Bitmex - zasada działania lewaru

Początkujący
Posty: 96
Rejestracja: 27 lutego 2018
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmex - zasada działania lewaru

Postautor: LeoPoland » wtorek, 11 września 2018, 20:23

osobliwy_nick pisze: Dlaczego Bitmex pobiera ode mnie opłatę 0,075%, nawet, gdy wystawiam oferty limit? Mieli płacić za to 0,025%, tymczasem w historii tradeów ciągle widzę opłaty. Czy to znów zależy jeszcze dodatkowo od czegoś?
To zależy od ceny. Na 100% popełniasz błąd, że wystawiając zlecenie Limit gdy robisz Longa czyli kupujesz kontrakty podajesz cenę równą lub większą od aktualnej Ask . W takim przypadku zlecenie zostanie natychmiast zrealizowane i zapłacisz prowizję 0.075%.
Wpisz cenę niższą i poczekaj, aż rynek wróci do Twojej ceny i wtedy dostaniesz 0.025%

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmex - zasada działania lewaru

Postautor: osobliwy_nick » wtorek, 11 września 2018, 23:31

Masz rację, tak robiłem, dzięki :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 14
Rejestracja: 18 lipca 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Tajlandia

Bitmex - zasada działania lewaru

Postautor: polan » czwartek, 13 września 2018, 18:18

kalkulator pod Bitmex gdzie można obliczyć...wszystko...od prowizji market order przez limit order do
zysków i strat w 4 scenariuszach no i wylicza liquidation price warto się pobawić przed otworzeniem pozycji i generalnie otwiera oczy 0_0 https://www.ministryofmargintrading.com ... r-download
https://imgur.com/gtdtyDQ

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 14
Rejestracja: 18 lipca 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Tajlandia

Bitmex - zasada działania lewaru

Postautor: polan » sobota, 15 września 2018, 07:21

http://www.ministryofmargintrading.com (po ang) depozyt likwidacja strategie w sumie dużo o Bitmex, jest tu dobry kalkulator w exelu żeby policzyć przykładowo:
Tutaj masz symulację co się stanie jak masz 2BTC i chcesz zagrać z lewarem np na Bitmex na wzrosty.
warianty A B C D manipulujesz dźwignią i dopasowujesz quantity (ilość kontraktów) na tyle żeby depo było na 2BTC.

Cena wejścia ustawiasz 5000 a wyjścia 5001USD. Teraz możesz sprawdzić:
- jaką ilość max kontraktów na BTC możesz kupić posiadając 2 BTC przy dźwigniach 1:100, 1:33, 1:5,5 i ...1:0,5.
-widzisz ile zarabiasz ile tracisz jak cena zmieni się o 1 USD
-widzisz cenę likwidacyjną (czerwone pole) jak tam dojedzie cena przed SL to zamyka całość.
https://www.ministryofmargintrading.com ... h-examples
https://imgur.com/gallery/cLgNcB4

Dyskutant
Posty: 197
Rejestracja: 28 października 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmex - zasada działania lewaru

Postautor: house11 » poniedziałek, 24 września 2018, 19:39

Hej, ma ktoś jakiś pomysł jak wyciągnąć dane OHLCV (open, high, low, close, volume) z bitmexa na różnych interwałach (głównie 4H) z ostatnich lat ?
Jeśli tak, to chętnie i hojnie wynagrodzę taką osobę w krypto.

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 506
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmex - zasada działania lewaru

Postautor: coss_takiego » niedziela, 30 września 2018, 19:58

Mam pytanie o kontrakty na altach. Nie wiem dlaczego zostałem tak pięknie wyleszczony i boleśnie odczułem "settlement". Nie wiem co to i o co w nim chodzi, byłbym wdzięczny za wytłumaczenie. Wyleszczono mnie w taki sposób, że 27 września otworzyłem trejda na long x1 (czyli liquid price był na poziomie 0) na trx po kursie 0,00000341 i trzymałem go z myślą o long termie ( postanowiłem zrobić sobie odpoczynek od DT). Sprawdzam dzisiaj co tam sie wydarzyło i okazało się, że mój trejd został zamknięty już następnego dnia po kursie 0,00000322. Natomiast na wykresie tego dnia cena miała swój dzienny low na poziomie 0,00000330. No i w tym momencie zgłupiałem. Nie dość, że zamknęło mi trejda po cenie, która mocno odbiegała od ceny rynkowej w tamtej chwili to jeszcze cena trx na Bitmexie w stosunku do innych giełd (np Bittrex) jest teraz zupełnie inna. Widząc cene myślałem sobie, że już jestem na plusie a tu się okazuje, że nie, trejd zamknięty po jakiejś absurdalnej cenie i zburzyło mi to całą koncepcję tego set up'u. Więc co się stało z moim trejdem i czy giełda właśnie mnie okradła na tej różnicy cen tego dnia i cenie po jakiej mi zamknęło pozycję? Prosiłbym o wytłumaczenie co to się stanęło... :(

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 14
Rejestracja: 18 lipca 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Tajlandia

Bitmex - zasada działania lewaru

Postautor: polan » poniedziałek, 17 czerwca 2019, 16:54

Tutaj pełny samouczek jak grać na Bitmex https://www.ministryofmargintrading.com ... przewodnik szkoda ze dyskusja zdechla ;p

Dodano po 2 minutach 38 sekundach:
scapling na Ethereum na giełdzie Bitmex

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmex - zasada działania lewaru

Postautor: Hamas » poniedziałek, 1 lipca 2019, 19:59

Smiechu ni ma kto nas na gieldach dyma :idea:

We. The Revolution SVG Image @War_Conscience SVG Image @WarConscience

Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 9 listopada 2017
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmex - zasada działania lewaru

Postautor: Dr Cavelord » sobota, 10 sierpnia 2019, 12:48

Witam, wie ktos moze czemu pojawia mi sie ten komunikat na bitmex za kazdym razem jak probuje otworzyc pozycje limit buy - long - post only ?
Obrazek

Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 142
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Księżyc

Bitmex - zasada działania lewaru

Postautor: tomaroc » środa, 2 października 2019, 21:43

Podbijam temat, bo też od jakiegoś czasu mam ten sam problem.

Bez względu Long czy Short. Przy zleceniu typu Limit "Canceled" wywala od razu. Przy zleceniu typu Stop Limit "Canceled" wywala w momencie wyzwolenia zlecenia. Pisałem do supportu ale może tu ktoś coś szybciej podpowie.

pozdrawiam

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 9 czerwca 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmex - zasada działania lewaru

Postautor: Karuss » sobota, 12 października 2019, 00:02

Mam do Was pytanie, Ucze sie Bitmexa. Czy jest mozliwosc zadania Bitmexowi zeby wszedl w pozycje składając Market Order gdy cena XBTC będzie wyższa lub równa iles tam?

Dodano po 45 minutach 41 sekundach:
Krachu1895 pisze: czwartek, 6 września 2018, 22:19@prezes,
Aaa, no właśnie. Teraz dopiero zobaczyłem, że na tym panelu z boku są podane 3 ceny a nie dwie. Czyli mamy: cenę na podstawie indeksu, Mark price odpowiedzialną za likwidacje pozycji i cenę "prawdziwą". Tylko po co w takim razie ta cena indeksu? Pełni ona jedynie funkcję informacyjną, czy ma jakieś większe znaczenie?
1. Ktora z tych cen jest ceną która decyduje o tym że zapadnie liq price, albo ze zadziala Take Profit???
2. czy zrobienie Take Profit limit jest pewne czy moze sie zdarzyc ze nie zaskoczy???
3. Jaka jest bezpieczna odległośc ustawienenia stop market trigger nad liquid price zeby na pewno zaskoczyła??? I też skąd mam wiedzieć ktorej sie to ceny tyczy skoro podawane są trzy? żeby się nie zdarzylo ze nie zadziala bo tu będzie cena Marka a tam Index, na co nie mam wpływu chyba

4. Czy wkładając 30 USD i grając na longa na dzwigni 50 z pozycją o rozmiarze 2400 jest szansa zarobic sto procent na 1200 USD jesli cena zrobi duzy ruch w górę ? Ja nie umiem sobie tego wytlumaczyc, czy to ze gram na dzwigni to znaczy ze kiedy mam te 2400USD??? Co musi sie wydarzyc zeby one były dostępne do wyplacenia???

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » środa, 23 października 2019, 08:47

Off Topic
1. Czy na Bitmexie jest opcja ustawienia pozycji na zasadzie stablecoin ? Czyli, że kapitał nie traci i nie zyskuje na zmianie kursu.
2. Czy na Bitmexie można mieć dwa konta na jedną osobną ?
Off Topic
@remix
Dzięki ;)
To działa jak kurs rośnie i spada czy tylko w jedna stronę ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 7
Rejestracja: 8 lutego 2018
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: remix » środa, 23 października 2019, 08:55

Off Topic
@shinya56
W przypadku long nie działa tak samo, i po bodajże obsuwie 50 % w dół kursu pozycja zostaje zlikwidowana.
edit: jak jesteśmy na short to ekwiwalent usd zawsze będzie taki sam czy spadnie czy wzrosnie, zmieni sie jedynie wartosc btc

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 10 lutego 2016
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lukastob » środa, 23 października 2019, 11:12


shinya56 pisze:
Off Topic
1. Czy na Bitmexie jest opcja ustawienia pozycji na zasadzie stablecoin ? Czyli, że kapitał nie traci i nie zyskuje na zmianie kursu.
2. Czy na Bitmexie można mieć dwa konta na jedną osobną ?
Ad. 1 short na dźwigni x1 ?
Ad. 2 można tylko może pojawić się problem gdyby bitmex zaczął wymagać weryfikacji,
ByBit jest chyba podobny i można tam mieć drugie.

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 17 lutego 2017
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmex - zasada działania lewaru

Postautor: napiorek » środa, 15 stycznia 2020, 14:20

Wybaczcie laickie pytanie. Rzadko trejduje, ale mam pytanie co do lewaru na bitmexie

Załóżmy, że zakładam pozycję LONG na 7500$ z dźwignią x1 - co się wydarzy jak cena skoczy na 15000$ i zamknę pozycję (pomijając prowizje, funding etc)
a) dostaję mój wkład + drugie tyle BTC
b) dostaję mój wkład + 0.5* mój wkład w BTC

Cały czas myślałem, że opcja pierwsza bo tak mi tłumaczono, ale kalkulator bitmex twierdzi inaczej (opcja b)
I skąd to się bierze?

Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 142
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Księżyc

Bitmex - zasada działania lewaru

Postautor: tomaroc » niedziela, 2 lutego 2020, 12:34

Kliknij na kalkulator, masz tam formularz do liczenia zysku/straty.

Twój zysk/strata zależy od ilości kontraktów / ceny wejścia / ceny wyjścia (pomijając funding i fee).

Wielkość dźwigni ma jedynie wpływ na ilość kontraktów jakie możesz podjąć za dane zabezpieczenie.

W pierwszych postach masz to dobrze opisane.
Pozdro

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości