Istnieją jeszcze giełdy bez weryfikacji i z walutami FIAT?

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: Damiano88 » czwartek, 4 kwietnia 2019, 21:49

Po upadku giełdy Coinroom, która służyła mi głównie do zakupu np. LTC za PLN i przerzucania LTC na inne giełdy, rozglądam się za jakąś alternatywą, lecz najlepiej bez weryfikacji.

Niestety nie mam w pobliżu bitomatu by z niego skorzystać. Robię systematyczne wpłaty co miesiąc i zależy mi by taki zakup czy też przelew na giełdę trwał maksymalnie 24h. Widziałem, że są różne Kantory Online, pobierają jakąś prowizje, ale większość chce znów skany dowodów, rachunków i inne takie a ja chyba jednak się już z tego wyleczyłem i wolę normalnie po ludzku kupić i tyle :)

Istnieje coś takiego jeszcze? Z jakich sposobów wy korzystacie?

Pozdrawiam!

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0

Postautor: Piffinator64 » piątek, 5 kwietnia 2019, 01:40

Pojechać w miejsce, gdzie taki automat jest. Jeśli transakcji dokonujesz z tradycyjnej przeglądarki na twoim domowym komputerze, korzystasz z kont bankowych, nie ma tu mowy o prywatności. Z dodatkową weryfikacją czy nie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Damiano88 » piątek, 5 kwietnia 2019, 08:37

Mogę korzystać z przeglądarki i konta, nie chce tylko przesyłać niepotrzebnych skanów dowodu itp. Do najbliższego bitomatu mam godzinę drogi w jedną stronę, nie będę jechał co miesiąc specjalnie by wpłacić kilka stówek, na pewno są jakieś alternatywy jeszcze...

Weteran
Reputacja: 184
Reputacja postu: 
0
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Postautor: WitoldC » piątek, 5 kwietnia 2019, 09:10

https://inpay.pl/pl/buy/crypto
Informacja

Uwaga, jeśli zależy Ci na szybkim zakupie kryptowaluty to koniecznie zweryfikuj u nas konto za pomocą dowodu osobistego. Dla jednorazowych zakupów nie wymagamy przesyłania dokumentów, ale wtedy proces sprzedaży może trwać nawet kilka dni roboczych. Sprawdzamy m.in. czy pieniądze nie pochodzą z kradzieży.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1861
Reputacja postu: 
0

Postautor: rav3n_pl » piątek, 5 kwietnia 2019, 14:38

BISQ :)
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
Mój Skydrive; Trochę o P2pool; C#: RPC CoinControl, BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.18.1

Weteran
Reputacja: 744
Reputacja postu: 
0

Postautor: bl4ck » piątek, 5 kwietnia 2019, 14:56

WAVES DEX i niedługo binance DEX.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Reputacja: 151
Reputacja postu: 
0

Postautor: InPay » sobota, 6 kwietnia 2019, 19:20

Dlaczego korzystałeś z coinroom, a nie z InPay?

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Damiano88 » sobota, 6 kwietnia 2019, 20:19

@InPay - Na Coinroom kiedyś nie było weryfikacji, później jak ją wprowadzili stwierdziłem, że skoro już tam jestem to się zweryfikuje. W dodatku część środków tam czasem trzymałem kupując LTC i sprzedając przy wzrostach. Giełda dawała mi możliwość bezproblemowej szybkiej wpłaty i mieli znośne prowizje, czasem można było coś kupić po niższym kursie.

Jak to u was wygląda - kupuję u Was np. LTC za PLN podaję adres prywatnego portfela i wy przesyłacie LTC na mój portfel a ja z kolei mogę przelać środki na giełdę?

Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: InPay » poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 09:06

@Damiano88
Do kwoty 1000 EUR / 4k zł weryfikacja nie jest konieczna. Możesz kupić LTC tak jak napisałeś łatwo

Początkujący
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
-1

Postautor: KiXi » czwartek, 23 maja 2019, 15:44

@InPay Nie korzystam z InPay, ponieważ zakup z InPay może okazać się trudniejszy w przypadku chęci rozliczenia się z urzędem skarbowym niż zakup za pośrednictwem konkurencyjnego kantoru wymiany walut. Dlaczego? Już piszę. Otóż opłacając zlecenie na InPay, w tytule przelewu, a więc i później na wyciągu bankowym widnieje tylko ciąg nic nie znaczących dla urzędasa znaków - "tytuł przelewu InPay QWERTYUIO". Natomiast opłacając zlecenie za pośrednictwem innego polskiego nowo powstałego kantoru (nazwy nie wymieniam, ponieważ nie chcę robić reklamy), w tytule przelewu mam czarno na białym napisane - "Opłata za wymianę: 0.98765432 BTC". I dla urzędasa sprawa robi się już bardziej jasna i klarowna. Tytuł przelewu mówi sam za siebie. Urzędas nie powinien marudzić. Aczkolwiek – urzędas jest tylko urzędasem, więc różnie może być. Niemniej jednak wydaje mi się, że w przypadku tego drugiego, konkurencyjnego kantoru będzie nam o wiele łatwiej rozliczać nasze kryptowalutowe zakupy niż w przypadku korzystania z usług InPay.

Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: InPay » sobota, 25 maja 2019, 11:06

@KiXi u nas taki tytuł przelewu jest jak sprzedajesz BTC, a nie jak kupujesz ze względu na to, że kurs wymiany jest ustalany w momencie zaksięgowania wpłaty do nas. Natomiast po transakcji możesz sobie pobrać rachunek do danej transakcji, więc to rozwiązuje problem. Poza tym z urzędami rozliczasz się na podstawie dokumentacji księgowej, a nie wyciągu bankowego

Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0

Postautor: cofacibo » wtorek, 25 czerwca 2019, 23:33

@InPay A można, przed zarejestrowaniem się na InPay, zobaczyć, jak ten rachunek w ogóle wygląda?

Co to w ogóle za rachunek? Jakie dane się na nim znajdują?

Czy taki rachunek zostanie uznany przy rozliczaniu się z Urzędem Skarbowym w Polsce?

Czy mogę prosić o wrzucenie i udostępnienie zdjęcia/skanu takiego przykładowego rachunku?

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Damiano88 » czwartek, 29 sierpnia 2019, 20:48

Czy coś się zmieniło w kwestii giełd / portali bez weryfikacji? Korzystałem z InPay jakiś czas ale przy ostatniej wpłacie 300zł skroili mnie prawie 30zł i niestety muszę szukać alternatywy, bo zrobiło się to nieopłacalne. Ktoś może coś polecić sprawdzonego, bez wałków?

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”