Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 22
Rejestracja: 20 września 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Postautor: abucoins » czwartek, 19 października 2017, 15:06

Po miesiącu odkąd jesteśmy dostępni dla użytkowników chcielibyśmy przedstawić Wam giełdę kryptowalut - Abucoins.com

Krótki opis projektu

Firma zarejestrowana jest w Poznaniu przy ulicy Rybaki 19. Posiadamy także mniejsze oddziały w Londynie oraz Dubaju. Obecnie w Abucoins pracuje około 50 osób. Do projektu podchodzimy kierując się długoterminową wizją. Przede wszystkim zależy nam na oferowaniu głębokiego rynku na wielu parach PLN zachowując przy tym niskie prowizje.

Obsługa klienta

W skład działu supportu wchodzą 3 departamenty:

live chat support dostępny 24/7/365
dział ticketowy dostępny pod mailem support@abucoins.com
infolinia dostępna pod numerem +48 61 333 22 52

Bezpieczeństwo

Znaczna większość środków przechowywana jest na zimnym portfelu TREZOR
Certyfikat SSL
Cloudflare
2 etapowa weryfikacja (2FA)
Wszystkie dane użytkowników są szyfrowane
Różne serwery dla strony oraz portfeli
Wewnętrzny dział monitorowania oraz przeciwdziałania oszustwom

Kryptowaluty

Listę coinów, którą obecnie oferujemy możecie znaleźć tutaj: https://abucoins.com/pl/zalacznik1
Obecnie wspieramy dwie pary złotówkowe BTC/PLN oraz ETH/PLN

Cele na najbliższe miesiące

Wdrożenie co najmniej jednej nowej pary miesięcznie z PLN
Zwiększenie głębokości rynku dla wszystkich par
Wdrażanie kolejnych funkcjonalności w Widoku Giełdy
Nowe typy zleceń


Wierzymy, że ciężką pracą jesteśmy w stanie zbudować zaufanie a także zaoferować wiele udoskonaleń i udogodnień, które przekonają Was do korzystania z Abucoins. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie, prośby jak i na krytykę. Będzie nam bardzo miło jeżeli zechcecie podzielić się swoimi doświadczeniami z korzystania z Abucoins.

UWAGA!
Specjalnie dla użytkowników forum.bitcoin.pl przygotowaliśmy kod, który redukuje prowizję taker oraz maker do 0% do końca listopada 2017 roku! Celem aktywacji promocji proszę w Panelu użytkownika przejść do zakładki Kod bonusowy a następnie wpisać FORUM

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Postautor: wantwrite2014 » czwartek, 19 października 2017, 15:17

Witam

Czy zostanie w przyszłości dodana kryptowaluta Iota?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 22
Rejestracja: 20 września 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Postautor: abucoins » czwartek, 19 października 2017, 15:34

wantwrite2014 pisze: Witam

Czy zostanie w przyszłości dodana kryptowaluta Iota?
Nie ukrywam, że przed IOTA na liście mamy kilka innych coinów, które chcemy wdrożyć jednak jeżeli zainteresowanie tym coinem będzie rosło pojawi się ona prędziej niż później.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1237
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Postautor: Canis Lupus » czwartek, 19 października 2017, 16:37

@abucoins, więcej rynków PLN proponuję. Macie i chcecie mieć dużo crypto i bardzo dobrze ale w sytuacji wymienialności tylko na BTC konkurujecie np. z Poloniexem i Bittrexem. Gdybyście zrobili crypto-pln moglibyście sporo zyskać na polskim rynku. Rozumiem, że macie międzynarodowe ambicje ale może warto przy okazji spróbować być największą giełdą crypto na polskim podwórku.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 22
Rejestracja: 20 września 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Postautor: abucoins » czwartek, 19 października 2017, 17:08

Canis Lupus pisze:@abucoins, więcej rynków PLN proponuję. Macie i chcecie mieć dużo crypto i bardzo dobrze ale w sytuacji wymienialności tylko na BTC konkurujecie np. z Poloniexem i Bittrexem. Gdybyście zrobili crypto-pln moglibyście sporo zyskać na polskim rynku. Rozumiem, że macie międzynarodowe ambicje ale może warto przy okazji spróbować być największą giełdą crypto na polskim podwórku.
W pełni się z Tobą zgadzam. Dokładnie taki mamy cel. Zwiększyć głębokośc rynku dla par BTC/PLN oraz ETH/PLN a następnie oferować nowe pary z PLN.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1237
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Postautor: Canis Lupus » czwartek, 19 października 2017, 17:11

@abucoins, no i super. Życzę powodzenia, widzę potencjał.

Wygadany
Posty: 607
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Postautor: marimach77 » poniedziałek, 13 listopada 2017, 10:25

@abucoins, po ilu potwierdzeniach księgujecie ETC? Zacząłem przygodę z ABUCOINS w dniu dzisiejszym testowym przelewem 1 ETC z Finexa i póki co nie widzę go na Waszej giełdzie. Transakcja ma już 60 potwierdzeń w sieci.

Dodano po 47 minutach 4 sekundach:
marimach77 pisze: @abucoins, po ilu potwierdzeniach księgujecie ETC? Zacząłem przygodę z ABUCOINS w dniu dzisiejszym testowym przelewem 1 ETC z Finexa i póki co nie widzę go na Waszej giełdzie. Transakcja ma już 60 potwierdzeń w sieci.
Edit: alarm odwołany. Przelew dotarł.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 19 lipca 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Postautor: walec51 » środa, 15 listopada 2017, 21:00

marimach77 pisze: @abucoins, po ilu potwierdzeniach księgujecie ETC? Zacząłem przygodę z ABUCOINS w dniu dzisiejszym testowym przelewem 1 ETC z Finexa i póki co nie widzę go na Waszej giełdzie. Transakcja ma już 60 potwierdzeń w sieci.

Dodano po 47 minutach 4 sekundach:
marimach77 pisze: @abucoins, po ilu potwierdzeniach księgujecie ETC? Zacząłem przygodę z ABUCOINS w dniu dzisiejszym testowym przelewem 1 ETC z Finexa i póki co nie widzę go na Waszej giełdzie. Transakcja ma już 60 potwierdzeń w sieci.
Edit: alarm odwołany. Przelew dotarł.
Ile to trwało u Ciebie?

Bo też mam problem. Support najpierw twierdził że transfer był nadany z portfela co nie wspiera najnowszych zmian w systemie ETC, a potem twierdzili że transakcje nie dochodzą bo projekt już nie jest rozwijany przez twórców...

> 230 potwierdzeń a środków nadal brak...

https://etcchain.com/tx/0x3e8e98d620dde ... 711ddbdd77

Aktualizacja:

w okolicy 300go potwierdzenia doszło

pytanie do kogoś w temacie - jaki jest faktyczny status ETC? był jakiś ważny update? czy projekt jest prawie martwy?

Wygadany
Posty: 607
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Postautor: marimach77 » czwartek, 16 listopada 2017, 10:14

walec51 pisze:
marimach77 pisze: @abucoins, po ilu potwierdzeniach księgujecie ETC? Zacząłem przygodę z ABUCOINS w dniu dzisiejszym testowym przelewem 1 ETC z Finexa i póki co nie widzę go na Waszej giełdzie. Transakcja ma już 60 potwierdzeń w sieci.

Dodano po 47 minutach 4 sekundach:
marimach77 pisze: @abucoins, po ilu potwierdzeniach księgujecie ETC? Zacząłem przygodę z ABUCOINS w dniu dzisiejszym testowym przelewem 1 ETC z Finexa i póki co nie widzę go na Waszej giełdzie. Transakcja ma już 60 potwierdzeń w sieci.
Edit: alarm odwołany. Przelew dotarł.
Ile to trwało u Ciebie?
W okolicach 170 potwierdzeń środków nadal nie było. Zagadałem na chacie to supportu i po dwóch minutach środki się magicznie pojawiły. Nie wiem jak mam to rozumieć...

Potem zrobiłem drugi przelew z Finexa i tutaj chyba już zadziałał w pełni automat bo środki pojawiły się po ok. godzinie.

Potem zrobiłem trzeci i ostatni przelew (póki co) i znowu powtórka historii jak przy pierwszym przelewie. Długo długo nic, transakcja miała już ponad dwieście potwierdzeń a środków nie było na giełdzie. Znowu rozmowa z supportem przez chat i znowu po 2-3 minutach środki magicznie się pojawiły.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 22
Rejestracja: 20 września 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Postautor: abucoins » czwartek, 16 listopada 2017, 16:32

@walec51, @marimach77, Panowie poniżej wyjaśnienie Waszych problemów.

15 i 16 listopada w naszym systemie wystąpiły problemy z Ethereum Classic (ETC). Sytuacja spowodowana była obróconym licznikiem ETC, w wyniku czego system utknął na jednym z wcześniejszych bloków przez co transakcje nie były zatwierdzane automatycznie. Środki na kontach użytkowników były dodawane w tym czasie ręcznie. Problem został już rozwiązany oraz wdrożone zostały mechanizmy, które udoskonalą działanie naszych automatów.

ETC jest starszą wersją ETH, która nie jest rozwijana tak szybko jak właściwe Ethereum. Długie okresy obsługi przelewów ETC na giełdzie spowodowane są brakiem implementacji w full-node ETC odpowiednich metod, które pozwoliłyby na debugowanie transakcji: https://github.com/ethereumproject/go-e ... issues/364
i problemach z synchronizacją:
https://github.com/ethereumproject/go-e ... issues/346
https://github.com/ethereumproject/go-e ... issues/398

Chcielibyśmy poinformować naszych użytkowników, aby przy wysyłaniu przelewów ETC używali GasLimitu większego niż powszednie uznany za minimalny (21000). Brak odpowiednik metod debugujących powoduje, że tego typu transakcje są niemożliwe do odróżnienia od fałszywych i wyłapywane przez system zabezpieczeń giełdy Abucoins. Wszystkie transakcje, które wzbudzają tego typu podejrzenia muszą być weryfikowane ręcznie, co powoduje wydłużenie czasu ich księgowania.

Wygadany
Posty: 607
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Postautor: marimach77 » piątek, 17 listopada 2017, 07:43

abucoins pisze:Chcielibyśmy poinformować naszych użytkowników, aby przy wysyłaniu przelewów ETC używali GasLimitu większego niż powszednie uznany za minimalny (21000). Brak odpowiednik metod debugujących powoduje, że tego typu transakcje są niemożliwe do odróżnienia od fałszywych i wyłapywane przez system zabezpieczeń giełdy Abucoins. Wszystkie transakcje, które wzbudzają tego typu podejrzenia muszą być weryfikowane ręcznie, co powoduje wydłużenie czasu ich księgowania.
Obie moje transkacje, które jak widać zostały zaksięgowane ręcznie z "jakiegoś" powodu, poszły z Finexa na Waszą giełdę z:
Gas Provided - 50000
Gas Used - 21039
Gas Price - 30000 Mwei

Mogę tylko dodać, że transfery ETC z kopalni na Finexa chodzą bez najmniejszych problemów, szybko i sprawnie. Kopalnia wysyła tak:
Gas Provided - 940000
Gas Used - 21000
Gas Price - 20000 Mwei

i Finex jakoś nie ma problemów z automatycznym księgowaniem.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 22
Rejestracja: 20 września 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Postautor: abucoins » piątek, 17 listopada 2017, 17:59

Tak jak pisałem w poprzednim poście, był tego dnia błąd po naszej stronie, za który przepraszamy. Sytuacja nie powinna mieć więcej miesjca.

Wygadany
Posty: 607
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Postautor: marimach77 » sobota, 18 listopada 2017, 11:49

abucoins pisze:Tak jak pisałem w poprzednim poście, był tego dnia błąd po naszej stronie, za który przepraszamy. Sytuacja nie powinna mieć więcej miesjca.
Ja się nie gniewam tylko jestem lekko poirytowany. Dopiero co zacząłem przygodę z Waszą giełdą i już taki zonk na dzień dobry. No nic, przepiąłem koparki na Abu i teraz zobaczymy jak będzie.

Dodano po 51 minutach 39 sekundach:
Jeszcze pytanko do wszystkich, czy możecie polecić jakiegoś bota, którego da się w miarę prosty sposób podpiąć do API tej giełdy?

Wygadany
Posty: 607
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Postautor: marimach77 » sobota, 18 listopada 2017, 12:18

Jeszcze pytanko do wszystkich, czy możecie polecić jakiegoś bota, którego da się w miarę prosty sposób podpiąć do API tej giełdy?

Dodano po 28 minutach 32 sekundach:
abucoins pisze:Tak jak pisałem w poprzednim poście, był tego dnia błąd po naszej stronie, za który przepraszamy. Sytuacja nie powinna mieć więcej miesjca.
Przelew ETC z kopalni wyszedł o 12:03, na Abu pojawił się o 12:08. Normalnie Ferrari :). Oby tak zostało.

Wygadany
Posty: 607
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Postautor: marimach77 » sobota, 18 listopada 2017, 12:18

abucoins pisze:Tak jak pisałem w poprzednim poście, był tego dnia błąd po naszej stronie, za który przepraszamy. Sytuacja nie powinna mieć więcej miesjca.
Przelew ETC z kopalni wyszedł o 12:03, na Abu pojawił się o 12:08. Normalnie Ferrari :). Oby tak zostało.

Początkujący
Posty: 274
Rejestracja: 15 maja 2013
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Postautor: tarpan » sobota, 18 listopada 2017, 23:29

@abucoins, wystawiacie faktury na pobrane prowizje :?:

Wygadany
Posty: 607
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Postautor: marimach77 » poniedziałek, 20 listopada 2017, 12:00

@abucoins

Zgłaszam wniosek racjonalizatorski - możliwość zmiany maila dla konta na Waszej giełdzie bez potrzeby zakładania nowego konta z nowym mailem. Na chwilę obecną jest to niemożliwe a posiadania dwóch i więcej kont podobno kłóci się z Waszym aktualnym regulaminem.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 22
Rejestracja: 20 września 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Postautor: abucoins » wtorek, 21 listopada 2017, 00:30

tarpan pisze:@abucoins, wystawiacie faktury na pobrane prowizje :?:
Jeżeli korzystasz z kodu FORUM to faktura jest zbędna ponieważ prowizja nie występuje :)

Uruchomiliśmy dwie nowe pary, BTG/PLN oraz LSK/PLN. Udanych tradów!

Wygadany
Posty: 607
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Postautor: marimach77 » wtorek, 21 listopada 2017, 10:50

abucoins pisze:
tarpan pisze:@abucoins, wystawiacie faktury na pobrane prowizje :?:
Jeżeli korzystasz z kodu FORUM to faktura jest zbędna ponieważ prowizja nie występuje :)
Ale ten kod działa tylko do 30 listopada. Co potem? Prowizje będą się naliczać i możliwość wystawienia faktury za pobrane prowizje nadal by się przydała. No chyba, że otrzymamy kolejny kodzik... ;)

Dodatkowo, zgłaszam kolejny wniosek racjonalizatorski - poprawić sortowanie listy par na giełdzie bo teraz jest beznadziejnie.

Początkujący
Posty: 274
Rejestracja: 15 maja 2013
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Abucoins.com - polska giełda kryptowalut

Postautor: tarpan » wtorek, 21 listopada 2017, 15:13

@abucoins, korzystam z kodu, ale właśnie chodzi o to co napisał marimach77

na Plus giełdy na chwilę obecną świetny support

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości