Bankera Exchange. obecnie 0 % FEES w parach z BNK i 0,1 % FEES w innych

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera Exchange. obecnie 0 % FEES w parach z BNK i 0,1 % FEES w innych

Postautor: Naganiacz » poniedziałek, 13 maja 2019, 21:07

Cześć. Poniżej ciekawe informacje o nowej giełdzie prosto z ich bloga:
Rok 2019 rozpoczął się od znaczącego kamienia milowego dla społeczności Bankera – oficjalnego uruchomienia Bankera Exchange, naszej własnej platformy handlowej. Wraz z końcem pierwszego miesiąca nowego roku chcielibyśmy przedstawić Wam najnowsze osiągnięcia na giełdzie i zapoznać się z nadchodzącymi aktualizacjami.
Funkcje giełdy
Platforma Bankera Exchange została zaprojektowana w sposób zapewniający łatwą implementację przyszłych aktualizacji. Głównym celem pierwszej wersji było zapewnienie naszym klientom szybkiej i wygodnej platformy do handlowania kryptowalutami zarówno dla amatorów, jak i dla zaawansowanych handlowców, zapewniając w ten sposób solidne podstawy do przyszłego rozwoju.
W tej chwili Bankera Exchange oferuje pięć głównych kryptowalut i tokenów: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Dash (DASH), NEM (XEM), Banker (BNK) oraz pięć par handlowych, w tym DASH/BTC, XEM/BTC , ETH/BTC, BNK/BTC i BNK/ETH. Jednym z naszych głównych celów jest zapewnienie różnorodności zarówno popularnych najpopularniejszych kryptowalut, jak i obiecujących nowych tokenów w przyszłości. Nasz zespół już przegląda aplikacje na monety, aby upewnić się, że nowym kryptowalutom zintegrowanym z platformą można ufać oraz są one wysokiej jakości. Jeśli chcesz zobaczyć swoją monetę na giełdzie Bankera, zgłoś się tutaj.
Aby uczynić Bankera Exchange atrakcyjną dla bardziej zaawansowanych i doświadczonych handlowców, wdrożyliśmy naszą własną funkcję API REST. Ta funkcja pozwala użytkownikom korzystać z możliwości handlu algorytmicznego, umożliwiając im śledzenie zachowań rynkowych i dostęp do giełdowych obiektów handlowych z ich własnych aplikacji.
Wraz z wdrażaniem do życia każdego nowego produktu, Bankera dąży do osiągnięcia celu, jakim jest zaoferowanie pełnej infrastruktury finansowej dla epoki blockchain. Aby zapewnić bezproblemowe zarządzanie cyfrowymi zasobami wśród produktów ekosystemu Bankera, zapewniliśmy naszym użytkownikom możliwość dokonywania bezpłatnych wpłat ze SpectroCoin – naszego pierwszego produktu. Zasoby krypto zdeponowane w SpectroCoin natychmiast trafiają do portfela Bankera Exchange.
Bankera Exchange działa również w mediach społecznościowych: otworzyliśmy oficjalne kanały na Facebook, Twitter i Instagram, aby na bieżąco informować Was o najnowszych wydarzeniach i postępach. Media społecznościowe są dla nas cennym narzędziem umożliwiającym kontakt z naszą społecznością, słuchanie opinii i sugestii, a także pomoc we wszystkich kwestiach związanych z obsługą.
Plany na przyszłość
Nasza wizja Bankera Exchange opiera się na ciągłym rozwoju i doskonaleniu systemu, czyniąc go konkurencyjnym na szybko zmieniającym się rynku krypto. Dlatego nasz zespół programistów pracuje już nad nowymi funkcjami i aktualizacjami, które zostaną wdrożone w bliskiej przyszłości.
W tej chwili Bankera Exchange oferuje stałe opłaty transakcyjne zarówno dla animatorów rynku, jak i odbiorców. Aby zachęcić animatorów rynku do działania na naszej platformie, planujemy wprowadzić grafik zmiennych opłat dla twórców i odbiorców, który zostanie dostosowany zgodnie z wolumenami transakcji odpowiednich kryptowalut giełdowych – mówiąc prosto, wyższy dzienny wolumen, spowodowałby obniżenie opłat transakcyjnych i zwiększenie płynności.
Po uruchomieniu platformy Bankera Loans planujemy również wprowadzić opcję obsługi transakcji marżowych na giełdzie Bankera. Ta funkcja umożliwi naszym klientom wykorzystanie ich kryptowalut poprzez pożyczanie pieniędzy na ich bieżące fundusze, a tym samym zwiększenie ich siły nabywczej.
Chociaż Bankera Exchange oferuje już REST API, w przyszłości planujemy również wdrożenie FIX API – jednego z najczęściej używanych standardów finansowych API na całym świecie. Przy pomocy FIX API handlowcy mogą zdobyć bogate informacje rynkowe z szerokiej gamy zasobów handlowych i wykorzystywać te informacje do podejmowania bardziej efektywnych decyzji handlowych. Dzięki wdrożeniu naszego API w spersonalizowanych narzędziach transakcyjnych, użytkownicy otrzymają możliwość śledzenia cen kryptowaluty i wykonywania transakcji na Bankera Exchange z ich własnych systemów transakcyjnych.
Na koniec, aby dodać więcej radości do handlowania, a także aby wspierać zaangażowanie społeczności wokół naszej platformy handlowej, zaoferujemy funkcję TrollBox na giełdzie Bankera. Tam użytkownicy będą mogli dyskutować między sobą, a także uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania związane z obsługą.
To tylko kilka nowych funkcji i aktualizacji, które wdrożyliśmy, a także pracujemy nad przeniesieniem naszej platformy na wyższy poziom. Jeśli masz pytania lub sugestie dotyczące naszej usługi, skontaktuj się z helpdesk@bankera.com.
Link do powyższego info: https://blog.bankera.com/pl/2019/01/31/ ... #more-8085

Dodano po 7 minutach 7 sekundach:
No i szybki link do limitów i opłat transakcyjnych:
https://exchange.bankera.com/fees-and-limits

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7571
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 964
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Bankera Exchange. obecnie 0 % FEES w parach z BNK i 0,1 % FEES w innych

Postautor: adam1226 » wtorek, 14 maja 2019, 00:35

TLDR; czyli czym ta giełda planuje się wyróżnić wśród konkurencji i jak zachęcić ludzi do zakładania kont i handlu?
:arrow: [Binance]- Giełda altcoinów
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera Exchange. obecnie 0 % FEES w parach z BNK i 0,1 % FEES w innych

Postautor: Naganiacz » środa, 15 maja 2019, 12:22

Na początku mósiałem się dowiedzieć o co chodzi z tym TLDR i już wiem. Dla innych czytających by nie musieli tracić czasu na szukanie wyjaśnienia - wyjaśniam: ""TL;DR. Angielski skrót od "Too long; didn't read", co oznacza "za długie, nie przeczytałem". Używa się go w sytuacjach, kiedy coś jest zbyt długie i nudne, byś miał ochotę to przeczytać lub kiedy chcesz w kilku słowach zaznaczyć streszczenie swojego tekstu.""
Postaram się to streścić po mojemu bo co jest napisane wyżej każdy widzi.
Moim zdaniem, choć wyroczną nie jestem....
to czym się obecnie wyróżnia ta giełda to:

1. Brak prowizji za handel krypto w parach z BNK
2. Bardzo mała prowizja za handel w pozostałych parach, bo tylko 0,1 %
dla porównania pod linkiem całkiem świeże porównanie z innymi giełdami: https://comparic.pl/alex-kruger-gieldy- ... -prowizje/
3. Jest szybka, wygodna i przyjazna zarówno dla laików jak i strych wyjadaczy
4. Bezpłatne wpłaty ze SpectroCoin – ich pierwsza giełda. Zasoby krypto zdeponowane w SpectroCoin natychmiast trafiają do portfela Bankera Exchange po zleceniu przelewu
5. Platforma się ciągle rozwija

W przyszłości:

1. Aby zachęcić ludzi do handlu na ich platformie, planują wprowadzić grafik zmiennych opłat, który zostanie dostosowany zgodnie z wolumenami transakcji odpowiednich kryptowalut giełdowych – mówiąc prosto, wyższy dzienny wolumen, spowoduje obniżenie opłat transakcyjnych i zwiększenie płynności.
2. Planują uruchomić platformę Bankera Loans będzie tam opcja obsługi transakcji marżowych na giełdzie Bankera. Ta funkcja umożliwi ludziom wykorzystanie ich kryptowalut poprzez pożyczanie pieniędzy innym ludziom, a tym samym zwiększenie ich siły nabywczej. - nie mam pojęcia jak to będzie zrobione technicznie ale skoro chcą być pierwszym od podstaw utworzonym bankiem kryptowalutowym to do czegoś zobowiązuje. Skoro dzisiaj ludzie pożyczają pieniądze z banków od "banksterów" na RRSO od około 10 % do 18% lub od innych parabanków na jeszcze bardziej złodziejskich zasadach to uważam, że jak będzie możliwość pożyczania od BANKERA na dużo mniejszy procent (jaki zapowiadają) to też się chętni znajdą i to dużo.
3. Wprowadzenie rozbudowanego o różne funkcje API możliwego do dostosowania do własnych potrzeb

To tylko część udostępnionych planów a mają ich więcej o czym jeszcze nie mówią ale sugerują. Dodatkowo przypominam, że w ICO zebrali ponad 100 000 000 ojro i przez to oprócz tego że mają kasę na realizację planów to jeszcze bardzo duże grono długofalowych inwestorów, którzy czekają na lepsze czasy.

Przypominam również że cały czas posiadacze BNK otrzymują dywidendę (procentowy udział z zysku z tygodniowego utargu od całego handlu na ich obu platformach) wypłacaną cotygodniowo w przeliczeniu na ETH:
"Last week, SpectroCoin and Bankera Exchange generated net transactional revenue of 20,043.73 EUR. 20% of that was distributed among BNK holders. This totaled to 4,008.75 EUR or 25.9247636673414 ETH (given the current exchange rate of 154.63 euros for 1 ether). A part of the share – 4.07823960519892 ETH were paid out to BNK smart contract...."
Link: https://blog.bankera.com/2019/05/07/the ... been-paid/
Ale więcej o tych dywidendach było pisane w wątku o BNK jak uruchamiali ICO:
viewtopic.php?t=24855
Ja traktuje go jako wątek również - spekulacyjny o cenie (żeby nie zaśmiecać forum).

Ciężka jest dola naganiacza ale nick też do czegoś zobowiązuje. :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7571
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 964
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Bankera Exchange. obecnie 0 % FEES w parach z BNK i 0,1 % FEES w innych

Postautor: adam1226 » środa, 15 maja 2019, 14:09

Projekt ambitny.. kwestia tego jak sobie poradzą z "kłodami pod nogi" w sensie regulacji itd
:arrow: [Binance]- Giełda altcoinów
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera Exchange. obecnie 0 % FEES w parach z BNK i 0,1 % FEES w innych

Postautor: Naganiacz » piątek, 17 maja 2019, 23:55

W kwestii regulacji swego czasu ukazał się artykuł o planach Litwy na wprowadzenie takowych jeszcze bardziej zaostrzonych niż narzuca to obecnie UE. Na szefie Bankery nie robi to jednak dużego wrażenia.
https://news.bitcoin.com/lithuania-to-a ... n-the-eus/ Mój krótki do tego komentarz zamieściłem w wątku o viewtopic.php?f=45&t=24855&p=574173#p571099
Komentarz ten miał być początkiem do głębszej dyskusji ale niestety nikt nie podjął rzuconej rękawicy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 441
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 223
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bankera Exchange. obecnie 0 % FEES w parach z BNK i 0,1 % FEES w innych

Postautor: zdch » sobota, 18 maja 2019, 07:57

@Naganiacz 1. Czym token BNK różni się od innych?
2. Dlaczego całej tej platformy nie zbudować na istniejącej walucie?
3. Czy giełda i platformy o których wspomniałeś mają odpowiednie licencje instytucji finansowych, skoro są pośrednikami transakcji finansowych?
4. Jak pomagacie klientom rozliczać się podatkowo z zysków osiąganych na waszej platformie?

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adiqq, tygrysek195 i 3 gości