Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 29 stycznia 2014
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: czajaPL » poniedziałek, 14 maja 2018, 08:05

taaaa :)

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 5 kwietnia 2018
Reputacja: -25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: Keira_rrr » poniedziałek, 14 maja 2018, 16:39

abucoins działał bezproblemowo. ogólnie mam dobre doświadczenia z tą giełdą ale skoro się zamyka będę szukać alternatywy. jestem zarejestrowana na coindealu. mieliście do czynienia z tą giełdą?

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 29 stycznia 2014
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: czajaPL » wtorek, 15 maja 2018, 06:08

fajne komentarze pod art. z tego linku co dałeś
https://bitcoinexchangeguide.com/livecoin/
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: benq » wtorek, 15 maja 2018, 12:01

@czajaPL, No rzeczywiście :D
Dlatego polecam zawsze przed przelaniem środków na giełdę wejść na reddit/bitcointalk i poczytać aktualne opinie.
Jeżeli wyglądają tak, jak wyżej, to po co ryzykować.

Dodano po 36 minutach 21 sekundach:
AKTUALIZACJA:

* wyrzuciłem Abucoins - giełda się zamyka
* zmieniłem siedzibę Bitbay na Maltę - jeszcze się nie przenieśli, ale oficjalnie potwierdzone
* zmieniłem siedzibę Livecoin z UK na Belize
* zmieniłem siedzibę Coinbe.net z Polski na Gruzję - idąc za ich oficjalną stroną

Dodano po 4 godzinach 39 minutach 59 sekundach:
@Keira_rrr, Niestety nie pomogę, nigdy nie słyszałem nawet o tej giełdzie, dlatego nawet jej nie wrzuciłem w tabelkę. Jeżeli ktoś ma jakieś dobre info, mogę uzupełnić.

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 23 czerwca 2016
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: epsilon0mi0 » środa, 16 maja 2018, 15:58

Abucoins się zamyka. A ja tam niedawno wymieniałem krypto na fiaty. I jak ja udowodnię urzędowi skarbowewmu, skąd na moim koncie w banku wzięło się tyle fiatów? Nie będą mieli się do kogo zwrócić by zweryfikować czy na abucoins wpłynęły kryptowaluty z portfeli podpisanych cyfrowo przeze mnie.

W ogóle jak to jest, jak nie jestem w stanie w 100% udowodnić skąd mam dochód? Od razu walą opodatkowanie 75%?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: benq » środa, 16 maja 2018, 16:28

@epsilon0mi0, Spokojnie, nie jest źle. Wiele giełd się zawinęło nikomu nic nie mówiąc, wraz ze środkami i czyszczeniem serwerów.
Abucoins z wyprzedzeniem uprzedziło wszystkich, masz czas, żeby przygotować i zapisać wszystkie swoje transakcje, pozapisuj logi albo całą historie po API.

Jak skarbówka za 2 lata zapyta, skąd kasa to Ty dasz im wszystko co masz, czyli pełną historię.
Jeżeli oni będą mieć watpliwości - niech sie dogadują z byłym właścicielem giełdy.

Podatek 75% jest od nieujawnionych źródeł dochodu. Ty, jeżeli normalnie się rozliczysz to masz źródła jawne, w dodatku legalnie opodatkowane.
Oczywiście, wszędzie straszą, że będą ścigac za PCC, że nie uznają kosztów. Tym się nie przejmuj.

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 23 czerwca 2016
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: epsilon0mi0 » środa, 16 maja 2018, 17:03

@benq, dzięki za uspokojenie :) Ale mam jeszcze jedno pytanie: pamiętacie taką zagraniczną "wymieniarkę" coinnector.com? Swego czasu też tam wymieniłem krypto na krypto, i na to za chiny dowodu nie będę miał, bo pierwsze ta "wymieniarka" już nie istnieje, a po drugie nie porobiłem żadnych screenów. Co wy na to? :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: adam1226 » środa, 16 maja 2018, 18:41

Nie mam w tej chwili mozliwosci glebiej sprawdzac, ale moze byc to cos ciekawego:
https://easydex.net/ zdecentralizowana gielda z fiat (rowniez bez weryfikacji (!))
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: benq » środa, 16 maja 2018, 19:54

@epsilon0mi0, powiem tak (i to nie jest porada prawna):
Czasami nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu :P
Jeśli nie zarobiłeś na tej transakcji milionów na lambo, a do tego strona już nie istnieje, to może lepiej się nie wychylać?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: benq » czwartek, 17 maja 2018, 18:35

adam1226 pisze: Nie mam w tej chwili mozliwosci glebiej sprawdzac, ale moze byc to cos ciekawego:
https://easydex.net/ zdecentralizowana gielda z fiat (rowniez bez weryfikacji (!))
Niestety, ale lipa.
Spoiler:
EASYDEX LTD is a corporation registered in the Republic of Bulgaria which is a member of the European Union. As such, certain laws pertaining to the use of some of our services and we are required by law to collect and verify certain information to use some of the services we provide. Customers choosing to make a withdrawal of fiat currencies using our services will need to provide certain information to prove that they are the owner of the account. This will include uploading a government-issued identity document that must be verified by us before any amount of fiat can be withdrawn. This basic verification will allow a user to withdraw up to 10,000 USD or Euros per user per month. Users may deposit up to 5000 USD or Euros per month without any verification necessary. Basic verification will also allow a user to deposit up to 10,000 USD or Euros per user per month.
W skrócie - bez weryfikacji można zrobić depozyt do 5000 USD miesięcznie, można tradować, ale żeby wypłacić jakiekolwiek FIATy trzeba zrobić KYC wraz z wysyłaniem skanu dokumentu. Giełda działa w Bułgarii, także Unia Europejska.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 19 maja 2018
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: supersonic82 » sobota, 19 maja 2018, 08:03

świetna robota z tym wykazem giełd, chętnie z tego skorzystam
zastanawiam się jaką byście polecili giełdę, jaką tą kolejną, bo binance i polskim bitbayu
może jest gdzieś na forum wątek z polecanymi giełdami, z ktorych użytkownicy są zadowoleni

zdecydowałem się na BitFinex, ale bardzo zybko mnie ta giełda wyjaśniła:
i wyjaśniło się.
all accounts created after January 1st, 2018, will have a new activation equity requirement. New accounts will need to deposit fiat or crypto to achieve minimum account equity of 10,000 USD equivalent before they can trade or offer funding. After reaching this minimum, an account becomes fully activated (Note that after this initial activation, account equity is allowed to drop below this activation threshold without consequence).
Existing accounts will not be affected by these changes. This change only affects new accounts.

troche to nie poważne z in strony, ale ich giełda to i ich zasady

ciekawa wydaje się jeszcze cryptopia z nowej zelandii i KuCoin - i raczej sobie jeszcze założę konto na tej 2giej ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: benq » sobota, 19 maja 2018, 08:46

@supersonic82, Tak, $10k na Bitfinex już niejednego przestraszyło na starcie, oni się "drobnicą" nie interesują ;)

Z tymi polecanymi to już różnie bywa, ile ludzi - tyle opinii.
Jedni są zachwyceni Yobitem, innym pasuje KuCoin, a innym odpowiada hitBTC czy Cryptopia.

Ja od siebie polecam przed wejściem na którąkolwiek giełdę wykonać kilka kroków:
1) sprawdzić tu w tabelce, czy giełda wymaga weryfikacji, ile ma par walutowych, jakie limity wypłat :mrgreen:
2) sprawdzić czy giełda ma swój wątek tu na forum, czy są jakieś opinie
3) wejść na reddita danej giełdy i sprawdzić czy co drugi komentarz nie dotyczy oszustwa, blokady, braku supportu etc.
4) poczytać bitcointalk danej giełdy - ten sam powód co wyżej
5) wejść na daną giełdę i sprawdzić, czy interfejs nam odpowiada

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: the_prince » sobota, 19 maja 2018, 10:29

Z tą siedzibą Finexa jest trochę skomplikowany temat, firma jest podzielona na wiele spółek i przy ostatnich oświadczeniach podatkowych których zażądali, powołali się na to, że wymaga tego od nich ich regulator, rząd Brytyjskich Wysp Dziewiczych (BVI). Poza tym Bitfinex obsługuje Tethera, a w tabelce mamy "NIE". Wnoszę o aktualizację :).

Zastanowiłbym się również nad polem "czy można handlować i wypłacać bez weryfikacji", w tym momencie faktycznie na Bitfinexie taka opcja jest możliwa i wpis "TAK (bez fiat)" jest z pewnością poprawny, jednak jako, że giełda zdaje się przystępować do CRS, to osobiście jest dla mnie znakiem zapytania jak długo taki stan rzeczy się utrzyma.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: benq » sobota, 19 maja 2018, 12:00

@the_prince, Z tymi teterami to niedopatrzenie, przecież to oni w sumie za tym stoją :twisted:

Co do siedziby, z tym jest sprawa skomplikowana nie tylko na Finexie, ale na sporej liczbie giełd.
Serwery na Wyspach dziewiczych, LTD zarządzająca w Hongkongu, biura/headquarters na Malcie, a w zakładce kontakt jeszcze inny kraj. I weź tu bądź mądry człowieku. Ale dopisałem do tabelki Hongkong/BVI, żeby zwrócić uwagę na brak jasności.

Odnośnie wypłat, trzymam się sytuacji obecnej. Jak już wejdzie CRS, sytuacja się zmieni to w sekund pięć zrobię aktualizację.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 19 maja 2018
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: supersonic82 » sobota, 19 maja 2018, 13:05

teraz patrze że nasza polska Bitmarket [z siedzibą od niedawna w UK], ma bardzo duże zainteresowanie pod względem wpisów na forum, nie brałem jej wcześniej pod uwagę a przecież nie ma limitow i nie ma weryfikacji, wydaje się idealna, tylko muszę jeszcze poczytać opinie od użytkowników. za to cryptopia ma małe zainteresowanie, bo temat na dwie strony, ale ją głównie chciałem dla shitcoinów. nie ukrywam że najbardziej mi odpowiada bez weryfikacji, bo robienie sobie mordy z dowodem osobistym, to dla mnie lekka przesada :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: adam1226 » sobota, 19 maja 2018, 13:18

@supersonic82, na Bitfinex z tego co wiem aktualne minimum jest 1000USD
the_prince pisze: Poza tym Bitfinex obsługuje Tethera
nie do końca, co prawda Bitfinex w uproszczeniu stoi za Tetherem - nie można też ich USD normalnie obracać między giełdami, ale to co na giełdzie to Tether(USDT) nie jest.
Ostatnio zmieniony sobota, 19 maja 2018, 13:21 przez adam1226, łącznie zmieniany 1 raz.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 19 maja 2018
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: supersonic82 » sobota, 19 maja 2018, 16:10

adam1226 pisze:a Bitfinex z tego co wiem aktualne minimum jest 1000USD
@adam1226 ja znalazłem coś innego, to bardzo duża różnica 1.000USD, a 10.000USD
może się znajdzie ktoś kto to potwierdzi

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: benq » sobota, 19 maja 2018, 16:32

@supersonic82,
Adam ma rację, w styczniu wprowadzili minimum $10k, a miesiąc temu zmniejszyli do $1k.
Tłumaczą się, że mieli straszny natłok nowych i sobie nie radzili od strony technicznej, teraz już są przygotowani na napływ znacznie większej ilości inwestorów, więc 10-krotnie zmniejszono wstępne wymagania.
Źródło:
https://www.bitfinex.com/posts/243

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: the_prince » sobota, 19 maja 2018, 18:30

adam1226 pisze: @supersonic82, na Bitfinex z tego co wiem aktualne minimum jest 1000USD
the_prince pisze: Poza tym Bitfinex obsługuje Tethera
nie do końca, co prawda Bitfinex w uproszczeniu stoi za Tetherem - nie można też ich USD normalnie obracać między giełdami, ale to co na giełdzie to Tether(USDT) nie jest.
Na podstronach "Deposit" i "Withdrawal" wyraźnie znajdują się formularze do wpłat i wypłat US Dollar'a zarówno w formie "normalnej" (bankowej), jak i Tether'owej.

adam1226 pisze: @supersonic82, na Bitfinex z tego co wiem aktualne minimum jest 1000USD
benq pisze: @supersonic82,
Adam ma rację, w styczniu wprowadzili minimum $10k, a miesiąc temu zmniejszyli do $1k.
https://www.bitfinex.com/posts/243
Nie testowałem tego na sobie, ale wydaje mi się, że na Bitfinex minimalny pierwszy depozyt wynosi dalej $10k, natomiast $1k dotyczy "siostrzanego" serwisu, Ethfinex.
Źródło:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: benq » sobota, 19 maja 2018, 19:46

the_prince pisze: Nie testowałem tego na sobie, ale wydaje mi się, że na Bitfinex minimalny pierwszy depozyt wynosi dalej $10k, natomiast $1k dotyczy "siostrzanego" serwisu, Ethfinex.
Źródło: https://www.reddit.com/r/bitfinex/comme ... n/dyfg6ey/
Wygląda na to, że masz rację. Mój link podany wyżej też by to potwierdzał, jest tam mowa o Ethfinex, nie dopatrzyłem.
Tak na marginesie, jaki jest w ogóle sens powstania i istnienia Ethfinex? Po co rozdzielać giełdy na tokeny ERC20 i nie-ETH?

Jeśli ktokolwiek ma, bądź zakłada świeże konto na Bitfinexie, napiszcie jak to z tym pierwszym depozytem, czy $1k załatwia sprawę, czy nadal $10k jest minimum.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości