[Bitmarket] Handel dźwignią - Dyskusja ogóna

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3618
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [Bitmarket] Handel dźwignią - Dyskusja ogóna

Postautor: hanti » sobota, 28 marca 2015, 18:34

mozna by to prosto rozwiazac umozliwiajac ustawienie take profit na dowolna kwote
obecnie np jak jest oferta kupna za 1000zl to nie mozesz ustawic take profit (sprzedaz) na 990 ani nawet na 1000 zeby od razu sie troche zamknelo :/ Malo tego.. nawet nie moze to byc najnizsza oferta sprzedazy tylko musi byc conajmniej 2 w kolejnosci... :D moglby Bitmarket wyjasnic dlaczego tak jest.
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [Bitmarket] Handel dźwignią - Dyskusja ogóna

Postautor: BitMarket.pl » poniedziałek, 30 marca 2015, 11:50

@aaaxn: Nie musisz zamykać całego zlecenia od razu, możesz zamknąć część, poczekać chwilę aż orderbook się odbuduje, i zamykać dalej.

@hanti: Take Profit jest realizowany poprzez wstawienie zlecenia do orderbooka, więc musi być ono z takim kursem aby w całości poszło do orderbooka a nie realizowało się nawet częściowo. Możnaby to trochę rzeczywiście poluzować, aby ograniczeniem była najlepsza oferta z drugiej strony (a nie z tej samej strony jak jest obecnie) - popracujemy nad tym.

Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 7 lutego 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [Bitmarket] Handel dźwignią - Dyskusja ogóna

Postautor: protekk » poniedziałek, 30 marca 2015, 13:37

Chciałbym zwrócić uwagę na to, ze w konkursie można bardzo manipulować, tzn. celowo nastukać w jednym tygodniu duży -, by wejść w kolejnym w uprzywilejowanej pozycji. Wystarczy celowo źle grać dobrze przewidując kierunek kursu:) Wynika to z tego, że po zakończeniu tygodnia, bitmarket nie zeruje wyników tzn. zeruje ale w tym sensie, że liczy nowy 0% od kończącej pozycji. Daje to właśnie możliwość manipulacji, o której pisze też trafnie np. Nex tutaj w komentarzu http://bitcoin.pl/wiadomosci/biznes/800 ... tmarket-pl

Widać było w poprzednim tygodniu, że 3 czy 4 osoby grają właśnie tak, by zakończyć z ogromnym -% rzędu minus 95-98%. Aktualnie wygrywa właśnie taka osoba :)

Czy bitmarket dostrzega problem i chce to zmienić? Rozwiązanie jest banalnie proste (to nie jedyne ale to przychodzi mi na szybko do głowy) - wystarczyłoby po zakończeniu tygodnia automatycznie przenosić pozycję konkursową do pozycji konta normalnego (bez konieczności szybkiego zamykania, % wynik w ostatniej minucie konkursu jest wynikiem gracza) i jeśli ktoś chce grać dalej w konkursie, znów zaczyna od wpłaty 0.5btc na konkursowe i otwieranie pozycji. Ma to wadę, ze wymusza niejako otwarcie pozycji w 1. dniu nowego konkursu (lub kolejnym), ale skoro konkurs jest ograniczony określonym przedziałem czasowym, to pestka. Taki wariant niweluje natomiast opcję "w tym tygodniu jadę -95% by zaczynać z łatwymi % na plusie". :) (to też wymaga nieco szczęścia w zmianie kierunku, ale jako tako jest manipulacją na "luce" o której piszę Nex)

Proszę o opinie użytkowników bm oraz samego bitmarketu.
Pozdrawiam serdecznie.:)

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [Bitmarket] Handel dźwignią - Dyskusja ogóna

Postautor: BitMarket.pl » czwartek, 2 kwietnia 2015, 13:53

Dziękujemy za sugestię, zmiany w zasadach konkursu zostały wprowadzone.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 15
Rejestracja: 8 marca 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [Bitmarket] Handel dźwignią - Dyskusja ogóna

Postautor: Ghost[DK] » środa, 26 sierpnia 2015, 20:29

Mam pytanie jeżeli otwieram pozycje długą kwota wyjściowa 2000 pln z dźwignią 1:10 to ile tych bitcoinów kupię jeżeli kurs wynosi 820 pln przy otwarciu może mi ktoś to wyjaśnić. Obecny kurs 860 pln mój zysk to +0.10488560 BTC. To ile ja w sumie pożyczam.
Ja myślałem że 2000 z dźwignią 1:10 to pożyczam 20 tyś bo tego nie rozumiem.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [Bitmarket] Handel dźwignią - Dyskusja ogóna

Postautor: BitMarket.pl » środa, 26 sierpnia 2015, 21:01

Witamy i dziękujemy za zainteresowanie, pod tym linkiem jak poniżej jest wszystko dokładnie wytłumaczone:
https://bitmarket.zendesk.com/hc/pl/sec ... igni%C4%85
a zwłaszcza w kontekście pytania:
https://bitmarket.zendesk.com/hc/pl/art ... gni%C4%85-

Gdyby było nadal nie zrozumiałe - to jesteśmy do dyspozycji, ale warto na samym poczatku przejść przez ten krótki podręcznik.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3618
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [Bitmarket] Handel dźwignią - Dyskusja ogóna

Postautor: hanti » niedziela, 30 sierpnia 2015, 00:34

Czy ktos jeszcze dostaje komunikat "wymiana na gieldzie w tej chwili niemozliwa" ?
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [Bitmarket] Handel dźwignią - Dyskusja ogóna

Postautor: BitMarket.pl » niedziela, 30 sierpnia 2015, 00:43

Zgodnie z ogłoszeniem wczoraj na głównej stronie - mieliśmy dziś od ok. 00:15 (zaczęliśmy bliżej 00:20) 15-o minutowy mały deployment. Już dokonany - powinno już wszystko działać bez problemu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3618
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [Bitmarket] Handel dźwignią - Dyskusja ogóna

Postautor: hanti » niedziela, 30 sierpnia 2015, 01:03

A ok. Przyzwyczailem sie do wiadomosci email gdy cos sie dzieje.
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [Bitmarket] Handel dźwignią - Dyskusja ogóna

Postautor: BitMarket.pl » niedziela, 30 sierpnia 2015, 01:24

To prawda, dla dużych deploymentów wysyłamy maile. Dla małych (zrobiliśmy kilka w sierpniu) - nie robimy tego, żeby nie zaśmiecąć spamem (jeśli wyłączenie systemu ma trwać chwilę) - a jeśli deployment trwa 1-2 minuty, to nawet nie piszemy na głównej stronie.
Dziś było pracy na ok. 15-20 minut, więc dlatego wstawiliśmy wczoraj info na stronę, ale nie wysłaliśmy mailem, ze względu na to, że to krótki czas.

Na takie mały deploymenty wybieramy takie pory, gdy jest mały ruch na giełdzie, tak jak jest teraz, zgodnie z przewidywaniami.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Bitmarket] Handel dźwignią - Dyskusja ogóna

Postautor: jimroot » niedziela, 10 grudnia 2017, 20:41

Czołem wszystkim

Mam otworzonych 10 długich pozycji na bitmarkiecie, wszystkie długie i w laitcoinach. Najstarsza ma 100% zysku, najmniejsza około 5. Generalnie wszystkie moje monety są w akcji.

I tak się zastanawiam, czy bardziej opłacalne jest trzymanie tych pozycji, czy zamykanie ich i otwieranie większej ilości nowych.
Czy ktoś już to kiedyś kalkulował co jest bardziej opłacalne?
A może zostawić kilka najstarszych, a operować tylko młodszymi, czekać na kiladziesiat procent zysku, zamykanie, i owieranie dwóch nowych.

I jeszcze jedna rzecz. Obecnie mogę otwierac nowe pozycję tylko za max. 10tys., na trzykrotnym lewarze, a odnosze wrażenie że kiedyś miałem jedną conajmniej 30ty. Mozliwoe to czy coś mi się pokiełbasiło?


Z góry dziękuje za pomoc!

Dyskutant
Posty: 165
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Bitmarket] Handel dźwignią - Dyskusja ogóna

Postautor: bn801 » czwartek, 14 grudnia 2017, 16:40

Kiedyś było max 2000zł lub 3000zł. Od niedawna zwiększyli do 10000zł. Na BTC masz większe kwoty i większą dźwignię.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości