BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Postautor: bl4ck » środa, 14 marca 2018, 10:47

@s---r, na youtube sobie pooglądaj.

Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Postautor: s---r » środa, 14 marca 2018, 10:55

A co to jest youtube? :P

....i post do usunięcia

Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Postautor: Bartuo » sobota, 17 marca 2018, 18:09

Wiecie jak zrobić na iOS, żeby BitMex mnie nie wylogowywał po pięciu minutach od wyjścia z Safari? Da się to ustawić na iPhonie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Postautor: s---r » piątek, 6 kwietnia 2018, 11:16

Kto mi tu podpowie bo nie ogarniam :) ?
W tym momencie jest strata 40000XBt jak pokazuje etykietka na wykresie przy otwartej pozycji czy jest zysk 30000XBt jak pokazuje pod wykresem w Positions?

Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Postautor: Bartuo » piątek, 6 kwietnia 2018, 11:24

Jak najedziesz na zysk w pozycji, to się zmieni, bo pokazuje względem kursu, a nie względem „ceny” na BitMexie.
Tak mi się wydaje.


Wysłane za pomocą Tapatalk Pro.

Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Postautor: s---r » piątek, 6 kwietnia 2018, 11:29

Tam jest właśnie najechane kursorem w pozycji (tylko kursora nie widać) - to co jest na zielono...
Bez najechania kursorem też tam pokazuje stratę 40000XBt

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Postautor: Osamboch » poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 08:49

s---r pisze: Panowie jak założyć taka pozycję bo staram się ogarnąć te "LImit". Co, gdzie kliknąć i w jakie pola jakie wartości wpisać?:
Zakup na long (niech jest dźwignia x3)po aktualnym kursie (załóżmy 9000$), stoploss 8900$ i takeprofit 9300$....
Podłączam się do pytania.

Youtube po polsku - nie znalazłem filmu rzetelnie tłumaczącego taki przypadek (nie mówie, że nie ma, ale chyba po to skupiamy się na forum by sobie pomagać, a nie tracić godziny na przeglądanie każdych wypocin na yt).
Filmiki w innych językach niestety właśnie ze względu na barierę językową w tym wypadku są dla mnie po prostu za trudne (jakbym sobie miał przypomnieć działanie to by wystarczyło, ale by je zrozumieć od podstaw to nie daje rady :().

Tu na forum w tym wątku na początku jest opisany przykład by użyć opcji Trailing stop w taki sposób:
Legamedary pisze: Jak masz powiedzmy otwarta pozycje long za 0.5 BTC to ustawiasz Trailing stop powiedzmy na 2$ i -0.5 BTC. Wtedy jak cena zacznie spadać to 2$ od maksymalnej osiągniętej wartości uruchomi Ci Trailing Stopa i sprzeda 0.5 BTC, tym samym zamykając ci longa.
Ale gdy próbuję to wdrożyć na Bitmex i ustawiam np. przy kursie 8000 (XBTUSD) parametr Quantity na 5 USD z dźwignią x5, a Trail Value na -100 USD (czyli jak rozumiem chce otworzyć pozycję Long na 5 kontraktów ze stop lossem -100USD od bieżącego kursu czyli 7900 USD) to mogę użyć tylko przycisku do SHORTA (ten czerwony) z opisem Set Sell Stop bo zielony jest wyszarzony...to jak założyć LONGa?

Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Postautor: Bartuo » poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 10:13

Ja to robię tak.

Zlecenie limit. Wpisuję cenę $9000. Wpisuję Quantity do takiej wartości, żeby mi Cost nie przekroczyło Avainable Balance, lub za ile chcę zagrać przy danej dźwigni.
Klikam zlecenie Buy.

Przechodzę do Stop Market. Wpisuję tyle samo Q i daję cenę $8900. Daję Sell i jest zlecenie SL. Trzeba zwrócić uwagę na „ptaszka” przy Close On Trigger. Jeśli zaznaczony, to to zlecenie będzie miało za zadanie tylko zamknięcie pozycji, jeżeli nie zaznaczony, otwiera pozycję przeciwną.

Niby to samo, ale może się zdarzyć, że pozycja została zamknięta TP, to potem LS otworzy nam nową na Short. Trzeba uważać na ptaszka :-).

TP robię tak samo tylko w Take Profil Limit. Lub w otwartej pozycji daję cenę zamknięcia (Close Order at).

Jeszcze warto zwróć uwagę na zmianę dźwigni w czasie trwania pozycji. Przykładowo z X5 na X10. Wycofuje to połowę kasy z pozycji na nasz balance, którą możemy ponownie zagrać.

Oczywiście, zmienia to cenę Liq.

Uczę się dopiero od dwóch miesięcy, więc jeśli to oczywiste oczywistości, to sorki.

Jak ktoś ma inne sposoby, to chętnie poznam.


Wysłane za pomocą Tapatalk Pro.

Dodano po 51 minutach 47 sekundach:
Tralling stop działa chyba od razu, od momentu zlecenia. Więc jak nie ma miejsca na te $2, to nie ma.

Tak się domyślam.

Czyli jeżeli kurs poszedł do góry o $5 to możesz włączyć zlecenie Trail na -2. I jak spadnie o tyle, to Ci sprzeda.

Nie wiem, bo nie próbowałem, ale chyba trzeba uważać ze zleceniami typu Stop Limit, bo przy takich strzałach jednominutowych może się okazać, że giełda będzie obciążona i nie otworzy zlecenia.

Nie wiem, czy tak to działa, ale kiedy jest właśnie taki ruch, to nic na giełdzie nie można zmienić, bo wyskakuje komunikat o przeciążonym systemie. Jakiekolwiek przesunięcie w czasie wodospadu SL czy TP jest właściwie niemożliwe, aż się wszystko uspokoi.


Wysłane za pomocą Tapatalk Pro.

Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Postautor: Bartuo » poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 10:13

Tralling stop działa chyba od razu, od momentu zlecenia. Więc jak nie ma miejsca na te $2, to nie ma.

Tak się domyślam.

Czyli jeżeli kurs poszedł do góry o $5 to możesz włączyć zlecenie Trail na -2. I jak spadnie o tyle, to Ci sprzeda.

Nie wiem, bo nie próbowałem, ale chyba trzeba uważać ze zleceniami typu Stop Limit, bo przy takich strzałach jednominutowych może się okazać, że giełda będzie obciążona i nie otworzy zlecenia.

Nie wiem, czy tak to działa, ale kiedy jest właśnie taki ruch, to nic na giełdzie nie można zmienić, bo wyskakuje komunikat o przeciążonym systemie. Jakiekolwiek przesunięcie w czasie wodospadu SL czy TP jest właściwie niemożliwe, aż się wszystko uspokoi.


Wysłane za pomocą Tapatalk Pro.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Postautor: Osamboch » poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 10:58

Bartuo pisze: Zlecenie limit. Wpisuję cenę $9000. Wpisuję Quantity do takiej wartości, żeby mi Cost nie przekroczyło Avainable Balance, lub za ile chcę zagrać przy danej dźwigni.
Klikam zlecenie Buy.

Przechodzę do Stop Market. Wpisuję tyle samo Q i daję cenę $8900. Daję Sell i jest zlecenie SL

Oki sprawdzam. Zrobiłem to tak jak napisałeś - wygląda na razie rozsądnie. Nawet pojawiła się dodatkowa linia z opisem Stop Market. Czyli działa to jak klasyczny SL ustawiony na sztywno na danej wartości. Pierwsze koty za płoty jak to mówią :P. Dziękuję za pomoc.

Teraz muszę rozkminić tę opcję niejako SL dynamicznego, czyli zamykającego pozycje, gdy rynek spadnie o X% od maksymalnego stanu.
Ktoś byłby w stanie opisać jak to dokładnie założyć na Bitmex?
Na podstawie zebranych tu informacji mam przypuszczenie, że trzeba to zrobić w dokładnie taki sam sposób jak opisany powyżej tylko zamiast konkretnej ceny w polu Trailling Stop (stanowiącej limit zamknięcia) należy ustawić wartość różnicy od maksymalnego kursu ze znakiem "-"?
Czy w takim wypadku wartość owego SL będzie rosła wraz ze wzrostem kursu (przy założeniach, że ustawiam ją dla pozycji LONG)? Tzn. Jeśli założyłem taki SL z wartością -100 USD gdy rynek miał cene 8000 USD to SL ustawia się w okolicy 7900 USD, ale gdy kurs pojedzie na 8100 to automatycznie SL podniesie się na 8000 ? Czy tak to działa?

Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Postautor: s---r » środa, 18 kwietnia 2018, 11:55

Jak to jest, że jak zamykam pozycje (Marketem) na dźwigni x100 z niewielkim zyskiem (np. 5000 satoshi) to z portfela ubywa ze 20000 satoshi?

Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Postautor: Bartuo » środa, 18 kwietnia 2018, 12:01

Weź pod uwagę fee giełdy. 0.075% za otwarcie i 0.075% za zamknięcie. Razem 0.15%. I teraz razy lewar.

Tak mi się wydaje.


Wysłane za pomocą Tapatalk Pro.

Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Postautor: s---r » środa, 18 kwietnia 2018, 12:10

Podejrzewam właśnie o to prowizje.... ale nawet gdyby to prowizja od zysku to chyba za dużo żeby aż taką stratę robiła

Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Postautor: Bartuo » środa, 18 kwietnia 2018, 12:15

Wejdź w Account/Trade history. Tam masz wartość fee.
Płacisz za otwarcie i za zamknięcie pozycji.


Wysłane za pomocą Tapatalk Pro.

Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Postautor: s---r » środa, 18 kwietnia 2018, 12:29



Nie ogarniam jeszcze tej historii :)
Ale strasznie duże to fee..

To skąd mam wiedzieć zanim ja zamknę kiedy mi pozycja przyniesie zysk? :P

Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Postautor: Bartuo » środa, 18 kwietnia 2018, 12:54

Właśnie na BitMexie chyba nie jest to tak jasno napisane. To znaczy, jak już masz spory zysk na pozycji, to fee zaczyna być pomijalne, ale jak chcesz skalpowania na 100x to ciężko.

Sam to dopiero rozkminiam.


Wysłane za pomocą Tapatalk Pro.

Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Postautor: s---r » środa, 18 kwietnia 2018, 12:56

Ja się dzisiaj od niechcenia załapałem na ta pompkę z x100... kapitał mam teraz x2 tylko szkoda, że taki mały tam miałem :P

Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Postautor: Bartuo » środa, 18 kwietnia 2018, 13:11

Też tak próbowałem. Ale potem się okazuje, że na tę jedną pompkę będziesz miał 10 pozycji na zero, co odejmie fee, a potem jedną likwidującą. Dla mnie na takim lewarze jest za ciężko.

Moje przemyślenia idą w takim kierunku:

Granie na L100 1 procentem kapitału daje to samo, co granie 100% na L1 lub 10% na L10. Ale wtedy jest więcej miejsca na SL i one nie pokrywają się z ceną likwidacji. Więc chyba tak wolę.

Nie mówiąc już o L2 do 5.


Wysłane za pomocą Tapatalk Pro.

Dodano po 1 minucie 33 sekundach:
Do tego dochodzi jeszcze fakt, że gdy dzieje się właśnie pompka, to nie da się zmienić nic na BitMexie, bo system przeciążony i z ręki nie zamkniesz pozycji.


Wysłane za pomocą Tapatalk Pro.

Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Postautor: Bartuo » środa, 18 kwietnia 2018, 13:11

Do tego dochodzi jeszcze fakt, że gdy dzieje się właśnie pompka, to nie da się zmienić nic na BitMexie, bo system przeciążony i z ręki nie zamkniesz pozycji.


Wysłane za pomocą Tapatalk Pro.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1887
Rejestracja: 6 lutego 2017
Reputacja: 321
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Postautor: BitHub.pl » czwartek, 19 kwietnia 2018, 16:36

Dodaliśmy na naszej stronie opis giełdy BitMEX. Jakby ktoś zauważył, że trzeba coś poprawić to prosimy o sygnał

https://bithub.pl/gieldy-kryptowalut/bi ... is-gieldy/
Bithub.pl to portal internetowy związany z technologią Blockchain, kryptowalutami oraz innymi tematami inwestycyjnymi. Pomagamy poruszać się w świecie pieniędzy XXI wieku. Zajrzyj tutaj: Facebook Twitter YouTube
Dołącz do grupy na Telegramie !!

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości