musimy czekać aż młodzi zaczną zarabiać kasę i zaczną ją inwestować. Starsze pokolenie jest już stracone (są oczywiście wyjątki ale one potwierdzają regułę. Reportaż TVN robi krecią robotę i odstraszy od krypto potencjalnych inwestorów - niezdecydowanych ludzi po 50tce.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 29 czerwca 2020, 10:01 przez Kutalisk, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1123
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Postautor: fusywszklanejkuli » poniedziałek, 29 czerwca 2020, 09:59

Najlepiej byłoby zamknąć ten wątek do czasu bezstronnego wyjaśnienia sprawy. Z powodu braku dostępu do materiałów dyskusja siłą rzeczy jest tu niemerytoryczna i opiera się jedynie na tym, której stronie kto bardziej wierzy. Wszelkie wątpliwości - a jest ich niemało - są tu przez większość dyskutantów interpretowane na korzyść BitBaya, a wobec dziennikarzy wysuwane są zarzuty, które gdyby się sprawdziły, doszczętnie kompromitowałyby ich warsztat. Rozumiem środowiskową solidarność, ale może się później okazać, że ta wspaniałomyślność była niestety posunięta zbyt daleko, a dziennikarze nie zrobili aż tylu uchybień w reporterskim rzemiośle, jak tutaj przyjmuje się za pewnik.

A udawanie bądź ukrywanie, że krypto nie jest idealnym narzędziem dla przestępców - bo jest, i to dzięki tym samym cechom, które tak przypadły do gustu entuzjastom krypto - to również droga donikąd. Jeśli społeczność krypto nie potrafi uczciwie sformułować przekonującego komunikatu: tak, przestępcy dostają wymarzone narzędzie, ale TY także dostajesz, bo <lista powodów oraz cech atrakcyjnych dla zwykłego człowieka>, to może rzeczywiście nie ma czego promować.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Postautor: koparki » poniedziałek, 29 czerwca 2020, 11:12

fusywszklanejkuli pisze: poniedziałek, 29 czerwca 2020, 09:59A udawanie bądź ukrywanie, że krypto nie jest idealnym narzędziem dla przestępców - bo jest
Zgadza się, ale pięćsetki euro (i w ogóle gotówka) które widziałeś na filmie w kontekście przekupstwa też są idealnym narzędziem dla przestępców.
wikarus pisze: poniedziałek, 29 czerwca 2020, 08:45uczepili się jakiś wspólników których już dawno nie ma.
Mimo mojej sympatii do pracowitości i sukcesu prezesa i braku sympatii do manipulacyjnej tuby medialnej TVN to jednak trudno zaakceptować takie patrzenie przez palce i Wasze komentarze, że "tych ludzi już dawno nie ma".
Ten człowiek o którym mowa , z kryminalną przeszłością, który kontrolował 70% udziałów przychodzi "z tematami" i jest opłacany co zostało potwierdzone w reportażu. Jak jest naprawdę wiedzą wyłącznie ci dwaj panowie którzy są w układzie że jeden drugiego opłaca, TVN ani nikt z nas nie jest w stanie tego wiedzieć. Trupy wyleciały z szafy i każdy zinterpretuje jak chce, tzn nie całkiem bo TVN zasugerowało interpretację.

Giełda jest oKYCowana, uregulowana, transparentna i nie jest prowadzone wobec niej dochodzenie o pranie hajsu, prawnicy powinni wyegzekwować odszkodowanie za straty wizerunkowe.
---

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Postautor: Bult » poniedziałek, 29 czerwca 2020, 11:40

Powiem tak czy ktoś z was na początku biznesu i szukaniu inwestorów sprawdza ich przeszłość ? Moim zdaniem każdy wtedy myśli o tym iż jest ktoś kto chce wyłożyć kasę i to jego najszczęśliwszy dzień w życiu bo może ruszyć z swoim pomysłem.
Jak oczywiście wiadomo jeśli sukces się odniesie kto inny ( TV, gazety itd) prześwietli każdą osobę tak aby zrobić z tego sensację ( bo przecież na czymś muszą zarabiać). A że jest helikopter i sportowe auta to żal dupę ściska...
Co do wiarygodności TVN - na początku pandemii pokazywali w głównym wydaniu Faktów jak wojskowe ciężarówki wywożą trumny z włoch - a potem okazuje się iż to zdjęcia z przed 15 lat po zamachu terrorystycznym. Ten sam materiał TV może przedstawić w negatywny lub pozytywny sposób w zależności od tego co bardziej się opłaca.

Moim zdaniem celowo zrobiony materiał po to aby ludzie zrazili się do krypto. Tym bardziej iż ludzie powyciągali kasę z banków i trzymają w skarpecie albo inwestują właśnie w krypto. Możliwe jak był by to pomysł na podsunięty przez jakiś bank... wyłożyli pewnie więcej niż bańkę :):)
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 29 czerwca 2020, 12:02

Bult pisze: poniedziałek, 29 czerwca 2020, 11:40Powiem tak czy ktoś z was na początku biznesu i szukaniu inwestorów sprawdza ich przeszłość ?

Nigdy nie proszą o okazanie Zaświadczenia o niekaralności (są wyjątki gdzie to jest wymagane i jest ich mało) bo to w interesach robi złe wrażenie na dzień dobry i można stracić zainteresowanie ,,wspólnika'' czy pracownika to wiadomo.
Teraz nawet RODO utrudniło sprawdzanie przez pracodawcę ,wcześniej mogłeś sam zapłacić 50 zł i w różnych przypadkach mecenas firm mógł sam zweryfikować w sądzie jako kancelaria ale..
ZAWSZE umieszczam w Umowie współpracy taki mały zapis ,,oświadczam
— że nie byłem/byłam karany/karana za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe i skazany prawomocnym wyrokiem
— nie jest prowadzone przeciwko mnie postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia
publicznego lub przestępstwo skarbowe,
— posiadam pełną zdolność do czynności prawnych i korzystam z pełni praw publicznych
i jak ktoś mi się zacina przy podpisaniu to mam jasny przekaz. A firmę prowadzę od 1998. I czasami samemu startując w przetargu muszę Oświadczyć że nie jestem karany, ale i osoby wyznaczone przez firmę do realizacji zlecenia nie są. Tak że z głową, bez występowania o zaświadczenie też da się to ogarnąć. Kwestia karalności nie przekreśla człowieka (wielu dzisiaj piastujących wysokie stanowiska w organach Państwa była jako opozycja karana w PRL, ale to była karalność z tytułu politycznych - kontekst i paragram skazania jest dla mnie osobiście kluczowy, co taki gagatek zrobił, z którym mam potencjalnie współpracować/ jaki paragraf z k.k.) - współpracownika, to bardziej kwestia moralna. Każdy z nas ma inną. To w biznesie też wiadomo.
Ja życzę żeby jedna z ostatnich giełd crypto z Polski się wybroniła i ostała na rynku. Życzę dalszych sukcesów.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Postautor: koparki » poniedziałek, 29 czerwca 2020, 12:58

Bult pisze: poniedziałek, 29 czerwca 2020, 11:40 jeśli sukces się odniesie kto inny ( TV, gazety itd) prześwietli każdą osobę tak aby zrobić z tego sensację ( bo przecież na czymś muszą zarabiać)
Potężne tuby medialne, takie opiniotwórcze które narzucają narrację i programują masy są na czyiś usługach i przedstawiłem parę postów wstecz sposób od nitki do kłębka aby podejrzeć głównych akcjonariuszy gigantów medialnych. Konkurencja Bitbaya , która rzekomo życzliwie dała cynk na sensacyjny materiał do TV też jest możliwa, tylko się to kupy nie trzyma bo szkodzi to całej branży, materiał odpycha w ogóle od kryptowalut.
Nie bądźmy naiwni że chodzi o zarabianie na układzie oglądalność-reklamy. To tak jakby naiwnie wierzyć że bardzo głęboka inwigilacja googla, który jest tubą nowej generacji jest w celu(tylko) pozycjonowania i sprzedawania reklamy.
Bult pisze: poniedziałek, 29 czerwca 2020, 11:40Co do wiarygodności TVN - na początku pandemii pokazywali w głównym wydaniu Faktów jak wojskowe ciężarówki wywożą trumny z włoch - a potem okazuje się iż to zdjęcia z przed 15 lat po zamachu terrorystycznym.
no właśnie, więc jeśli tak kłamią z telewizora to "o łapówce" też mogą kłamać, zresztą jaka to łapówka skoro przepłacenie pracownika jakieś firmy aby ten zaniechał pracy nie jest karane.
---

Weteran
Posty: 1501
Rejestracja: 5 maja 2013
Reputacja: 1229
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Postautor: miluu » poniedziałek, 29 czerwca 2020, 15:28

Ponieważ jest tu specyficzny profil uzytkowników to i skrzywione spojrzenie. Abstrachując od tego, czy dokument jest legitny czy nie, to przecież nie jest on o kryptowalutach. Reportaż jest o pewnych ludziach, ich szemranej reputacji oraz powiązanich z firmą finansową, której ludziki powierzają na krócej lub dłużej swój hajs, czasem dużo hajsu. Tu się pali czerwona lampka i na tym zasadza się afera. A czy to są kryptowaluty, akcje, złoto czy cokolwiek jest sprawą drugorzędną. Podejrzewam, że jakieś 70% widzów w ogóle nie ma pojęcia czym są kryptowaluty, więc jakieś info, tło na ten temat musiało się w programie pojawić. W formie jak najbardziej sesnsacyjnej oczywiście, ale to dlatego, że to jest TV czyli szoł a nie na zlecenie Rotschildów.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Postautor: miso20 » poniedziałek, 29 czerwca 2020, 15:31

@miluu Podobne mam spostrzeżenie - uwaga społeczności powinna się skupić na giełdzie, która może niezłe szambo zrobić w przyszłości. Zamiast tego każdy ma ból dupy, bo hurr durr szkalują nasze monetki. Suszek też to sprytnie wykorzystuje odciągając uwagę od siebie i wspólników czy też ex wspólników jak kto woli.

Niestety, ale narracja negatywna przeciw krypto będzie się ciągnąć jeszcze latami i nic tego nie zmieni. To w gruncie rzeczy może i dobrze, bo znaczy że jest czas na akumulację longterm :).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9176
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6983
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 29 czerwca 2020, 18:07

Obrazek

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
21
Napiwki za post: 0 BTC

Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Postautor: Bult » poniedziałek, 29 czerwca 2020, 20:37

miso20 pisze: poniedziałek, 29 czerwca 2020, 15:31@miluu Podobne mam spostrzeżenie - uwaga społeczności powinna się skupić na giełdzie, która może niezłe szambo zrobić w przyszłości. Zamiast tego każdy ma ból dupy, bo hurr durr szkalują nasze monetki. Suszek też to sprytnie wykorzystuje odciągając uwagę od siebie i wspólników czy też ex wspólników jak kto woli.

Giełda istnieje od 2013 roku to już 7 lat , cały czas czyta się o tym że to już może być koniec, że to wałek itd . Teraz dużo ludzi ma używanie jeszcze większe. Jak mieli zniknąć to najlepsza okazja była w 2017 r, a są z nami dalej, jeśli ich nie będzie to gdzie i za jaką prowizję wymieniać krypto na PLN. Kantory mają ogromną marżę, bitomaty też...
Moim zdaniem robią dobrą robotę i jak kolega @socjolog2008 napisał życzmy im jak najlepiej ponieważ to największa polska giełda z największym stażem !

A jak wszyscy użytkownicy będą trzymać się najważniejszej zasady - czyli nie trzymamy kapitału na jakiejkolwiek giełdzie to nikt płakać nie będzie w najgorszych scenariuszach.
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość