OT z tematu BTC-e - Dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: Skalkator » czwartek, 27 lipca 2017, 09:51

Zdaje się, że "ktoś" od Pyeti i innych ransomware spieniężał kasę przez btce. Cóż, amerykański kop w dupę Putinowi przy okazji trafił w nas.....

Dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 9 września 2013
Reputacja: 131
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: Narling » czwartek, 27 lipca 2017, 11:19

Zastanawiam się nad jedną rzeczą, przyjmijmy że jakimś cudem giełda wznowiłaby działanie, to jak będą identyfikować ludzi, jak będą weryfikować stan środków? Jeśli są pogłoski że wyczyścili wszystko. Robiliście screeny z stanem konta i data?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 27 lipca 2017, 11:23

@Narling, Screen nic nie da. To nie dowód, bo można go łatwo sfałszować. Jak nie mają danych, to nie udowodnisz im że miałeś coś. No chyba, że jakieś maile z giełdy potwierdzające saldo... Nie pamiętam, czy coś takiego btc-e wysyła na maila po depozycie, że doszedł+info o saldach...?
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 9 września 2013
Reputacja: 131
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

OT z tematu BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: Narling » czwartek, 27 lipca 2017, 11:37

Ostatnie meile jakie mam to o wypłacie, trochę z logowaniem bo co jakiś czas zmieniałem hasła itp pierdoły. Głupio się przyznać ale przez ostatnie 3 lata trzymałem kasę permanentnie na giełdzie od czasu do czasu wypłacałem nadwyżki w postaci krypto.
Ostatnio zmieniony środa, 11 lipca 2018, 23:18 przez Narling, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7686
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: l3sny » czwartek, 27 lipca 2017, 12:23

Kolejna lekcja ze kase trzeba trzymac u siebie i pogrywac drobnica albo tylko raz na jakis czas. Na dluzsza mete taka sytuacja jest oczywiscie bez sensu i sam sie jjz gubie jaka strategia najlepsza. Tylko czekac az zwina polo albo bittrex. Udalo mi sie uniknac katastrof mt.gox bitcurrex i teraz btc-e ale mam wrazenie ze dobra passa sie w pewnym momencie skonczy. Obawiam sie tez powaznego tapniecia na calym rynku altow chyba ze wszystko zostanie zwrocone wlascicielom mt.gox i btc-e. Ale rozmach operacji nie pozostawia watpliwosci co do skali infiltracji i zaintetesowania ktyptobiznesem przez sluzby.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Początkujący
Posty: 70
Rejestracja: 12 marca 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: kris87 » czwartek, 27 lipca 2017, 12:28

Narling pisze: Ostatnie meile jakie mam to o wypłacie, trochę z logowaniem bo co jakiś czas zmieniałem hasła itp pierdoły. Głupio się przyznać ale przez ostatnie 3 lata trzymałem kasę permanentnie na giełdzie od czasu do czasu wypłacałem nadwyżki w postaci krypto. 200 k poszło się je...
Głowa do góry. Nic nie jest przesądzone. Moim zdaniem zawłaszczenie środków z ich strony to najgłupsza rzecz jaką mogli by teraz zrobić. Jakby to się stało groziłby im jeszcze większe wyroki. Do tego setki spraw cywilnych. Ściganie przez ruskie mafie itp. Moim zdaniem jest to lepsza sytuacja niż zhakowanie giełdy przez anonimową osobę. Ja jestem dobrej myśli ,że przenoszą serwer do kraju będącego z dala od wpływów USA.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 571
Rejestracja: 19 października 2013
Reputacja: 521
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: nexushash » czwartek, 27 lipca 2017, 12:37

Według mnie btc-e zakończy swój żywot. Pozostali członkowie spółki odcięli się od starej platformy i utworzyli xbtce praktycznie jej
klon ale z pełną weryfikacją tożsamości. Akcja raczej planowana od dawna, pytanie co ze środkami graczy starej giełdy i kontami MT4
które zostały zamknięte. Dla meta tradera serwer mają wspólny i ciągle działa, jednak trzeba zakładać nowe konto podczepione pod xbtce.
W najgorszym wypadku usiusiowe służby przejmują środki i stają się podwójnym złodziejem mającym kasę z goxa i z btce.
A w przyszłości mogą udupić każda giełdę pod pretekstem pralni lub terroryzmu.
Oczywiści mam nadzieje, że dane sald graczy przetrwają i w ciągu kilku mc odzyskają środki.
crypto-trader.pl Prawda cię wyzwoli, ale najpierw porządnie wkurzy.

Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 6 stycznia 2014
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: 4D3K » czwartek, 27 lipca 2017, 12:39

l3sny pisze: Kolejna lekcja ze kase trzeba trzymac u siebie i pogrywac drobnica albo tylko raz na jakis czas. Na dluzsza mete taka sytuacja jest oczywiscie bez sensu i sam sie jjz gubie jaka strategia najlepsza.
zawsze trzymałem wszystko poza giełdą, trafili mnie gdy czekałem z fiatami na kupno BTC. Mam grać częscia, a reszta ma lezec i nie pracowac ? Nie ma jak grac

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7686
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: l3sny » czwartek, 27 lipca 2017, 12:47

No wlasnie i to kusi i to neci. Chyba najlepiej wejsc w cos long i cierpliwie czekac rok lub dluzej a potem czescia tej fortuny grac.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 6 stycznia 2014
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: 4D3K » czwartek, 27 lipca 2017, 13:09

l3sny pisze: No wlasnie i to kusi i to neci. Chyba najlepiej wejsc w cos long i cierpliwie czekac rok lub dluzej a potem czescia tej fortuny grac.
jak bedziesz mial pecha, to Ci gielda padnie jak bedziesz wchodzil long :-)

Początkujący
Posty: 178
Rejestracja: 25 czerwca 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: Krzychu K » czwartek, 27 lipca 2017, 13:12

@Narling,, Trzymanie na giełdach więcej jak 5 czy 10k to głupota i ogromne ryzyko. Dobrym przykładem jest choćby obecna sytuacja. Widziałem wczoraj wpisy na twitterze ile to ludzie stracili. Aż byłem zszokowany jak jeden się "chwalił" ile to tam miał: ponad 35btc, ponad 1000ETH, i jakieś 10 tysięcy LTC. Wszystko jest obecnie warte ponad 2,5mln zł :shock:

Oczywiście nie musi to być prawda ale jeżeli była to taki osobnik popisał się brakiem wyobraźni :roll:

Trzymaj na giełdzie tyle ile możesz stracić. Jeżeli trzymasz więcej strata będzie boleć :P //Mądrości ludowe :mrgreen:

Dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: andrew9 » czwartek, 27 lipca 2017, 13:16

Wiesz - ale tu jeszcze jedna sprawa - te 2 mln teraz trzy miesiace temu byly warte jakas 1/10 tego (pi razy oko). Dalej duzo, ale juz troche inaczej. ja tez troche zaspalem, choc z nierpownywalnie mniejszymi srodkami, bo przez obecnymi wzrostami bylo to kilka k wiec mozna bylo trzymac. Ale jak wszystko poszlo w gore.. ewakuowac sie juz nie mozna bylo (mialem inne problemy niz te teraz, choc niewykluczone ze zwiazane).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 27 lipca 2017, 13:18

@Krzychu K, Najgorzej, że są ludzie, co pokaźne sumy mają a nie używają nigdy portfela. Rozumiem DT-junkie, że muszą mieć torby na giełdzie po 12h dziennie (ale wtedy nockę na walleta warto i tak), ale masa ludzi robi ruchy w handlu zaledwie raz na kilka dni czy tygodni/ms. i mimo tego cały czas giełda to portfel. Money management zerowy. No ale volenti non fit iniuria.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Dyskutant
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: jagger3 » czwartek, 27 lipca 2017, 13:45

Tak jeszcze pomyślałem, że być może to "opychanie" BTC na btce-e "na chwilę przed",to niekoniecznie działania właścicieli, a być może jakiejś grubej ryby (skromnej ławicy?), która była poinformowana swoimi kanałami co się za chwilę wydarzy...
Wiem, że to takie bajdurzenie, ale nikt chyba tego wcześniej tutaj nie powiedział, a jest to jakiś tam możliwy scenariusz.

Dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 9 września 2013
Reputacja: 131
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: Narling » czwartek, 27 lipca 2017, 13:53

Krzychu K pisze:@Narling,, Trzymanie na giełdach więcej jak 5 czy 10k to głupota i ogromne ryzyko. Dobrym przykładem jest choćby obecna sytuacja. Widziałem wczoraj wpisy na twitterze ile to ludzie stracili. Aż byłem zszokowany jak jeden się "chwalił" ile to tam miał: ponad 35btc, ponad 1000ETH, i jakieś 10 tysięcy LTC. Wszystko jest obecnie warte ponad 2,5mln zł :shock:

Oczywiście nie musi to być prawda ale jeżeli była to taki osobnik popisał się brakiem wyobraźni :roll:

Trzymaj na giełdzie tyle ile możesz stracić. Jeżeli trzymasz więcej strata będzie boleć Obrazek //Mądrości ludowe :mrgreen:
Nie chwale się ile to straciłem bo to żaden powód do dumy... Jestem raczej mocno wkurzony. Na bitcurexie udało mi się ewakuować jakiś tydzień przed katastrofa i to w dodatku przypadkiem. Co do mądrości ludowych, granie małymi kwotami nie ma według mnie sensu, zamrażanie kapitału to też strata. No ale w tym wypadku mogę mieć pretensje tylko do siebie, cały rynek krypto to nadal dziki zachód i czy się zostanie obrabowany zależy od interwału czy akurat jesteśmy z środkami na giełdzie, nadal loteria.
Śmieszy mnie też sytuacja że mocno krytykowałem ludzi inwestujących swego czasu na goxie (a sam inwestowałem na giełdzie która serwery ma w Bułgarii, rejestrację na Cyprze itd itp). Mądry Polak po szkodzieObrazek Pytanie co dalej?

Dyskutant
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: jagger3 » czwartek, 27 lipca 2017, 14:05

Gox "sypał" się dłuższy czas, można było się "za wczasu" ewakuować. A tutaj mamy zamknięcie giełdy z dnia na dzień, bez żadnych ostrzeżeń. Więc ciężko chyba porównywać "głupotę".

Początkujący
Posty: 178
Rejestracja: 25 czerwca 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: Krzychu K » czwartek, 27 lipca 2017, 14:17

Narling pisze:
Krzychu K pisze:@Narling,, Trzymanie na giełdach więcej jak 5 czy 10k to głupota i ogromne ryzyko. Dobrym przykładem jest choćby obecna sytuacja. Widziałem wczoraj wpisy na twitterze ile to ludzie stracili. Aż byłem zszokowany jak jeden się "chwalił" ile to tam miał: ponad 35btc, ponad 1000ETH, i jakieś 10 tysięcy LTC. Wszystko jest obecnie warte ponad 2,5mln zł :shock:

Oczywiście nie musi to być prawda ale jeżeli była to taki osobnik popisał się brakiem wyobraźni :roll:

Trzymaj na giełdzie tyle ile możesz stracić. Jeżeli trzymasz więcej strata będzie boleć //Mądrości ludowe :mrgreen:
Nie chwale się ile to straciłem bo to żaden powód do dumy... Jestem raczej mocno wkurzony. Na bitcurexie udało mi się ewakuować jakiś tydzień przed katastrofa i to w dodatku przypadkiem. Co do mądrości ludowych, granie małymi kwotami nie ma według mnie sensu, zamrażanie kapitału to też strata. No ale w tym wypadku mogę mieć pretensje tylko do siebie, cały rynek krypto to nadal dziki zachód i czy się zostanie obrabowany zależy od interwału czy akurat jesteśmy z środkami na giełdzie, nadal loteria.
Śmieszy mnie też sytuacja że mocno krytykowałem ludzi inwestujących swego czasu na goxie (a sam inwestowałem na giełdzie która serwery ma w Bułgarii, rejestrację na Cyprze itd itp). Mądry Polak po szkodzie Pytanie co dalej?
Granie małymi kwotami ma sens i jest o wiele bezpieczniejsze. Oczywiście wtedy zarobek jest mniejszy ale jeżeli coś pieprznie to nie tracisz wszystkiego co posiadasz tylko jakiś tam procent. Ale jeżeli ktoś jest chytry na pieniądze to wiadomo że zarobkiem rzędu 2000zł/miesiąc będzie gardził i postawi milion bo chce mieć z tego dwa miliony. Gdy powierzamy pieniądze nieznanym osobom to bezpieczeństwo powinno dominować nad żądzą pieniądza. Niestety jest inaczej.
Oczywiście nie mówię że jesteś chciwy czy coś tam ani że obracanie wysokimi sumami jest niebezpieczne. Jest bezpieczne o ile robimy to z głową :P

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » czwartek, 27 lipca 2017, 14:33

Krzychu K pisze: @Narling,, Trzymanie na giełdach więcej jak 5 czy 10k to głupota i ogromne ryzyko. Dobrym przykładem jest choćby obecna sytuacja. Widziałem wczoraj wpisy na twitterze ile to ludzie stracili. Aż byłem zszokowany jak jeden się "chwalił" ile to tam miał: ponad 35btc, ponad 1000ETH, i jakieś 10 tysięcy LTC. Wszystko jest obecnie warte ponad 2,5mln zł :shock:

Trzymaj na giełdzie tyle ile możesz stracić. Jeżeli trzymasz więcej strata będzie boleć :P //Mądrości ludowe :mrgreen:
Głupio to jest sądzić innych swoją miarą.
A może taką wartość jaką dla Ciebie ma "5 czy 10K" dla kogoś innego może mieć 2,5mln zł?
Może obracał 10 mln i zarobił w ciągu ostatniego pół roku drugie tyle, większość wycofał a stracił tylko środki operacyjne?

Gaduła
Posty: 345
Rejestracja: 13 listopada 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: fistral » czwartek, 27 lipca 2017, 14:42

Krzychu K pisze:Cytat z bitcoin.pl:
Zgodnie z tym pismem pozwanemu grozi nawet do 20 lat odsiadki.
jak mu zsumuja co jest popularne w stanach to dostanie 55lat czy wyjdzie jak bedzie mial 93lat ;) obawiam sie moze niedoczekac,

swoja droga ciekawe czy sie w ogole spodziewal ze USAki moga go aresztowac za jego dzialalnosc, teoretycznie nie obracal w USA, jedynie mogl nie dokonca swiadomie albo i swiadomie obracac czesciowo pieniędzmi obywateli USA, bo nie wierze ze USA tak sciga pranie pieniedzy na calym świecie, jesli to byla kasa z MtGoxa to przeciez to pieniadze z Japonii były,

wychodzi na to ze jak ktos "robi" duzą kase w internecie to na wszelki wypadek lepiej nie wyjezdzać krajow ktore maja umowe ekstradycyjna z USA. Ostatnio podobnie złapali wlasciciela tego serwisu z torrentami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 27 lipca 2017, 14:53

@fistral, Globalna wioska hehe.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości