POLONIEX

Orator
Posty: 877
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

POLONIEX

Postautor: MegaMol » wtorek, 23 maja 2017, 19:26

@dr_hash
Select count na bazie to najprostsze i najlżejsze zapytanie świata. Jeśli coś takiego zwalnia ich system to jest ...
eh... szkoda gadać

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 289
Rejestracja: 8 lutego 2015
Reputacja: 113
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

POLONIEX

Postautor: 91az » wtorek, 23 maja 2017, 19:44

@MegaMol
Oj, nie wydawaj pochopnie opinii. Umiejętnie zastosowany count() potrafi zrobić "cuda" z wydajnością bazy relacyjnej jeśli nie zaplanowano jego użycia w określonych warunkach obciążenia.
Żeby nie być gołosłownym: z pola bitwy TSQL select 1 1 vs select top 1, niby to samo, ale pierwsze potrafi zabić wydajność w pewnych warunkach, a drugie będzie działać zbijając obciążenie bazy danych z 80% do 0,1% CPU :/ . Takie subtelności wychodzą przy dużych obciążeniach wielodostępem.

Orator
Posty: 877
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

POLONIEX

Postautor: MegaMol » wtorek, 23 maja 2017, 19:57

@91az
Wszystko zależy od bazy danych i budowy tabeli. Te same zapytania mogą się różnić w czasie w zależności od powyższych czynników. Chodzi mi głównie o to, że select nie blokuje innym wątkom dostępu do siebie. Maszyny na których stoi giełda powinny być na tyle potężne aby nie mieć problemu z czymś takim. Tym bardziej że to zapytanie wysyłasz raz na refresh strony, a nie socketem co pół sekundy jak w przypadku ostatnich operacji giełd (które to pewnie dramatycznie działają na wydajność, ze względu na ilość tabel, bo mało który użytkownik potrzebuje tej wiedzy).

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 289
Rejestracja: 8 lutego 2015
Reputacja: 113
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

POLONIEX

Postautor: 91az » wtorek, 23 maja 2017, 21:10

"Nie ma tak szybkiego klastra, żeby nie można było go zabić źle skonstruowanym selectem" - stoicki cyctat mojego guru, gdy musiał wyciąć zapytanie w sumie prostego raportu, który napisałem na maszynie testowej i zapuściłem na produkcyjnej. "Każdy kiedyś zaczynał" - pocieszył mnie :-)

Z Poloniexem poznaliśmy się kilka lat temu, gdy w szczytach siedziało tam 1-2 tys użytkowników - pewne rozwiązania konstruowali pod takie obciążenia. Jeśli ich nie skalowali w kodzie (działa - po co ruszać) w przewidywaniu wzrostu do 40k użytkowników (chyba w przeciągu 3 miesięcy +30k) to teraz też pewnie nie zajmą się licznikami (czy to w formie zapytań, czy to w formie pola/zmiennej zliczającego aktywnych) - a że najprostszym sposobem ograniczenia zużycia mocy obliczeniowej jest wyłączenie funkcjonalności o najniższym priorytecie i najmniej znaczącej dla działania podstawowej usługi, to to robią. Tak czy owak, szacunek, za to, że wiedzieli co wyłączyć (lokalizacja wąskiego gardła), żeby serwis mógł dalej funkcjonować z kilkukrotnie większym ruchem niż spodziewany.

Orator
Posty: 877
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

POLONIEX

Postautor: MegaMol » wtorek, 23 maja 2017, 23:00

@91az
No cóż, ciężko się nie zgodzić z różnymi sytuacjami, jeśli chodzi o wydajność. Jak widzę, wiesz więcej na te tematy, bo ja na backendzie już dawno nie pracowałem :)

Co do samego Poloniex, polecasz giełdę pomimo tego co teraz tam się dzieje? Korzystasz z niej?

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 24 kwietnia 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

POLONIEX

Postautor: nztcaps » środa, 24 maja 2017, 12:19

Ale dzisiaj odwaliłem ;/ Zmieniłem sobie hasło na polo przyszedł mi email nie czytając treści tego meila kliknąłem w link, myślałem że to potwierdzenie zmiany hasła. A to mi konto zamrożiło, no i pewnie będę czekał miesiąc na odblokowanie konta :|

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 13 lutego 2014
Reputacja: 131
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

POLONIEX

Postautor: Fugitive » środa, 24 maja 2017, 23:26

Panowie jak teraz wygląda sytuacja na polo dla nowych użytkowników?
Ile mogę wpłacić i wypłacić btc bez zbędnej weryfikacji? Oraz jak długo trwa wypłata?

Jak to jest z weryfikacja? Skan dowodu oraz foto z dowodem to weryfikacja L1? Ile teraz trwa taka weryfikacja?

Edit.
"Na imię nazwisko kraj" tzn. W L1 podczas wypłaty podaje tylko te dane i co 24h mogę wypłacić równowartość 2000$ w btc?
Ostatnio zmieniony środa, 24 maja 2017, 23:35 przez Fugitive, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 19 marca 2016
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

POLONIEX

Postautor: dr_hash » środa, 24 maja 2017, 23:32

L1 do 2000$ w crypto, na imie, nazwisko i kraj. Wypłata nawet do 24H ale to chyba się dynamicznie zmienia, najlepiej na trolboxie pisać do nich to przyśpieszają.

Orator
Posty: 877
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

POLONIEX

Postautor: MegaMol » czwartek, 25 maja 2017, 07:19

Z czasem wypłaty nie miałem jeszcze problemu. Wypłacałem tylko BTC i Dash

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

POLONIEX

Postautor: adam1226 » czwartek, 25 maja 2017, 11:57

dr_hash pisze: L1 do 2000$ w crypto, na imie, nazwisko i kraj. Wypłata nawet do 24H ale to chyba się dynamicznie zmienia, najlepiej na trolboxie pisać do nich to przyśpieszają.
do 96H nawet :D
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

POLONIEX

Postautor: pabloj » sobota, 27 maja 2017, 15:46

Chcę zwiększyć limit wypłat do ekwiwalentu $25000 na Poloniex, wypełniłem wszystko co tam trzeba, napisałem nawet do supportu, minął ponad tydzień i nic. Czy ktoś już aktywował tam takie limity i miał taki problem?

Orator
Posty: 877
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

POLONIEX

Postautor: MegaMol » sobota, 27 maja 2017, 17:12

@pabloj
Czekam miesiąc na kolejny poziom weryfikacji. Daj sobie spokój z tą giełdą, do czasu aż nie będziesz miał przynajmniej Level 2.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

POLONIEX

Postautor: pabloj » sobota, 27 maja 2017, 17:21

MegaMol pisze: @pabloj
Czekam miesiąc na kolejny poziom weryfikacji. Daj sobie spokój z tą giełdą, do czasu aż nie będziesz miał przynajmniej Level 2.
Niestety nie mogę sobie dać spokoju ponieważ przez ostatnie miesiące moje inwestycje urosły na tyle, że teraz muszę wypłacać dzień po dniu przez miesiąc, żeby wszystko wyjąć. Wolałbym właśnie zrobić to nieco szybciej. Twój czas oczekiwania nie napawa jednak optymizmem ;p

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 279
Rejestracja: 1 lipca 2014
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

POLONIEX

Postautor: RafaelGrey » sobota, 27 maja 2017, 19:33

Ktoś wypłacał ostatnio BTC z giełdy? 3ci dzień czekam, support milczy na razie

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. Lenovo A6020a46 przy użyciu Tapatalka

Orator
Posty: 877
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

POLONIEX

Postautor: MegaMol » sobota, 27 maja 2017, 20:46

@up
Tak, ja chociażby dzisiaj rano. Poszło w miare szybko.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 279
Rejestracja: 1 lipca 2014
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

POLONIEX

Postautor: RafaelGrey » niedziela, 28 maja 2017, 07:53

To zaczynam się martwić a 1.7 BTC:/

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. Lenovo A6020a46 przy użyciu Tapatalka

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2066
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

POLONIEX

Postautor: blink » niedziela, 28 maja 2017, 08:00

RafaelGrey pisze: Ktoś wypłacał ostatnio BTC z giełdy? 3ci dzień czekam, support milczy na razie

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. Lenovo A6020a46 przy użyciu Tapatalka
Napisz na trollboxie o sprawie. Na odpowiedź z supportu czeka się 20-30 dni :D

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

POLONIEX

Postautor: zancia » środa, 31 maja 2017, 22:48

witam
czy ktos z was mial taka sytuacje na poloniex ze sprzedal coiny a w archiwum pokazywalo mu ze jest temporarily disabled , i wogole nie wyswietla ze transakcja zostala dokonana ?
dam przyklad sprzedalam NXC zostaly wymienione na BTC ,mialam ich 602 sprzedalam 600 w miejscu gdzie sie dokonuje transakcji nadal pokazuje mi ze mam niby tylko te 2 NXC a w archiwum ze mam ich 602 i nie zostaly wymienione na BTC ?

spotkal sie ktos z was z taka sytuacja ?

Wygadany
Posty: 615
Rejestracja: 17 kwietnia 2013
Reputacja: 135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

POLONIEX

Postautor: TypowyFacet » czwartek, 1 czerwca 2017, 09:12

@zancia, wejdź w zakładkę "my open orders" i zobacz czy tam ich nie ma. Możliwe, że wystawiłaś tylko ofertę, która nie została zrealizowana.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 435
Rejestracja: 11 lipca 2016
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

POLONIEX

Postautor: pisiont_groszy » piątek, 2 czerwca 2017, 16:23

Ktoś z Was mógłby polecić jakąś aplikację do obsługi Poloniex? Korzystanie z tej giełdy przez ich stronę to czasami dramat.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości