Pozew zbiorowy przeciwko "BITBAY"

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko "BITBAY"

Postautor: zaxbit » piątek, 26 stycznia 2018, 14:27

Bedmen pisze: Mówisz o pewniakach typu "kluczyki w aucie" "robak na kompie" tutaj tego nie wiemy znamy tylko jeden fakt "masowa kradzież środków" - nie pojedynczy przypadek. To tak jakby w przeciągu 3 dni skradziono 50 samochodów w których były kluczyki w środku słyszałeś o takim czymś?
Też masz rację, że tutaj wszystkiego nie wiemy. Ale znam przypadki kradzieży środków pieniężnych np. z kont bankowych. I też np. jest to kilka takich przypadków, nie jeden ale w każdym z tych przypadków infekcja następuje poprzez trojana, który nasłuchuje to, co wpisuje klient. Gdybyś był bankiem, oddawałbyś takim klientom kasę? Szczególnie że w znacznej większości tego typu przypadków klienci nawet nie czytają informacji w sms dot. wykonanej operacji (przepisują tylko kod a nie wczytują się w nrb na który właśnie wysyłają środki). Nie wiem jak jest na tej giełdzie, ale jeśli nie mają np. takich smsów informacyjnych to faktycznie niefajnie i ja nie zakładałbym po prostu tam konta.

Nadmienię tylko, że może łatwo mi to wszystko pisać, bo mnie to nie dotyczy. Ale trzeba po prostu mieć świadomość tego, że trudniej będzie nam wygrać tego typu sprawę gdy sami nie dbaliśmy o podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Dyskutant
Posty: 178
Rejestracja: 13 czerwca 2014
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko "BITBAY"

Postautor: silv7r » niedziela, 28 stycznia 2018, 12:54

Myślę że ten proces jak na Polskę będzie precedensem. Sąd będzie musiał rozstrzygać kto jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo środków na giełdzie. Jeśli pieniądze wypłacane muszą być na konto bankowe użytkownika (weryfikuje to giełda) to tak samo kryptowaluty (inny środek płatniczy) powinny być wypłacane użytkownikowi. Taki argument może chociaż by paść w sądzie.

Dyskutant
Posty: 178
Rejestracja: 13 czerwca 2014
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko "BITBAY"

Postautor: silv7r » poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 13:26

Suma skradzionych pieniędzy narzazie wynosi ponad pół miliona. Oczywiście brak współpracy giełdy jakikolwiek...

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko "BITBAY"

Postautor: Użytkownik Bitbay » sobota, 14 kwietnia 2018, 12:02

Jest w ogóle jakieś postępowanie karne w sprawie kradzieży?

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 września 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko "BITBAY"

Postautor: ummagumma » czwartek, 13 września 2018, 22:33

Rowniez zaginely mi duze srodki podczas uzytkowania tej gieldy, stalo sie to po tym ze gielda niewlasciwie przeliczyla mi kwote w PLN i zabrala mi 75% wkladu. w wyniku dwoch transakcji kup/sprzedaj tzn na ekranie podany byl kurs waluty, ktora bralem, ( i po przemnozeniu przez kurs monety powinienem otrzymac wiecej) a w rezultacie kwocie 'otrzymasz' bylo
o polowe mniej. Podczas wyplaty na dashboardzie bylo podana kwota wieksza a po wyplacie na dashboardzie zero, i ilosc wyplaconych zlotowek to tylko polowa z tego co mialem na dashboardzie. Druga polowa zniknela...gdzies, to jakis koszmar.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości