BitMarket24.pl - giełda Bitcoin i Litecoin

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 124
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket24.pl - giełda Bitcoin i Litecoin

Postautor: toomyem » piątek, 23 stycznia 2015, 18:09

Zarejestrowałem się na próbę i wykonałem małą transakcję. Póki co, wrażenie całkiem pozytywne :)

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 118
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska, Kraków

Re: BitMarket24.pl - giełda Bitcoin i Litecoin

Postautor: BitMarket24.pl » piątek, 23 stycznia 2015, 21:09

toomyem pisze:Zarejestrowałem się na próbę i wykonałem małą transakcję. Póki co, wrażenie całkiem pozytywne :)
Dziękujemy za przychylne słowa :) Wierzymy, że będzie tylko lepiej!

Szykujemy wiele usprawnień i udogodnień dla naszych użytkowników (w tym API transakcyjne). Będą one systematyczne wprowadzane w najbliższym czasie.
Nowa, rozbudowana giełda BTC i LTC - BitMarket24.pl: https://bitmarket24.pl

Rozmowny
Posty: 76
Rejestracja: 10 czerwca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket24.pl - giełda Bitcoin i Litecoin

Postautor: grovestr » sobota, 24 stycznia 2015, 20:59

Tylko mnie drażni zbieżność nazw z bitmarket.pl?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 118
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska, Kraków

Re: BitMarket24.pl - giełda Bitcoin i Litecoin

Postautor: BitMarket24.pl » niedziela, 25 stycznia 2015, 13:54

grovestr pisze:Tylko mnie drażni zbieżność nazw z bitmarket.pl?
Zbieżność nazw jest całkowicie przypadkowa i była dla nas równie dużym zaskoczeniem.

Publiczną betę naszego serwisu uruchomiliśmy praktycznie w tym samym czasie, co konkurencja swoją giełdę, a jedynie oficjalny start nastąpił później. W dodatku nasza domena była zarejestrowana już we wrześniu 2013 roku.
Nowa, rozbudowana giełda BTC i LTC - BitMarket24.pl: https://bitmarket24.pl

Rozmowny
Posty: 76
Rejestracja: 10 czerwca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket24.pl - giełda Bitcoin i Litecoin

Postautor: grovestr » wtorek, 27 stycznia 2015, 15:55

Więc chcecie powiedzieć, że przed zarejestrowaniem domeny bitmarket24.pl nie sprawdziliście dostępności krótszej domeny bitmarket.pl? Jeśli chodzi o datę rejestracji to bitmarket.pl wyprzedził Was o prawie trzy lata.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket24.pl - giełda Bitcoin i Litecoin

Postautor: pm7 » wtorek, 27 stycznia 2015, 16:02

Mieli zgadywać, że bitmarket.pl to będzie giełda BTC?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 16
Rejestracja: 12 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket24.pl - giełda Bitcoin i Litecoin

Postautor: AigaSuomi » środa, 28 stycznia 2015, 23:58

@BitMarket24.pl - Wasz "brat bliźniak" miał kłopoty z wypłatami Jak u was wygląda sytuacja, zwłaszcza że konta macie tez w tym samym banku. Planujecie jakieś zmiany? Według mnie sygnał był jednoznaczny.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 118
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska, Kraków

Re: BitMarket24.pl - giełda Bitcoin i Litecoin

Postautor: BitMarket24.pl » czwartek, 29 stycznia 2015, 16:53

AigaSuomi pisze:@BitMarket24.pl - Wasz "brat bliźniak" miał kłopoty z wypłatami Jak u was wygląda sytuacja, zwłaszcza że konta macie tez w tym samym banku. Planujecie jakieś zmiany? Według mnie sygnał był jednoznaczny.
U nas przelewy działają bez większych zakłóceń, chociaż zdarza się, że bez przyczyny bank BPH ma problemy z wykonaniem wypłat ekspresowych - na szczęście są to raczej sporadyczne przypadki i szybko udaje się je rozwiązać.

Plan zmiany banku, a przynajmniej metod wypłat ekspresowych powstał u nas już jakiś czas temu i wiązał się bardziej z problemami technicznymi występującymi w samym banku BPH np. ograniczeniami działania tego banku (dni robocze, od godziny 8 do 20), czy problemami z wypłatami ekspresowymi.

Sytuacja u konkurencji z pewnością dała nam dużo do myślenia i najprawdopodobniej przyspieszymy tempo zmiany banku, oraz całego sposobu zasileń PLN i wypłat w serwisie, tak aby uniezależnić się w większym stopniu od działania banków.
Nowa, rozbudowana giełda BTC i LTC - BitMarket24.pl: https://bitmarket24.pl

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 30 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket24.pl - giełda Bitcoin i Litecoin

Postautor: zzieloniutki » piątek, 30 stycznia 2015, 20:20

UWAGA !!!!!!

Uwaga na giełdę BitMarket24.pl bo prawdopodobnie zaczęła kraść pieniądze. Wpłata tam pieniędzy może oznaczać, że ich już więcej nie zobaczycie. Po serii dziwnej korespondencji tylko dzisiaj absurdalnego dostałem maila, że nie zostaną mi środki wypłacone. Bo inni użytkownicy coś nabroili. Podkreślam słowo inni.
Wcześniej dostawałem informacje, że istnieje podejrzenie że moje konto nie jest moim kontem. Na co udowadniałem że moje. Wysyłałem nawet potwierdzenia PDF i że mogę wysłać dowolny przelew o dowolnej treści. Zaznaczam że dane wpisałem prawidłowe w koncie Bitmarket24 i się wszystkie zgadzają z kontem bankowym . Potem że nie ma gwarancji że mój dowód wysłany do nich w celu weryfikacji, co przeszło pozytywnie należy do mnie (nie argumentując niczym).

Tak więc chyba się pożegnałem z pieniędzmi. Wiec czym prędzej póki możecie, bo może już nie wycofujcie środki z tej giełdy, a już na pewno nie trzymajcie pieniędzy na ich portfelach.


Na końcu gdy chciałem zerwać umowę i zarządzałem zwrotu pieniędzy na konto z którego przyszły. Powołując się na zmianę regulaminu poprzez dodanie działań które nie znalazły się w nim. Powoływanie się na zapiski których nie ma w nim (to znaczy robienie czegoś co nie jest zawarte w regulaminie), oraz zapiski nie zgodne z prawem polskim. Miedzy innymi zapisek że zmiana nie prowadzi do zmiany regulaminu i tym podobne absurdalne zapiski co są nie zgodne z prawem, bo gdy firma zmienia regulamin użytkownik ma prawo do zerwania umowy w trybie natychmiastowym i bez ponoszenia konsekwencji jeżeli mu taka umowa nie pasuje. Jeżeli by tak nie było to dla przykładu Play dałaby umowę na abonament na kwotę 30zł, po miesiącu sobie zmieniła nie dodając nic kwotę na 100zł i nic by nie można było zrobić bo w regulaminie był zapis że zmiana nie prowadzi do zmiany regulaminu, co jest absurdem.

Tak więc odpisali że nie przyjmują mojego zerwania umowy bo inni użytkownicy coś nabroili.

Zaznaczam ze mam konto na tym serwisie już długo i przelewałem pieniądze z innych giełd tutaj i z powrotem zarabiając troszkę pieniędzy na różnicy. Tak więc są na moim koncie przelewy z jednej giełdy na konto i wysyłka na inna giełdę i tak w kółko. Do tego wypłata z mojej pracy i tyle.

A teraz mnie okradli na kwotę prawie 6 tys zł.

Pozostało mi tylko zgłoszenie sprawy do UOKIK i na policje.


UWAGA !!!!!!!!!
Ostatnio zmieniony piątek, 30 stycznia 2015, 21:38 przez GetBitCoin_pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: po co wklejasz 3 razy ten sam tekst...

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 30 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket24.pl - giełda Bitcoin i Litecoin

Postautor: zzieloniutki » piątek, 30 stycznia 2015, 20:33

Wielokrotne maile z prośbą o podanie nr telefonu do firmy by przyśpieszyć kontakt pozostają do tej pory bez odpowiedzi. Czyżby firma tak duża jak Allegro czy Google że nie ma czasu na kontakt telefoniczny z klientami czy też właściciel firmy nie wie że taką firmę ma w ogóle i się dowie jak będą z nią problemy? Czyli kolejna firma krzak założona na słupa?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 118
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska, Kraków

Re: BitMarket24.pl - giełda Bitcoin i Litecoin

Postautor: BitMarket24.pl » piątek, 30 stycznia 2015, 22:25

Witamy,

Oczywiście żadne środki nie zostały ukradzione. Cała sprawa wygląda następująco.

Użytkownik zieloniutki:
- posiada dane osobowe zbieżne z innym użytkownikiem. Dodatkowo obaj użytkownicy dokonali wpłaty środków na giełdę w tym samym czasie (tego samego dnia, o tej samej godzinie) - co wzbudziło dodatkowe podejrzenia. Pragniemy dodatkowo nadmienić, że posiadanie kilku kont w serwisie jest niezgodne z regulaminem.
- po kontakcie z drugim użytkownikiem (posiadającym zbieżne dane) w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji odpisał on, aby nie odsyłać drugiemu użytkownikowi (użytkownik zzieloniutki) żadnych pieniędzy, stwierdzając, że jest to najprawdopodobniej oszustwo.
- mamy również dodatkowe wskazówki podważające tożsamość tego użytkownika, o których wolimy w tym momencie nie pisać publicznie
Zaznaczam ze mam konto na tym serwisie już długo i przelewałem pieniądze z innych giełd tutaj i z powrotem zarabiając troszkę pieniędzy na różnicy.
- użytkownik zzieloniutki wielokrotnie wcześniej wykonywał podejrzane operacje na naszej giełdzie: np. kupowanie BTC po kursie około 900, przy cenie rynkowej w danym momencie około 800 (zauważyli to również inni użytkownicy na czacie), wykupując wszystkie oferty, nie zważając na cenę, po czym natychmiast wypłacał BTC z giełdy. Po zaobserwowaniu tego zjawiska poprosiliśmy go o przesłanie skanu dowodu tożsamości, prośba ta została przez niego zignorowana (uznaliśmy, że użytkownika ten zrezygnował z używania giełdy). Tydzień po prośbie o przesłanie skanu dowodu tożsamości (i jej zignorowaniu) wpłacił on kolejne środki.


W celu wyjaśnienia całej sprawy:
- poprosiliśmy (ponownie) o skan dowodu tożsamości użytkownika zzieloniutki (również drugiego użytkownika posiadającego zbieżne dane)
- wysłaliśmy listownie kod weryfikujący adres zamieszkanie obu użytkownikom
- kod weryfikujący jest w tej sytuacji konieczny ponieważ posiadanie czyjegoś skanu dowodu osobistego, oraz konta założonego na dane osobowe z tego dowodu, w dobie możliwości zakładania kont przez internet nie jest takie trudne. Polecamy przeczytać artykuł z Niebzpiecznika o tzw. "słupach": http://niebezpiecznik.pl/post/jak-zosta ... bankowosci
- użytkownik zzieloniutki tłumaczył się, że nie może dokonać weryfikacji adresu zamieszkania, ponieważ "jest w rozjazdach" przez kolejne 3 tygodnie, prosząc o wysłanie kodu na inny (podany przez niego) adres - weryfikacja taka nie miała by w tej sytuacji żadnego sensu.
- w drodze wyjątku zaproponowaliśmy jeszcze jedną metodę weryfikacji, która również została przez niego zignorowana.
Na końcu gdy chciałem zerwać umowę i zarządzałem zwrotu pieniędzy na konto z którego przyszły. Powołując się na zmianę regulaminu poprzez dodanie działań które nie znalazły się w nim. Powoływanie się na zapiski których nie ma w nim (to znaczy robienie czegoś co nie jest zawarte w regulaminie)...
- To nasz serwis zaproponował użytkownikowi zerwanie umowy przez podanie w ostatniej wiadomości fragmentu regulaminu dotyczącego wypowiadania umowy i reklamacji (paragraf 9). Zerwanie umowy zostało zasugerowane po wielokrotnym odmawianiu dodatkowej weryfikacji, oraz groźbach opisania całej sprawy publicznie, a także skierowania sprawy na policje. Pragnęliśmy zakończyć całą sprawę oficjalniej i zgodnie z regulaminem.
Miedzy innymi zapisek że zmiana nie prowadzi do zmiany regulaminu i tym podobne absurdalne zapiski co są nie zgodne z prawem, bo gdy firma zmienia regulamin użytkownik ma prawo do zerwania umowy w trybie natychmiastowym i bez ponoszenia konsekwencji jeżeli mu taka umowa nie pasuje.
- Regulamin nie był zmieniany jak sugeruje to użytkownik zzieloniutki
- Regulamin posiada podobne zapisy do innych giełd (nie są one u nas w żaden sposób wyjątkowe)
Tak więc odpisali że nie przyjmują mojego zerwania umowy bo inni użytkownicy coś nabroili.
- Nie jest prawdą, że prośba o zerwanie umowy została odrzucona (wpłynęła do nas po godzinie 19) i nie otrzymała jeszcze odpowiedzi.
- Żadne pieniądze nie zostały "ukradzione". Wpłacone środki zostaną zwrócone użytkowi zgodnie z regulaminem

W związku z powstałymi problemami związanymi z praniem brudnych pieniędzy na innych giełdach, pragnęliśmy zapewnić naszym użytkownikom dodatkowe bezpieczeństwo starając się zweryfikować tożsamość obu użytkowników posiadających zbieżne dane - szczególnie w ostatnio zaistniałych okolicznościach.

Dodatkowa weryfikacja adresu zamieszkania za pomocą kodu umieszczonego w liście, to w naszym serwisie to rzadkość i jesteśmy pewni, że mogą to potwierdzić inni użytkownicy posiadający u nas konto. Weryfikujemy dodatkowo wyłącznie tych użytkowników, co do których mamy szczególne podejrzenia.

W razie jakichkolwiek pytań postaramy się udzielić odpowiedzi.

Pozdrwaiamy,
Zespół BitMarket24.pl
Nowa, rozbudowana giełda BTC i LTC - BitMarket24.pl: https://bitmarket24.pl

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 16
Rejestracja: 12 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket24.pl - giełda Bitcoin i Litecoin

Postautor: AigaSuomi » sobota, 31 stycznia 2015, 00:33

Niesamowita historia, aż trudno uwierzyć w taki zbieg okoliczności:
...posiada dane osobowe zbieżne z innym użytkownikiem. Dodatkowo obaj użytkownicy dokonali wpłaty środków na giełdę w tym samym czasie (tego samego dnia, o tej samej godzinie)...
@zzieloniutki dzięki za promocyjne ceny, jestem dozgonnie wdzięczny :D

A tak na poważnie. Moim bardzo subiektywnym zdaniem ta historia dobrze świadczy o giełdzie i jej procedurach.
zzieloniutki ciesz się że te 6k PLN-ów nie poszło do mojej kieszeni

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 30 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket24.pl - giełda Bitcoin i Litecoin

Postautor: zzieloniutki » sobota, 31 stycznia 2015, 12:07

@zzieloniutki dzięki za promocyjne ceny, jestem dozgonnie wdzięczny :D

A tak na poważnie. Moim bardzo subiektywnym zdaniem ta historia dobrze świadczy o giełdzie i jej procedurach.
zzieloniutki ciesz się że te 6k PLN-ów nie poszło do mojej kieszeni
Na wstępie. Z naszych informacji wynika iż AigaSuomi jest drugim kontem użytkownika BitMarket24.pl. Tak wiec nie ładnie proszę Pana odpisywać samemu sobie jako ktoś niby inny. Proszę spojrzeć na daty rejestracji konta. Dziwne w tym samym czasie. I tutaj jest to udowodnione. Ależ dziwny zbieg okoliczności prawda? Ponadto jeden post pisany zaraz po drugim. Wiec no gratuluje pomysłowości, ale jak już Pan tak chce robić proszę odczekać długo to wtedy nie będzie widać, a tak nawet dziecko z gimnazjum zauważy ten motyw. Do tego też warto by zauważyć że skąd użytkownik AigaSuomi mogła wiedzieć o jaki okres chodzi że kupiła moją ofertę a za tym dziękuje za promocyjną cenę. Nie ma się co dalej ciągać w tym temacie że jest to konto tego samego Pana, bo to widać jak na dłoni.

Proszę też wymyślać coś z sensem jak już bajki chce Pan pisać. To że pieniądze by trafiły do użytkownika AigaSuomi czy do serwisu Bitmarket24.pl dla mnie z technicznego punktu widzenia nie jest ani gorsze ani lepsze, dalej tych pieniędzy nie mam wiec nie wiem czemu to miała by być gorsza sprawa, tym bardziej że wynika z tego że prawdopodobnie jest to te samo konto tego samego Pana więc ??
Poza tym skąd niby AigaSuomi niby wiedziałaby kiedy ta transakcja była skoro wie że kupiła je akurat ode mnie i że o te transakcje chodzi. No Pan Bitmarket24.pl wie przecież, ale no nie pomyślał że AigaSuomi nie powinna tego wiedzieć :D. Powie skok był no to proszę bardzo otwieramy bitmonitor.pl i proszę niech ktoś zgadnie nie czytając dalej mojej wypowiedzi bo AigaSuomi jej nie znała którego to dnia było ? Nie da rady prawda ?
Witamy,

Oczywiście żadne środki nie zostały ukradzione. Cała sprawa wygląda następująco.

Użytkownik zieloniutki:
- posiada dane osobowe zbieżne z innym użytkownikiem. Dodatkowo obaj użytkownicy dokonali wpłaty środków na giełdę w tym samym czasie (tego samego dnia, o tej samej godzinie) - co wzbudziło dodatkowe podejrzenia. Pragniemy dodatkowo nadmienić, że posiadanie kilku kont w serwisie jest niezgodne z regulaminem.
- po kontakcie z drugim użytkownikiem (posiadającym zbieżne dane) w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji odpisał on, aby nie odsyłać drugiemu użytkownikowi (użytkownik zzieloniutki) żadnych pieniędzy, stwierdzając, że jest to najprawdopodobniej oszustwo.
- mamy również dodatkowe wskazówki podważające tożsamość tego użytkownika, o których wolimy w tym momencie nie pisać publicznie
Odnośnie teraz problemu z giełdą. Mi Pan takiej wersji nie przedstawił że ktoś ma dane jak to Pan określił zbieżne z moimi więc sądzę że wymyślił Pan to na poczekaniu a do tego sobie niezłe strzelił w nogę przyznając że kłamie. Już tłumaczę dlaczego. Nie może Pan znać godziny kiedy ja wysłałem przelew, ba nawet paru godzin chyba że skorzystałbym z doładowania dotpay. Wie Pan czemu? Bo jest coś takiego jak sesje bankowe, myślę że nie muszę tego rozwijać, ale może jednak rozwinę bo chyba jakby Pan wiedział to wymyślił by Pan coś innego. Przelew gdy ja wykonuję jest odebrany dla przykładu o godzinie 7.25 i 13 sekund. Przelew ten nie wychodzi o tej godzinie, wychodzi na sesji nie wiem jaka jest ale dla przykładu o 11.30. O tej godzinie też nie ma Pan tych pieniędzy. A różne banki mają rożne sesje, jeden o 10.00 drugi bank o 11:30 trzeci o 9:45. Każdy ma inne proszę Pana. Więc żeby nawet wyszły przelewy w podobnym okresie musiałaby mieć ta druga osoba w tym samym banku i wraz proszę Pana nie znałby Pan godziny kiedy ja zrobiłem przelew ani ta druga. Po następne jak już pisałem wtedy nie otrzymuje Pan pieniędzy tylko na przykład o godzinie 15:00 jest Pana banku sesja i na tej to księgują i wtedy Pan widzi wraz ze wszystkimi przelewami ten przelew (z tego co mi wiadomo nawet nie widnieje na której sesji był zaksięgowany, ma Pan tylko dzień w którym przelew przyszedł). Przelewów pewnie ma Pan na takiej sesji z 500 sztuk tak więc proszę Państwa mam obawy że zaraz 500 osobom ten Pan zablokuje konto. Wiec na prawdę radzę się zbierać z tej giełdy jeżeli ten Pan mówi na serio. Bo ja nie wiem może to jakieś włamanie na jego konto i kto inny pisze (tylko w to to nie wiem czy 5 latki uwierzą że nie Pan to pisze). Więc sugerowanie że zrobiłem przelew w tym samej godzinie co ktoś inny jest absurdem i nie możliwym do zrealizowania (sprawdzenie tego) nawet jakby Pan milion zapłacił.

Zaraz będą sugestie a co jak ten sam bank a o to że ja zrobiłem przelew z ING BANK a Pan z Bitmarketu24.pl. Ciągle się boję że się przejęzyczę i nie dodam 24 i obrazę innego Pana. A Pan Bitmarket24.pl ma BPH. Wiec nie wchodzi to w grę. Gdyby Pan się upierał że skorzystałem z Dotpay i szybkiej wpłaty to dam tutaj potwierdzenie przelewu. Ja nie mam nic do ukrycia, więc nie jest to problem więc od razu mówię proszę sobie darować.

Teraz proszę Pana jeżeli zakładam jeżeli by była taka sytuacja to proszę mi wyjaśnić. Bo twierdzi Pan że ten drugi Pan kazał o dziwo mi nie przelewać pieniędzy. Ja Panu dowód osobisty wysłałem więc jest Pan świadomy że to ja, teraz czy wziął Pan dowód drugiej osoby? Bo chyba nie. Mój Pan potwierdził że dostał wiec proszę potem nie zmieniać wersji (mówię od razu by uniknąć wydłużania). I jak jest ten sam ?? Bo jakoś wątpię by ktoś miał mój dowód. Z jakiego konta ten drugi Pan wpłacał? Jak wpłacał to nie sprawdziliście że konto jest inne ? Bo nie może być przecież moje. Bo ja w historii poza moimi nie mam innych. Skąd Pan wie że ten drugi nie podszywa się pode mnie i chce mi życie utrudnić, lub ukraść pieniądze w ogóle. Skoro przelew był z innego konta niż dane wpisane w Waszym serwisie to mimo że jeżeli byłyby to moje dane to nie jest to mój problem a tamtego i bezpodstawne w ogóle jest wyłączanie mojego konta.

A tak bo jeszcze zapomniałem powiedzieć Pan z bitmarketu24 wyłączył moje konto bym nie mógł się z nim kontaktować ani pisać przez jego czat. Po to żeby inni użytkownicy nie wiedzieli. To jest fakt. Bo blokowanie wypłat jest na porządku dziennym i każdy serwis takie coś ma. Ale nie trzeba było tak zrobić bo jeszcze się wypowie i dymu na robi.

Tak więc Panie ta wersja z 2 osobami jest w rzeczywistości nie możliwa. Ja w tym momencie mam wątpliwości czy w ogóle z dorosłą osobą rozmawiam. A niech będzie proszę przedstawić dane tej drugiej osoby. Całe dane to sobie sprawdzimy czy są rzeczywiście te same. Ale jak podkreślam nie jest to ani możliwe ani nie powoduje żadnego powodu dlaczego ja mam mieć problemy. Pewnie nawet Pan tamtego nie poprosił o dowód. A częste są przypadki podszywania się. Chyba się to nazywa motyw nigeryjski czy jakoś tak ale mogłem pomylić nazwę. Chodzi o to że ktoś się podaję za wnuczka i o coś tam prosi. To w ogóle nie świadczy że ta osoba jest tą za którą się podaje. Tym bardziej że nie wysłała Panu nic to jak Pan tak by mógł? Ściema na maxa i to jeszcze nie przemyślana jak widać.

Teraz następny punkt potwierdził Pan że konto mam długo to skąd ten atak teraz? I w ogóle wierzy Pan niby osobie nowej? Bo chyba nie możliwe jest by był 2 takie same osoby i nie zauważył Pan przez bardzo długi okres czasu że są tylko teraz? Potwierdził Pan że mam konto u Was długo jasno i wyraźnie.
- użytkownik zzieloniutki wielokrotnie wcześniej wykonywał podejrzane operacje na naszej giełdzie: np. kupowanie BTC po kursie około 900, przy cenie rynkowej w danym momencie około 800 (zauważyli to również inni użytkownicy na czacie), wykupując wszystkie oferty, nie zważając na cenę, po czym natychmiast wypłacał BTC z giełdy. Po zaobserwowaniu tego zjawiska poprosiliśmy go o przesłanie skanu dowodu tożsamości, prośba ta została przez niego zignorowana (uznaliśmy, że użytkownika ten zrezygnował z używania giełdy). Tydzień po prośbie o przesłanie skanu dowodu tożsamości (i jej zignorowaniu) wpłacił on kolejne środki.
WAŻNE !!
Odnośnie zakupu tak prawda kupiłem wydaje mi się przy cenach 900zl. Gdy oferta była wydaje mi się koło 850zl ostatnia i skupiłem ją też oczywiście. Tylko Pan zataił kluczową informację że chwilę po tym kurs na wszystkich giełdach podskoczył. do 1050 za którą to kwotę sprzedałem BTC na innej giełdzie, przez co zarobiłem. Ale widać wiedza jest u Was karana. Proszę więc wpisać adnotację że w przypadku zarabiania na Waszej giełdzie możliwe że zablokujecie konto. Że u Was wolno tylko tracić. Proszę to wpisać w regulamin będzie wiadomo przy podpisywaniu umowy a wiec no jak ktoś się zgodzi nie ma problemu. Nie wiem czy jest to jakiś wyskok i różnica wielka w podwyższeniu kursu, ale wiedziałem że będzie w górę więc kupiłem ile miałem i czekałem na wzrost, nie wiem co jest w tym dziwnego. Rozumiem gdyby kurs był 800zl a ktoś skupował po 1600 to wiadomo że no albo coś nie halo albo wariat bo nie doleci do tego bez wpompowania z biliarda złotych pewnie w tą walutę, ale gdyby jednak tak miało być gdyby okazało się że ebay zainwestuje w rozwój tej waluty biliard złotych. I ktoś i tak zrobił skupił za co ma i tak faktycznie by doszła oferta do 1600zl to co? Zablokować !!! H.. j nie nie zarobi !!! Bo zanim odblokujemy to już będzie po możliwości zarobienia. Ba odłączmy mu konto by nawet nie mógł zobaczyć ile traci !!! HIHI tacy my jajcarze z bitmarketu24 jesteśmy !! co on będzie miał taki biznes a Pan z bitmarketu24 nie ?? Tak to jest prawidłowe zachowanie i zgodnie z prawem Pan myśli? I myśli Pan że taki poszkodowany nie może Panu założyć sprawę o straty finansowe spowodowane Pana działaniem, bez podstawnym jak pewnie zawsze? Zaznaczam że nie pamiętam dobrze kursu mogło być 845. Dorabiam na tym więc transakcji mam sporo wiec mogę dokładnie nie pamiętać tej kwoty. Bo zaraz mi Pan z Bitmarket24.pl wyciągnie z historii i powie kłamie bo był kurs 848,45 zł a kurs sprzedaży na wykresie najwyższej giełdy doszedł do 1048,99zł i dopiero wyjdę na tym jak się okaże że nie mogłem kupić po tyle a 2 grosze mniej kupiłem. Są to kwoty mniej więcej żeby nikt mnie tutaj za dokładność nie łapał. Wzrost był i na tej giełdzie spory nie pamiętam górka jaka była ale nawet tutaj sprzedając bym zarobił sporo wiec, bez sensu oskarżenie. Na tej drugiej giełdzie wzrost poszedł sporo wyżej ale no nie wytrzymałem napięcia i sprzedałem przed górką co też jest normalne i nie wiem czy ktoś tak umie się wpasowywać w górki i dołki. Do mojej wiarygodności dodaje że dane można sprawdzić na bitmonitor.pl żeby nie było.

Wiem że są osoby co rozrywkowo się bawią i lubią stracić na przykład 2zl w BTC i jest to ok, ale chyba większość to nie lubi tracić wiec jakiś znowu dziwny argument. Zarobiłem to jestem winny. Tylko czego?

W celu wyjaśnienia całej sprawy:
- poprosiliśmy (ponownie) o skan dowodu tożsamości użytkownika zzieloniutki (również drugiego użytkownika posiadającego zbieżne dane)
- wysłaliśmy listownie kod weryfikujący adres zamieszkanie obu użytkownikom
Następna kwestia. Nie miałem problemu potem by list był wysłany na adres korespondencyjny. Nawet z banku można było wziąść ten adres(zadzwonić niech podadzą jaki mam wpisany korespondencyjny żeby nie było że sobie zmyśliłem go) i nie było by problemu.,już nawet na ten. Kolejny myk na przedłużenie ale ok niech będzie. Ja wyszedłem z inicjatywą. Na co uzyskałem odpowiedz jak zawsze nie. Adres tylko ten co jest na dowodzie, ba musi się zgadzać z tym co jest w banku. To według tego Pana osoby które wynajmują w Warszawie mieszkania albo nie mogą korzystać bo im zablokuje konta i zabierze pieniądze z bliżej nie wyjaśnionych powodów (zawsze się z listy szablonu coś pyknie huk że nie pasuje potem się pyknie inny w końcu się plebs odczepi), albo za każdym razem gdy zmieni się adres zamieszkania zmieniać komplet dokumentów dowód prawo jazdy i resztę bo huk wie na jaki pomysł Pan wpadnie zaraz i sobie zażyczy prawo jazdy z wpisem że zamieszkały i zameldowany pod tym adresem. W banku też zmieniać dane zamieszkania i zameldowania co zmianę adresu. Nawet banki przyjmują taki fakt że jest adres zameldowania, mieszkania i korespondencyjny i często są to adresy różne. Ale ten Pan nie uznaje czegoś takiego bo jest nad bankami :D Gratulacje jest to pogwałcenie praw obywateli. Nie wolno nikogo zmuszać do tego by mieszkał tam gdzie sobie Pan życzy. Żadna giełda również tak nie robi jak Pan. I każda to respektuje poza Panem. Jak i każda inna instytucja. Bitmarket nie ma problemu dla przykładu z tym. W sumie to stosują listy zawsze gdy adres jest inny niż w Banku, natomiast gdy nie to nie stosują bo nie ma podstawy prawnej do stosowania ani logicznej. U Pana podstawą prawną jest "Bo tak, więc blokujemy, wysyłamy a i tylko tak i tylko tam, bo tak".

Tylko jest jedna kwestia oni mają jasno wyszczególnione w regulaminie zasady weryfikacji i kiedy mogą ją stosować a nawet sami dali ograniczenia kiedy nie mogą danej części stosować. Ktoś podpisał się zgadza z tym jest ok.

Mowie też że Pan ten wymyśla po kolei coś nowego jego wersje się ogóle kupy nie trzymają a co jakiś czas obmyśla nową i ja skończyłem dumanie o co mu chodzi. Nie ignorowałem niczego. Zaraz dostane wniosek kredytowy i Pan każe go podpisać i odesłać. Tak proszę Pana już podpisuje i odsyłam. Nie udowodnił Pan że trzyma dowody osobiste w bezpiecznym miejscu, nie jest Pan wiarygodny i nie mówi Pan prawdy co już udowodniliśmy. Wiec jaką ja mam pewność że mój dowód nie zostanie użyty do wzięcia kredytu na mnie? (tak zwanych chwilówek). Tyle się słyszy ostatnio o tym. Tak trzeba potem takie coś spłacać mimo iż nie my wzięliśmy. Jakie ma Pan zabezpieczenia odnośnie kradzieży plików z Pana dysku? O zaraz Pan nie powie bo powie że będę się chciał włamać. Ale czy Pan ma w ogóle jakieś by uchronić się nawet przez nieumyślne udostępnienie mojego dowodu hakerom? Czy trzyma Pan dowody na dysku C w katalogu Dowody ? Zgadłem ?

Ja nie mam pewności że Pan w ogóle się zabezpieczył przed kradzieżą za równo moich danych jak i dowodu który głupi byłem i wysłałem, a nie powinienem. Zalecenie jest nawet GIODIO by nie udostępniać nikomu nie uprawnionemu dokumentu identyfikacyjnego, w szczególności dowodów osobistych, paszportów ani praw jazdy. Tyczy się zarówno wypożyczalni jak i instytucji, w szczególności firmom prywatnym, które nie mają prawa żądać od nas wykonania takiej czynności. Fakt taki należy niezwłocznie zgłosić do GIODIO.

Czytamy dalej główne jednostki uprawnione do wglądu to Policja, Prokuratura, Sad, Banki. Nie widzę tam giełdy BTC, nie widzę też żadnej firmy prywatnej. A Pan chyba jest firmą prywatną? I co ja mam teraz zrobić? Zgłosić Pana czy jak?

Ale Ale ( kabaretu niech będzie Ani Mru Mru) ustawa o coś tam coś tam. A Pan bank? Nie ? To poproszę o pozwolenie na działalność bankową. Ma Pan taką to poproszę o udostępnienie do wglądu na forum do publicznego wglądu?. Kończę ten rozwód bo zaraz ktoś podłapie i zgłosi Pana i jeszcze wyjdzie że Pana działalność jest nielegalna (prowadzenie depozytów i czerpanie z nich korzyści w postaci odsetek oznacza prowadzenie działalności bankowej, ciekawe czy lokatki nie ma i tam przelewów publicznych, a nawet jak nie to ciekawe czy bank nie dał Panu takiego fajnego przelewu jak odsetki na rachunek główny i z tego odjęty podatek belki od zysku, jak sama nazwa mówi. ).

Kurcze jak zaraz się zdenerwuję, pojadę po całości to się skończy dowodów pobieranie a to jest dobre przecież. Bo rzeczywiście przelew to ktoś nieświadomie może zrobić. Ale reszta wymyślanie i cudowanie ani nie jest dla naszego bezpieczeństwa bo niby jak to nam polepsza? ani ułatwieniem bo niby jak.

- To nasz serwis zaproponował użytkownikowi zerwanie umowy przez podanie w ostatniej wiadomości fragmentu regulaminu dotyczącego wypowiadania umowy i reklamacji (paragraf 9). Zerwanie umowy zostało zasugerowane po wielokrotnym odmawianiu dodatkowej weryfikacji, oraz groźbach opisania całej sprawy publicznie, a także skierowania sprawy na policje. Pragnęliśmy zakończyć całą sprawę oficjalniej i zgodnie z regulaminem.
Następna rzecz ja wystąpiłem o zerwanie umowy dokładnie dnia 27.01.2015 o godzinie 23:50. Przed nie dostałem żadnej propozycji tego typu. Dodam że zażądałem zwrotu pieniędzy na moje konto po tym jak już rozmowa do niczego nie prowadziła i nie było żadnego porozumienia. Tak więc to nie prawdą. Wątpliwości ma Pan? Proszę sprawdzić sobie daty emaili. Ja mogę przedstawić dowody maili kiedy wysłałem i kiedy co Pan odesłał. Taka informację ze wskazaniem regulaminu ale wcale nie sugerowaniem że mogę zerwać umowę dostałem dopiero jako przedostatni mail od Was jak dobrze pamiętam ale na pewno po moim mailu gdzie zerwałem umowę i chciałem pieniądze mięć z powrotem cofnięte na konto. Jeżeli się Pan dalej będzie upierać to pokaże maile i skończę to farse, ale pewnie to Panu wystarczy.

Gróźb nie było informowałem jedynie o moich zamiarach jeżeli nie dojdzie do kompromisu (zwrotu pieniędzy po zerwaniu umowy), nie żądałem by zatwierdzić weryfikację czy cokolwiek takiego jak Pan sugeruję. Zażądałem natychmiastowego zwrotu pieniędzy i zerwania umowy, a w przeciwnej sytuacji że zgłoszę sprawę i tutaj nie wiem czemu Pan nie chce powiedzieć, więc ja powiem dokładnie żeby nie było że ukrywam. Do UOKIK o zapisy niezgodnie z prawem, o stosowanie reguł nie zawartych w regulaminie. O kradzież pieniędzy na policję, jeżeli ich nie odzyskam. Bo faktycznie jak ich nie mam to nie mam nie wiem co w tym jest nie jasnego? Zaznaczam to dałem na koniec gdy nie przyjęto zerwania umowy. A i jeszcze na forum napisałem że sytuację opiszę. Tak to wygląda w kwestii etycznej. Żądałem coś co mi się należy zgodnie z prawem i wszystkie giełdy ale to wszystkie poza Waszą zwracają pieniądze na konto z którego przyszły tego samego dnia nawet co otrzymują zerwanie umowy. Tak z powodu odmowy weryfikacji również. Bo nie mają prawa blokować czyiś pieniędzy. Mają prawo tylko odmówić wykonywania usługi. Nawet proszę Pana banki tak mają. Co dał w informacji Pan z bitmarketu. Środki odebrał osobiście w banku. Natomiast bank odmówił przelewania ich gdzie kolwiek ani wypłaty za pomocą usługi karty. Tak więc odmówił usługi a środki jak należały do niego tak są dalej. Ja mam obowiązek zgłosić taki fakt jeżeli ktoś kradnie pieniądze w tym giełda BTC po to by jak najmniej osób zostało oszukanych. Stad też oznajmiłem że jeżeli fakt (nie wypłacenie środków, nie trzymanie się terminu zwrotu, odmowa zerwania umowy po wyraźnym wskazaniu złamania jej przez serwis) się potwierdzi to będę zmuszony to oznajmić to społeczeństwu. Zaznaczyłem również, że być może jest to nieporozumienie i w przypadku szybkiego zrealizowania do końca procedury zerwania umowy (wraz z cofnięciem pieniędzy, bo nie jest to wypłata jest to cofniecie) nie zgłoszę tego no bo kradzież formalnie wtedy nie nastąpi a za chęci nie ma paragrafu niestety.
- Nie jest prawdą, że prośba o zerwanie umowy została odrzucona (wpłynęła do nas po godzinie 19) i nie otrzymała jeszcze odpowiedzi.
- Żadne pieniądze nie zostały "ukradzione". Wpłacone środki zostaną zwrócone użytkowi zgodnie z regulaminem
Teraz odnośnie godziny wpłynięcia wniosku i rozpatrzenia go . Wiadomość wysłałem dnia 27.01.2015 o godzinie 23:50 Chyba pierwsza prośba o przyjecie zerwania umowy i wyplata cofniecie wpłaty na rachunek z której przyszedł. Możliwe ze była też wcześniej jakaś ale nie zapisałem sobie.
28.01.2015 o godzinie 9:28 Ponowna prośba
28.01.2015 o godzinie 15:24 Ponowna prośba
28.01.2015 o godzinie 17:29 Ponowna prośba
28.01.2015 o godzinie 22:07 Ponowna prośba wraz z wysłanym dowodem żeby potwierdzić ze ja to ja
29.01.2015 o godzinie 21:18 ponowna prośba wraz z informacją że mam zamiar w przypadku kolejnej odmowy zgłosić sprawy do instytucji jak opisuje w tym wątku (nie będę się powtarzał).
29.012015 o godzinie 22:06 Napisałem, że się zdenerwowałem bo nie mam tych środków, dałem w zamian dużo informacji o tym gdzie warto przenieść konto i jakie procedury tam są by pomoc w rozwoju serwisu licząc ze w końcu przyjmą moje zerwanie umowy. Po czym 30.01.2015 o godzinie 17:18 mnie kur..ca strzeliła bo co dostałem? "Nie bo nie". Tutaj dostałem skopiowany regulamin &9 cały i że nie. Nie ma tutaj sugerowania zerwania umowy ani polecenia takiej możliwości bardziej jest sugestia że jak się już zgodzą na rozpatrzenie jeżeli się tam po wyjaśnieniu kogoś tam zgodzą to zatwierdzać będą 14dni a potem 14 dni odsyłać pieniądze.
Bo jak to inaczej zrozumieć? : ( z emaila od nich skopiowane)
Dodatkowo, prosimy zapoznać się z zapisem §9 z naszego regulaminu dotyczącym wypowiadania umowy,

oraz reklamacji:

3. Użytkownik wypowiada Umowę poprzez wysłanie oświadczenia o rozwiązaniu Umowy z zachowaniem

14-dniowego okresu wypowiedzenia wysłanego na adres e-mail kontakt@bitmarket24.pl lub poprzez

wypełnienie formularza kontaktowego, dostępnego na stronie internetowej Serwisu.


7. Administrator zobowiązuje się do rozpatrzenia reklamacji w terminie nie dłuższym niż 14

(czternaście) dni od dnia jej wpłynięcia. Odpowiedź na reklamację kierowana jest na adres
e-mail podany przez Użytkownika w Formularzu Rejestracyjnym.
PS: Podtrzymuje oczywiście zerwanie umowy i czekam na pieniądze. Żeby nie przyszło Panu odczytać

jakąkolwiek linijkę jako anulowanie zerwania umowy i znowu przedłużenie o czas nowego wniosku.
W miedzyczasie pomiędzy wnioskami inna korespondencja te daty się tyczą tylko wniosków o zwrot pieniędzy. Tak więc jak ktoś ma wątpliwości że nie utrzymywałem kontaktu i raz napisałem i teraz się pluje to proszę sobie to przeanalizować. I nie wiem jak niby nie mógł Bitmarket24.pl nie dostać wniosku, jak odpisywali i w odpowiedzi załączony jest mój wniosek ??

Twierdzicie po 19.00 ok. A Pan na czacie siedzi do 22.00 jak zauważyłem lub kolo godziny, wiec w czym problem odpisać? Tutaj Pan odpisuje nawet o 22:25 i później ( :D ) . Dobrze rozumiem trzeba olać klienta może da se spokój. Zostawi 6 tys zł? Naprawdę Pan tak myśli? Zarabia Pan tyle że dla Pana 6 tys zł to są drobne? I jeszcze tyle dni ? To za mało na rozpatrzenie?

W bankach starzy ludzie umierają, pieniądze zostają bank zadowolony, widzę że i Pan o tym myśli prawda? (Wpisać że się je ma ale pyk na lokacie amerykańskiej :D )


Mówicie i marudzicie że bank potraktował giełdę bez ostrzeżenia blokując rachunek i co to się nie stało. Ale Wy robicie dokładnie to samo. Ja chce wypłacić środki a tu pyk zablokowane, potem widzę maila w spamie (czego nie umiecie naprawić i cześć wiadomości od Was ląduje w spamie nie wiem czemu, chyba Wam jest na rękę?). Potem co mail inna wersja i o co innego chodzi. (widzi ktoś podobieństwo do niby awarii technicznej banku BPH w bitmarket? , potem że coś tam, potem coś innego? Dokładnie to samo i tutaj co info to inne. Wiec czego sadzi Pan że dla Pana powinno być inne traktowanie? Jest Pan ponad użytkownikami BTC? Dla nas takie zasady, dla plebsu , a Pan to B..g czy wyżej ? Panu też za taka akcje jak mi powinni zablokować konto i wiem że jeżeli zgłoszę to na policję i wniosę o natychmiastowe zabezpieczenie moich pieniędzy to jak Pan wie bank BPH zablokuje Panu pieniądze i usłyszy Pan takie same bajki jak Pan tworzy wobec nas, tylko na prawdę to Panu potrzeba? Zgłoszenie do UOKIK wiąże się z tym że jak się wezmą za to to dostanie Pan kare no rzędu 400 tys zł może nawet. Co pewnie skończy się tym że zawinie się Pan i po to pewnie Pan ukrywa swój numer telefonu, żebym potem słuchał na policji jaki głupi jestem że na ufoludka dane wysłałem przelew i nawet telefonu on nie miał więc co mają oni szukać ? Wiatru w polu czy jak ? Nawet po głosie nie poznam kto mnie oszukał nawet jak znajdą. Pozamiatane jednym słowem. I narobię ludziom problemów dopiero jeżeli się okaże że numeru Pan nie chciał odwalić a wyszła kara na 400 tys zł i trzeba teraz wiać. Stąd proszę o zmianę niezgodnych z prawem podpunktów dobrowolnie. I nie tłumaczyć się że inne giełdy tak mają. Bo to jest dziecinne tłumaczenie. To zupełnie jak tłumaczenie Tomek w Warszawie ukradł w sklepie chleb i go nie złapali to i ja mogę. No dziecinne i nie jest to sytuacją łagodzącą. Jak Pan nie wierzy mi proszę skonsultować się prawnikiem. Potwierdzi bez wahania.
A proszę mi wierzyć sprawy związane z regulaminem dotyczą nieokreślonej ilości poszkodowanych osób a tym samym UOKIK nawet będzie musiał się taką sprawą zająć (zaznaczam bo może Pan wpadnie że to tyczy się tylko mnie więc UOKIK pojedynczych spraw nie bierze, natomiast regulamin obowiązuje wszystkich klientów wiec zachodzi podejrzenie nieokreślonej dużej ilości poszkodowanych a tym samym przyjecie sprawy jest jak w banku).



WAŻNE !!!

Teraz najważniejsza sprawa wniosek wpłynął dnia 27.01.2015 o godzinie 23:50. Do tej pory nie mam pieniędzy. Kiedy otrzymam moje pieniądze. Zaznaczam że zgodnie z prawem w przypadku zerwania umowy z powodu zmiany regulaminu nie obowiązują Pana zapiski z regulaminu a zapisy prawa polskiego które jasno mówią że musi Pan zwrócić pieniądze niezwłocznie, inaczej jest to też złamaniem prawa.

W związku tym i podejrzeniem że przelew nie zostanie zrealizowany a jedynie Pan tak napisze zezwalam na udostępnienie tutaj potwierdzenia wykonania przelewu do mnie. Po czym ja potwierdzę że pieniądze otrzymałem, bo widzę że rożne pomysły Panu do głowy wpadają więc bez mojego potwierdzenia że mam pieniądze nie kończymy problemu bo nigdy nie wiadomo.

Do tego czasu radzę innym wstrzymanie się ze współpraca z tą giełdą. No chyba że macie drobne które możecie stracić bez bólu moralnego i finansowego. W innym przypadku zachodzi ogromne podejrzenie że lada moment nie otrzymacie nic od tego Pana (tej giełdy czy jakie tam kombinacje macie u siebie).




WAŻNE (DO MODERATORA lub ADMINA).

Wnoszę o rozpoczęcie dyskusji lub wypowiedzenie się bo no ja to jestem stroną. Może patrze jakoś inaczej. Czy giełda taka jak bitmarket24.pl powinna podawać numer telefonu. Bo ta giełda ukrywa go naprawdę staranie. Wielokrotnie prosiłem o numer telefonu by zadzwonić wyjaśnić, dowiedzieć się. Bez odpowiedzi. Co ona ukrywa, że telefonu podać nie można. A może abonamenty są za drogie by wziąć jeden na firmę i odbierać czasem ? Czy dodaje nam to bezpieczeństwa, coś się dzieje jak u mnie i nie mamy gdzie nawet zadzwonić. Wnoszę więc o to by Giełda ta podała do wiadomości publicznej nawet tutaj swój numer telefonu. Uznaje że pisanie z trzeciego konta co Pan z bitmarketu24 może założyć jest bezsensowne stąd proszę o wypowiedź moderatora lub admina, którego konto na pewno nie jest kontem tego Pana; o obiektywną opinie na ten temat.

Wnoszę również o zrobienie tematu z listą potencjalnie nie bezpiecznych giełd z możliwością wpisania powodu (na przykład brak telefonu) i podpięcie ją na górze, po to by pomóc ludziom i informować ich o potencjalnych niebezpieczeństwach lub też problemach w komunikacji.


WAŻNE do Giełdy !!!
- Regulamin nie był zmieniany jak sugeruje to użytkownik zzieloniutki
- Regulamin posiada podobne zapisy do innych giełd (nie są one u nas w żaden sposób wyjątkowe)
Regulamin jak jest ustalony i zamieszczony musi mieć datę o której powstał lub od której zaczął obowiązywać. Daty powinny być również umieszczany przy modyfikacji, tak wiec ostatnia modyfikacja dnia tego i tego. Zmiany powinny być rejestrowane a wiec dnia tego i tego zmieniliśmy poprzez dodanie zapisku tego i tego. A wiec informacje takie powinny być jawne, to jest na wstępie. U was nie ma daty.

Teraz ja poproszę o informację gdzie jest ten podpunkt w którym ustalił Pan formę weryfikacji listownej? Bo ja troszkę ślepy chyba jestem więc proszę o pomoc. Nie widzę jasno napisanej takiej deklaracji bym mógł się wcześniej zapoznać i ewentualnie nie zgodzić z tym i wybrać inna giełdę. Jak bym wiedział o tej akcji tak bym zrobił. Nie muszę z Panem współpracować proszę mi wierzyć na słowo. Jeżeli Pan nie znajdzie tego. A przykład ma Pan na stronie Bitmarket.pl (gdzie jasno jest to zapisane i jak to wygląda). W prawie polskim też nikt nie słyszał o żadnych listach z czymś tam. Wiec jak nie ma tego w regulaminie to nie może Pan tego stosować, nie zastępuje tego ani słowo inne itd którego też Pan nie ma żeby nie było. Bo słowo "i inne" jest niezgodne z prawem, bo regulamin musi być precyzyjny i jasny w rozumieniu. To jak Pan dopisze to też nie pomoże. Tak więc skoro stosuje Pan to to zmienił Pan umowę. Nie pomoże też zapisek że zmiana jednego podpunktu nie zmienia regulaminu bo to też jest niezgodne z prawem. Bo Panu to nie pasuje to zmienił a na przykład w Playu będą mieli kryzys to im cena nie będzie pasować i podwyższą 3 razy i co wedle Pana teorii klient musiałby płacić 3 krotność kwoty zobowiązania na który się zgodził bo był taki zapisek w regulaminie.

Prawo mówi proszę Pana jasno i przejrzyście. Każda zmiana regulaminu nawet dodanie kropki (zmiana adresu firmy czy cokolwiek na prawdę nawet taki absurd jak dodanie kropki) oznacza zmianę umowy/regulaminu jak kto zwał to zwał i każdy klient po takiej zmianie ma prawo wypowiedzieć umowę bez żadnych skutków negatywnych dla niego, oraz w trybie natychmiastowym pomimo ustalenia w regulaminie innego terminu. Wszelkie kwestie finansowe oraz dobrobytu klienta muszą być w trybie bezzwłocznym uregulowane. Co to oznacza? Oznacza to że na przykład jeżeli klient miał na przykład nadpłatę za rachunki w Play, firma w momencie zerwania umowy musi natychmiast zwrócić klientowi nadpłatę czy też wszystko inne co do niego należy (dokumenty, dobra, depozyt wszystko jednym słowem) pomimo tego że w regulaminie mógł być zapisek inny na przykład że w przypadku rezygnacji z abonamentu klient ma zapłacić 600zł oraz firma Play zwrócić ma nadpłaty, depozyty i dokumenty w ciągu nie dłuższym niż 7 dni. To takie zapiski nie maja władzy podczas zerwania umowy z powodu zmiany regulaminu lub też stosowania reguł nie zawartych w nim. A Pan ten wyraźnie to stosuje nawet dopisując tutaj regulamin.

Samo zablokowanie bez podania przyczyny też jest poza regulaminie i zmianą. Ja nie wiem w końcu dlaczego Pan zablokował konto. Nie uzasadnił Pan również dowodami nic, wiec też jeżeli chce Pan tak robić to w regulaminie musi być zapisek że może Pan zablokować bez uzasadnienia. Jeżeli nie ma zapisku to nie może Pan tak robić a wszelkie działanie niezgodne z regulaminie może spowodować zerwanie umowy, jak też uczyniłem. Wiec jak regulamin nie został zmieniony jak stosuje Pan inne zasady niż były w np roku 2014?

W związku z powstałymi problemami związanymi z praniem brudnych pieniędzy na innych giełdach, pragnęliśmy zapewnić naszym użytkownikom dodatkowe bezpieczeństwo starając się zweryfikować tożsamość obu użytkowników posiadających zbieżne dane - szczególnie w ostatnio zaistniałych okolicznościach.
I do tego nie informując w ogóle że cześć zasad i regulaminu znajduje się tutaj na tym forum. Bo takiego zapisku nie widzę w regulaminie niestety. Choć też trudno to nazwać prawidłowym zapisem regulaminu ale i tak tak nie można !!! Powinna być jasna informacja że zgadza się klient na regulamin oraz zapiski znajdujące się na tej i tej stronie. A nie tak cześć z tego cześć z tego. Do tego Panie nie może działać prawo wstecz. Kto Panu to kto Panu tak powiedział że się da zrobić. Za takie numery są wielotysięczne kary jak nie milionowe. Skonsultuj Pan z prawnikiem wszystko, to się Pan dowiesz. Bo jak ktoś ogarnięty to jeszcze Pana tak wydoi że hola. Spyta Pan inne też giełdy? Tak nikt nie zgłaszał tego bo jest przekonanie by pomagać giełdom i tej technologii i stąd przymykamy na niedociągnięcia i powoli coś tam zgłaszamy do poprawek ale właścicielom lub adminom. Ja też otworzyłem konto u Pana bo był Pan nową giełdą i chciałem wspomóc rozwój Pana i giełdy po to by była zdrowa giełda i było nam bezpieczniej. Ja wcale nie musiałem Panie otwierać u Ciebie konta, ani też mi to jakiś specjalnych profitów nie przyniosło. Nikt mnie z innych giełd nie wyrzucił i mam konta w innych i nigdy takiej akcji nie miałem u nikogo. Ale podać palec to utnie rękę, jak widać wszędzie w Polsce.



PS: Podtrzymuje oczywiście zerwanie umowy i czekam na pieniądze. Żeby nie przyszło Panu odczytać jakąkolwiek linijkę jako anulowanie zerwania umowy i znowu przedłużenie o czas nowego wniosku.



Ja nie po to Panu pomagałem by teraz zniszczyć firmę. Ale jak użytkownicy serwisu widzą nie pozostawia mi innej możliwości właściciel serwisu Bitmarket24.pl Bo co nie zechce zgodnie z prawem to słyszę nie i to bez powodu, lub z co pytanie innym powodem. Co prowadzi do niczego. No chyba że zobaczę potwierdzenie cofniętego przelewu i zwrócę wtedy honor. Nie mniej jednak dostosowania serwisu dobrowolnie do prawa będę się domagać, bo takie szczególnie serwisy powinny działać zgodnie z prawem i nie dozwolone jest nawet działanie na granicy prawa bo one ogólno-społeczne. A i proszę więcej nie ściemniać i nie wymyślać czegoś co nie było lub nie da się by było. (godziny wysłania przelewów, ba może jeszcze sekundy itd itd).

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 30 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket24.pl - giełda Bitcoin i Litecoin

Postautor: zzieloniutki » sobota, 31 stycznia 2015, 12:12

A teraz największy hit świata pisaliśmy pisaliśmy i dopisaliśmy do weekendu. A więc na odpowiedź pewnie poczekamy do poniedziałku, może nawet do godzin wieczornych, bo trzeba się przecież do pracy przygotować. OK niech będzie jeżeli moderatora nie będzie na czacie czyli Pana Bitmarket24.pl Inaczej będzie to jawne olewanie. Tak wiec proszę od czasu do czasu na ich czacie luknąć czy jest czy nie. Jak jest to tutaj zgłosić że był i będziemy mieli jasny obraz sytuacji. Bo dobra można maila zgubić i nie dostać wypowiedzenia jak Bitmarket24.pl twierdzi tylko jakim cudem wtedy w odpowiedzi pojawia się załączony mail z prośbą zerwanie umowy i zwrot pieniędzy na konto z którego przyszły? Niezbadane są teorie Bitmarket24.pl Ja widać.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 118
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska, Kraków

Re: BitMarket24.pl - giełda Bitcoin i Litecoin

Postautor: BitMarket24.pl » sobota, 31 stycznia 2015, 14:43

Na wstępie. Z naszych informacji wynika iż AigaSuomi jest drugim kontem użytkownika BitMarket24.pl. Tak wiec nie ładnie proszę Pana odpisywać samemu sobie jako ktoś niby inny. Proszę spojrzeć na daty rejestracji konta. Dziwne w tym samym czasie. I tutaj jest to udowodnione. Ależ dziwny zbieg okoliczności prawda? Ponadto jeden post pisany zaraz po drugim. Wiec no gratuluje pomysłowości, ale jak już Pan tak chce robić proszę odczekać długo to wtedy nie będzie widać, a tak nawet dziecko z gimnazjum zauważy ten motyw. Do tego też warto by zauważyć że skąd użytkownik AigaSuomi mogła wiedzieć o jaki okres chodzi że kupiła moją ofertę a za tym dziękuje za promocyjną cenę. Nie ma się co dalej ciągać w tym temacie że jest to konto tego samego Pana, bo to widać jak na dłoni.

Proszę też wymyślać coś z sensem jak już bajki chce Pan pisać. To że pieniądze by trafiły do użytkownika AigaSuomi czy do serwisu Bitmarket24.pl dla mnie z technicznego punktu widzenia nie jest ani gorsze ani lepsze, dalej tych pieniędzy nie mam wiec nie wiem czemu to miała by być gorsza sprawa, tym bardziej że wynika z tego że prawdopodobnie jest to te samo konto tego samego Pana więc ??
Poza tym skąd niby AigaSuomi niby wiedziałaby kiedy ta transakcja była skoro wie że kupiła je akurat ode mnie i że o te transakcje chodzi. No Pan Bitmarket24.pl wie przecież, ale no nie pomyślał że AigaSuomi nie powinna tego wiedzieć :D. Powie skok był no to proszę bardzo otwieramy bitmonitor.pl i proszę niech ktoś zgadnie nie czytając dalej mojej wypowiedzi bo AigaSuomi jej nie znała którego to dnia było ? Nie da rady prawda ?
Konto użytkownika AigaSuomi nie należy do nas, ani do kogokolwiek kogo znamy - jesteśmy pewni, że sam użytkownik będzie zaskoczony tymi zarzutami. Jesteśmy oczywiście mu wdzięczni za postawienie się po naszej stronie.

Możemy potwierdzić jedynie, że posiada on konto na naszej giełdzie i (co w tym momencie jest jedynie przypuszczeniem) mógł on być świadkiem wystawiania przez Pana podejrzanych ofert. Kwestie wyjaśnienia pozostawiamy jednak już temu użytkownikowi.

Odnośnie teraz problemu z giełdą. Mi Pan takiej wersji nie przedstawił że ktoś ma dane jak to Pan określił zbieżne z moimi więc sądzę że wymyślił Pan to na poczekaniu a do tego sobie niezłe strzelił w nogę przyznając że kłamie.
Proszę Pana, nic nie zostało wymyślone na poczekaniu. Posiadamy na to dowody: raz, że w naszym systemie, dwa, że w wykonany przelewach bankowych.
Już tłumaczę dlaczego. Nie może Pan znać godziny kiedy ja wysłałem przelew, ba nawet paru godzin chyba że skorzystałbym z doładowania dotpay. Wie Pan czemu? Bo jest coś takiego jak sesje bankowe, myślę że nie muszę tego rozwijać, ale może jednak rozwinę bo chyba jakby Pan wiedział to wymyślił by Pan coś innego. Przelew gdy ja wykonuję jest odebrany dla przykładu o godzinie 7.25 i 13 sekund. Przelew ten nie wychodzi o tej godzinie, wychodzi na sesji nie wiem jaka jest ale dla przykładu o 11.30. O tej godzinie też nie ma Pan tych pieniędzy. A różne banki mają rożne sesje, jeden o 10.00 drugi bank o 11:30 trzeci o 9:45. Każdy ma inne proszę Pana. Więc żeby nawet wyszły przelewy w podobnym okresie musiałaby mieć ta druga osoba w tym samym banku i wraz proszę Pana nie znałby Pan godziny kiedy ja zrobiłem przelew ani ta druga. Po następne jak już pisałem wtedy nie otrzymuje Pan pieniędzy tylko na przykład o godzinie 15:00 jest Pana banku sesja i na tej to księgują i wtedy Pan widzi wraz ze wszystkimi przelewami ten przelew (z tego co mi wiadomo nawet nie widnieje na której sesji był zaksięgowany, ma Pan tylko dzień w którym przelew przyszedł). Przelewów pewnie ma Pan na takiej sesji z 500 sztuk tak więc proszę Państwa mam obawy że zaraz 500 osobom ten Pan zablokuje konto. Wiec na prawdę radzę się zbierać z tej giełdy jeżeli ten Pan mówi na serio. Bo ja nie wiem może to jakieś włamanie na jego konto i kto inny pisze (tylko w to to nie wiem czy 5 latki uwierzą że nie Pan to pisze). Więc sugerowanie że zrobiłem przelew w tym samej godzinie co ktoś inny jest absurdem i nie możliwym do zrealizowania (sprawdzenie tego) nawet jakby Pan milion zapłacił.
Zgodzimy się jedynie z Pana argumentem co do sesji banku. Jednak zbieg okoliczności, wykonanie przelewu tego samego dnia, i załapanie się na tą samą sesję Elixir, jest podejrzane.

W dodatku podamy tutaj dwa kolejne podejrzane zbiegi okoliczności (posiadamy ich więcej):

- drugim podejrzanym użytkownikiem posiadające zbieżne dane z użytkownikiem zzieloniutki (i nie chodzi tutaj o nazwę konta, a dane personalne) jest użytkownik ggreenmenn
- dla osób nie znających angielskiego luźnie tłumaczenie ggreenmenn w języku Polskim brzmiało by właśnie zzieloniutki
- obaj użytkownicy (zzieloniutki, oraz ggreenmenn) odpisali (po raz pierwszy tego dnia) na naszą wiadomość (wysłaną w godzinach porannych) w bardzo zbliżonym przedziale czasowym: pomiędzy godziną 20:41, a godziną 20:55

Nie są to jednak wszystkie podejrzane elementy dotyczące tych użytkowników - tak jak pisaliśmy w poprzedniej wiadomości, wolimy ich nie ujawniać publicznie.
Teraz proszę Pana jeżeli zakładam jeżeli by była taka sytuacja to proszę mi wyjaśnić. Bo twierdzi Pan że ten drugi Pan kazał o dziwo mi nie przelewać pieniędzy. Ja Panu dowód osobisty wysłałem więc jest Pan świadomy że to ja, teraz czy wziął Pan dowód drugiej osoby? Bo chyba nie. Mój Pan potwierdził że dostał wiec proszę potem nie zmieniać wersji (mówię od razu by uniknąć wydłużania). I jak jest ten sam ?? Bo jakoś wątpię by ktoś miał mój dowód. Z jakiego konta ten drugi Pan wpłacał? Jak wpłacał to nie sprawdziliście że konto jest inne ? Bo nie może być przecież moje. Bo ja w historii poza moimi nie mam innych.
Tak jak pisaliśmy w naszej poprzedniej wiadomości, obaj użytkownicy zostali poproszeni o dodatkową weryfikację (dokładnie taką samą).
Skąd Pan wie że ten drugi nie podszywa się pode mnie i chce mi życie utrudnić, lub ukraść pieniądze w ogóle. Skoro przelew był z innego konta niż dane wpisane w Waszym serwisie to mimo że jeżeli byłyby to moje dane to nie jest to mój problem a tamtego i bezpodstawne w ogóle jest wyłączanie mojego konta.
- Ponownie, nie wierzymy jednemu, czy drugiemu użytkownikowi na słowo, dlatego poprosiliśmy obu użytkowników o przejście dokładnie takich samych kroków weryfikacji.
- wyłączenie Pana konta, oraz konta drugiego użytkownika (do czasu wyjaśnienia całej sytuacji) nie jest w przypadku takiej sytuacji bezpodstawne, co więcej jest zgodne z regulaminem naszego serwisu.
A tak bo jeszcze zapomniałem powiedzieć Pan z bitmarketu24 wyłączył moje konto bym nie mógł się z nim kontaktować ani pisać przez jego czat. Po to żeby inni użytkownicy nie wiedzieli. To jest fakt. Bo blokowanie wypłat jest na porządku dziennym i każdy serwis takie coś ma. Ale nie trzeba było tak zrobić bo jeszcze się wypowie i dymu na robi.
- konto zostało tymczasowo wyłączone, wyłącznie ze względów na podejrzenie co do tożsamości zarówno Pana, jak i drugiego użytkownika.
- od początku pisaliśmy jasno, że konto zostanie włączone natychmiast po przejściu dodatkowej weryfikacji
Teraz następny punkt potwierdził Pan, że konto mam długo to skąd ten atak teraz? I w ogóle wierzy Pan niby osobie nowej? Bo chyba nie możliwe jest by był 2 takie same osoby i nie zauważył Pan przez bardzo długi okres czasu że są tylko teraz? Potwierdził Pan że mam konto u Was długo jasno i wyraźnie.
- posiada Pan u nas konto, trochę ponad 3 tygodnie. Nie nazwalibyśmy tego długim okresem czasu.
- tak jak pisaliśmy, został Pan poproszony o weryfikacje tożsamości tydzień przed całą sytuacją. Wiadomość od nas została przez Pana zignorowana.
- drugi użytkownik ggreenmann założył konto zaraz przed pojawieniem się całej sytuacji i jest on tak samo podejrzany w całej tej sprawie, jak i Pan.
- brana jest także pod uwagę możliwość, że to Pan posiada konto zarówno jako zzieloniutki, jak i ggreenmann
Następna kwestia. Nie miałem problemu potem by list był wysłany na adres korespondencyjny. Nawet z banku można było wziąść ten adres(zadzwonić niech podadzą jaki mam wpisany korespondencyjny żeby nie było że sobie zmyśliłem go) i nie było by problemu.,już nawet na ten. Kolejny myk na przedłużenie ale ok niech będzie. Ja wyszedłem z inicjatywą. Na co uzyskałem odpowiedz jak zawsze nie. Adres tylko ten co jest na dowodzie, ba musi się zgadzać z tym co jest w banku.
- Proszę Pana, w naszej poprzedniej wiadomości wyjaśniliśmy wyraźnie, że nielegalne posiadanie skanu czyjegoś dowodu osobistego, a także konta bankowego założonego na dane tego dowodu nie jest w dzisiejszych czasach takie trudne. Zapraszamy ponownie do artykułu z Niebezpiecznika http://niebezpiecznik.pl/post/jak-zosta ... -bankowosc
- Sugerowanie przez Pana wysłania kodu weryfikującego adres zamieszkania ze skanu dowodu osobistego (który może nie należeć do Pana) na inny (podany przez Pana) adres jest w tej sytuacji próbą obejścia weryfikacji.
Czytamy dalej główne jednostki uprawnione do wglądu to Policja, Prokuratura, Sad, Banki. Nie widzę tam giełdy BTC, nie widzę też żadnej firmy prywatnej. A Pan chyba jest firmą prywatną? I co ja mam teraz zrobić? Zgłosić Pana czy jak?

Ale Ale ( kabaretu niech będzie Ani Mru Mru) ustawa o coś tam coś tam. A Pan bank? Nie ? To poproszę o pozwolenie na działalność bankową. Ma Pan taką to poproszę o udostępnienie do wglądu na forum do publicznego wglądu?. Kończę ten rozwód bo zaraz ktoś podłapie i zgłosi Pana i jeszcze wyjdzie że Pana działalność jest nielegalna (prowadzenie depozytów i czerpanie z nich korzyści w postaci odsetek oznacza prowadzenie działalności bankowej, ciekawe czy lokatki nie ma i tam przelewów publicznych, a nawet jak nie to ciekawe czy bank nie dał Panu takiego fajnego przelewu jak odsetki na rachunek główny i z tego odjęty podatek belki od zysku, jak sama nazwa mówi. ).

Kurcze jak zaraz się zdenerwuję, pojadę po całości to się skończy dowodów pobieranie a to jest dobre przecież. Bo rzeczywiście przelew to ktoś nieświadomie może zrobić. Ale reszta wymyślanie i cudowanie ani nie jest dla naszego bezpieczeństwa bo niby jak to nam polepsza? ani ułatwieniem bo niby jak.
- Z jednej strony udaje Pan znawce innych giełd kryptowalutowych i znawcę prawa Polskiego, z drugiej jednak strony pisze pen, że prośba o weryfikację tożsamości poprzez przesłanie skanu dowodu tożsamości jest czymś niespotykanym
- Proszę Pana, wszystkie największe w Polsce giełdy wymagają dokładnie takiej weryfikacji!
- Jeżeli Panu nie odpowiada taki sposób weryfikacji zachęcam do zaprzestania używania Polskich giełd kryptowalutowych, ponieważ z taką metodą weryfikacji spotka się Pan na większości z nich.
Następna rzecz ja wystąpiłem o zerwanie umowy dokładnie dnia 27.01.2015 o godzinie 23:50. Przed nie dostałem żadnej propozycji tego typu. Dodam że zażądałem zwrotu pieniędzy na moje konto po tym jak już rozmowa do niczego nie prowadziła i nie było żadnego porozumienia. Tak więc to nie prawdą. Wątpliwości ma Pan? Proszę sprawdzić sobie daty emaili. Ja mogę przedstawić dowody maili kiedy wysłałem i kiedy co Pan odesłał. Taka informację ze wskazaniem regulaminu ale wcale nie sugerowaniem że mogę zerwać umowę dostałem dopiero jako przedostatni mail od Was jak dobrze pamiętam ale na pewno po moim mailu gdzie zerwałem umowę i chciałem pieniądze mięć z powrotem cofnięte na konto. Jeżeli się Pan dalej będzie upierać to pokaże maile i skończę to farse, ale pewnie to Panu wystarczy.
- Po pierwsze skutecznie unikał Pan przejścia pełnej weryfikacji, podając to coraz nowe pomysły, typu weryfikacja danych poprzez kontakt telefoniczny (jaki miałaby ona sens? podyktowałby nam Pan dane ze skanu dowodu osobistego), zmiana adresu na który mamy wysłać Panu kod weryfikacyjny (jaki miałoby to sens?)
- Zabronowaliśmy Panu jeszcze jeden sposób weryfikacji, w drodze wyjątku, który zwyczajnie Pan zignorował.
Teraz odnośnie godziny wpłynięcia wniosku i rozpatrzenia go . Wiadomość wysłałem dnia 27.01.2015 o godzinie 23:50 Chyba pierwsza prośba o przyjecie zerwania umowy i wyplata cofniecie wpłaty na rachunek z której przyszedł. Możliwe ze była też wcześniej jakaś ale nie zapisałem sobie.
28.01.2015 o godzinie 9:28 Ponowna prośba
28.01.2015 o godzinie 15:24 Ponowna prośba
28.01.2015 o godzinie 17:29 Ponowna prośba
28.01.2015 o godzinie 22:07 Ponowna prośba wraz z wysłanym dowodem żeby potwierdzić ze ja to ja
29.01.2015 o godzinie 21:18 ponowna prośba wraz z informacją że mam zamiar w przypadku kolejnej odmowy zgłosić sprawy do instytucji jak opisuje w tym wątku (nie będę się powtarzał).
29.012015 o godzinie 22:06 Napisałem, że się zdenerwowałem bo nie mam tych środków, dałem w zamian dużo informacji o tym gdzie warto przenieść konto i jakie procedury tam są by pomoc w rozwoju serwisu licząc ze w końcu przyjmą moje zerwanie umowy. Po czym 30.01.2015 o godzinie 17:18 mnie kur..ca strzeliła bo co dostałem? "Nie bo nie". Tutaj dostałem skopiowany regulamin &9 cały i że nie. Nie ma tutaj sugerowania zerwania umowy ani polecenia takiej możliwości bardziej jest sugestia że jak się już zgodzą na rozpatrzenie jeżeli się tam po wyjaśnieniu kogoś tam zgodzą to zatwierdzać będą 14dni a potem 14 dni odsyłać pieniądze.
Bo jak to inaczej zrozumieć? : ( z emaila od nich skopiowane)
Proszę Pana, tak jak pisaliśmy wcześniej, oficjalne propozycja zerwania umowy wyszła od naszej strony wczoraj po godzinie 19.

Oficjalne zerwanie umowy, które Pan wystosował po otrzymaniu wiadomości od nas zostało przyjęte (w dniu wczorajszym) i jak pisaliśmy, środki trafią na Pana konto bankowe zgodnie z regulaminem.
A teraz największy hit świata pisaliśmy pisaliśmy i dopisaliśmy do weekendu. A więc na odpowiedź pewnie poczekamy do poniedziałku, może nawet do godzin wieczornych, bo trzeba się przecież do pracy przygotować. OK niech będzie jeżeli moderatora nie będzie na czacie czyli Pana Bitmarket24.pl Inaczej będzie to jawne olewanie. Tak wiec proszę od czasu do czasu na ich czacie luknąć czy jest czy nie. Jak jest to tutaj zgłosić że był i będziemy mieli jasny obraz sytuacji. Bo dobra można maila zgubić i nie dostać wypowiedzenia jak Bitmarket24.pl twierdzi tylko jakim cudem wtedy w odpowiedzi pojawia się załączony mail z prośbą zerwanie umowy i zwrot pieniędzy na konto z którego przyszły? Niezbadane są teorie Bitmarket24.pl Ja widać.
Na sam koniec dodamy, że jako jedyna giełda w Polsce posiadamy publicznie widoczny czat wbudowany na stronie, co samo w sobie pokazuje, że jako giełda nie mamy absolutnie nic do ukrycia. Gdyby nasza giełda faktycznie "kradła" pieniądze, bądź wykonywała inne podejrzane działania, nasz czat byłby przepełniony wiadomościami na ten temat.

Zachęcamy wszystkich do przejrzenia historii naszego czata, która jest publiczna (i taka pozostanie) i przekonania się samemu, czy padają tam jakiekolwiek oskarżenia przeciwko naszej giełdzie.

Nie mamy najmniejszych wątpliwości, że jedynym sposobem zyskania zaufania naszych użytkowników jest 100% przejrzystość działania giełdy i będziemy z naszej strony robić wszystko, aby wszelkie wątpliwości były natychmiast wyjaśnianie.

Kończąc cały temat, czy nie zdaje sobie Pan sprawy, że w całej tej sytuacji jest także drugi podejrzany użytkownik, ze zbieżnymi danymi, który również dokonał wpłaty znacznej kwoty, który również przechodzi taką samą weryfikację? Czy nie martwi to Pana w żaden sposób? W całej zaistniałej sytuacji zależy nam na OCHRONIE środków, zarówno Pana, drugiego użytkownika, jak i wszystkich pozostałych użytkowników na naszej giełdzie.

Pozdrawiamy,
Zespół BitMarket24.pl
Nowa, rozbudowana giełda BTC i LTC - BitMarket24.pl: https://bitmarket24.pl

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket24.pl - giełda Bitcoin i Litecoin

Postautor: Bit-els » sobota, 31 stycznia 2015, 14:54

Czy forum jest odpowiednie do prowadzenia takich sporów? Przede wszystkim zzieloniutki zalatwiaj swoje problemy bezpośrednio z giełdą.
Twoje argumenty brzmią niewiarygodnie.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 30 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket24.pl - giełda Bitcoin i Litecoin

Postautor: zzieloniutki » sobota, 31 stycznia 2015, 21:58

Tak jest to miejsce do omawiania ekonomi. A strata (jak w moim przypadku) lub zarobek jest kwestią ekonomiczną. Poza tym są tutaj posty związane z niebezpieczeństwem związanym z bitcoinem nawet robione przez Waszego administratora. Więc chyba tak każdy ma możliwość dania informacji jeżeli ma podejrzenia.

Czy nie chciałem załatwić poza? (ilość samych próśb o zerwanie umowy chyba mówi jasno że próbowałem, bez żadnego skutku). A piszę teraz nie w poprzednim tygodniu.

Które argumenty są według Pana moderatora wątpliwe, lub nie wiarygodne to chętnie zrobię zdjęcia by udowodnić. Ale póki co nie chciałem zaśmiecać forum zdjęciami wszystkiego, bo by z tego tom akt wyszedł i nikt by w końcu nie doszedł o co chodzi. Wiec opisałem. Może chodzi o mail że tak odpisali i że naprawdę mnie zachęcali do zerwania umowy to już pokazuje. Jak trzeba mogę zdjęcia robić. Proszę tylko napisać. Lub też które kwestie udokumentować.

Mail zachęcający niby według nich do zerwania umowy wygląda tak jak poniżej ( po tych prośbach o zerwanie umowy i o zwrot środków na konto):
Witaj,

Aktualnie posiadamy zawiadomienie od prokuratury dotyczące podejrzenia o popełnienie przestępstwa przez kilku naszych użytkowników.

Z powodu braku przejścia przez Pana pełnej weryfikacji konta, musimy wstrzymać się z wypłatą Pańskich środków do czasu wstępnego wyjaśnienia sprawy.

Dodatkowo, prosimy zapoznać się z zapisem §9 z naszego regulaminu dotyczącym wypowiadania umowy, oraz reklamacji:

§9
Wypowiedzenie umowy, reklamacje
Nie widzę tutaj że w tym Pana. No bo takiego wniosku nie ma, bo jak by był to same giełdy by narobiły bo przelewy głownie były z giełd innych na moje konto i do bitmarket24.pl. Tak więc sami by musieli kasę lewą mi wysłać by wniosek taki powstał.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 30 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket24.pl - giełda Bitcoin i Litecoin

Postautor: zzieloniutki » sobota, 31 stycznia 2015, 23:38

Zacznę na początku. Proszę Pana z Bitmarket24.pl o pisanie konkretów, nie ogólnikowo, oraz dowody konkretne a nie ogólniki. Bo potem tego nie widać. Nie odpisuje Pan konkretnie na te zarzuty a jedynie ogólnikowo powołuje się Pan na nie wiem co. Użytkownicy nie wiedza tak na prawdę czy którykolwiek z moich argumentów jest nie wymyślony i Pana tak samo, bo jest Pan firmą a nie Policją czy Prokuraturą, więc bez podania konkretów takie tłumaczenie jest nic nie warte.

Konto użytkownika AigaSuomi nie należy do nas, ani do kogokolwiek kogo znamy - jesteśmy pewni, że sam użytkownik będzie zaskoczony tymi zarzutami. Jesteśmy oczywiście mu wdzięczni za postawienie się po naszej stronie.

Możemy potwierdzić jedynie, że posiada on konto na naszej giełdzie i (co w tym momencie jest jedynie przypuszczeniem) mógł on być świadkiem wystawiania przez Pana podejrzanych ofert. Kwestie wyjaśnienia pozostawiamy jednak już temu użytkownikowi.
Pokazywałem Wam jak dziwne jest i bezpodstawne oskarżenie odnośnie tych samych dat czy nicków z czym się zgadzacie jak widać, że nie można tym nic udowodnić ani mieć podejrzeń. Czego jak widać nie zrozumieliście. Bo jak widać dalej ciągniecie wersje że przelew w ten samym czasie to jest to dowód oraz jeszcze teraz nick doszedl podobny to już w ogóle. Tylko czemu według Was zasady te tyczą się tylko nas? A Was już nie ? Bo jak ja to twierdze to jest to bezpodstawne a jak Wy to już podstawne.

Ja oświadczam że nie znam użytkownika Ggreenmenn nie mam nic z nim wspólnego, nawet go nigdy nie widziałem na czacie ani nigdzie indziej.

Ja nie pamiętam by taki nick się na czacie pojawiał (inni użytkownicy też na pewno)i pisał więc śmiem twierdzić iż wątpię w to. Pana Ggreenmenn też ani podobnego, więc mam poważne podejrzenia że został nick wymieniony na poczekaniu.
Jak już wymyślamy nicki sobie to proszę o doszkolenie się angielskiego bo Green Men pisze się tak jak ja napisałem a nie przez dwa "n" oraz dwa "g". Poza tym mój nick jest o tyle zdrobnieniem co się nie da napisać tak samo w języku angielskim. a Green Men znaczy: Zielony Człowiek. A nie to co ja dla ścisłości.

Proszę Pana, nic nie zostało wymyślone na poczekaniu. Posiadamy na to dowody: raz, że w naszym systemie, dwa, że w wykonany przelewach bankowych.
To dlaczego od razu takiej wersji nie dostałem? Dlaczego co innego zupełnie było pisane, a nawet jednego maila nie dostałem z taką informacją? Do dzisiaj, bo po odpisaniu na forum dzisiaj wysłaliście takiego maila ale po tym jak zwróciłem uwagę a nie wcześniej? Proszę je pokazać w takim bądź razie. Chętnie je zobaczę a ja nie mam nic do ukrycia.


godzimy się jedynie z Pana argumentem co do sesji banku. Jednak zbieg okoliczności, wykonanie przelewu tego samego dnia, i załapanie się na tą samą sesję Elixir, jest podejrzane.
Twierdziliście że znacie godzinę wykonania przelewu, to już się z tego wycofujecie ? Drugie pytanie ile średnio na sesje wchodzi Wam przelewów? A więc ilu użytkowników jest podejrzanych? Z tego powodu?


- dla osób nie znających angielskiego luźnie tłumaczenie ggreenmenn w języku Polskim brzmiało by właśnie zzieloniutki
Czyli mam rozumieć że zostało mi konto zablokwane bo nazwa nicka jest podobna do innego użytkownika? Czy wszystkim użytkownikom to grozi?

- obaj użytkownicy (zzieloniutki, oraz ggreenmenn) odpisali (po raz pierwszy tego dnia) na naszą wiadomość (wysłaną w godzinach porannych) w bardzo zbliżonym przedziale czasowym: pomiędzy godziną 20:41, a godziną 20:55
Godzina ta jest popularna dość ze względu na porę kończenia pracy, więc pewnie z 30 milionów ludzi wysłało w tej godzinie jakiegoś maila więc co ma to do rzeczy ? ( co innego to godzina północ jak w przypadku użytkownika Ag...)
Czy wszystkim użytkownikom co wyślą o tej porze maila grozi zablokowanie konta?

Raz sugeruje Pan że nie można brać takich rzeczy jako argument a potem w stosunku do mnie że można. Więc proszę podjąć decyzję.

- Proszę Pana, w naszej poprzedniej wiadomości wyjaśniliśmy wyraźnie, że nielegalne posiadanie skanu czyjegoś dowodu osobistego, a także konta bankowego założonego na dane tego dowodu nie jest w dzisiejszych czasach takie trudne. Zapraszamy ponownie do artykułu z Niebezpiecznika http://niebezpiecznik.pl/post/jak-zosta ... -bankowosc
Proszę Pana proszę Pana. Serwis Niebezpiecznik jak i inne serwisy tego typu opisują historyczne rzeczy, coś co się nie da już wykonać i jest już dawno zabezpieczone. Kiedyś dawno dawno temu gdy banki dopiero co powstały to takie coś może by i przeszło. Zataił Pan bardzo ważną informację, która zmienia znowu postać rzeczy. Instytucja nadzorująca banki, nazwa mi wyleciała z głowy, można w Google wpisać i się nazwa pojawi od razu; Dawno dawno temu nakazała bankom by wszystkie formy otwierania konta za pomocą przelewu miały formę taką: "Potwierdzenie otwarcia rachunku .... oraz zawarcie umowy o prowadzenie rachunku nr ... w banku BPH (na przykład) " lub analogicznie podobne. Nazwy banków zmieniają się wedle tego w jakim jest otwierany rachunek. Wiec w BPH będzie pisało BPH a Gettin Getin itd. Tak więc kto jest na tyle głupi by wysyłać taki przelew (i musi takie coś napisać, jeżeli nie to konto nie będzie otwarte) i ba jeszcze Panie z banku cofnięty będzie przelew
z loginem i też będzie pisało że otwarcie rachunku bankowego się udało i to jest twój login. I ten login też oszust nie dostanie, a bez niego nic nie zrobi na szczęście. Musiałby ktoś być taki głupi żeby wykonać przelew z takimi tytułami i jak by nie rozumiał polskiego czy jak? I jeszcze przesłać mu potem login do bankowości. Wiec nawet pięciolatek na takie coś nie pójdzie proszę Pana. Tak więc jest to nieaktualne i serwis Niebezpiecznik na pewno to potwierdzi, reszta informacji też jest zazwyczaj (bo nie czytałem wszystkiego) z historii wyciągnięta, przypadki takie nie występują. Jakby występowały to takim wpisem serwis by uczył kryminalistów jak łamać prawo czego czynić nie może więc z założenia nie mogą być to informacje które można zrealizować. Po to zresztą ta ustawa powstała właśnie by uniemożliwić otwieranie kont na takiej podstawie i teraz to zabezpieczenie ma 100% skuteczność. I każdy bank Panu to potwierdzi.

Wie Pan skąd teraz są dowody czyjeś zabierane? A już Panu mówię jedyny dostępny sposób wiąże się z takimi serwisami jak Pana, który żąda wydania skanu dowodu osobistego i potem go trzyma na dysku. Serwis taki jest atakowany i dowody wykradzione wraz z innymi rzeczami i na podstawie takiego dowodu ukradzionego z mało zabezpieczonego serwisu brany jest kredyt (chwilówka tak zwana). Nie ma innej możliwości, bo do ani banku ani żadnej porządnej firmy nie da się włamać. Ba powiem więcej przy takim włamaniu często zabierane są też loginy i hasła (które każdy wie że zazwyczaj są takie same, czyli większość ludzi dalej ma takie same hasło do serwisu Bitmarket24.pl jak i do banku, poczty email czy też innego serwisu).

Wiec działacie w moim interesie ? W kwestii mojego bezpieczeństwa? Proszę określić czy nie miał Pan nigdy włamania na serwis? Czy próby nawet. Jeżeli nie to byłoby to niesamowite szczęście, bo z moich informacji wynika że chyba każda giełda doświadczyła takiego incydentu (często resetując ustawienia giełdy o jakieś na przykład 2 dni lub parę godzin).

Moje pieniądze są bezpieczne w banku w którym założyłem konto i w którym mogę tymi środkami dysponować. U Pana nie mogę, poza tym budzi Pana serwis moje obawy o bezpieczeństwo moich danych i środków. Czy może twierdzi Pan że ma Pan lepsze zabezpieczenia moich danych ( w tym skanu dowodu) i środków niż banki? Bo ja widzę że nawet regulaminu nie ma Pan lepszego i to nie od banków a od innych giełd. Zapiski posiada Pan tam nie zgodne z prawem.


- Sugerowanie przez Pana wysłania kodu weryfikującego adres zamieszkania ze skanu dowodu osobistego (który może nie należeć do Pana) na inny (podany przez Pana) adres jest w tej sytuacji próbą obejścia weryfikacji.
Nie jest obejściem weryfikacji. Nie może Pan mnie zmusić bym mieszkał pod konkretnym adresem, ma Pan obowiązek wysłania listu pod adres korespondencyjny który może być inny niż zamieszczony w dowodzie inaczej jest do działanie bezprawne. Jeżeli Pan to nie pasuje proszę sobie wymyślić inna formę weryfikacji. Przed wprowadzeniem proszę koniecznie dodać ją do regulaminu koniecznie (odpowiedni zapisek) a nie Mariolkę robić !! Typu bo tak.

Nie może bowiem robić Pan coś co jest nie zgodne z prawem. Tym bardziej nie informując o takiej możliwości w regulaminie. Nie było tam żadnego wpisu że użytkownicy którzy wynajmują mieszkania a tacy wszyscy mają na dowodach inne adresy a mieszkają pod innymi. Pewnie 80% Warszawy żeby nie omylić się i 50% Polski. Wiec nie może Pan się ani na taki zapisek powoływać ani go dodawać i działać wstecz, bo ja na to nie wyraziłem zgody przy zakładaniu konta i akceptacji regulaminu, bo go tam wtedy nie było i nie zgodziłbym się na pewno wżyciu. Myślę że wszyscy by się nie zgodzili gdyby Pan taki zapisek umieścił, z tego powodu Pan pewnie postanowił nie zamieszczać a więc kierował się Pan zyskiem a to bardzo źle wygląda i jak mówiłem jest bezprawne.
- Z jednej strony udaje Pan znawce innych giełd kryptowalutowych i znawcę prawa Polskiego, z drugiej jednak strony pisze pen, że prośba o weryfikację tożsamości poprzez przesłanie skanu dowodu tożsamości jest czymś niespotykanym
Nie pisałem że prośba o dowód jest czymś nie spotykanym. Gdzie ja to napisałem? Pisałem natomiast na przymykanie oczy na niektóre kwestie niezgodne z prawem lub na granicy jego w celach dobra ogólnego, społeczeństwa i dobra rozwoju giełdy i nowej technologi. Co nie sprawia że takie kwestie stają się zgodne z prawem bo to że ktoś nie można argumentować tego że jak ktoś wcześniej nie zgłosił nieprawidłowości to jest to zgodne z prawem i nie mówię tutaj o jednej kwestii, ani o dowodzie jedynie a o paru kwestiach, w tym o bezpieczeństwie naszych środków i danych, oraz materiałów poufnych.
- Proszę Pana, wszystkie największe w Polsce giełdy wymagają dokładnie takiej weryfikacji!
- Jeżeli Panu nie odpowiada taki sposób weryfikacji zachęcam do zaprzestania używania Polskich giełd kryptowalutowych, ponieważ z taką metodą weryfikacji spotka się Pan na większości z nich.
Wysłałem dowód przecież więc do czego to ? I proszę to potwierdzić bo coś już Pan zaprzecza powoli wszystkiemu. Pisze Pan że wszystkie giełdy robią takie weryfikacji. Ja wysłałem dowód po tym wniosku o cofniecie pieniędzy na moje konto, nie przed !!! Bo myślałem że no może rzeczywiście jest jakiś problem, co nie jest potrzebne do zerwania umowy ani cofnięcia pieniędzy a Wy dalej stwarzaliście problemy po tym. Proszę sobie sprawdzić maile. Tak też nie robi żadna giełda. I każda Panu to potwierdzi.
- Po pierwsze skutecznie unikał Pan przejścia pełnej weryfikacji, podając to coraz nowe pomysły, typu weryfikacja danych poprzez kontakt telefoniczny (jaki miałaby ona sens? podyktowałby nam Pan dane ze skanu dowodu osobistego), zmiana adresu na który mamy wysłać Panu kod weryfikacyjny (jaki miałoby to sens?)
Jaki sens a proszę ruszyć głową. Ciągle nic? Rozmowa nagrywana (w firmach wszystkich prawie są takie). Ma Pan głos ewentualnego przestępcy. Który jako dowód może Pan przedstawić prokuraturze, która z pewnością Pana poklepie po ramieniu za dobre zachowanie. Ale tu zakładam że ktoś coś przeskrobie i ja nic takiego nie zrobiłem. I jest to wielce wątpliwe by Pan miał przyjemność zostać poklepanym bo takich osób nie będzie. Statystyki policyjne mówią jedno, każdego przestępcę internetowego są wstanie znaleźć. Nie ma że ktoś coś zrobi poważnego i go się nie znajdzie. Jedynie problem jest gdy jest mala szkodliwość społeczna i sprawa może być z tego faktu umorzona bo za dużo zachodu a za mała szkodliwość by działa wyciągać artyleryjne. Policja również Panu potwierdzi i ich przedstawiciel medialny również, że nie ma przestępstwa żadnego typu internetowego które jest bezkarne, każdego przestępce są wstanie złapać.

Wiec Pana czary mary to Pana wizja i nie należny do mojego dobra, bawi się Pan w szeryfa bez odznaki i machając giwerą gdzie popadnie i tak to wygląda, przy czym czyniąc więcej złego i bardziej pomagając przestępcom poprzez zbieranie danych które mogą oni potem wykorzystać do niecnych celów i utrudniając życie porządnym obywatelom. Niż dobra. Którego się w ogóle nie mogę dopatrzyć.

Jeżeli chce Pan zaprzeczyć to proszę jasno i konkretnie powiedzieć co wnosi dla naszego bezpieczeństwa taka usługa dodatkowej weryfikacji ? Poza przymusem spędzenia dodatkowego czasu i narastającej obawy o bezpieczeństwo? I nie dla Pana że Pan wie więcej bo dla mnie to nie jest korzyść, co dla mnie lub innych użytkowników serwisu?

Kończąc cały temat, czy nie zdaje sobie Pan sprawy, że w całej tej sytuacji jest także drugi podejrzany użytkownik, ze zbieżnymi danymi, który również dokonał wpłaty znacznej kwoty, który również przechodzi taką samą weryfikację? Czy nie martwi to Pana w żaden sposób? W całej zaistniałej sytuacji zależy nam na OCHRONIE środków, zarówno Pana, drugiego użytkownika, jak i wszystkich pozostałych użytkowników na naszej giełdzie.
Nie niezdane sobie sprawy bo pierwszą taką informacje zobaczyłem tutaj na forum w mailach nie miałem nic o tym że ktoś inny ma takie samo konto ani podobne ani nic z tym wspólnego. Może Pan nam tutaj przedstawić kiedy wysłał Pan takiego maila mi i jakiej treści? (czyżby brak odpowiedzi na to niewygodne pytanie w następnym poście od Bitmarket24.pl?).
W całej zaistniałej sytuacji zależy nam na OCHRONIE środków, zarówno Pana, drugiego użytkownika,
Jakie pozytywne profity daje mi zablokowanie moich środków i uniemożliwienie mi dysponowania niby oraz brak umożliwienia zwrotu i zerwania umowy? Proszę mi wyjaśnić jakie to ma pozytywne aspekty dla mnie ? Bo ja ich nie widzę. Nie pasuje zrywamy umowę robimy zwrot i baj. Jest ok a to to co to jest KGB (zabieramy bo tak) czy co ?

WAŻNE

PS: Jeżeli odnosi się Pan do regulaminu musi Pan wskazywać do którego podpunktu i cytować część do której się to odnosi, tak więc przywołuję Pana do porządku. Jak tak by wszyscy robili to zaraz będziemy mieli sytuacji że będzie informacja że mnie okradziono i blokuję wszystkim wszystkie pieniądze do wyjaśnienia i raczej nie oddam bo nie zarobiłem swojego i jest to zgodne z regulaminie. Ale jakim i którym podpunktem pytam się jasno. Teraz kwestia regulaminu. Rozumiem że nie ma Pan nic przeciwko a nawet jest za bym zgłosił moje zastrzeżenia do UOKIK i GIODIO?? Jeżeli ma Pan rozumiem proszę dać mi informacje na emaila. Rozumiem że przed publiką musi Pan przedstawiać maskę, która świadczy o jednomyślności w decyzjach więc przyjmę odpowiedz na maila odnośnie prośby nie wysyłania informacji do tych 2 instytucji ale resztę proszę kierować tutaj. Jeżeli uważa Pan że jest wszystko w porządku nie ma Pan się czego obawiać oczywiście najwyżej otrzyma Pan informację że Pana zapiski są prawidłowe i postępowanie jest umorzone, to nic takiego.

Przykro mi ale mam obawy przed tym że Wasza giełda zachowuję się analogicznie do giełdy MT.GOX która też w pewnym momencie zaczęła przedłużać wszystko od wypłat po cuda i wianki z weryfikacją co miało na celu nazbieranie jak największych środków i największej ilości klientów przed zamknięciem giełdy wraz z zawinięciem ich pieniędzy i powiem szczerze nawet na policji by się ze mnie śmiali że jestem chyba głąb kapuściany jak dwa razy się nabrałem na ten sam motyw, ba za drugim razem jeszcze lepszy bo firma nawet telefonu nie podała a on cymbał im kasę wysłał i co no za głupotę się płaci. Nie mówiąc już o dylemacie bezpieczeństwa moich i innych użytkowników danych poufnych.

Proszę o podanie nr telefonu dla innych użytkowników, lub wyjaśnienie czym taki brak jest spowodowany. Jesteśmy ciekawi powodów ukrywania takiej rzeczy. Ale może są słuszne. Czekamy na stanowisko firmy. (Czyżby bał się że głos Pan powiąże jak ktoś nagra rozmowę? I nie będzie można czmychnąć z pieniędzmi ludzi). Tak to wygląda nie ukrywam. Proszę więc zaprzeczyć i logicznie odpowiedzieć z sensem byśmy nie mieli wątpliwości. Prośba była i tutaj pisana o telefon ale jak widzą inni też bez odpowiedzi (bo nie wygodne pytanie).

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 118
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska, Kraków

Re: BitMarket24.pl - giełda Bitcoin i Litecoin

Postautor: BitMarket24.pl » niedziela, 1 lutego 2015, 12:56

Chcielibyśmy oficjalnie zakończyć dyskusję z użytkownikiem zzieloniutki, ponieważ uważamy, że niestety nic konstruktywnego z niej nie wyniknie.

Podaliśmy publicznie wystarczająco dużo informacji, które myślimy, że nie dają innym użytkownikom forum wątpliwości co do zasadności dodatkowej weryfikacji w przypadku tych dwóch użytkowników na naszej giełdzie - w szczególności po ostatnich problemach giełd konkurencji.

Nie będziemy również dyskutować na temat zasadności niektórych zapisów w naszym regulaminie (które znajdują się także na innych giełdach). Cała dyskusja dotycząca regulaminów giełd, równinie dobrze może zostać osobnym wątkiem na forum. Nie jest to jednak forum prawne i o ile zasadne są pytania, czy zgłaszanie wątpliwości, to dyskusja na temat ich zgodności z prawem nie zostanie tutaj rozstrzygnięta.


Chcielibyśmy podkreślić jednak jedną ważną rzecz. Sprawa tzw. "słupów" nie jest wcale tematem przestarzałym. Prosimy o poczytanie o tym poniżej. Artykuł ten pokazuje dokładnie jak duży i poważny jest to problem w Polsce.


Oto fragment artykułu z Bankier.pl http://www.bankier.pl/wiadomosc/Niebezp ... 67289.html - artykuł ma niecały rok
Przestępcy wykorzystują różne techniki, by wydobyć od nich wrażliwe dane. Jedną z popularnych metod jest wyciąganie danych na fałszywe ogłoszenia o pracę. Mechanizm jest dość prosty. Przestępcy umieszczają w internecie ogłoszenie, w którym wymagają przesłania skanów dokumentów. Następnie proszą o wykonanie przelewu na drobną kwotę, na wskazane konto, która ma na przykład pokryć koszt rekrutacji.

Taki przelew może jednak służyć do zawarcia umowy o prowadzenie rachunku bankowego. Kilka banków oferuje bowiem usługę zdalnego otwierania konta tą drogą. Potwierdzeniem tożsamości klienta jest w takim przypadku zlecenie przelewu z innego banku, który aktywuje nowy rachunek. W przelewie są bowiem wszystkie niezbędne do weryfikacji danej osoby informacje, tj. imię i nazwisko oraz adres zamieszkania. Poszkodowany nie ma w takiej sytuacji świadomości, że aktywuje wniosek złożony w jego imieniu przez przestępców.

W ten sposób w nieuprawnione ręce dostają się narzędzia dostępowe do konta. Ofiara nie ma nawet świadomości, że założyła konto, a korespondencja z potencjalnym pracodawcą po jakimś czasie urywa się. Po kilku miesiącach "internetowy słup" dostaje wezwanie do zapłaty kredytu, o którym nie miał pojęcia. W bardziej ekstremalnych przypadkach, do jego drzwi może zapukać prokurator.

Co można zrobić z jednym fałszywym rachunkiem bankowym? Pomysłowość przestępców nie zna granic. Z reguły klonują takie konto, otwierając metodą "na przelew" kolejne rachunki, a następnie próbują wyłudzać kredyty i pożyczki. Przedstawiciele firm pożyczkowych mówią, że co miesiąc odrzucają po kilkaset wniosków, które wydają im się podejrzane. Niestety część z nich przechodzi i udaje się zaciągnąć kredyt. Oczywiście taki kredyt nigdy nie jest spłacany.
Musimy przyznać, nam również nie się również przenoszenie całej odpowiedzialności za weryfikację takich użytkowników na giełdy kryptowalutowe. Niestety same banki w Polsce nie radzą sobie z tym tematem i poprzez braki w procedurach bezpieczeństwa, są wykorzystywane do nielegalnych celów. W wielu przypadkach jednak banki nie ponoszą żadnej odpowiedzialności, a odpowiedzialność ta jest z kolei przerzucana na inne podmioty (np. giełdy kryptowalutowe).

Z naszej strony staramy się zapewnić naszym użytkownikom maksymalny poziom bezpieczeństwa, zachowując jednocześnie prosty i szybki sposób weryfikacji, a także przejrzystość działania naszego serwisu.

Jeżeli inni użytkownicy forum będą mieli dodatkowe pytania odnośnie całej sytuacji to postaramy się na nie odpowiedzieć.

Pozdrawiamy,
Zespół BitMarket24.pl
Nowa, rozbudowana giełda BTC i LTC - BitMarket24.pl: https://bitmarket24.pl

Rozmowny
Posty: 74
Rejestracja: 28 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket24.pl - giełda Bitcoin i Litecoin

Postautor: prost » niedziela, 1 lutego 2015, 16:26

kolejna ciekawa sytuacja... widać - polska i polacy nadal nie są zdecydowani, czy: dobre bo polskie; czy: znowu polaczkowo...

pomijając formę i styl użytkownika (bo te wołają o pomstę do nieba), to kilka pytań się nasuwa...

- sprawa dwóch 'identycznych' nicków, z tymi samymi danymi? czy ja dobrze czytam? i konta działające kilka tygodni? czy oprócz zysku, firma kierowała się jakimiś innymi przesłankami zezwalając na taki stan rzeczy? (jak to ma się do bezpieczeństwa, które podnosicie co kilka linijek w swoich postach),
- brak kontaktu telefonicznego z firmą? jakieś argumenty na takie działania? (chyba, że właściciele to idioci i nie wiedzą, że komórka na firmę jest tańsza),
- dlaczego unikacie odpowiedzi na proste pytania (regulamin, telefon), mydląc oczy bankierem, niebezpiecznikiem czy stwierdzeniem 'które znajdują się także na innych giełdach'?
- i po raz kolejny, udowadniacie, że zwyczajnie kłamiecie - czy oprócz oszukiwania ludzi, okradania, wyłudzania i mataczenia - macie jakieś inne, 'głębsze' cele?

z innego forum (ciekawy wątek na temat bitmarket24):
18-01-2015 prost:
(...)
co do bitmarket24 - nie odpowiadają na pytania z formularza kontaktowego...

nie wiem czy to ojciec i syn, czy dwóch braci, czy może małżeństwo - rodzina słowem silna - bo już czynem to nie bardzo...
w odpowiedzi (częściowej tylko oczywiście) usłyszałem kolejne kłamstwa, zero jakiejkolwiek próby rozwiązania sytuacji...
(w tym samym poście piszecie:
"Nie zaglądaliśmy do tego wątku dość długo (...)."
oraz
"Odpowiadamy w krótkim czasie na WSZYSTKIE zgłoszenia (...)."
'w krótkim czasie' = 'dość długo'...woow...
btw, korzystacie we dwoje z tego samego konta na forum? (o łóżko i konto bankowe z grzeczności nie pytam)...

reasumując (i nie dotyczy to tylko tej jednej giełdy):

zachęcam wszystkich (od dłuższego już czasu) do zaprzestania i nie korzystania z giełd, które wymagają 'chorych' weryfikacji
(nie pamiętam, który to bitmarket - ale gdzieś zadałem pytanie o zwrotne przesłanie skanów - właścicieli giełdy - oczywiście my musimy być sprawdzeni, oni (giełdy) nie...).

powody są w sumie tylko dwa:
1- nie wygrasz ze złym systemem, stosując się do 'ich' zasad (owszem, trudniej się operuje na rynku, ale nie jest to niemożliwe + ostatni przykład bitcurexa)
2- każdy kij ma (minimum) dwa końce - unikaj ludzi, którzy widzą tylko jeden koniec - drugi najczęściej mają w dupie (własnej)...

na szczęście są jeszcze inne miejsca, gdzie można korzystać i wspierać ideę bitcoina...

swego czasu, zerknąłem na kilka giełd - większość z nich to jedna/dwie osoby, siedziby w blokach/kamienicy i co dziwne, ŻADNA z nich nie ma właścicieli znanych ze świata btc -
zauważcie, że każda giełda czy inna działalność to nowy nick na forum -
czy to są ludzie, którzy nie mają z btc nic wspólnego? a może wstydzą się samych siebie (lub coś ukrywają) i dlatego zakładają nowe nicki? a może to te 'złe służby co to wszystko psują'?

znaczy się polaczkowo? czym gorzej tym lepiej... echhhh...

zapominałem:
pozdrawiamy - zespół prost (też jest nas dwóch - ja i mój brzuch :P )

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości