OT z tematu BTC-e - Dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 178
Rejestracja: 25 czerwca 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: Krzychu K » czwartek, 27 lipca 2017, 15:02

ekonokomik pisze:
Krzychu K pisze: @Narling,, Trzymanie na giełdach więcej jak 5 czy 10k to głupota i ogromne ryzyko. Dobrym przykładem jest choćby obecna sytuacja. Widziałem wczoraj wpisy na twitterze ile to ludzie stracili. Aż byłem zszokowany jak jeden się "chwalił" ile to tam miał: ponad 35btc, ponad 1000ETH, i jakieś 10 tysięcy LTC. Wszystko jest obecnie warte ponad 2,5mln zł :shock:

Trzymaj na giełdzie tyle ile możesz stracić. Jeżeli trzymasz więcej strata będzie boleć :P //Mądrości ludowe :mrgreen:
Głupio to jest sądzić innych swoją miarą.
A może taką wartość jaką dla Ciebie ma "5 czy 10K" dla kogoś innego może mieć 2,5mln zł?
Może obracał 10 mln i zarobił w ciągu ostatniego pół roku drugie tyle, większość wycofał a stracił tylko środki operacyjne?
Jeżeli trzymał tyle na giełdzie to znaczy że akceptował ryzyko związane ze stratą wszystkiego. Jeżeli dla kogoś 2mln = 10k to w tym momencie zaczyna się chciwość bo mając dużo uważa że ma mało i che mieć jeszcze więcej. Jeżeli byłoby tak ja Ty napisałeś to taki osobnik powinien się cieszyć że Mu się udało pomnożyć swój majątek a nie użalać nad pieniędzmi które stracił bo przecież "to były drobne w porównaniu do tego co zarobił"

fistral pisze:
Krzychu K pisze:Cytat z bitcoin.pl:
Zgodnie z tym pismem pozwanemu grozi nawet do 20 lat odsiadki.
jak mu zsumuja co jest popularne w stanach to dostanie 55lat czy wyjdzie jak bedzie mial 93lat ;) obawiam sie moze niedoczekac,

swoja droga ciekawe czy sie w ogole spodziewal ze USAki moga go aresztowac za jego dzialalnosc, teoretycznie nie obracal w USA, jedynie mogl nie dokonca swiadomie albo i swiadomie obracac czesciowo pieniędzmi obywateli USA, bo nie wierze ze USA tak sciga pranie pieniedzy na calym świecie, jesli to byla kasa z MtGoxa to przeciez to pieniadze z Japonii były,

wychodzi na to ze jak ktos "robi" duzą kase w internecie to na wszelki wypadek lepiej nie wyjezdzać krajow ktore maja umowe ekstradycyjna z USA. Ostatnio podobnie złapali wlasciciela tego serwisu z torrentami.
Z tego co pisały różne portale informacyjne to sam zatrzymany był zdziwiony że Go aresztowano czyli nic a nic się nie spodziewał ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: maky » czwartek, 27 lipca 2017, 15:09

4D3K pisze:
l3sny pisze: No wlasnie i to kusi i to neci. Chyba najlepiej wejsc w cos long i cierpliwie czekac rok lub dluzej a potem czescia tej fortuny grac.
jak bedziesz mial pecha, to Ci gielda padnie jak bedziesz wchodzil long :-)
Podziel na 10 części i wpłacaj/wypłacaj po jednej.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 6 stycznia 2014
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: 4D3K » czwartek, 27 lipca 2017, 15:29

maky pisze:
4D3K pisze:
l3sny pisze: No wlasnie i to kusi i to neci. Chyba najlepiej wejsc w cos long i cierpliwie czekac rok lub dluzej a potem czescia tej fortuny grac.
jak bedziesz mial pecha, to Ci gielda padnie jak bedziesz wchodzil long :-)
Podziel na 10 części i wpłacaj/wypłacaj po jednej.
jak chce postawic zlecenie kupna to chce je cale wypelnic, a nie 1/10, bo moge nie miec tyle czasu, zeby wystawic kolejne 1/10 i nastepne.

Bit-els pisze: Z pisma prokuratorow wynika jeden ciekawy i bardzo optymistyczny wniosek. W szerszej naturalnie perspektywie.
Dwa razy podkreślili, że bitcoin to pozytywne i ciekawe rozwiązanie. A źe może służyć złym celom.. Na drugim miejscu
"Kryptowaluty takie jak Bitcoin zapewniają ludziom na całym świecie nowe i innowacyjne sposoby angażowania się w legalny handel. W tym przypadku jednak, podobnie jak nowe technologie komputerowe zmieniają sposób, w jaki angażujemy się nawzajem i doświadczamy świata, tak też przestępcy podważają te nowe technologie, aby służyć własnym, złym celom "- powiedział amerykański prokurator Stretch"

Tlumaczenie googla, ale dość zgrabne

to tak troche lyzka dziegciu: bitcoin jest idealny w narko biznesie. Od dluzszego czasu problemem nie jest przewozenie narkotykow, ale transferowanie gotowki. Escobar tracil okolo 10% rocznie kasy na skutek roznego rodzaju zniszczen np. szczury. Zlapanie kogos z pendrivem i walletem na nim, a hasle w glowie nie dowodzi, ze ktos wlasnie przekazujac komus ten pendrive, wreczyl kase...

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » czwartek, 27 lipca 2017, 15:32

@4D3K, idzie nowe.
Na marginesie dlatego właśnie powstał zcash. Żeby najwięksi na świecie przestępcy mogli sobie spokojnie te pendrivy przekazywać

smp
Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: smp » czwartek, 27 lipca 2017, 16:21

Ech straszne, niby tylko 10 LTC mi przepadło ale to też jest coś warte....

Za to wpadłem na pomysła jak powinna działać giełda, żeby właściciel giełdy nie mógł ukraść środków krypto należących do userów.... wymaga to jednak wbudowania mechanizmu giełdowego w samą walutę krypto... :lol:

A może ktoś już na to wpadł, nie?

Oczywiście fiaty nadal byłyby uradalne ale o to niech się troszczy policja, prokuratura i sądy... za to krypto byłyby bezpieczne w razie upadku giełdy.

Jak tak myślę to chyba byłoby wykonalne....

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: dyneck » czwartek, 27 lipca 2017, 16:41

Najpierw bitcurex (miałem tam 1 BTC), teraz to...
Pie...ę, to zabawę z kryptowalutami.
Jedyne pocieszenie, ze przynajmniej całościowo coś tam zarobiłem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 27 lipca 2017, 16:43

Bit-els pisze: @4D3K, idzie nowe.
Na marginesie dlatego właśnie powstał zcash. Żeby najwięksi na świecie przestępcy mogli sobie spokojnie te pendrivy przekazywać
Bardzo tendencyjne i bardzo niesprawiedliwe.
Dodaj do tego XMR, Dash i mamy typowy cytat z debilnego artykułu, że crypto z anonimowością to tylko dla przestępców...
Ostatnio zmieniony piątek, 28 lipca 2017, 01:42 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: dyneck » czwartek, 27 lipca 2017, 17:03

To może z bitcurexa niech poszukają monet

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: Skalkator » czwartek, 27 lipca 2017, 17:18

Jeśli faktycznie łapę na btce położył oficjalnie ktoś konkretny typu FBI, to naszą kasę powinni oddać. Kasa jest nasza, czysta i nikt nic nielegalnego nie robił inwestując czy kopiąc. Nikogo też nie okradliśmy. W najlepszym przypadku za jakiś nieokreślony czas coś powinno się ruszyć.

Jednak jak znam życie to takich jak my oleją, ale ktoś kto miał portfel z milionami USD dobierze im się sądownie do dupy. Nie mają żadnego prawa zabrać legalnej kasy jakiegokolwiek użytkownika.

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: Awesomist » czwartek, 27 lipca 2017, 17:19

Skalkator pisze:Jeśli faktycznie łapę na btce położył oficjalnie ktoś konkretny typu FBI, to naszą kasę powinni oddać. Kasa jest nasza, czysta i nikt nic nielegalnego nie robił inwestując czy kopiąc. Nikogo też nie okradliśmy. W najlepszym przypadku za jakiś nieokreślony czas coś powinno się ruszyć.

Jednak jak znam życie to takich jak my oleją, ale ktoś kto miał portfel z milionami USD dobierze im się sądownie do dupy. Nie mają żadnego prawa zabrać legalnej kasy jakiegokolwiek użytkownika.

Pewnie nie ale zamrozić na czas postępowania, które się może ciągnąć latami... ;)

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » czwartek, 27 lipca 2017, 22:21

The Real McCoin pisze: Ale trudno się nie dziwić zachwytowi prokuratorów nad BTC, patrząc na wykres od WizSec:
Ale to ładne!
Swoją drogą sprzedawać na Gox bity skradzone na Gox to już jest wyższa szkoła ;)

Gaduła
Posty: 319
Rejestracja: 5 czerwca 2011
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: piwo » czwartek, 27 lipca 2017, 22:23

Od kilku godzin obecny frontpage po odświeżeniu czasami wywala błąd 525, jakieś prace zapewne prowadzą. Mam jeszcze złudną nadzieję na powrót giełdy.
Koleś pewnie sporo stracił i się nieźle wkurzył.
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/inform ... 21402.html

Zbieram ekipę na wyjazd do Moskwy, jacyś chętni ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Orator
Posty: 877
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: MegaMol » piątek, 28 lipca 2017, 01:19

O zaje... to w tym roku wielki fail gield nalezy do btce.
Ja bym sie nawet nie ludzil na zwrot srodkow. Czy kiedykolwiek cos komus zwrocili? Gdzies? Kiedys?
W ciagu ostatnich 2 lat?

Odechciewa sie wchodzic w ten biznes.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » piątek, 28 lipca 2017, 07:31

MegaMol pisze: Czy kiedykolwiek cos komus zwrocili? Gdzies? Kiedys?
W ciagu ostatnich 2 lat?
To akurat nie jest argument. A i sytuacja nie jest klasyczna. Właściwie poza aresztowaniem jednego z właścicieli btc-e (a nawet to nie jest pewne) i oskarżeniach USA wobec giełdy nic więcej nie wiemy.
Nie wiadomo kto ją zamknął i jak.

Ale zgadzam się niestety co do wniosków. Odzyskanie pieniędzy z btc-e bardzo by mnie teraz zaskoczyło.

EDITED:
Aha, jeszcze jedno.
Jeśli ktoś się łudzi, że to Amerykanie zamknęli giełdę i w związku z tym "muszą oddać pieniądze bezprawnie zatrzymane uczciwym klientom" to chyba nie przemyślał sprawy do końca. :twisted:
To trochę tak jakby powiedzieć policji zabezpieczającej mafijny skarbiec: tak, robiłem interesy z mafią, ale ja jestem uczciwy, więc proszę mi oddać moją kasę, którą u nich zdeponowałem. 8-)

Jeśli Amerykanie uznają, że cała giełda była pralnią pieniędzy, to wszyscy, którzy tam grali stają się nie "uczciwymi klientami" a raczej elementem śledztwa i podejrzanym o pranie pieniędzy. A to nie przelewki.
Może być i tak, że utrata kasy będzie najmniejszym z problemów i przyjdzie udowadniać, że się nie jest przestępcą :?

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: grzem » piątek, 28 lipca 2017, 08:00

ekonokomik pisze:
Jeśli Amerykanie uznają, że cała giełda była pralnią pieniędzy, to wszyscy, którzy tam grali stają się nie "uczciwymi klientami" a raczej elementem śledztwa i podejrzanym o pranie pieniędzy. A to nie przelewki.
Może być i tak, że utrata kasy będzie najmniejszym z problemów i przyjdzie udowadniać, że się nie jest przestępcą :?
Taa, a każdy kto miał w ręku banknot studolarowy, to podejrzany o handel bronia, jeszcze gorzej.
Zapraszam na https://cryptox.pl

Gaduła
Posty: 382
Rejestracja: 29 marca 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: kierownik » piątek, 28 lipca 2017, 08:19

Ile mniej więcej dziennie giełda btc-e.com zarabiała na samej prowizji?

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: Skalkator » piątek, 28 lipca 2017, 08:39

ekonokomik pisze: eśli Amerykanie uznają, że cała giełda była pralnią pieniędzy, to wszyscy, którzy tam grali stają się nie "uczciwymi klientami" a raczej elementem śledztwa i podejrzanym o pranie pieniędzy. A to nie przelewki.
Może być i tak, że utrata kasy będzie najmniejszym z problemów i przyjdzie udowadniać, że się nie jest przestępcą :?
Ta....
Co któraś studolarówka była używana jako rurka do białego proszku, zatem każdy kto ma taką będzie oskarżony o dilerkę..........

Ja nie liczę na swoje grosze, ale sądy w Stanach to nie pipidówa z Ziobrą - tam ktoś z kasą odzyska swoje miliony. Pod warunkiem, że to ich instytucja oficjalnie się zajęła btce.

Gaduła
Posty: 382
Rejestracja: 29 marca 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: kierownik » piątek, 28 lipca 2017, 08:53

Narling pisze:
kierownik pisze:Ile mniej więcej dziennie giełda btc-e.com zarabiała na samej prowizji?
Na Twitterze były szacunki że średnio 1-2 mln USD dziennie. W szczytowych chwilach dużo więcej.
1 mln dziennie z prowizji to chyba trochę za dużo. Ciekawi mnie po prostu czy pozostałym właścicielom bardziej opłaca się teraz uciec z kasą i kryptowalutami klientów, czy jednak odbudować giełdę i oddać kasę / kryptowaluty (jeżeli wciąż mają taką możliwość).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: adam1226 » piątek, 28 lipca 2017, 09:34

@kierownik, 0,2%* vol (do odnalezienia) i kalkulator ;)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 78
Rejestracja: 5 listopada 2016
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: cryptox.pl » piątek, 28 lipca 2017, 09:38

adam1226 pisze: @kierownik, 0,2%* vol (do odnalezienia) i kalkulator ;)
0,4%, przynajmniej tak by to się liczyło na cryptox.pl (nie dublujemy podawanych obrotów).

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości