Bitmex - zasada działania lewaru

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 279
Rejestracja: 1 lipca 2014
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmex - zasada działania lewaru

Postautor: RafaelGrey » czwartek, 19 października 2017, 08:50

Zarejestrowałem się na Bitmexie, wpłaciłem 1 BTC.
Otworzyłem pozycję long na 5450 USD (za 5450 USD czyli +/- 1 XBT), lewar x3 (ot tak żeby zobaczyć z czym się to je).
Kurs poszedł na 5650 USD i wtedy sprzedałem (wszystko w ramach kilku godzin).
Licząc tak na chłopski rozum, powinienem zarobić 200 USD (- fee). I teraz pytanie na jakiej zasadzie działa ten lewar? Jeśli dałem x3 to mój zysk nie powinien być x3 czyli w tym wypadku 200 USD x 3 - fee?

Pytam bo wchodząc w Account mam napisane że zarobiłem PLNS: 0,0244 XBT. Tyle że to daje raptem 136 USD. Gdzie podziała się reszta? Poszło na fee, na jakieś koszty pozycji czy coś?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmex - zasada działania lewaru

Postautor: prezes » czwartek, 19 października 2017, 09:22

Fakt trochę mało zarobiłeś.
Koszty uzależnione są od tego czy zakładasz pozycję oczekującą czy od razu ją realizujesz, przy oczekującej płacą Ci 0,025 %:
https://www.bitmex.com/app/fees
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 279
Rejestracja: 1 lipca 2014
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmex - zasada działania lewaru

Postautor: RafaelGrey » czwartek, 19 października 2017, 09:30

To było 2x PKC (Market)

Dodano po 2 minutach 35 sekundach:
Hmm może jeszcze to mnie uratuje:
"If you have closed any positions today, PNL from those positions will show as a RealisedPNL transaction forward-dated to 12:00 UTC."

TP było o 2 w nocy dziś

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmex - zasada działania lewaru

Postautor: nariensi » czwartek, 19 października 2017, 10:00

Nie. Co zarobiłeś to masz już pokazane, nic się nie doda. Przynajmniej ja tak mam jak gram na lewarze ;)
Ale nie ogarniam działania tej dźwigni, byłabym wdzięczna, gdyby ktoś wrzucił jakieś przykłady pozycji i profitów na różnych lewarach na BitMEX. Jak to się w ogóle liczy?
Tu założono topic o BITMEX https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... lit=bitmex

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 279
Rejestracja: 1 lipca 2014
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmex - zasada działania lewaru

Postautor: RafaelGrey » czwartek, 19 października 2017, 10:11

No właśnie mnie to zastanawia, na Finexie mam 3.3 max margin i nie muszę wpisywać żadnego lewara, po prostu wiem jaki jest max. A tutaj muszę wybierać z tego slidera 1x-100x i dlatego nie rozumiem zasady działania(myślałem, że będzie inaczej niż na Finexie)

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 3 sierpnia 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmex - zasada działania lewaru

Postautor: kasza77 » piątek, 27 października 2017, 11:26

@Smule
Na bitmexie liczy się ilość kontraktów. Mnożnik dźwigni zmienia jedynie kwotę, jaką musisz zabezpieczyć pozycję. Jak otworzysz longa na 10x na 10000 kontraktów i cena urośnie o 100$ to Twój zysk będzie taki sam jakbyś otworzył longa na 100x na 10000 kontraktów - jedyna różnica to poziom likwidacji. Przesuwając suwakiem mnożnik dźwigni zmieniasz jedynie zabezpieczenie na swoją pozycję.

Jak to działa w praktyce ... :
Masz na koncie 1 BTC i otwierasz pozycję długą za caly stan konta na dźwigni 10x przy cenie 1 BTC = 1000$, czyli kupujesz 10 BTC (10000 kontraktów).
Czyli np. przy dźwigni x50 też kupię 10BTC?
Trochę mi się gryzie ten opis albo źle go interpretuję.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmex - zasada działania lewaru

Postautor: domator » piątek, 27 października 2017, 11:45

kasza77 pisze: Czyli np. przy dźwigni x50 też kupię 10BTC?
Nie, kupisz max 50 BTC.
Ale wystaczy 2% w odwrotna strone i Twoj wklad (1BTC) znika.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 3 sierpnia 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmex - zasada działania lewaru

Postautor: kasza77 » piątek, 27 października 2017, 12:07

@Smule
Jeden kontrakt to ile BTC,albo 1BTC to ile kontraktów?
To stała wartość czy zmienia się w zależności od kursu?

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 31 sierpnia 2016
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmex - zasada działania lewaru

Postautor: kobol5 » piątek, 27 października 2017, 14:31

@Smule, Mam pytanie czy bitmex rozlicza sumy poniżej 0,0001xbt ?

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 31 sierpnia 2016
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmex - zasada działania lewaru

Postautor: kobol5 » piątek, 27 października 2017, 16:07

@Smule, Serdecznie dziękuje za szybką odpowiedź :D
Jest gdzieś opcja w menu żeby sprawdzić tę końcówkę stanu konta ?

Dyskutant
Posty: 197
Rejestracja: 28 października 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmex - zasada działania lewaru

Postautor: house11 » piątek, 27 października 2017, 19:34

Znacie jakąś konkurencje do bitmexa stojącą na podobnie wysokim poziomie pod względem szybkości i płynności?
Bitmex jest super, ale niestety narzuca nieludzkie SWAPy co 8 godz na kontrakcie ciągłym. Na kontrakcie 3miesiecznym płynność nie jest duża i czasami czyszczą stopy nagłymi ruchami 5-10% w góre w dół.

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 28 listopada 2013
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmex - zasada działania lewaru

Postautor: edgardo » czwartek, 9 listopada 2017, 22:54

@Smule, czy jest dostępna wersja demo? Czy można ustawiać stop loss?
Z góry dzięki za odpowiedzi.

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmex - zasada działania lewaru

Postautor: zbiges » piątek, 10 listopada 2017, 00:57

house11 pisze: ale niestety narzuca nieludzkie SWAPy co 8 godz na kontrakcie ciągłym.
No nie jest tak całkiem.
Jak już pisał kolega @smule to nie jest zwykły swap (taki jak na forexie) To tylko wyrównanie wartości longów i shortów konieczne do wyrównania co jakiś czas (konkretnie co 8 h) bo seria nie ma końca (nie ma rolowania kontraktów). Nie ma więc możliwości rozliczenia pozycji czyli zamknięcia wszytkich zakładów.
Na glównym pulpicie "Trade" na dole po lewej stronie masz podaną wartość następnego swapu w procentach i czas w przybliżeniu kiedy zostanie naliczony. Jeśli kwota swapu w procentach jest dodatnia to oznacza że długie płacą krótkim a jeśli jest ujemna to krótkie płacą długim. Dodatkowo po najechaniu myszkę na tę rubrykę można podejrzeć wielkość następnego swapu i dzięki temu mniej więcej wliczyć ryzyko zapłacenia swapu przy planowanej pozycji. Trzeba to zrobić oczywiście przed jej otwarciem. Oznacza to że jeśli dobrze pokombinujesz to możesz jeszcze zarobić na swapie.
Kolega @smule pisze, że Bitmex nie zarabia na swapach. Nigdy nie udało mi się tego sprawdzic i nawet nie wiem jak można to zrobić.
Pod zakładką contratcs--> funding history możesz obejrzeć całkiem długą historię swapów i okazuje się, że są to czasem całkiem duże kwoty. Szczerze pisząc nie wiem jak oni je obliczają może kolega @smule zrobił jakiś risercz.

Mnie również wkurza że porządna płynność jest w zasadzie tylko na jednym kontrakcie (xtbusd). Szkoda bo kontrakty na Dasha, ETH czy Monero wydają mi się teraz o wiele ciekawsze. Być może niedługo coś się na tych kontraktach ruszy bo BTC aż prosi się ostatnio żeby go olać.
edgardo pisze: Czy można ustawiać stop loss?
Bitmex ma bardzo fajne rodzaje zleceń. W zasadzie cały komplet tych najbardziej przydatnych.
Stoplosy są nawet dwa rodzaje: stoploss market i stoploss limit. Należy uważać na możliwość niezrealizowania stoploss limit w przypadku gdy limit umieścisz zbyt blisko trigger price. kilka razy zdarzyło mi się że cena "przeskoczyła" nad moim zleceniem i pozostało niezrealizowane w orderbook. Natomiast stoploss market zawsze mi się realizuje choć czasem slippage wynosi kilka a w nerwowych momentach nawet kilkanaście dolarów.
Stoploss można również bardzo fajnie wykorzystać do otwierania pozycji!... jeśli ktoś lubi wchodzić na wybiciu. To zlecenie bardzo dobrze się do tego nadaje.
Jest też trailing stop i też działa bezbłędnie. Należy tylko pamiętać, że przy zamykaniu trailing stopem długiej musisz wpisać "trail value" z minusem a przy krótkiej odwrotnie.

Jedyny (aczkolwiek poważny) kłopot jaki mnie dotknął na tej giełdzie to taki że pzry dużym ruchu (jakaś panika była) moje zlecenie nie wyświetliło się na pulpicie i uznałem, że zostało odrzucone a po kilkunastu minutach otrzymałem informację, że moja pozycja (o której nie wiedziałem bo nie wyświetliła się ani w oczekujących ani w otwartych) została zamknięta na margincall. Zdarzyło się to tylko raz. Miałem pisać do supportu ale gdy wyobraziłem sobie ile takich ticketów dostają codziennie to zrezygnowałem :D kwota była niewielka na szczęście.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 266
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmex - zasada działania lewaru

Postautor: Krachu1895 » poniedziałek, 12 marca 2018, 01:17

@Smule,
Nie chciałem już robić spamu w wątku o kursie BTC, więc zapytam tutaj.
Czy jest jakaś minimalna wartość za którą można grać na lewarze na BitMEXie? Jakieś 0.1 btc czy coś takiego

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 266
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmex - zasada działania lewaru

Postautor: Krachu1895 » poniedziałek, 12 marca 2018, 21:13

O to spoko, bo np. na Bitmarkecie minimalne zabezpieczenie jakie trzeba mieć to 0.1 BTC. Czyli jak chciałbym sobie na próbę zagrać jakąś stówką z dźwignią x20 to da się bez problemu, tak?

Edit: W sensie słyszałem też, że np. na Bitfinexie za pierwszym razem trzeba mieć jakieś 1 BTC, żeby w ogóle skorzystać z dźwigni. Na BitMEXie, nie ma czegoś takiego?

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmex - zasada działania lewaru

Postautor: bl4ck » poniedziałek, 12 marca 2018, 21:26

Nie ma.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 242
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmex - zasada działania lewaru

Postautor: VooCash » wtorek, 13 marca 2018, 00:20

RafaelGrey pisze: Zarejestrowałem się na Bitmexie, wpłaciłem 1 BTC.
Otworzyłem pozycję long na 5450 USD (za 5450 USD czyli +/- 1 XBT), lewar x3 (ot tak żeby zobaczyć z czym się to je).
Kurs poszedł na 5650 USD i wtedy sprzedałem (wszystko w ramach kilku godzin).
Licząc tak na chłopski rozum, powinienem zarobić 200 USD (- fee). I teraz pytanie na jakiej zasadzie działa ten lewar? Jeśli dałem x3 to mój zysk nie powinien być x3 czyli w tym wypadku 200 USD x 3 - fee?

Pytam bo wchodząc w Account mam napisane że zarobiłem PLNS: 0,0244 XBT. Tyle że to daje raptem 136 USD. Gdzie podziała się reszta? Poszło na fee, na jakieś koszty pozycji czy coś?
nie czytałem wątku, ale na pierwszy rzut oka, to nie uwzględniłeś spreadu.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 266
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmex - zasada działania lewaru

Postautor: Krachu1895 » środa, 14 marca 2018, 22:03

Mam do was jeszcze jedno pytanie. Na BitMEXie po wejściu w Balance pokazane jest tylko konto z BTC. Co zatem w przypadku gdy sprzedam swoje BTC? Czy działa to na takiej zasadzie, że aby zabezpieczyć się przed spadkiem wartości ( gdzie normalnie sprzedałoby się bitki za USD czy innego fiata ) musimy otworzyć pozycję krótką i po ewentualnym spadku zamknąć? Wtedy na naszym rachunku znajdzie się po prostu odpowiednio większa liczby BTC tak?
Dodam, że wcześniej korzystałem z giełd typu Binance i tam wygląda to inaczej, stąd moje pytanie.

W sumie zastanawia mnie też możliwość kupienia kilku innych kryptowalut. Skoro w balance jest tylko konto dla BTC, to jak sprawdzić ile mamy np. takiego Dasha?

Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmex - zasada działania lewaru

Postautor: s---r » czwartek, 15 marca 2018, 07:52

Trzeba troszkę przestawić myślenie... ja jestem w trakcie.
To XBT to nie są bitcoiny tylko kontrakty. I masz odpowiednio ilość tych kontraktów na DASHa... Bitcoina itd..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmex - zasada działania lewaru

Postautor: benq » czwartek, 15 marca 2018, 07:59

@Krachu1895, Nie możesz ani sprzedać, ani kupić żadnej waluty na Bitmexie. Możesz natomiast wpłacić BTC i kupić kontrakt na spadki/wzrosty (short/long) i otrzymać zarobioną sumę w BTC.
Przykładowo, stawiasz 1 BTC, że NEO spadnie. Czyli pozycja short. Jeśli NEO spada, możesz zamknąć kontrakt z zyskiem, który dostaniesz w BTC a nie w NEO. W przypadku spadku ceny NEO, tracisz swoje BTC.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości