bitmarket.pl to polska giełda?

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 13 grudnia 2016
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

bitmarket.pl to polska giełda?

Postautor: wrona » niedziela, 8 stycznia 2017, 21:35

Bitmar pisze: Ja domyślam się (mogę się mylić), że właśnie dzięki temu, że płatności przyjmowane są przez agenta, firma ma w ogóle konto i to jest jakiś sposób. Nie dość, że banki krzywo patrzą na Bitcoina to jeszcze na firmy z rajów podatkowych. Pośrednictwo agenta myślę, że jest tu dobrym rozwiązaniem. Myślę, też, że z czasem poprzez kłody stawiane przez banki i rządy wszystkie giełdy będą musiały kombinować.
Bardzo ciekawe, napisze to jeszcze raz co napisałem parę wątków wyżej. Po problemach z bitcurexem zacząłem interesować się bardziej podejściem polskich giełd do zabezpieczeń, współprac z bankami itd.. Na ostatnim fintechu poznałem bodajże Sylwestra z bitbay i rozmawiałem z nim o kwestii rachunków. Potwierdził mi wtedy, że mają jeden rachunek w mbanku od początku, i nigdy żadna umowa nie została im wypowiedziane. A jeśli chodzi o agenta to jest on tylko pośrednikiem, więc tak naprawdę lokuje się środki w jakimś podmiocie trzecim. Wiem, że patrząc na btc-e czy bitcurex "marka" tak naprawdę nic nie znaczy bo każdy się może zwinąć ale chyba jednak to co napisałem i wyżej i tutaj o czyś świadczy.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

bitmarket.pl to polska giełda?

Postautor: Bitmar » niedziela, 8 stycznia 2017, 22:04

ekonokomik pisze: @Wymazywanie - a znasz dokłanie sprawę flamastra?
A ty znasz? :) Gość przyznał się, że nie wiedział jak działa dźwignia ani co to jest flash-crash a potem jeszcze ma pretensje, że podczas crasha giełda nie dała mu możliwości uzupełnić zabezpieczenia (niech jeszcze ma pretensje, że giełda nie zatrzymała czasu magiczną różdżka), więc o czym jest ta dyskusja??? Jutro założy sprawę totalizatorowi lotto, że nie dał mu szansy zmienić numerów w trakcie losowania i będzie żądał zwrotu kasy za chybiony los.

P.S gdyby faktycznie jego roszczenia były zasadne to mimo, że firma poza zasięgiem polskiego prawa to są jeszcze lepsze sposoby na dochodzenie swoich praw poprzez atak w PR przez całą społeczność i forum, jednak w tym przypadku roszczenia są wręcz absurdalne.

Weteran
Posty: 13344
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

bitmarket.pl to polska giełda?

Postautor: ekonokomik » niedziela, 8 stycznia 2017, 22:08

@Bitmar, usunąłem swój post po namyśle.
Ale może napiszę tak: nie jest ważne czy sprawa flamastra jest zasadna i czy jest do wygrania. On postawił konkretne pytania o strukturę giełdy i jej działanie i interesuje go wyłącznie strona formalna, aby mógł walczyć o swoje przed polskim sądem z (podobno) polską giełdą. Zadał konkretne, rzeczowe pytania. I za to też spotkała go kytyka.

A potem jak pada taki bitcurex to 100 stron wątku z postami "hur dur OSZUKUJO I KRADNO! Jak to możliwe w państwe prawa!?" :evil:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

bitmarket.pl to polska giełda?

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 8 stycznia 2017, 22:11

^_^
Ostatnio zmieniony niedziela, 8 stycznia 2017, 22:46 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 2 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

bitmarket.pl to polska giełda?

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 8 stycznia 2017, 22:15

ekonokomik pisze: @Bitmar, usunąłem swój post po namyśle.
Więc i ja usuwam mój jak przeczytasz. Pisałem tuż po nim, nie widziałem dalszych wypowiedzi.

Edit
Co nowego mogę dodać, to faktycznie, często działanie giełd jest tak osłabione/utrudnione w newralgicznych momentach typu crash czy duży spadek/wzrost, że faktycznie użytkownik ma ograniczone pole manewru. Czy jest wtedy sens reklamacji? Myślę, że tak. Ale nie mam pojęcia, czy jest to do wygrania w sądzie. I od jakiego momentu jest zasadne to zgłaszać. Bo giełdy BTC, nie tylko niszowe, mają takie gorsze okresy działania, więc prawie każda mogłaby być sądzona. :mrgreen: Ja myślę tak o giełdach BTC i altów, że to młoda "infrastruktura tradingowa" i po prostu ma większy margines zaufania, wiele się jej wybacza. Oby z biegiem miesięcy i lat poziom usług wszędzie wzrastał, standardy musza być coraz wyższe.
Ostatnio zmieniony niedziela, 8 stycznia 2017, 22:24 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 13344
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

bitmarket.pl to polska giełda?

Postautor: ekonokomik » niedziela, 8 stycznia 2017, 22:40

Przeczytałem, możesz usunąć :)
Tak, już dawno pokajałem się publicznie za "obronę Goxa". Co się stało to się nie odstanie.
Wymazywanie pisze: Co nowego mogę dodać, to faktycznie, często działanie giełd jest tak osłabione/utrudnione w newralgicznych momentach typu crash czy duży spadek/wzrost, że faktycznie użytkownik ma ograniczone pole manewru.
Po raz trzeci piszę: nie o tym rozmawiamy. Jego racji nie komentuję. To może rozstrzygnąć sąd i prawnicy. Ale klient giełdy powinien mieć możliwość dochodzenia swoich praw i flamaster (jak rozumiem) walczy na razie tylko o tę możliwość (bo wyczerpał temat rozmawiając bezpośrednio z giełdą). Przedstawił dość zagmatwaną strukturę firmy posadowionej na Seszelach i zadał pytania licząc na pomoc. Tylko tyle.
A wszyscy zaczęli komentować to czy ma czy nie ma racji w sporze z giełdą.
Wymazywanie pisze: Ja myślę tak o giełdach BTC i altów, że to młoda "infrastruktura tradingowa" i po prostu ma większy margines zaufania, wiele się jej wybacza. Oby z biegiem miesięcy i lat poziom usług wszędzie wzrastał, standardy musza być coraz wyższe.
No i właśnie to jest błąd. Standardy zaczną być wyższe dopiero wtedy, kiedu ludzie będą walczyć o swoje, naciskać, drążyć, żądać, składać pozwy. Przy dawaniu "marginesu zaufania" i "wiele wybaczaniu" i pobłażaniu standardy będą się tylko obniżać, bo jaka firma chciałaby niepotrzebnie wydawać pieniądze na ich podwyższanie mając tak wyrozumiałych klientów?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

bitmarket.pl to polska giełda?

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 8 stycznia 2017, 22:54

ekonokomik pisze: flamaster (jak rozumiem) walczy na razie tylko o tę możliwość (bo wyczerpał temat rozmawiając bezpośrednio z giełdą).
No to mamy po prostu kwestię czy giełda ma obowiązek odpowiadać po raz kolejny na jego pytania na prywatnym forum. Wg mnie to miejsce raczej dla rozmowy z supportem, którą zresztą prowadził. To, że bitmarket nie chce mu odpowiadać już publicznie (już chyba ok. 3 lata po sprawie, crash był jakoś w zimie 2014) to mnie zupełnie nie dziwi. Inna sprawa to jakie pytania zadał i racja, że jest kilka ciekawych wśród nich. ;)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

bitmarket.pl to polska giełda?

Postautor: Bitmar » niedziela, 8 stycznia 2017, 23:11

ekonokomik pisze: nie jest ważne czy sprawa flamastra jest zasadna i czy jest do wygrania. On postawił konkretne pytania o strukturę giełdy i jej działanie i interesuje go wyłącznie strona formalna
Niech zgłosi się do prokuratury, jeśli uznają sprawę za zasadną to sobie dojdą do czego trzeba.
ekonokomik pisze: A potem jak pada taki bitcurex to 100 stron wątku z postami "hur dur OSZUKUJO I KRADNO! Jak to możliwe w państwe prawa!?"
No własnie jak to możliwe? Ile różnych spółek wyrolowało klientów na naprawdę grubą kasę i nic... to są tysiące spraw a przekonanie, że prawo nas chroni i odzyska nasze pieniądze jest niestety bardzo często (nie zawsze oczywiście) złudne i to jest taki paradoks.

Kolejna rzecz, to pomyślcie, że Wy chcecie sobie założyć giełdę Bitcoinową. Można to zrobić w Polsce owszem, ale bez konkretnych regulacji Bitcoina to jest chodzenie po polu minowym szczególnie, że polskie prawo podatkowe działa też wstecz i nie działa domniemanie niewinności itd.Teraz może być jeszcze bezpiecznie, ale nie wiemy co przyniesie jutro, US niszczy firmy z mniejszych powodów. Idziemy więc dalej, planujemy firmę w UE (poza Polską) i tu też jest zgrzyt, piszę o tym często na bitcoin.pl. Generalnie tendencja jest taka, że nie banujemy (choć i takie głosy się pojawiają), ale wszystko będzie prześwietlone i monitorowane. Praktycznie przy każdym ataku terrorystycznym wymyślają coś nowego co uderza również w Bitcoina. Idziemy więc dalej, USA całkiem odpada, tam nie mamy szans. Najbezpieczniej i najbardziej przyszłościowo jest więc założyć firmę w kraju liberalnym i "wolnym" takim na przykład jak np. Seszele gdzie dodatkowo zyskujemy niższe koszty dzięki mniejszym podatkom co jest również z korzyścią dla klientów. Aby jednak sprawnie działać w Polsce oraz posiadać konta bankowe trzeba pewnie nieźle nakombinować i dobrze to zorganizować. Jeśli firma miałaby złe zamiary to do tego nie potrzeba tak kombinować. Sprawa Bitcurex i Bidextreme są dowodem tego, że klient może zostać z niczym i nic nie może zrobić (chociaż Bitcurex jest jeszcze w trakcie) nawet w Polsce.

A zmierzam do tego, że w przyszłości (już się to dzieje) będą dwa rodzaje giełd:

1. W pełni regulowane i licencjonowane z możliwym ubezpieczeniem środków (prowizje mogą być wyższe). Nie będzie żadnej anonimowości a wszystkie wasze transakcje, wpłaty a nawet adresy BTC trafią do centralnych rejestrów. Niech tylko ktoś uzna te dane za podejrzane to macie wizyty o 6 rano a konto zamrożone na długie miesiące itd. Na wasze konto na giełdzie będzie mógł też wejść komornik a US będzie się dokładnie przyglądał, czy nie zrobiliście błędu w zeznaniu.

2. Giełdy "old schoolowe" w bitcoinowym stylu. Duża dawka prywatności, kosztem ryzyka, że giełda może się zwinąć lub paść ofiarą hakerów a takiej giełdy nikt nie ubezpieczy. Wszystkie reklamacje czy inne roszczenia można rozwiązywać publicznie zamiast w sądzie co jest jeszcze bardziej skuteczne gdy firma dba o PR i jej na tym zależy.

Im giełda dalej od tej części świata tym lepiej pod jednym względem, gorzej pod innym, zależny kto czego oczekuje. Chcecie większego bezpieczeństwa przenieście się na giełdy ubezpieczone, jeśli większej prywatności macie np. BTC-e itd.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 465
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: -26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wrocław

bitmarket.pl to polska giełda?

Postautor: ArekW » niedziela, 8 stycznia 2017, 23:23

bitmarket.pl przygotował taką strukturę, opartą o spółkę z raju podatkowego nie dla wygody użytkowników tylko dla swojej, dla własnego bezpieczeństwa i swojego Zarządu.

Jest popyt i podaż i mimo, że nie są podmiotem zarejestrowanym w PL ani w EU, mają klientów. Rynek się sam reguluje i widać jest miejsce dla giełd z rajów podatkowych.

Zbadali rynek (bitmarket.pl) i doszli do wniosku, że niezależnie gdzie się zarejestrują, ich klienci i tak nie będą czytać regulaminu i będą handlować.

Mają prawo ignorować wpisy (bitmarket.pl) i to robią, taka polityka ale jak napisałem wynika z tego, że na razie rynek widać jest po stronie giełd a nie traderów. Jak się to zmieni, to pewne giełdy będą wylatywać z obrotu.

Pozostaje współczuć flamastrowi, nie odnoszę się do stanu faktycznego, ale jego doświadczenia z supportem giełdy.

Dla pozostałych nauka, giełdy są jak kto widzi.

@Bitmar
Widzę, że lubisz koloryzować. Giełdy działaly i będą działać, jeden zbiera pieniądze, inny załatwia prawników, inny PR a inny IT. Nie wpadajmy w paranoję, że postawienie giełdy krypto to zadanie wykraczające poza możliwości zgranego zespołu. Giełdy są i działają, a Polskie prawo jest jakie jest. Skoro ktoś decyduje się zostać przedsiębiorcą, to ma świadomośc tego, że czychają na niego pułapki i problemy. Ale w nagrodę ma ponadprzeciętne wynagrodzenie i sadysfakcję, że nie dośc, że ma fajny biznes, to wykiwał urzędasów. Zrzędzenie, że się nic u nas nie uda, prowadzi na manowce.
Ostatnio słuchałem wielu wystąpień Sylwestra Suszka z konkurencyjnej giełdy. Facet ma charyzmę, patrzy w przód, rozwija się. W jego słowniku nie ma słów "nie da się". I chyba to jest odpowiedź dla wszystkich.

Weteran
Posty: 13344
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

bitmarket.pl to polska giełda?

Postautor: ekonokomik » niedziela, 8 stycznia 2017, 23:28

Bitmar pisze: Niech zgłosi się do prokuratury, jeśli uznają sprawę za zasadną to sobie dojdą do czego trzeba.
Nie mylmy spraw cywilnych z karnymi. Np. jak pan Zenek "złota rączka" źle Ci położy płytki w łazience ale kasę wziął z góry i nie chce naprawić ani oddać, to możesz go skarżyć w sprawie cywilnej, a prokuratura nie ma tu nic do roboty. Ale chciałbym zobaczyć Twoją minę, gdyby na groźbę pozwmu pan Zenek wręczył Ci wizytówkę, że tak naprawdę to on pracuje jako Zenek Limited, zarejestrowany na Seszelach :D

Co do reszty analizy i przewidywań - zgadzam się. Wiesz, że sam użyam btc-e.

Ale to nie znaczy, że nie możemy walczyć o wyższe standardy giełd nieregulowanych.
Optymalizacja podatkowa, bezpieczeństwo prawne gieły - ok. Ale to co opisał flamaster tutaj: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=287139#p287139 o "międzynarodowym holdingu" i "spójnym systemie dodatkowego zabezpieczenia kapitałowego naszych giełd wobec Naszych Klientów." brzmi zabawinie ;)
Przynajmniej dopóki nie chcesz kogoś z tego "holdingu" pozwać, albo skorzystać z "dodatkowego zabezpieczenia kapitałowego naszych giełd" 8-)

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

bitmarket.pl to polska giełda?

Postautor: Bitmar » niedziela, 8 stycznia 2017, 23:33

@ArekW, tak jak pisałem da się działać w Polsce, ale są tego plusy i minusy. Można wykiwac urzedasów tak jak piszesz, ale urzędasy za miesiąc mogą wykiwać Ciebie. Klienci mają zaś wybór. Jeśli ktoś woli współpracować z polską spółką jak najbardziej ma taka możliwość i to jest fajne. Musi się jednak liczyć z tym, że i ta może się zapaść pod ziemię czy stracić środki klienów i nie bardzo będzie można co zrobić. Dodatkowo po nasz wyciąg transakcji i stan konta mogą zgłosić się odpowiednie służby i urzędy a polska giełda nie będzie mogła odmówić wydania tych danych.

a flamastrowi nie widzę czego współczuć, chyba, że pecha przy podejmowaniu decyzji podczas grania dźwignią.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 465
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: -26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wrocław

bitmarket.pl to polska giełda?

Postautor: ArekW » niedziela, 8 stycznia 2017, 23:47

@Bitmar
Masz rację, ale zanim nastały rządy PIS do kont bankowych miał dostęp GIIF, prokuratura i pani w okienku, która pracuje w banku. Nie wiem, kogo się bardziej obawiać. W każdym działaniu jest ryzyko i tego się nie da uniknąć. Wskazany Sylwester wygląda na osobę, która szuka rozwiązań problemów, aktywnie działa i nie mówi, że się nie da, tylko robi, żeby się dało.

Flamastrowi trzeba współczuć, bo przestrzelił. Jego giełda jest na Seszelach.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

bitmarket.pl to polska giełda?

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 9 stycznia 2017, 00:07

ekonokomik pisze: Ale to nie znaczy, że nie możemy walczyć o wyższe standardy giełd nieregulowanych.
Oczywiście, że nie znaczy. Trzeba walczyć i jako społeczność mamy większą siłę niż sąd bo to my jesteśmy klientami z możliwością pójścia do konkurencji i to my mamy wpływ na ich PR. W przypadku flamastra nie widzę jednak zasadności jego roszczeń, które są absurdalne.

A co do struktury bitmarketu to tak jak pisałem coś za coś. Wiem, że lepiej jakby była to przejrzysta spółka polska, ale te lepiej może zamienić się też w gorzej o czym pisałem wcześniej. Zależy kto czego potrzebuje.

W tym momencie nawet spółka polska nie chroni nas przed utratą środków w wyniku włamania, więc nie ma większej różnicy czy jest polska czy nie chyba, że rzeczywiście chcemy się sądzić o coś innego jak np. nieuznana reklamacja. Jeśli ta reklamacja jest zasadna to tak jak pisałem, większą karą niż grzywna jest skaza na PR giełdy a my jako społeczność mamy taką możliwość.

Dodano po 5 minutach 5 sekundach:
ArekW pisze: Flamastrowi trzeba współczuć, bo przestrzelił. Jego giełda jest na Seszelach.
Klientom Bidextreme i Bitcurex też należy współczuć. Ich giełdy były/są w Polsce ;)

Dodano po 11 minutach 5 sekundach:
P.S
@ArekW, Było wielu takich co szukało rozwiązań problemów w Polsce i budowali tu fajne biznesy. np. Kluska z Optimusa i wielu wielu innych ;) Można się kopać z koniem, można też pójść tam gdzie się kopać nie trzeba, dróg jest zawsze wiele a najważniejszy jest efekt końcowy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

bitmarket.pl to polska giełda?

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 9 stycznia 2017, 00:13

ekonokomik pisze: Np. jak pan Zenek "złota rączka" źle Ci położy płytki w łazience ale kasę wziął z góry
Dziwne przykłady wymyślasz. Za takie roboty nie daje się kasy z góry, co najwyżej małą zaliczkę.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

bitmarket.pl to polska giełda?

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 9 stycznia 2017, 00:27

@Wymazywanie, może i dziwne, ale zrozumiałem o co chodzi. W przypadku reklamacji ciężko dochodzić swoich praw, ale przyglądam się bitmarketowi od dawna tak i innym giełdom i naprawdę niezadowolonych klientów jest garstka a skala działalności jest duża . Praktycznie wszystkie reklamacje uwzględniają poprzez support i naprawdę od święta ktoś musi coś na nich napisać publicznie i zwykle to są to jakieś absurdy. Giełda dba o PR więc z reklamacjami generalnie nie ma problemu. Jako, że akurat jestem adminem i czasem ludzie się zgłaszają do mnie w rożnych sprawach wiem też o reklamacjach uznanych przez Bitmarket które nie uznałaby zapewne żadna inna giełda, ale nie powiem wam o co chodzi bo na bank znajdą się osoby które to wykorzystają na swoja korzyść. Generalnie ja zdanie mam o nich dobre, ale nie wiem czy to ma to jakieś znaczenie bo daaawno temu miałem też takie o Bitcurexie (przynajmniej nie długo, na początku ich działalności) ;)

Generalnie mamy naprawdę dobre giełdy na polskim rynku niestety z Bitcurexem jako czarna owca :(, ale zawsze ktoś taki się znajdzie....

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

bitmarket.pl to polska giełda?

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 9 stycznia 2017, 00:41

Bitmarket to "odnoga" Aftermarket. Jakby Bitmarket się zgoxił to robi złą robotę Aftermarketowi. Pewnie oba podmioty są niezależne od siebie, więc jedno nie odpowiada za drugie, ale nie sądzę, by Bitmarket reklamowany jako "my od aftermarket" mając pozycję lidera i jedyne miejsce z dźwignią w Polsce był giełdą, której opłacałoby się zgoxować.
Więc zaufanie mają, ale żeby nie było że taki optymizm jest - muszą poprawić działanie, bo ostatnio dali ciała.
Co do Bitcurexa, to przykre i to albo sprawa grubszego kalibru (organy zamknęły itp. i nie wiemy o tym) albo kryminał, bo nieoddanie fiatów nie może być tłumaczone kradzieżą bitków (która jest zresztą wątpliwa).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 13 grudnia 2016
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

bitmarket.pl to polska giełda?

Postautor: wrona » poniedziałek, 9 stycznia 2017, 01:03

Wymazywanie pisze: Bitmarket to "odnoga" Aftermarket. Jakby Bitmarket się zgoxił to robi złą robotę Aftermarketowi. Pewnie oba podmioty są niezależne od siebie, więc jedno nie odpowiada za drugie, ale nie sądzę, by Bitmarket reklamowany jako "my od aftermarket" mając pozycję lidera i jedyne miejsce z dźwignią w Polsce był giełdą, której opłacałoby się zgoxować.
Więc zaufanie mają, ale żeby nie było że taki optymizm jest - muszą poprawić działanie, bo ostatnio dali ciała.
Co do Bitcurexa, to przykre i to albo sprawa grubszego kalibru (organy zamknęły itp. i nie wiemy o tym) albo kryminał, bo nieoddanie fiatów nie może być tłumaczone kradzieżą bitków (która jest zresztą wątpliwa).
Przecież Aftermarket sprzedał BitMarket już jakiś czas z temu, teraz jest w rękach innych osób, Michał Pleban (właściciel Aftermarket), który stworzył BitMarket już nie działa w nim.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

bitmarket.pl to polska giełda?

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 9 stycznia 2017, 01:17

@wrona, Dzięki za przypomnienie, faktycznie. ;)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

bitmarket.pl to polska giełda?

Postautor: FlyingAtom » poniedziałek, 9 stycznia 2017, 03:27

wrona pisze:
Wymazywanie pisze: Bitmarket to "odnoga" Aftermarket. Jakby Bitmarket się zgoxił to robi złą robotę Aftermarketowi. Pewnie oba podmioty są niezależne od siebie, więc jedno nie odpowiada za drugie, ale nie sądzę, by Bitmarket reklamowany jako "my od aftermarket" mając pozycję lidera i jedyne miejsce z dźwignią w Polsce był giełdą, której opłacałoby się zgoxować.
Więc zaufanie mają, ale żeby nie było że taki optymizm jest - muszą poprawić działanie, bo ostatnio dali ciała.
Co do Bitcurexa, to przykre i to albo sprawa grubszego kalibru (organy zamknęły itp. i nie wiemy o tym) albo kryminał, bo nieoddanie fiatów nie może być tłumaczone kradzieżą bitków (która jest zresztą wątpliwa).
Przecież Aftermarket sprzedał BitMarket już jakiś czas z temu, teraz jest w rękach innych osób, Michał Pleban (właściciel Aftermarket), który stworzył BitMarket już nie działa w nim.
Sądzę że została spółka tylko wyodrębniona , a właściciel się nie zmienił , chodziło wtedy o blokadę kont i że cierpiał an tym aftermarket, wtedy sprzedajesz biznes ? Czy wyodrębniasz spółkę ? Ja uważam że właściciel został ten sam i personalnie też nie było zmian.

Nie wiem czy jeszcze pamiętacie ale przy blokadzie kont oddali pieniądze wszystkim z innej spółki natychmiast przelewy były na kontach po weekendzie w poniedziałek miałem (na 99%) , podejrzewam że wypłaty szły na tamten okres przynajmniej około 1.000.000 znaczy to że mieli przynajmniej taki kapitał gdzieś w innych spółkach , potrafili to prawnie zorganizować w parę dni.

Nie chciałbym się odnosić konkretnie do tej sytuacji ale tak ogólnie.

Całe środowisko zyskało że istnieje taka giełda jak bitmarket.
Wiele razy pisali na forum i dopowiadali , chodź mogliby czekać na mejle, całym swoim podejściem do tej pory , zyskali sobie szacunek i opinię jakiej nie ma żadna inna firma ze środowiska , do tego "potrafią biznesowo pociągać za odpowiednie sznurki" co widać po ich ruchach biznesowych i wcale a wcale nie piszą/mówią że są "Największą giełdą w Polsce"

Dygresja : Aż mi się przypomina post w grupie na FB Macieja Ziółkowskiego w końcówce ambasady jak to wyskoczył , że będzie nowa giełda "10 x naj" "Największa" "Najlepsza" i jak później robił wywiad o tutaj jest
http://maciejziolkowski.natemat.pl/1691 ... tcurex-com
;----)

Uważam że 2 najlepiej prowadzone firmy w Polsce ze środowiska to bitmarket i cryptoins.
Spotkałem pare razy Mariusza Sperczyńskiego , bardzo konkretna , wyważona , zabiegana osoba.

Każdy klient nie będzie nigdy zadowolony , nie chciałbym nikogo urazić ale za to że trzymałem środki na bitcurex i "znikły najprawdopodobniej" - obwiniam siebie a nie ich

Żyjemy w świecie gdzie moralność znaczy więcej niż prawo , przy wiarygodności naszego partnera biznesowego.
A w zasadzie prawo stanowi dla nas bardzo małe zabezpieczanie.

Zadajcie sobie pytanie czy byście czuli się sami winni w takiej sytuacji czy byście mieli winę do giełdy.

wrona pisze:Na ostatnim fintechu poznałem bodajże Sylwestra z bitbay i rozmawiałem z nim o kwestii rachunków. Potwierdził mi wtedy, że mają jeden rachunek w mbanku od początku, i nigdy żadna umowa nie została im wypowiedziane.
@Wrona ,
Pan Sylwester do tej pory był jedynie prokurentem firmy ( podobno to już ma się zmienić ) , to też Ci mówił ? : )

https://ems.ms.gov.pl/krs/wyszukiwaniepodmiotu?t:lb=t
NIP bitbay 7010274151
ArekW pisze: Ostatnio słuchałem wielu wystąpień Sylwestra Suszka z konkurencyjnej giełdy. Facet ma charyzmę, patrzy w przód, rozwija się. W jego słowniku nie ma słów "nie da się". I chyba to jest odpowiedź dla wszystkich.
@ArekW
Sylwester też mówi że jego giełda jest największą Polsce , co na moje oko i 90% ludzi którzy siedzą na giełdach nie jest prawdą ; )

Moim zamiarem i kontrującymi wypowiedziami nie jest na calu pokazywanie że Sylwester jest gorszy/lepszy ale pokazanie pewnego realizmu prowadzenia biznesu , gdyby inaczej się potoczyły początkowe losy firmy to być może też byłbym prokurentem u siebie w firmie ; )
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 13 grudnia 2016
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

bitmarket.pl to polska giełda?

Postautor: wrona » poniedziałek, 9 stycznia 2017, 08:34

FlyingAtom pisze: Sądzę że została spółka tylko wyodrębniona , a właściciel się nie zmienił , chodziło wtedy o blokadę kont i że cierpiał an tym aftermarket, wtedy sprzedajesz biznes ? Czy wyodrębniasz spółkę ? Ja uważam że właściciel został ten sam i personalnie też nie było zmian.
Jak nie było? Jak Michał Pleban (czyli założyciel i twórca BM) nawet na grupie Bitcoin Polska ostatnio, potwierdzał że BM nie jest już w jego rękach. Nie mogę znaleźć postu bo za dużo tam tego się pojawia.
FlyingAtom pisze: Pan Sylwester do tej pory był jedynie prokurentem firmy ( podobno to już ma się zmienić ) , to też Ci mówił ? : )
Doskonale wiem jak to formalnie wygląda.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości