BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 13:53

ale co to za stop który działa jak kurs jest kilkaset dolarow ponizej od niego?

Nawet jesli to jest "normalna mechanika" to uwazam, ze informacja o tym powinna byc wyraznie widoczna w tym temacie a takze od osob, ktore promuja bitmexa w sygnaturkach
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Postautor: koparki » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 13:55

to zależy od płynności giełdy w danej chwili , stopy gwarantowane to wyłącznie sprzedaż po cenie rynkowej bez limitu, ale wtedy może być przykra niespodzianka w razie błyskawicznego spadku i odwrotu "flash crash"
---

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Postautor: Bagder » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 14:08

@koparki - IMHO - giełda celowo buforuje zlecenia (stop limity, markety i nie tylko), dzięki temu ma szansę na likwidację pozycji bez ryzyka. Jestem przekonany, że ktoś udowodni im te machlojki.
Sic semper evello mortem tyrannis

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Postautor: koparki » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 14:10

pokaż mi giełdę która tak nie robi, zwłaszcza giełdę krypto bez fiat.
---

Początkujący
Posty: 96
Rejestracja: 27 lutego 2018
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Postautor: LeoPoland » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 14:15

adam1226 pisze: ale co to za stop który działa jak kurs jest kilkaset dolarow ponizej od niego?
Kilkaset dolarów poniżej, to pewnie zadziałała likwidacja pozycji przy lewarze 25x lub wyższym. Jeżeli zlecenie Stop było na serwerze, to poślizg jest możliwy, lecz nie aż taki.

Podejrzewam, że wiele osób mających jakieś doświadczenie na forexie, próbuje szczęścia na Bitmexie myśląc, że to jest to samo. Niestety nie jest to podobne do forexu, a porównywać można jedynie z handlem akcjami lub opcjami. Tutaj nie da się otworzyć lub zamknąć pozycji, jeżeli nie istnieje oferta przeciwna w OrderBook

Niektórzy zaczynają grać, nie rozumiejąc działania podstawowych typów zleceń. Zlecenie Stop Market, to nie to samo co Stop Limit, chociaż podobnie brzmi i wygląda. Na Bitmexie można złożyć zlecenie Stop, które nigdy się nie aktywuje i oczywiście, że nie zadziała.

Według mnie Bitmex ma najbardziej zaawansowaną platformę na świecie. Problemem poważnym są tylko zbyt częste i długie okresy przeciążeń ( overload) i to nawet przy stosunkowo małych lecz szybkich ruchach ceny.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 15:25

@adam1226, @Bagder,
Proponuję napisać do supportu. Jeśli rzeczywiście nie zadziałał prawidłowo ustawiony stoploss to jest łatwe do sprawdzenia i giełda musi o tym się dowiedzieć. Do rozwiązywania m in takich sytuacji są ich pracownicy jeśli to jakiś bug a do zwrotu strat powstałych z winy giełdy jest insurance fund - całkiem pokaźny. Tylko nie piszcie pierdół że to i tak mała kwota była że mi się nie chce czy innych głupot. Dupa w troki, liścik na support i wysmarować mi tu posta jak to się skończyło bo albo rzeczywiście jest problem albo mieliście złe ustawienia jak koledzy piszą i zrzucacie winę na giełdę :twisted:
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Postautor: Bagder » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 15:50

@bitloteiros - LeoPoland - wyjaśnił problem - chodzi o overload - czyli moim zdaniem buforowanie. I jak wcześniej ująłem - nie chodzi tylko o SL ale w zasadzie o wszystkie zlecenia. Podobny efekt występuje nie tylko na giełdach - ale również w grach MMO - tylko o dziwo - w tym osttanim przypadku - programiści są w stanie rozwiązać problem - wprowadzając coś w rodzaju kompensacji, czyli dodatkowe opóźnienia (w ms). Oczywiście - problem może istnieć również po stronie usera - opóźnienie dostawcy internetu, input lag na monitorze itd. Ale znam swoje możliwości - nawet pomimo wieku - mam z pewnością ponadprzeciętny refleks (z młodymi na pewno nie będą się równał), ale przecież nie taki - że moja reakcja jest kilkusekundowa - to są raczej ms.

Wreszcie - jeśli nawet pominiemy opóźnienie zleceń składanych "z palca" - składając to na karb użytkownika, to pozostaje problem zleceń typu Stop Limit, które wchodzą do orderbooka po przejściu przez nie kursu - a osobliwe Market Limit - po wyczerpaniu ruchu (w okolicach dołka lub na szczytu). Ktoś powie w czym problem, ile razy dziennie zdarza się taki ruch (po paręset dolarów)? Niestety - zdarza się dość często - nawet 2-3 razy dziennie.

Tego problemu nie zauważyłem na innych giełdach - nie licząc jednej polskiej - ale jako że jest w stanie likwidacji - to pominę jej nazwę.
Na większości zlecenie złożone staje się zleceniem ważnym - tak samo nie występuje problem przeskakiwania Stop Limitów.

O dziwo - zlecenie z orderbooka - takie jak proste Limit - odpalane są prawidłowo - i nie miałem z nimi problemu. Wnioskuję, zatem - że to problem natury informatycznej - a ponieważ daje to dodatkowe nieuzasadnione korzyści giełdzie - jestem przekonany, że celowy.
Sic semper evello mortem tyrannis

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1123
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Postautor: fusywszklanejkuli » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 16:41

Obsługa zlecenia stop jest następująca: aktywuje się trigger, zlecenie dopiero wtedy wchodzi do arkusza jako "po każdej cenie" (że użyję terminologii z polskiej giełdy) (Stop Market) albo jako "z limitem ceny" (Stop Limit). Jeśli trigger jest istotnym poziomem technicznym, można się spodziewać, że aktywowanych zleceń stop jest wiele, a na dodatek ludzie i automaty dokładają swoje zlecenia. Zlecenia oczekujące w arkuszu mogą być szybko wymiecione taką nawałnicą, co skutkuje poślizgami dla Stop Market i brakiem realizacji Stop Limit.
Bagder pisze: O dziwo - zlecenie z orderbooka - takie jak proste Limit - odpalane są prawidłowo - i nie miałem z nimi problemu.
Nie ma w tym nic dziwnego, to zlecenie zwyczajnie czeka na wypełnienie, nie ma szans nie zadziałać, kiedy kurs osiągnie jego poziom.
LeoPoland pisze: Podejrzewam, że wiele osób mających jakieś doświadczenie na forexie, próbuje szczęścia na Bitmexie myśląc, że to jest to samo. Niestety nie jest to podobne do forexu, a porównywać można jedynie z handlem akcjami lub opcjami. Tutaj nie da się otworzyć lub zamknąć pozycji, jeżeli nie istnieje oferta przeciwna w OrderBook
U brokerów forexowych analogicznym zachowaniem w sytuacji dynamicznego ruchu są requote'y; nie ma rozwiązań idealnych.

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 30 kwietnia 2018
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Postautor: PanBrzuszek » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 16:43

Wczoraj w ciągu dwóch godzin poszło ponad połowę otwartych pozycji na Bitmex do likwidacji.
Przed spadkiem było około 660 - 680 milionów otwartych,a w likwidację poszło ponad 340.000.000
Wczoraj o tym myślałem jak to jet możliwe - bo zasadniczo nie jest - i jedynym wytłumaczeniem jest sytuacja w której do tych likwidacji dopisane są pozycje ze stop lossów.

https://twitter.com/bitmexrekt

Cofnij sobie o 20 godzin i zobacz jaka tam jest masakra.
I jest to logiczne, bo układa się kolejka. W takiej sytuacji wszyscy chcą zamknąć, nie ma odpowiedniego popytu i cena spada na pysk. Najlepiej, jakbyś podał w jakiej cenie miałeś tego stopa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 16:50

fusywszklanejkuli pisze: Obsługa zlecenia stop jest następująca: aktywuje się trigger, zlecenie dopiero wtedy wchodzi do arkusza jako "po każdej cenie" (że użyję terminologii z polskiej giełdy) (Stop Market) albo jako "z limitem ceny" (Stop Limit). Jeśli trigger jest istotnym poziomem technicznym, można się spodziewać, że aktywowanych zleceń stop jest wiele,
Ok zatem zlecenia z "trigger" powinny byc aktywowane w pierszwej kolejnosci przed tymi dodawanymi, a wyglada na to ze nie sa :|
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1123
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Postautor: fusywszklanejkuli » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 16:55

Dlaczego na to wygląda? Jeśli nie Ty jeden miałeś tam stopa, mogły uaktywnić się przed Twoim inne, wyczyściły arkusz i na Twoje zlecenie zabrakło już drugiej strony.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 17:15

@fusywszklanejkuli, no dobrze, ale uaktywnic losowo, czy wg kolejnosci wysylania zlecen?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1123
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Postautor: fusywszklanejkuli » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 17:43

Tego nie wiemy, możemy jedynie zakładać, że stopy aktywują się po pierwsze w kolejności triggerów i po drugie w kolejności czasów złożenia; tak bym uznawał za logiczne i uczciwe. Takich szczegółów brak jednak w dokumentacji. Nie wiemy też, czy BitMEX nie traktuje pewnych klientów w uprzywilejowany sposób, a są takie plotki; chociaż w dzisiejszych czasach każdy może tweetnąć lub opublikować na medium byle bzdurę.

Podam jeszcze dodatkowy przykład: Powiedzmy, że oczekujące oferty kupna to: 7000 5, 6990 5, 6980 5, 6970 10. Anna złożyła zlecenie Sell Stop Market z triggerem 6990, potem Bogdan Sell Stop Limit z triggerem 7000 i limitem 6980, a potem Cezary Sell Stop Limit z triggerem 7000 i limitem 6990. Ktoś sprzedaje 20 sztuk PKC. Prawdopodobnie w takim wypadku najpierw zostanie zrealizowana jego sprzedaż, więc wyczyści arkusz aż do 6970, potem uaktywni się trigger Bogdana i Cezarego 7000 (Anna co prawda złożyła wcześniej, ale miała gorszy trigger) i wejdzie najpierw zlecenie Bogdana (bo złożył stopa wcześniej niż Cezary) Sell Limit 6980, a potem Cezarego Sell Limit 6990 - i niestety, żadne z nich nie będzie zrealizowane, dołączą do oczekujących ofert sprzedaży. Potem uaktywni się trigger Anny 6990 i wejdzie zlecenie Sell Market.

PS A jeszcze przecież dochodzą przymusowe zamknięcia "REKT-owych" pozycji - mogę się domyślać, że mające pierwszeństwo przed stopami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Postautor: prezes » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 18:01

Z Bitmexem jest też problem z zawieszaniem się przy dużych ruchach, chcesz zamknąć/założyć pozycję a tu się nie da.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 18:33

Smule pisze: możliwe, że w kolejności FIFO, a możliwe, że według typu orderu i FIFO
no wlasnie, wiec to pokazuje patologie jaka tam panuje;
chyba jedyny sposob to grac na liquidation :|
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 18:46

Smule pisze: według jakiejś kolejności
i ta kolejnosc musi byc niejawna?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 96
Rejestracja: 27 lutego 2018
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Postautor: LeoPoland » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 21:17

Smule pisze: Dopiero potem idą inne zlecenia, możliwe, że w kolejności FIFO, a możliwe, że według typu orderu i FIFO (czyli na przykład najpierw realizowane są zlecenia market po FIFO, a dopiero potem stop limit)
Ja również nie znalazłem info jak to działa, pomimo, że Bitmex poznałem dość dobrze.
W tym temacie do dzisiaj nie rozkminiłem kolejności realizacji zleceń typu Limit, co mnie interesuje bardziej niż Stop.

Próbowałem skalpować własnym robotem i kilka razy zaobserwowałem taką sytuacje:
- składam zlecenie Limit i mój order Ask lub Bid ustawia się na pierwszym miejscu w Order Book
- wolumen oferty dokładnie po tej samej cenie co moja jest powiedzmy 200.000 USD
- w ciągu następnej powiedzmy minuty wartość wolumenu najbliższej ceny Ask/Bid wzrasta do 2.000.000 ( doszły w międzyczasie inne oferty) przy obrotach w tym samym okresie 500.000
- jeżeli by działała kolejność FIFO, to mój order winien być zrealizowany, a niestety czasami nie jest
Mam własną teorię, że być może priorytetowo są traktowane większe zlecenia i moje 100 USD to było nic przy ofertach o milionowych wartościach.
Być może nie mam racji i kolejność traktowania orderów pozostanie na zawsze słodką tajemnicą Bitmexu.
Smule pisze: Takie sytuacje zdarzają się nie tylko na rynkach krypto.

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 04680.html
I pomyśleć, że ponad 10 lat temu, większość brokerów oferowała tzw. gwarantowane stopy na forexie. Niektórzy nieźle popłynęli na tym w 2007 roku , a klient , który wystawił zlecenie StopLoss był bezpieczny. Łatwe zarobki dla nas już dawno się skończyły. W owym czasie siadałem do forexu 1 raz w miesiącu : w pierwszy piątek miesiąca o 14.30. Parę minut wcześniej wystawiałem 2 zlecenia : Buy - 30 pips powyżej bieżącej ceny i Sell - 30 pips poniżej bieżącej ceny . Któreś z 2 zleceń zawsze zadziałało po gwarantowanej cenie (jak w moim orderze), a przy ruchach 100-300 pips w ciągu minuty , były to pewne zyski. To se ne vrati :(

Początkujący
Posty: 96
Rejestracja: 27 lutego 2018
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Postautor: LeoPoland » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 22:45

Smule pisze: Hidden order?
Masz absolutnie rację i to tłumaczy problem. Dzięki
Zapomniałem o ukrytych orderach, gdyż sam nigdy nie planowałem ich używania. Dla niezorientowanych wyjaśniam , że ordery hidden przy zleceniach Limit nie powodują wypłaty maker rebate, a pobierana jest prowizja jak przy zleceniach Market tzn. taker fee

Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Postautor: s---r » wtorek, 12 czerwca 2018, 09:50

Banalne pytanie (dla niektórych):

1. Zlecenie Take Pofit Limit do pozycji long.
Limit Price: 6900
Trigger Price: 6895
Czy na odwrót?

2. Zlecenie Stop Limit (stop loss) dla longa:
Limit Price: 6700
Stop Price: 6695
Czy na odwrót?

Początkujący
Posty: 96
Rejestracja: 27 lutego 2018
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMEX - giełda z lewarem x100 - BTC,LTC,ETH

Postautor: LeoPoland » wtorek, 12 czerwca 2018, 12:48

Wada platformy BitMEX , czyli
co muszą poprawić, by to była najlepsza platforma , czyli
chyba marzenia ściętej głowy.

Wada jest jedna - brak dostępu do serwera w momencie przeciążeń. Obserwując precyzyjnie, to przeciążenie (overload) zdarza się nawet przy gwałtownym ruchu jedynie o 20 pips. Firma twierdzi, że cały czas pracują nad lepszą skalowalnością silnika, lecz efektów nie widać, a może im się nie opłaca.
Na szczęście dla użytkowników API, w czasie takich momentów, zlecenia są odrzucane natychmiast wraz z zwrotną informacją o przeciążeniu i nie trafiają do przetwarzania w silniku giełdy.
Słaba wydajność systemu Bitmex, jest widoczna obserwując czasy realizacji zleceń. U mnie średni czas reakcji na zlecenie otwarcia nowego orderu lub modyfikacji ceny wynosi około 3 sekundy (waha się od 1 do 6 sekund). Przesuwając order Limit, czasami zanim dokona się aktualizacja ceny na serwerze, to cena ucieknie i załapuję się na prowizję +0.075 zamiast -0.025

Przy okazji podzielę się uwagą dla osób, które planują wykorzystywać API. Dokumentacja jest dość szczegółowa, lecz nie ma tam wszystkich informacji praktycznych. Z braku wiedzy sam "kopałem się z koniem" przez ponad miesiąc. W czasie przeciążeń wysyłałem zlecenia do skutku - pilnując oczywiście limitu 300 zleceń w ciągu 5 minut. Nie wiedziałem, że w takich momentach wszystkie zlecenia zbiorcze typu bulk , są z automatu odrzucane. Mając tą wiedzę dzisiaj wysyłam pojedynczo i nie powtarzam częściej niż co 500 ms. W czasie overload bez problemu działają zlecenia Cancel - anulowania orderu.

Uwaga dla grających ręcznie. Jeżeli już wpadniecie w panikę i nie da się zamknąć lub otworzyć pozycji, nie wciskajcie guzika non-stop czyli 20 razy na sekundę, gdyż narażacie się na automatyczne zbanowanie. Klikać nie częściej niż 2 razy na sekundę.

Zupełnie inaczej wygląda u nich rachunek Demo. Tam czasy potwierdzenia zlecenia średnio są poniżej 1 sekundy, a nierzadko się zdarza reakcja w czasie 100-200 ms.
I pomimo, że tam ceny chodzą inaczej i często są bardzo daleko od MarkPrice oraz pomimo słabej płynności, to gra na tym koncie jest po prostu .... marzeniem.



Aby nie być gołosłownym prezentuję wykres krzywej kapitału za ostatni miesiąc.

Obrazek

Obrazek

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości