[ WPŁATA/ WYPŁATA ] Do i z giełdy- jak najtaniej?

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[ WPŁATA/ WYPŁATA ] Do i z giełdy- jak najtaniej?

Postautor: EM-74 » środa, 16 sierpnia 2017, 19:33

Jeśli temat nie jest w odpowiednim dziale, to proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.

Witam! :)
Chciałbym poprosić Was o pomoc, jako doświadczonych wyjadaczy, na temat najlepszej metody operowania środkami, które finalnie mają zasilić konto giełdy FIAT w USD lub EUR.
Po prostu, jaka jest najtańsza metoda, by z pieniędzy w PLN były USD na giełdzie typu Bitfinex. Na początku myślałem, że ciekawa konfiguracja by była: PLN z konta -> cinkciarz -> konto walutowe w banku -> przelew USD na giełdę i wtedy kupno BTC albo innych kryptowalut. Niestety jest to tak złodziejska konfiguracja, gdzie za każdym razem życzą sobie spore prowizje.
1) Pomyślałem, że chyba najlepiej by było zakup w BTC/PLN w BitMarket -> na portfel -> z portfela na giełdę- czy jeśli chodzi o giełdy krypto jest to najlepsza metoda?
2) A co jeśli bym chciał zakupić altcoiny w USD i muszę przelać walutę FIAT na giełdę BTC/FIAT i na odwrót, mając pewną ilość krypto, przelać na inną giełdę czy tą samą i wymienić na FIAT i następnie przelew. Konto walutowe jest tu nieopłacalne, czy stosujecie wtedy procesory płatnicze typu Payeer, Payza? Jak Wy radzicie sobie z tym aby z PLN finalnie mieć zasilone konto na giełdzie w USD?
3) Jak wygląda wydostanie środków USD z procesora płatniczego na konto. Można np. z Payeera przelać do cinkciarza i z cinkciarza na konto w PLN?
4) A może zamiast tylu pośredników, warto z giełdy BTC przelać na portfel i z portfela na polski np. BitMarket.

To wszystko wydaje się skomplikowane, sporo różnych ruchów i na każdym z nich, ktoś chce jeszcze zabrać % dla siebie. Na pierwszy rzut oka wydaje się to nawet być nieopłacalne, bo te % mogą skonsumować średniej wielkości zysk np. z spekulacji. To wygląda tak jakby na ładny, dobry cukierek (rynek kryptowalut) z dobrymi intencjami obsiadło się tyle much co każda chce coś zjeść, że aż nie wiadomo, czy warto ten cukierek ruszać ;)

Pozdrawiam.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[ WPŁATA/ WYPŁATA ] Do i z giełdy- jak najtaniej?

Postautor: Connemara » niedziela, 28 stycznia 2018, 11:07

Pozwolę sobie się podpiąć pod meritum pytania, czyli "jak najtaniej zmienić PLN/USD na LTC/ETH/inne popularne"?

Na 3 sprawdzonych przeze mnie polskich giełdach (BitBay, Bitmarket, Coinbe) ceny są oderwane od rzeczywistości i to sporo, więc już na samym wstępie kupuję ze stratą.

Kantory/wymienniki typu Shapeshift, Coinbase to duże prowizje - być może nie robi to różnicy jak ktoś obraca dużym kapitałem, ale na start, do nauki i testowania, mało opłacalne.

Czy macie swoje sprawdzone sposoby, żeby jak najmniej stracić na starcie?

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości