Jaką giełde wybrać i portfel ?

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 9 lipca 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaką giełde wybrać i portfel ?

Postautor: Misterjo » środa, 17 lipca 2019, 19:51

Cześć. Sparzyłem się na bitmarket, i chciałbym odrobić straconą kasę. Jaką giełdę i portfel polecacie. Chciałbym kupić bitcoina i trzymać , aż eksploduje znowu. A może kantor ??

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Jaką giełde wybrać i portfel ?

Postautor: qertoip » środa, 17 lipca 2019, 20:05

W tej kolejności:

1) Bitomaty Shitcoins Club oraz Flying Atom
2) Fizyczne kantory Flying Atom i Quark
3) Zdecentralizowana giełda Bisq (jeśli już masz troszkę BTC bo potrzebne są jako zabezpieczenie transakcji)

Nie kupuj na giełdach online bo wtedy w połączeniu z przejrzystością blockchaina zupełnie tracisz prywatność salda i środków. Jest to bardzo trudne do odwrócenia potem.

Do przechowywania tylko portfele sprzętowe (Trezor, Ledger, ColdCard).
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 66
Rejestracja: 3 sierpnia 2017
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaką giełde wybrać i portfel ?

Postautor: cyclone » niedziela, 21 lipca 2019, 11:07

Misterjo pisze: środa, 17 lipca 2019, 19:51 Cześć. Sparzyłem się na bitmarket, i chciałbym odrobić straconą kasę. Jaką giełdę i portfel polecacie. Chciałbym kupić bitcoina i trzymać , aż eksploduje znowu. A może kantor ??
Jestem w podobnej sytuacji. Zainteresowałem się Bisq, desktopowy klient bisq (jest i na Windowsa i Linux) wygląda na dopracowany. Niestety płynność na wszystkich rynkach jest tragiczna. Może jak będziesz chciał zrobić jakiś ruch raz na tydzień to ci się uda. Ideą Bisq jest nieprzechowywanie środków na giełdzie ale na własnych portfelach - stąd każda transakcja obarczona jest fee transakcyjnym sieci danego krypto. Natomiast wyjście na Fiat powoduje od razu przelew na zdefiniowane przez ciebie konto bankowe/revolut itp. Wciąż szukam anonimowej giełdy z wiarygodnym stablecoinem. Takim stablem wydaje się być DAI Maker DAO i Dai . Niestety dla mnie Bisq odpada - mało ofert, mały wolumen a na jedynym dostępnym stablu, DAI, ruch jest zerowy.

Sam zakup to oczyiście tak jak pisze @qertiop, bitomat lub kanotor f2f

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Jaką giełde wybrać i portfel ?

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 21 lipca 2019, 12:11

qertoip pisze: środa, 17 lipca 2019, 20:05 Do przechowywania tylko portfele sprzętowe (Trezor, Ledger, ColdCard).

Lub też stary, tani laptop z Linux Mint używany tylko do kryptowalut... To łatwiejsza opcja, i równie bezpieczna.

Tak samo jak tani telefon z nowym Androidem 8, także używany tylko i wyłącznie do wyselekcjonowanych apek kryptowalutowych. Też relatywnie bardzo bezpieczne i na pewno 10x wygodniejsze od portfela sprzętowego.

Portfele sprzętowe wcale nie są takie bezpieczne jak do tej pory sądzono (vide ostatnia gigantyczna dziura w Trezorze).

Do przechowywania na dłużej (cold wallet) tylko portfele papierowe. Do słoika, lub zalać przeźroczystą żywicą i zakopać. Nie ma _żadnych_ szans na ich złamanie w przeciwieństwie do portfeli sprzętowych, a klucz prywatny można mieć zaszyfrowany hasłem także nawet jak ktoś to wykopie, to gówno zrobi.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaką giełde wybrać i portfel ?

Postautor: koparki » niedziela, 21 lipca 2019, 12:36

ShadowOfHarbringer pisze: niedziela, 21 lipca 2019, 12:11Tak samo jak tani telefon z nowym Androidem

z androidem są m.in takie i pokrewne problemy: https://niebezpiecznik.pl/post/klawiatu ... uja-hasla/
to jest stary artykuł z 2014r ,ale chodzi o ideę.
Jesli już to wyselekcjonowany model telefonu z oficjalnym wsparciem systemu opensourcowego lineageos, z zainstalowanym opensourcowym firewallem , bez infrastruktury szpiegującej googla oraz bez preinstalowanych szpiegujących śmieci od producenta.
Shadow jednak ma rację , ja też nie podzielam zachwytu nad portfelami sprzętowymi, dedykowany smartfon lub laptop jest tańszy, wygodniejszy i obsługuje każdą kryptowalutę czego nie da się powiedzieć o portfelach sprzetowych, spróbuj sobie zdeponować na takim sprzetowym portfelu np. SIA lub IOST...
Ostatnio zmieniony niedziela, 21 lipca 2019, 12:40 przez koparki, łącznie zmieniany 1 raz.
---

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Jaką giełde wybrać i portfel ?

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 21 lipca 2019, 12:39

koparki pisze: niedziela, 21 lipca 2019, 12:36z androidem są m.in takie i pokrewne problemy: https://niebezpiecznik.pl/post/klawiatu ... uja-hasla/
to jest stary artykuł z 2014r ,ale chodzi o ideę.

Dlatego napisałem "uzywany tylko i wyłącznie do kryptowalut i wyselekcjonowanych apek". Dajesz 200 złotych za tani telefon z Allegro, używasz go tylko jako portfela sprzętowego i po użyciu chowasz do szuflady. Proste.

Poza tym klawiaturą Androidową klucza prywatnego wpisywać nie będziesz, więc nie będzie on wpisywany. Co najwyżej jakiś PIN. A i oficjalna klawiatura zainstalowana z telefonem jest bezpieczna. Tutaj tylko chodzi o jakieś inne klawiatury.

Nie mówimy tutaj o sytuacji kradzieży, bo portfel leży w szufladzie gdy jest nieużywany.

Oczywiście laptop z Linux Mint lepszy, Androida dodałem tylko jako dodatek, jeżeli ktoś ma awersję do desktopów/laptopów czy coś.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 66
Rejestracja: 3 sierpnia 2017
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaką giełde wybrać i portfel ?

Postautor: cyclone » niedziela, 21 lipca 2019, 15:15

Jeszcze znalazłem coś takiego
https://arwen.io/how-it-works/
działa? na razie z KuCoin

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Jaką giełde wybrać i portfel ?

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 21 lipca 2019, 15:34

cyclone pisze: niedziela, 21 lipca 2019, 15:15Jeszcze znalazłem coś takiego
https://arwen.io/how-it-works/
działa? na razie z KuCoin

To jest jakaś świeżynka, nieznane wcześniej rozwiązania i działa tylko z wybranymi giełdami.

Nie ryzykowałbym dopóki nie będzie to sprawdzone rozwiązanie działające już jakiś czas. Na tą chwilę wysokie prawdopodobieństwo buga lub scamu.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości