AskCoin.Net - 50+ par walutowych - PLN/EUR/BTC/LTC/DOGE

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 19
Rejestracja: 9 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: PL

AskCoin.Net - 50+ par walutowych - PLN/EUR/BTC/LTC/DOGE

Postautor: AskCoin.Net » czwartek, 5 lutego 2015, 19:15

Zapraszamy do handlu na polskiej giełdzie AskCoin.Net.

1. Budowa Giełdy AskCoin.Net
Cały system jest naszego autorskiego projektu i wykonania. Nie kopiowaliśmy skryptów z innych giełd.
Branża handlu instrumentami takimi jak FX, DEPO, SWAP, FRA jest nam znana od ponad 10-ciu lat, dzięki pracy nad oprogramowaniem przeznaczonym do prowadzenia handlu pomiędzy bankami.

2. Autorzy Giełdy
Autorami giełdy są osoby, które wykonały m.in. odtwarzacz filmów Koala Player, Koala Ratownik oraz grę Mr Giggle.
Może ktoś zna te programy? :)

3. Ponad 50 rynków kryptowalut i włączenie rynków FIAT
W czasie ponad półrocznej działalności obsługujemy już 46 kryptowalut i mamy otworzonych 50+ rynków kryptowalut.
Aktualnie jesteśmy gotowi na techniczne włączenie rynków fiat. W związku jednak z zaistniałymi problemami zamykania kont bankowych na innych giełdach robimy rozpoznanie celem zdobycia zapasowych kont. Następnie otworzymy rynki fiat, na początek: BTC/PLN, LTC/PLN, BTC/EUR, LTC/EUR. Możemy tych rynków otworzyć więcej. Prosimy o wskazanie jakimi bylibyście zainteresowani :-)

4. Lokalizacja PL
Kilka dni temu wykonaliśmy lokalizację w języku polskim, dzięki czemu możecie śmiało obsługiwać naszą giełdę w j. ojczystym.
Serwer rozpoznaje czy przeglądarka obsługuje PL - jeśli tak to włączana jest obsługa polskiego języka. Po zarejestrowaniu się można wybrać odpowiedni kraj w profilu celem ostatecznego wyboru obsługiwanego języka.

5. Wygoda użytkowania
Dołożyliśmy starań aby obsługiwana przez Was giełda była wygodna a interfejs aby był czytelny. Jeśli tak nie jest to prosimy o wskazówki co jeszcze można ulepszyć.

6. Program Poleceń - 50% zysków przez 12 miesięcy
W dniu dzisiejszym uruchomiliśmy Program Poleceń, dzięki któremu możecie zarobić 50% od prowizji generowanych przez poleconych użytkowników przez okres 12-stu miesięcy.

7. Top 10 najpopularniejszych rynków
Po otwarciu głównej strony, w górnej jej części, pokazywane jest do 10-ciu najpopularniejszych rynków w ramach wybranej Monety lub Waluty, posortowane od największych obrotów do najmniejszych. Podane są także aktualne ceny rynków.
Aby zmienić filtrowane rynki należy kliknąć w wybrana Monetę lub Walutę po lewej stronie w boksie "Wszystkie Rynki". Aktywna to ta pomarańczowa :-).

8. Głosowanie
Co tydzień dodajemy nową monetę (oraz jej rynek BTC, czasami też LTC), która zwycięża w rankingu głosowania.
Od Was zależy którą monetę dodamy w najbliższy wtorek.

9. Gratisy
Co 10-cio tysięczna transakcja jest szczęśliwą transakcją. Kto w nią trafi wygra 100mBTC warte prawie 100zł (dzisiaj chyba 82 zł bo cena spadła)

10. Twitter
Jako jedyni integrujemy się z Twitterem w celu zwiększenia szans na znalezienie chętnych do Waszych ofert kupna i sprzedaży. Temat jest dość rozbudowany dlatego teraz opiszemy pokrótce o co w tym chodzi a później napiszemy coś więcej w razie wątpliwości.
Dla osób, które zarejestrują się przez Twitter i włączą "tryb społecznościowy" w naszej aplikacji, będą tworzone tweety w postaci historii o ich aktywnościach. Np. dla osoby, która doda ofertę sprzedaży 2 BTC za PLN po cenie 900.0, zostanie utworzony tweet "I sell 2.0 #BTC against #PLN at 900.0 on @AskCoinNet #exchange #bitcoin". Dodawane są hashtagi oraz link do rynku (użytkownicy Twittera wiedzą o co chodzi).
Obserwujący (a może ich być kilka tysięcy) dowiedzą się o tym i może ktoś zechce kupić ich 2 BTC za złotówki :-)
Pragniemy zaznaczyć, że korzystanie z tej funkcjonalności nie jest obowiązkowe :-)

Życzymy przyjemnego handlowania na AskCoin.Net :-).
Zespół AskCoin.Net

Gaduła
Posty: 440
Rejestracja: 15 stycznia 2014
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: AskCoin.Net - 50+ par walutowych - PLN/EUR/BTC/LTC/DOGE

Postautor: kotwica666 » czwartek, 5 lutego 2015, 19:52

AskCoin.Net pisze:Następnie otworzymy rynki fiat, na początek: BTC/PLN, LTC/PLN, BTC/EUR, LTC/EUR. Możemy tych rynków otworzyć więcej. Prosimy o wskazanie jakimi bylibyście zainteresowani :-)
W tym towarzystwie zdecydowanie brakuje BTC/USD.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 15 sierpnia 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: AskCoin.Net - 50+ par walutowych - PLN/EUR/BTC/LTC/DOGE

Postautor: inkaste » czwartek, 5 lutego 2015, 20:01

Generalnie to status "Zawieszony" nie przyspieszy założenia kont/a dla wprowadzenia FIAT na giełdę

i.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: AskCoin.Net - 50+ par walutowych - PLN/EUR/BTC/LTC/DOGE

Postautor: prezes » czwartek, 5 lutego 2015, 20:37

Giełda wygląda ciekawie ale przyznam się, że nie logowałem się i nie testowałem jeszcze.
Bez fiatów to raczej nie wypłyniecie na szerokie wody, szczególnie na polskim rynku który jest już mega zapchany jeśli patrzeć na potencjalnych użytkowników.
Moja rada to otwórzcie konta co najmniej w 3 bankach dla bezpieczeństwa.
I na początek moglibyście dać zerową prowizję od handlu w celach promocyjnych, żeby przyciągnąć nowych użytkowników.

Opłaty, regulamin i o nas macie po angielsku a wszystko inne jest po polsku.
Są gdzieś dane teleadresowe firmy czy to jest całkowicie no name?
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 15 sierpnia 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0005 BTC

Re: AskCoin.Net - 50+ par walutowych - PLN/EUR/BTC/LTC/DOGE

Postautor: inkaste » czwartek, 5 lutego 2015, 20:55

@prezes

to akurat nie jest trudne do znalezienia
Na dole masz VAT EU, wchodzisz na firma.gov.pl podajesz ten VAT bez PL czyli : 9121588847 w polu NIP.

Uzupełniasz CAPTCHE i ukazuje Ci się jednoosobowy podmiot z zawieszoną działalnością.

dla leniwych: link
i.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 19
Rejestracja: 9 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: PL

Re: AskCoin.Net - 50+ par walutowych - PLN/EUR/BTC/LTC/DOGE

Postautor: AskCoin.Net » czwartek, 5 lutego 2015, 20:56

inkaste pisze:Generalnie to status "Zawieszony" nie przyspieszy założenia kont/a dla wprowadzenia FIAT na giełdę

i.
Zmiana statusu obecnie zajmuje 5 minut czasu :)

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 19
Rejestracja: 9 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: PL

Re: AskCoin.Net - 50+ par walutowych - PLN/EUR/BTC/LTC/DOGE

Postautor: AskCoin.Net » czwartek, 5 lutego 2015, 21:01

kotwica666 pisze:
AskCoin.Net pisze:Następnie otworzymy rynki fiat, na początek: BTC/PLN, LTC/PLN, BTC/EUR, LTC/EUR. Możemy tych rynków otworzyć więcej. Prosimy o wskazanie jakimi bylibyście zainteresowani :-)
W tym towarzystwie zdecydowanie brakuje BTC/USD.
Brakuje tylko BTC/USD?

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 15 sierpnia 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: AskCoin.Net - 50+ par walutowych - PLN/EUR/BTC/LTC/DOGE

Postautor: inkaste » czwartek, 5 lutego 2015, 21:06

Może i 5 minut, ale:

Kod: Zaznacz cały

Data zawieszenia wykonywania indywidualnej działalności	2014-03-31
i.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 19
Rejestracja: 9 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: PL

Re: AskCoin.Net - 50+ par walutowych - PLN/EUR/BTC/LTC/DOGE

Postautor: AskCoin.Net » czwartek, 5 lutego 2015, 21:09

prezes pisze:Giełda wygląda ciekawie ale przyznam się, że nie logowałem się i nie testowałem jeszcze.
Bez fiatów to raczej nie wypłyniecie na szerokie wody, szczególnie na polskim rynku który jest już mega zapchany jeśli patrzeć na potencjalnych użytkowników.
Moja rada to otwórzcie konta co najmniej w 3 bankach dla bezpieczeństwa.
Ok, aktualnie mamy konta PLN, EUR i USD w Multibanku (obecnie nazwany mBank).
Mamy propozycję założenia kont w BIZ Banku. Na pytanie czy nie zawieszą nam konta z powodu działalności związanej z handlem BTC - ustnie dostaliśmy zapewnienie, że nic takiego nam nie grozi... jednak czekamy na potwierdzenie.
Ostatnio zmieniony piątek, 6 lutego 2015, 14:15 przez AskCoin.Net, łącznie zmieniany 2 razy.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 19
Rejestracja: 9 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: PL

Re: AskCoin.Net - 50+ par walutowych - PLN/EUR/BTC/LTC/DOGE

Postautor: AskCoin.Net » czwartek, 5 lutego 2015, 21:10

inkaste pisze:Może i 5 minut, ale:

Kod: Zaznacz cały

Data zawieszenia wykonywania indywidualnej działalności	2014-03-31
i.
Jak widać nie przeszkodziło to w wykonaniu giełdy :)
Polak musi sobie radzić w trudnych czasach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: AskCoin.Net - 50+ par walutowych - PLN/EUR/BTC/LTC/DOGE

Postautor: prezes » czwartek, 5 lutego 2015, 21:11

Na zawieszonej działalności gospodarczej trochę słabo to wygląda (akcent pada na działalność gospodarczą).
Wg mnie stoisz przed wyborem albo inwestujuesz w giełdę i robisz to fachowo albo nie wypłyniesz na szerokie wody, a najlepiej znajdź doświadczonego biznes partnera co by nie wyważać otwartych drzwi. Wiem wiem w Polsce ciężko kogoś sensownego znaleźć, bo my tu wszyscy takie Zosie samosie ;)

@AskCoin.Net banków Ci niestety nie mogę polecić bo tu wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie, nie wchodź tylko w biznesy z tymi bankami które już podpadły np. WBK czy BPH.

Wiem że nie będzie działał system prowizji ale żeby działał to musi być najpierw sensowny obrót a żeby był obrót musza być klienci i tak w kółko, jak nie chcesz się zapętlić to zrób promocje 0 % opłat np. na 3 miesiące.

A i jeszcze jedno zleć jakimś "fachowcom" symulowaną próbę włamu co by przetestować bezpieczeństwo giełdy, bo może się nikomu nie chcieć tak od siebie porobić testy bezpieczeństwa.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 15 sierpnia 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: AskCoin.Net - 50+ par walutowych - PLN/EUR/BTC/LTC/DOGE

Postautor: inkaste » czwartek, 5 lutego 2015, 21:17

@AskCoin.Net, mi bardziej chodzi o zaufanie, a skoro piszesz, że polak musi sobie radzić to jaką mam pewność że nie będziesz wykorzystywał pieniędzy użytkowników do opłacenia serwera/domey/ssl jak zabraknie Ci pieniędzy ?

Giełdę może nawet napisać gimnazjalista, ale jej nie uruchomi z rachunkami w bankach bo nie da rady.

Jak naprawdę chcesz się pchać na rynek polskich i nie tylko giełd, to pomyśl o spółce najlepiej z o.o. chyba że chcesz oddawać swój majątek jak ktoś się dostanie na serwer i pożyczy sobie btc lub inne krypto i nie mów że nie ma takiej możliwości bo nawet stamp ostatnio stracił 19k btc a nie jest to firma jednoosobowa.

A i żeby nie było że Cię oczerniam koala playera używam od 6 miesięcy, przesiadłem się z bestplayera i jestem bardziej niż zadowolony.

i.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: AskCoin.Net - 50+ par walutowych - PLN/EUR/BTC/LTC/DOGE

Postautor: prezes » czwartek, 5 lutego 2015, 21:20

A i jeszcze jedno ta chmurka wyskakująca co jakiś czas namawiająca do zalogowania się jest trochę wkurzająca.
Kolejna sprawa, to nie wiem czy na początek nie przesadziłeś trochę z ilością tych walut, nawet cryptsy ostatnio nie dodaje nic nowego. Większość to będą martwe rynki.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 19
Rejestracja: 9 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: PL

Re: AskCoin.Net - 50+ par walutowych - PLN/EUR/BTC/LTC/DOGE

Postautor: AskCoin.Net » czwartek, 5 lutego 2015, 21:22

prezes pisze:Na zawieszonej działalności gospodarczej trochę słabo to wygląda (akcent pada na działalność gospodarczą).
Wg mnie stoisz przed wyborem albo inwestujuesz w giełdę i robisz to fachowo albo nie wypłyniesz na szerokie wody, a najlepiej znajdź doświadczonego biznes partnera co by nie wyważać otwartych drzwi. Wiem wiem w Polsce ciężko kogoś sensownego znaleźć, bo my tu wszyscy takie Zosie samosie ;)
Inwestor czeka na pełną gotowość na otwarcie rynków FIAT. Potem rusza odwieszenie i do przodu pełną parą.
@AskCoin.Net banków Ci niestety nie mogę polecić bo tu wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie, nie wchodź tylko w biznesy z tymi bankami które już podpadły np. WBK czy BPH.
A co z BRE? Też ryzyko?
Wiem że nie będzie działał system prowizji ale żeby działał to musi być najpierw sensowny obrót a żeby był obrót musza być klienci i tak w kółko, jak nie chcesz się zapętlić to zrób promocje 0 % opłat np. na 3 miesiące.
Ok, dzięki za radę. Włączymy "zerówkę" dla FIATów i zobaczymy czy to wpłynie na zainteresowanie.
Ale za nim to nastąpi chcemy znać stanowisko innych partnerów, którzy mogą pomóc nam w marketingu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: AskCoin.Net - 50+ par walutowych - PLN/EUR/BTC/LTC/DOGE

Postautor: prezes » czwartek, 5 lutego 2015, 21:26

Nie wiem czy to doczytałeś, więc powtórzę, bezpieczeństwo najważniejsze
prezes pisze: A i jeszcze jedno zleć jakimś "fachowcom" symulowaną próbę włamu co by przetestować bezpieczeństwo giełdy, bo może się nikomu nie chcieć tak od siebie porobić testy bezpieczeństwa.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 19
Rejestracja: 9 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: PL

Re: AskCoin.Net - 50+ par walutowych - PLN/EUR/BTC/LTC/DOGE

Postautor: AskCoin.Net » czwartek, 5 lutego 2015, 21:28

inkaste pisze:@AskCoin.Net, mi bardziej chodzi o zaufanie, a skoro piszesz, że polak musi sobie radzić to jaką mam pewność że nie będziesz wykorzystywał pieniędzy użytkowników do opłacenia serwera/domey/ssl jak zabraknie Ci pieniędzy ?
Akurat wszystko stoi i działa.
Giełdę może nawet napisać gimnazjalista, ale jej nie uruchomi z rachunkami w bankach bo nie da rady.
Nie napisze.
Jak naprawdę chcesz się pchać na rynek polskich i nie tylko giełd, to pomyśl o spółce najlepiej z o.o. chyba że chcesz oddawać swój majątek jak ktoś się dostanie na serwer i pożyczy sobie btc lub inne krypto i nie mów że nie ma takiej możliwości bo nawet stamp ostatnio stracił 19k btc a nie jest to firma jednoosobowa.
A jaką gwarancję daje ci spółka z o.o., że nie stracisz swoich BTC?
Żadnej.
Bitstamp akurat zdołał zarobić dużo więcej niż to co stracił. I forma działalności nie ma tu nic do tego.
Swoja drogą Mt Gox to jaka forma była?
A i żeby nie było że Cię oczerniam koala playera używam od 6 miesięcy, przesiadłem się z bestplayera i jestem bardziej niż zadowolony.

i.
No bardzo dobrze... Koala Player na szczęście nie ma monopolu na rynku odtwarzaczy. Ale mógłbyś chociaż podać przynajmniej 3 powody dla którego przesiadłeś się na bestplayera?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 19
Rejestracja: 9 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: PL

Re: AskCoin.Net - 50+ par walutowych - PLN/EUR/BTC/LTC/DOGE

Postautor: AskCoin.Net » czwartek, 5 lutego 2015, 21:30

prezes pisze:A i jeszcze jedno ta chmurka wyskakująca co jakiś czas namawiająca do zalogowania się jest trochę wkurzająca.
Kolejna sprawa, to nie wiem czy na początek nie przesadziłeś trochę z ilością tych walut, nawet cryptsy ostatnio nie dodaje nic nowego. Większość to będą martwe rynki.
Wystarczy zalogować się i po "chmurce" :-)
Liczba walut - to nie na początek - tyle zostało dodanych w przeciągu ponad pół roku.

Niedługo będzie dodany plan wyłączania "martwych" monet.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 19
Rejestracja: 9 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: PL

Re: AskCoin.Net - 50+ par walutowych - PLN/EUR/BTC/LTC/DOGE

Postautor: AskCoin.Net » czwartek, 5 lutego 2015, 21:31

prezes pisze:Nie wiem czy to doczytałeś, więc powtórzę, bezpieczeństwo najważniejsze
prezes pisze: A i jeszcze jedno zleć jakimś "fachowcom" symulowaną próbę włamu co by przetestować bezpieczeństwo giełdy, bo może się nikomu nie chcieć tak od siebie porobić testy bezpieczeństwa.
Nie widzę problemu. Ktoś jest chętny?

Gaduła
Posty: 440
Rejestracja: 15 stycznia 2014
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: AskCoin.Net - 50+ par walutowych - PLN/EUR/BTC/LTC/DOGE

Postautor: kotwica666 » czwartek, 5 lutego 2015, 21:34

AskCoin.Net pisze:
A i żeby nie było że Cię oczerniam koala playera używam od 6 miesięcy, przesiadłem się z bestplayera i jestem bardziej niż zadowolony.

i.
No bardzo dobrze... Koala Player na szczęście nie ma monopolu na rynku odtwarzaczy. Ale mógłbyś chociaż podać przynajmniej 3 powody dla którego przesiadłeś się na bestplayera?
Odwrotnie :lol:

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 19
Rejestracja: 9 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: PL

Re: AskCoin.Net - 50+ par walutowych - PLN/EUR/BTC/LTC/DOGE

Postautor: AskCoin.Net » czwartek, 5 lutego 2015, 21:54

kotwica666 pisze:
AskCoin.Net pisze:
A i żeby nie było że Cię oczerniam koala playera używam od 6 miesięcy, przesiadłem się z bestplayera i jestem bardziej niż zadowolony.

i.
No bardzo dobrze... Koala Player na szczęście nie ma monopolu na rynku odtwarzaczy. Ale mógłbyś chociaż podać przynajmniej 3 powody dla którego przesiadłeś się na bestplayera?
Odwrotnie :lol:
A... nie zrozumiałem :-) ciekawe dlaczego... myślałem, że dobre czasy Koala Player już dawno minęły.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości