Uniswap - zdecentralizowana giełda tokenów ERC-20

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uniswap - zdecentralizowana giełda tokenów ERC-20

Postautor: Rumcajs » wtorek, 16 lutego 2021, 14:53

No może tak było wiem że po prawej stronie przyciski to są do zaklikania i nic nie pamietam co poklikałem może i trzeba było to na 2 razy zrobić. Wazne że działa i zjadło tylko 50$ :P :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uniswap - zdecentralizowana giełda tokenów ERC-20

Postautor: Rumcajs » sobota, 20 lutego 2021, 23:26

Ej ludki nie rozumiem jak działa ten uniswap cały , bo na dextools io widze tego poola niby jego wielkosc w liquidity ALE tam ciągle leca oferty kupna lub sprzedaży ludzi aktualne, jak nieraz kliknąłem buy bo się cena zmniejszyła nagle to często było że miałem failed bo nie że za mało gasu tylko że nie bylo jakby drugiej strony transakcji po tej cenie co wczesniej była. Więc moje pytanie jets takie co do cholery robi ta liquidity w tych poolach skoro ja mam często failed bo cena była "zła" ale jak to możliwe skoro pool ma np płynność 2 miliony $ to mi się token nie może kupić przez godzine bo nie ma sprzedającego skoro jest przecież płynność poola to po co mi realny sprzedający który akurat zrobi dumpa na uniswapie. Nie czaje tego.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14378
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Uniswap - zdecentralizowana giełda tokenów ERC-20

Postautor: rav3n_pl » sobota, 20 lutego 2021, 23:44

@Rumcajs Jeżeli cena "odpłynie" o więcej niż masz w opcjach (domyślnie bodaj 0.5%) albo upłynie czas (bodaj 20 minut) to jest failed.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uniswap - zdecentralizowana giełda tokenów ERC-20

Postautor: Rumcajs » niedziela, 21 lutego 2021, 00:59

No tak też myślałem (raz czekalem chyba ponad godzine aż żeby dostac że jest failed ale innymi razami faktycznie szybko to wyskakuje , ale własnie w jakis posób cena moze odpłynąć skoro np w poolu jest 2 miliony dolarów płynności a ja gdzieś tam w czasie gdy poszła większa paczka na sell dałem buy ordera po cenie x jaka wtedy spadła i nie weszła, w statystykach coingeko pisze ze spread jest 0,6% na wiekszosci tokenów, glębokość -2%-+2% zwykle kilka-kilkanście tysięcy USD a ja jak dam malego ordera na np 0,5 eth to spokojnie jest w tym odchyleniu o 2% więc czemu nie moge tego kupić lub np sprzedać chociaż rzadko sprzedaje komuś z tych ludzi co dali te 2 miliony $ płynności tylko mnie odwala jak ktoś na bieżąco nie dumpnął żebym złapał. Przecież takie 2% nie jest dużo na cenie powinienem miec zawsze kogoś z poola zeby mi sprzedał lub kupił a nie że mi wychodza transakcje failed na poolu kilka milionów dolarów. Czyu to oznacza że swoje transakcje wrzucałem dokładnie w okienko spreada 0,6% ??? Ze nie weszły ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uniswap - zdecentralizowana giełda tokenów ERC-20

Postautor: maky » niedziela, 21 lutego 2021, 07:34

Rumcajs pisze: niedziela, 21 lutego 2021, 00:59ale własnie w jakis posób cena moze odpłynąć
Generalnie zasada na Uniswap jest taka, że dajesz taki gaz żeby poszło od razu. Inaczej to gambling: uda się, nie uda się. Dodatkowo jeszcze czasem może cię ktoś frontrunować. Być może nawet ja. ;)

Dodano po 49 sekundach:
Spoiler:
@rav3n_pl , a Ty coś rzeźbisz z Zaorskim? Jakiś token?
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uniswap - zdecentralizowana giełda tokenów ERC-20

Postautor: Rumcajs » niedziela, 21 lutego 2021, 07:50

@maky

Taa widziałem fajne boty co kupowały za 10 eth tokeny w cenie X a potem za chwile je sprzedawały w cenie 10 centów od tokena drożej. I to przy cenie 60$ fee za transakcje.
Jeśli to ty to kto wie :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uniswap - zdecentralizowana giełda tokenów ERC-20

Postautor: maky » niedziela, 21 lutego 2021, 08:06

Rumcajs pisze: niedziela, 21 lutego 2021, 07:50Taa widziałem fajne boty
To nie tak. Ty składasz transakcję. Bot kupuje przed tobą. Ty kupujesz drożej podbijając cenę jeszcze bardziej. Bot sprzedaje po tobie. Wszystko w jednej transakcji. Oczywiście obecne opłaty nieco ukróciły ten proceder.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uniswap - zdecentralizowana giełda tokenów ERC-20

Postautor: Rumcajs » niedziela, 21 lutego 2021, 09:10

@maky

Aha to o tym to wiedzialem, czyli bot kupuje dopiero wtedy jak WIDZI że ktoś chce kupić a nie w ciemno no tak ale to ma sens no ale w sumie o to mi chodziło właśnie bo widziałem że pierw kupił a potem sprzedał czyli musial mieć kupca po droższej cenie skoro sprzedał.
Ale to są te czerwone worki na dextools przy niektórych transakcjach czy to jeszcze co innego ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uniswap - zdecentralizowana giełda tokenów ERC-20

Postautor: maky » niedziela, 21 lutego 2021, 09:50

Rumcajs pisze: niedziela, 21 lutego 2021, 09:10czyli musial mieć kupca po droższej cenie skoro sprzedał.

Zdecyduj się czy piszemy o Dextools czy o Uniswap. Na Uniswap zawsze masz "kupca".
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uniswap - zdecentralizowana giełda tokenów ERC-20

Postautor: Rumcajs » niedziela, 21 lutego 2021, 10:08

Dextools mi tylko pokazuje transakcje z Uniswapa, wielkość liquidity w poolu itp. Mówię cały czas o Uniswapie.
I tam przy niektórych transakcjach są pokazane takie czerwone worki z napisem "drained" to znaczy że to bot wydając wiecej gasu kupił taniej tokeny i sprzedał je zaraz potem komuś kto wysłał zlecenie kupna do określonej kwoty ? Tak zgaduje. Fajnie mieć takiego bota pewnie :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uniswap - zdecentralizowana giełda tokenów ERC-20

Postautor: maky » niedziela, 21 lutego 2021, 10:54

Rumcajs pisze: niedziela, 21 lutego 2021, 10:08przy niektórych transakcjach są pokazane takie czerwone worki z napisem "drained"
Wrzuć jakiś przykład to obejrzę.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Uniswap - zdecentralizowana giełda tokenów ERC-20

Postautor: jondoexxx » niedziela, 21 lutego 2021, 11:05

Front running boty, skanuja mempool i exploituja wysoki slippage przez kogos ustawiony, albo duzy zakup ktory robi duzy price impact. To sa specjalnie zdeployowane kontrakty na sieci ETH ktore caly czas skanuja mempool w poszukiwaniu takich okazji, cos jak taka ulomna AI. Jak widza okazje, to konstruuja 2 transkacje w tym samym bloku, jedna z wiekszym gazem, (zeby kupic przed ofiara) i druga z mniejszym, zeby sprzedac zaraz po Tobie/ofierze. To zjawisko nazywa sie liquidity drain.

Problem wyzej to Tx Ci failuja bo masz slippage np. 0.5%, dasz maly gaz, transakcja wisi kilka minut, albo ktos zrobil zakup ktory poruszyl kursem o wiecej niz 0.5% zanim Twoj TX został potwierdzony.
Trzeba pilnowac gazu, najlepiej tu i ustawiac standard/fast (https://www.gasnow.org/) +5 gwei, recznie modyfikowac, a nie przeplacac to co Ci MM proponuje. Polecam wlaczyc zaawansowana kontrole gazu w ustawieniach metamaska.
Jak Ci transakcja failuje z powodu slippage to error ktory sie wyswietla to "insufficient output amount"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uniswap - zdecentralizowana giełda tokenów ERC-20

Postautor: Rumcajs » niedziela, 21 lutego 2021, 17:30

Tak właśnie było miałem errory zwykle "influenced output amount" chociaz z gasem chyba tez sie jakis trafił czasem ale nie pamietam już.
Ja zmniejszyłem standardowe ustawienia slipage zmiany kursu z 0,5% na 0,4% bo ktos gdzies pisał żeby tak zrobić bo to bardziej chroni przed botami czy tym czymś co napisałeś. Ehh musze kiedyś ogarnąc ten gas. Ale sporadycznie bardzo tam kupuje więc ciągle to zostawiam na kiedyś.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 marca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uniswap - zdecentralizowana giełda tokenów ERC-20

Postautor: PawelSatoshi » wtorek, 16 marca 2021, 15:57

Widzieliście że polska kryptowaluta TecraCoin będzie listowana na Uniswapie. Coś stałe się rusza w tym projekcie, nawet gdzieś widziałem że wchodzą na Binance, mam nadzieje że kurs ruszy w górę niebawem :roll:

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: siwyx112 i 6 gości