Zakup altcoinów na giełdzie/kantorze

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 11 kwietnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup altcoinów na giełdzie/kantorze

Postautor: swiezak2020 » sobota, 11 kwietnia 2020, 16:20

Witam, jestem nowy na forum, czytałem wiele tematów ale nie znalazłem pomocy o którą proszę.Planuje zakupić altcoinów ,ETH itp za większą ilość PLN, powiedzmy 50 000 plus.Zakup za Fiat, pln, usd, obojętne.Nie za pomocą karty kredytowej.Mogę przejść weryfikacje, nie przeszkadza mi to.Bitomaty itd odpadaja ze wzgledu na duże różnice kursów.Na wejściu sporo bym stracił.Kantory internetowe również nie wypadają najkorzystniej jeśli porównam aktualną cene z jakąś giełdą np Binance.Najchętniej przelałbym na giełde fiat,zakupił a potem ledger.Nie mam zamiaru obracać krypto, będą sobie leżeć.Jakie rozwiązanie uważacie za najkorzystniejsze?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 609
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup altcoinów na giełdzie/kantorze

Postautor: revo » niedziela, 12 kwietnia 2020, 12:15

@swiezak2020
Myślę że dla Ciebie idealnym rozwiązaniem będzie wycieczka do kantoru stacjonarnego flyingatom flyingatom.com
obecnie handlują tam bitcoin eth dash i litecoin może nawet inne krypto też da się wymienić (???) przy tak dużej kwocie wymiany pewnie mogliby nawet obniżyć prowizję ale to już musisz indywidualnie ustalić.
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 11 kwietnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup altcoinów na giełdzie/kantorze

Postautor: swiezak2020 » niedziela, 12 kwietnia 2020, 13:26

wydaje mi się że kurs jest mało atrakcyjny ,dodatkowo prowizja przy alt jest ok 4%.wydaje mi się że lepszym rozwiązaniem będzie przelew waluty fiat na giełdę(tylko jaka?),i zakup bezpośrednio na giełdzie.prosze o podpowiedz

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup altcoinów na giełdzie/kantorze

Postautor: stokarz » niedziela, 12 kwietnia 2020, 13:55

Przelew bankowy na giełdę z parą BTC/USD (USD, a nie USDT), czyli Kraken lub Coinbase Pro. Następnie kupujesz za pomocą limit order (jako taker) i zapłacone przez ciebie opłaty są minimalne. Później pozostaje wypłacić BTC, ETH czy co tam kupisz na Ledgera. Zapłacisz jedynie opłatę za wypłatę z giełdy.

Jeśli danych altów nie będzie na Krakenie lub Coinbase Pro, zawsze możesz kupić BTC i wysłać je na Binance, aby zakupić alty.

Jeszcze istnieje opcja kupna BTC przez np. platformę do handlu P2P - Bisq. Płatność przelewem, rynek jest BTC/EUR, opłata w wysokości 1.5-1.7%. Płacisz nieco więcej za BTC, ale za to cieszysz się względną anonimowością i brakiem uciążliwych weryfikacji. Na Bisq jest też rynek BTC/PLN.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup altcoinów na giełdzie/kantorze

Postautor: Hamas » niedziela, 12 kwietnia 2020, 13:56

swiezak2020 pisze: sobota, 11 kwietnia 2020, 16:20Planuje zakupić altcoinów ,ETH itp za większą ilość PLN, powiedzmy 50 000 plus.Zakup za Fiat, pln, usd, obojętne.Nie za pomocą karty kredytowej.Mogę przejść weryfikacje, nie przeszkadza mi to.

1. nie przeszkadza ci weryfikacja KYC, ale przeszkadza zakup karta za PLN :roll:

swiezak2020 pisze: sobota, 11 kwietnia 2020, 16:20jeśli porównam aktualną cene z jakąś giełdą np Binance.

2 . pytasz sam sobie odpowiadajac :D

swiezak2020 pisze: niedziela, 12 kwietnia 2020, 13:26wydaje mi się że lepszym rozwiązaniem będzie przelew waluty fiat na giełdę(tylko jaka?),i zakup bezpośrednio na giełdzie.prosze o podpowiedz

3. musisz wybrac taka, na ktore mozna przelac pieniadze (kraken, conbase albo biedabaj), fiat wymienic na usdt i skupowac przy kazdym spadku ceny eth lub inne, skoro zakup karta za PLN/USD nie wchodzi w gre patrz 1 :mrgreen: pozostaje tylko powyzsze
Ostatnio zmieniony niedziela, 12 kwietnia 2020, 14:17 przez Hamas, łącznie zmieniany 1 raz.
We. The Revolution SVG Image @War_Conscience SVG Image @WarConscience

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 11 kwietnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup altcoinów na giełdzie/kantorze

Postautor: swiezak2020 » niedziela, 12 kwietnia 2020, 14:16

nie korzystam z kart kredytowych , dodatkowo płatność kartą to w niektórych przypadkach prowizja nawet 2%,takze jak ktoś umie liczyć to sama prowizja wyjdzie całkiem spora.dodatkowo nie wiem jak wypada przewalutowanie z karty PLN (zapewne kolejne plecy)na binance nie mogę przelać fiat albo nie wiem jak to zrobić, także nie do końca pytam i odpowiadam.jakbym chciał kupić za 5000zl to bym nikomu głowy pytaniem nie zawracał ale w moim przypadku na samych prowizjach/opłatach mogę być stratny ładnych parę PLN.tak czy inaczej dziekuje za odpowiedź

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup altcoinów na giełdzie/kantorze

Postautor: Hamas » niedziela, 12 kwietnia 2020, 14:22

nie chodzi o karty kredytowe tylko platnicze (zwykle VISA/Mastercard)

nie da sie kupic jednorazowo za kwote powyzej 50k PLN/USD bo zaden bank nie pusci takiego przelewu na gielde :roll:

binance pobiera 2% od wartosci przelewu z karty (jednorazowy zakup za max 18k PLN, wiec trzeba z 3 takie operacje zrobic zeby wydac wiecej niz 50k), dlatego lepiej kupowac USDT i wykonywac dzialania skupu ETH lub innych j.w.
We. The Revolution SVG Image @War_Conscience SVG Image @WarConscience

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup altcoinów na giełdzie/kantorze

Postautor: gofer » niedziela, 12 kwietnia 2020, 15:30

Hamas pisze: niedziela, 12 kwietnia 2020, 14:22binance pobiera 2%
3% do tego możesz wpłacić tylko euro więc jak masz plny to ci przewalutują i stracisz kolejne %

Jak chcesz kupić bezpośrednio kartą BTC za plny to conajmniej 5% prowizja

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup altcoinów na giełdzie/kantorze

Postautor: benq » niedziela, 12 kwietnia 2020, 16:01

stokarz pisze: niedziela, 12 kwietnia 2020, 13:55Na Bisq jest też rynek BTC/PLN.
Ciężko to nazwać rynkiem, łączna suma ofert o wartości <1000 zł :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup altcoinów na giełdzie/kantorze

Postautor: Hamas » niedziela, 12 kwietnia 2020, 18:51

gofer pisze: niedziela, 12 kwietnia 2020, 15:30
Hamas pisze: niedziela, 12 kwietnia 2020, 14:22binance pobiera 2%
3% do tego możesz wpłacić tylko euro więc jak masz plny to ci przewalutują i stracisz kolejne %

Jak chcesz kupić bezpośrednio kartą BTC za plny to conajmniej 5% prowizja
zapominam ze to promocja czasowa na te 1 i 2% :roll:
We. The Revolution SVG Image @War_Conscience SVG Image @WarConscience

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 11 kwietnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup altcoinów na giełdzie/kantorze

Postautor: swiezak2020 » niedziela, 12 kwietnia 2020, 20:33

podsumowując, która opcja jest na tą chwilę najkorzystniejsza?ta która podał stokarz?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup altcoinów na giełdzie/kantorze

Postautor: stokarz » poniedziałek, 13 kwietnia 2020, 10:14

Przelew bankowy na Krakena i tam kup na BTC/USD (przewalutuje ci o ile nie masz konta w dolarach, ale trudno i tak zapłacisz takim sposobem najmniejszą prowizję).

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 11 kwietnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup altcoinów na giełdzie/kantorze

Postautor: swiezak2020 » poniedziałek, 13 kwietnia 2020, 10:44

Czy muszę dzielić przelewy na krakena żeby bank nie odrzucił?Jak to wygląda z Waszego doświadczenia?Chciałbym uniknąć blokad itp

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup altcoinów na giełdzie/kantorze

Postautor: Hamas » poniedziałek, 13 kwietnia 2020, 10:50

Hamas pisze: niedziela, 12 kwietnia 2020, 14:22nie da sie kupic jednorazowo za kwote powyzej 50k PLN/USD bo zaden bank nie pusci takiego przelewu na gielde


bedziesz musial podzielic, banki obecnie udaja ze maja kase na kontach :mrgreen:
We. The Revolution SVG Image @War_Conscience SVG Image @WarConscience

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 11 kwietnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup altcoinów na giełdzie/kantorze

Postautor: swiezak2020 » poniedziałek, 13 kwietnia 2020, 12:56

Przelewać w USD czy Euro?Nie ma problemu z ewentualną wypłatą euro lub usd po sprzedaży?

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 30 stycznia 2020
Reputacja: 113
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup altcoinów na giełdzie/kantorze

Postautor: ttbit » wtorek, 14 kwietnia 2020, 13:24

swiezak2020 pisze: poniedziałek, 13 kwietnia 2020, 10:44 Czy muszę dzielić przelewy na krakena żeby bank nie odrzucił?Jak to wygląda z Waszego doświadczenia?Chciałbym uniknąć blokad itp
Najlepiej zadzwoń/napisz do banku. Zapytaj jaka kwota jest maksymalna możliwa przy przelewach SEPA/EUR czy jaki tam wysyłasz, aby środki nie zostały zablokowane czy zatrzymane. W razie czego będziesz miał na papierze, gdyby jednak zamącili i zatrzymali twój przelew.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 54 gości