Bitmaszyna.pl - Dyskusja ogólna

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 101
Rejestracja: 7 kwietnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitmaszyna.pl - Dyskusja ogólna

Postautor: robotix » niedziela, 20 kwietnia 2014, 13:58

No ramzes ale poleciałeś po bandzie.

Nie koszystasz i nie polecasz. ;-)

ghimli wypada bardzo profesjonalnie w porównaniu z "właścicielami" innych giełd.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitmaszyna.pl - Dyskusja ogólna

Postautor: GetBitCoin_pl » niedziela, 20 kwietnia 2014, 18:23

ramzes to samo pisze w wątku bitmarket24.pl, pewnie nawet się nie zarejestrował, może chce wykosić konkurencje ;)
ramzes pisze:Zero profesjonalizmu, nie zamierzam korzystać i nie polecam.

Dyskutant
Posty: 176
Rejestracja: 30 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitmaszyna.pl - Dyskusja ogólna

Postautor: ramzes » poniedziałek, 21 kwietnia 2014, 04:20

GetBitCoin_pl pisze:ramzes to samo pisze w wątku bitmarket24.pl, pewnie nawet się nie zarejestrował, może chce wykosić konkurencje ;)
ramzes pisze:Zero profesjonalizmu, nie zamierzam korzystać i nie polecam.
Owszem, jestem winny tego co mi zarzucasz. Oceniam giełdy w ich wątkach, albo je polecam albo odradzam korzystanie z nich. Pisałem także posty w wątkach innych giełd niż te które wymieniłeś, nie tylko negatywy.


Wracając do wątku, trochę rozwinę o co mi chodziło. Giełda to instytucja finansowa, do cholery. To nie jest zabawa, gdy obracasz pieniędzmi ludzi, często liczonymi z dziesiątkach tysięcy. Spróbuj sobie wyobrazić, że idziesz do zwykłego stacjonarnego banku, a bankier za ladą wyskakuje do Ciebie "Siema! Po ten swój hajs przyszedłeś?". Właśnie taki komunikat daje właściciel tej giełdy, i nie tylko tej.

Uważam, że to jest brak profesjonalizmu. To właśnie przez pryzmat takich amatorskich "giełd" Bitcoin jest oceniany na zewnątrz jako niepoważna waluta. Być może właściciel jest świetnym programistą i kod jest super, jednak z takim podejściem do klienta i obsługą nie ma szans na sukces, a ja nadal boję się tam wpłacić pieniądze i odradzam to innym.


btw. specjalnie zalożyłem konto, żeby pisać negatywne opinie innych giełd, w 2011.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 149
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitmaszyna.pl - Dyskusja ogólna

Postautor: ghimli » wtorek, 22 kwietnia 2014, 15:29

@ramzes Aby mieć konto bankowe prowadzone w wymieniony przez Ciebie sposób trzeba mieć na nim wiele zer (private banking). Dziękuję za zwróconą uwagę, coś może być w tym prawdy, bo nie jestem profesjonalnym PR-owcem, tylko programistą i przez myśl mi nie przeszło, że ktoś mógłby nie zrozumieć nawiązania do Imperium Rzymskiego i potraktować to osobiście, jako brak szacunku. Już szybciej, że to My się wywyższamy do rangi imperialnej na arenie BTC, co patrząc na naszą historię transakcji jest tym bardziej humorystyczne.

Póki co nie mogę jeszcze podać terminu rozpoczęcia konkursu, powinno się natomiast udać wraz ze startem zrealizować wszystkie inne sugestie z tego forum i nie tylko. Podwyższony zostaje limit maxKBM do 1.0 KBM + 1.0 KBM za każdego poleconego oraz priorytet dla implementacji systemu wewnętrznego głosowania dla posiadaczy KBM. Kolejny krok do realizacji idei giełdy społecznościowej.

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitmaszyna.pl - Dyskusja ogólna

Postautor: wizard » wtorek, 22 kwietnia 2014, 19:41

ghimli pisze:Naszym póki co rodzajem konkursu jest zbieranie max KBM, które wraz z wzrostem giełdy będą bardzo atrakcyjne. Wystarczy sobie wyliczyć wartość KBM np.: bitcurexa. A będzie min. 200 KBM w obiegu.
Myślę, że gdybyś bardziej przystępnie opisał kwestię KBM, zdecydowanie więcej osób zainteresowałoby się tematem :)

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 149
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitmaszyna.pl - Dyskusja ogólna

Postautor: ghimli » czwartek, 24 kwietnia 2014, 13:07

@wizard Ok. To szybka reklama.

Wyobraź sobie, że zasiadasz w zarządzie dużej giełdy kryptowalut. Podejmujesz decyzje dotyczące poziomu opłat, akcji promocyjnych, polityki, obsługiwanych walut, a nawet szaty graficznej. Dodatkowo stosownie do stanu posiadania KBM otrzymujesz codziennie swoją część wypracowanego zysku netto (bez uwzględnienia kosztów). Ktoś inny zajmuje się całą resztą nudnego funkcjonowania: obsługą klienta, przelewów, developerką, księgowością, realizacją Twoich decyzji.

I teraz dochodzisz do wniosku, że to nie jest złudne wyobrażenie, a rzeczywistość dostępna wkrótce tylko na platformie bitmaszyna.pl. Dla przypomnienia 1 KBM to promil całych zysków giełdy oraz spora moc głosu. Bitmaszyna.pl prawdziwie Twoją giełdą.

Po reklamie.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 149
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitmaszyna.pl - Dyskusja ogólna

Postautor: ghimli » czwartek, 24 kwietnia 2014, 13:27

Widzę tutaj rozgorzała dyskusja w wątkach konkurencji na temat systemów rozproszonych i scentralizowanych. Nie zgadzam się w tym miejscu z bitmarket.pl, że system rozproszony nie podnosi bezpieczeństwa. Nie jest to sztuczne mnożenie systemów, ale realne zwiększenie poziomu bezpieczeństwa, rozpatrzmy tą samą sytuację:

1) System rozproszony: zostaje spenetrowany serwer www (jest to bardzo mało prawdopodobne, ale jednak możliwe - exploit użytej technologii, luka w zabezpieczeniach, awaryjne logowanie z niezabezpieczonej maszyny), teraz atakujący pomimo posiadania pełnej kontroli nad maszyną, aby zrobić cokolwiek musi rozpracować wewnętrzny protokół komunikacyjny (format, znaleźć klucze podpisu elektronicznego, szyfrowanie hasła). Dopiero gdy to zrobi może wykonać atak "Man in the middle" dla kogoś kto się aktualnie zalogował przejmując jego sesję (aby to zrobić musi udawać większość funkcjonalności giełdy, aby użytkownik się nie zorientował), ale nie może np. dokonać wypłaty na inne konto niż zdefiniowane. Aby dokonać wypłaty musi to zrobić jeszcze raz, tzn. spenetrować kolejny i rozpracować w pełni wewnętrzny protokół komunikacyjny. W żadnym momencie i przesłanym pakiecie nie może się pomylić nawet o bit, gdyż wywoła to alert bezpieczeństwa i reakcję administratora odbierającą mu całe dotychczasowe osiągnięcia i nieuprawniony dostęp.

2) System scentralizowany: podobnie zostaje spenetrowany serwer www. Atakujący wychodzi szczęśliwy z gorącym portfelem, a administrator nawet nic o tym nie wie.

System rozproszony nie oznacza też ogromnego spadku czasu wykonywania transakcji. U nas w tej chwili jest to rzędu kilku ms, a po wyjściu z trybu deweloperskiego będzie jeszcze znaczne przyspieszenie. No i gratis jest też skalowalność, chociaż wątpię czy kiedykolwiek zostanie użyta.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 124
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitmaszyna.pl - Dyskusja ogólna

Postautor: toomyem » piątek, 9 maja 2014, 12:17

Ile średnio trzeba czekać na aktywację konta po przelaniu środków (mBank-mBank)?

I przy okazji, literówka: "Dane konto bankowego muszą się zgadzać z danymi podanymi wcześniej."

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 149
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitmaszyna.pl - Dyskusja ogólna

Postautor: ghimli » piątek, 9 maja 2014, 12:45

toomyem pisze:Ile średnio trzeba czekać na aktywację konta po przelaniu środków (mBank-mBank)?

I przy okazji, literówka: "Dane konto bankowego muszą się zgadzać z danymi podanymi wcześniej."
Praktycznie czas reakcji operatora. Jesteśmy w tej chwili w stanie dużej przebudowy i poprawki nie wchodzą na maszynę produkcyjną ze względu na możliwy brak kompatybilności z resztą systemu. Potrzebujemy jeszcze kilka dni. Dziękujemy za okazane zainteresowanie.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 149
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitmaszyna.pl - Dyskusja ogólna

Postautor: ghimli » wtorek, 1 lipca 2014, 19:52

Udało nam się zakończyć przebudowę. Tak jak zapowiadałem będzie konkurs. Handel konkursowy rozpoczyna się w czwartek 3 lipca o godz 14.00. Warto szybciej dołączyć do konkursu. Potrwa 2 tygodnie. Liczony jest zysk względem konta bazowego, które tylko trzyma wpłaconą kwotę. Posiadane BTC przeliczane są według kursu będącego średnią ważoną z giełd Bitcurex,Bitstamp i Kraken. Aby dołączyć do konkursu trzeba mieć aktywne konto i dysponować kwotą 0.02850000 BTC i 50 PLN. W momencie dołączenia środki są przenoszone na Arenę, gdzie można handlować tylko z innymi uczestnikami. W każdym momencie można zrezygnować z udziału i wtedy wynik jest zamrażany, a środki uwalniane na konto główne.
Nagrody:
1. 0.7 BTC + 1.8 KBM
2. 0.3 BTC + 1.0 KBM
3. 0.2 BTC + 0.5 KBM
Każdy uczestnik konkursu dodatkowo otrzymuje 0.02 KBM.
Rozdaliśmy też trochę KBM. Każde aktywne konto w systemie otrzymało 0.5 KBM (użytkownicy zarejestrowani przed przebudową proszeni są o kontakt aby otrzymać link do resetu hasła, stare nie będzie działać). Każdy wypowiadający się w tym wątku 0.2 KBM. Sprawdźcie swoje prywatne wiadomości, otrzymaliście kod, który po wpisaniu w Moje Konto/BMKody i użyciu go przekaże Wam otrzymane KBM. Dużo zmian, główne to:

- obsługa przelewów ekspresowych (użytkownicy mBanku mają przelewy natychmiastowe bez ponoszenia dodatkowych opłat)
- nowe rynki: LTC, KBM/BTC, Arena i Demo - rynek demonstracyjny z wirtualnymi środkami, każdy posiada na początku 5.0 DemoBTC i 10 000 DemoPLN
- statystyki z symulacją wypłaty z KBM
- dwa style do wyboru: jasny i ciemny

Oczywiście nadal brak opłat transakcyjnych, a bot animacyjny oferuje spread dużo lepszy niż Bitcurex, Bitstamp, Kraken albo BTC-e, oraz odchylony kurs aż do wyczerpania zapasów.

Zapraszamy i życzymy powodzenia w rywalizacji.

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitmaszyna.pl - Dyskusja ogólna

Postautor: lenny » wtorek, 1 lipca 2014, 20:23

Temat wiadomości: Re: Bitmaszyna.pl - Dyskusja ogólna
Od: ghimli
Wysłano: wtorek, 1 lipca 2014, 21:03
Do: lenny
Cytuj wiadomość Zgłoś prywatną wiadomość Usuń wiadomość
Otrzymałeś 0.2 KBM. Aby odebrać nagrodę wystarczy rejestracja w serwisie https://bitmaszyna.pl oraz wpisanie otrzymanego kodu w Moje Konto/BMKody:

BMKod:xxx

Pozdrawiam
Damian Obernikowicz
Bitmaszyna.pl
Wszyscy tak dostają, czy tylko "wybrani"? ;)

Kto się pierwszy do mnie zgłosi, temu podam ten kod i niech sobie na swoje konto przepisze, mi to nie potrzebne.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1780
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitmaszyna.pl - Dyskusja ogólna

Postautor: Nuke » wtorek, 1 lipca 2014, 20:25

@lenny jesteś wybrańcem.

Musisz zmienić nick na Neo ;]
Jedyna darmowa infolinia bitcoin

Mądrzy ludzie mówią, ponieważ mają coś do powiedzenia, głupi - ponieważ muszą coś powiedzieć.
Kup/sprzedaj Bitcoin przy pomocy localbitcoins
Proszę o zostawianie komentarzy.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 149
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitmaszyna.pl - Dyskusja ogólna

Postautor: ghimli » wtorek, 1 lipca 2014, 20:36

Tylko wypowiadający się w tym wątku do tej pory otrzymali oraz aktywne konta.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 293
Rejestracja: 14 lipca 2012
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitmaszyna.pl - Dyskusja ogólna

Postautor: gkucmierz » środa, 2 lipca 2014, 14:02

Dziękuję za prezent :)
Widzę, że giełda się w ostatnim czasie bardzo pozytywnie zmieniła na + :)
Bardzo podoba mi się wygląda i cały UX, większość działa po stronie klienta i jest szybkie.
Dodałem do zestawienia giełd zaktualizowane informacje o bitmaszynie:
http://goo.gl/ivhetJ
Oraz API publiczne, które wreszczie pojawiło się w pełnej funkcjonalności :)
Gratulacje i powodzenia w dalszym rozwoju!
1grzes2zcfyRHcmXDLwnXiEuYBH7eqNVh
BTC Average | Web Tools | Crypto Links

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 124
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitmaszyna.pl - Dyskusja ogólna

Postautor: toomyem » środa, 2 lipca 2014, 16:30

Jakiś czas temu z ciekawości założyłem tam konto i je aktywowałem. Wczoraj dopiero zauważyłem, że zaszły większe zmiany w wyglądzie. Mnie się podoba. Przeprowadziłem kilka transakcji, wszystko przebiegło w porządku. Wymagane tylko trzy powiadomienia do zaksięgowania BTC. Wypłata do mBanku ekspresowa. Pozostaje mi życzyć napływu klientów i głębokości :)

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 149
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitmaszyna.pl - Dyskusja ogólna

Postautor: ghimli » środa, 2 lipca 2014, 17:50

Giełda posiada wiele "smaczków", które docenią doświadczeni traderzy po głębszym zapoznaniu się, a znają te niedogodności z innych giełd. Wystarczy zwykła rejestracja (tylko login i hasło) i wykonanie kilku transakcji na koncie np. Demo. Są to:

- system koszyków, oznaczenie ofert, do kupna których posiadasz odpowiednie środki na koncie
- oznaczenie własnych ofert w BID i ASK
- możliwość skupowania "resztówek" poniżej minimalnej wartości oferty
- dokładne wyliczenie ile otrzymasz przy kupnie/sprzedaży pod warunkiem, że oferty nie zmienią się w czasie wykonywania transakcji
- możliwość podania docelowej kwoty operacji (np. wartość PLN) i przeliczenie dla niej odpowiedniego kursu i ilości kryptowaluty
- nie trzeba kombinować, aby zużyć np. całe PLN co do grosza. Wystarczy jedno kliknięcie w najniższy koszyk, aby odpowiednie wartości same się przeliczyły
- pomijanie własnych ofert podczas transakcji (nie musisz się obawiać, że handlujesz sam ze sobą), co prawda takie działanie nie ma większego sensu finansowo, bo kupuje się/sprzedaje po gorszym kursie niż własna oferta, jednak u nas możliwe

Jest z tym niestety związane pewne niebezpieczeństwo. Po zaznajomieniu się z tymi udogodnieniami nie będziecie chcieli używać innych giełd. Jeśli jeszcze macie jakieś propozycje udogodnień proszę pisać.

Zapraszamy

svd
Orator
Posty: 975
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitmaszyna.pl - Dyskusja ogólna

Postautor: svd » środa, 2 lipca 2014, 18:25

ghimli pisze:Udało nam się zakończyć przebudowę. Tak jak zapowiadałem będzie konkurs. Handel konkursowy rozpoczyna się w czwartek 3 lipca o godz 14.00. Warto szybciej dołączyć do konkursu. Potrwa 2 tygodnie. Liczony jest zysk względem konta bazowego, które tylko trzyma wpłaconą kwotę. Posiadane BTC przeliczane są według kursu będącego średnią ważoną z giełd Bitcurex,Bitstamp i Kraken. Aby dołączyć do konkursu trzeba mieć aktywne konto i dysponować kwotą 0.02850000 BTC i 50 PLN. W momencie dołączenia środki są przenoszone na Arenę, gdzie można handlować tylko z innymi uczestnikami. W każdym momencie można zrezygnować z udziału i wtedy wynik jest zamrażany, a środki uwalniane na konto główne.
Nagrody:
1. 0.7 BTC + 1.8 KBM
2. 0.3 BTC + 1.0 KBM
3. 0.2 BTC + 0.5 KBM
Każdy uczestnik konkursu dodatkowo otrzymuje 0.02 KBM.
Rozdaliśmy też trochę KBM. Każde aktywne konto w systemie otrzymało 0.5 KBM (użytkownicy zarejestrowani przed przebudową proszeni są o kontakt aby otrzymać link do resetu hasła, stare nie będzie działać). Każdy wypowiadający się w tym wątku 0.2 KBM. Sprawdźcie swoje prywatne wiadomości, otrzymaliście kod, który po wpisaniu w Moje Konto/BMKody i użyciu go przekaże Wam otrzymane KBM. Dużo zmian, główne to:

- obsługa przelewów ekspresowych (użytkownicy mBanku mają przelewy natychmiastowe bez ponoszenia dodatkowych opłat)
- nowe rynki: LTC, KBM/BTC, Arena i Demo - rynek demonstracyjny z wirtualnymi środkami, każdy posiada na początku 5.0 DemoBTC i 10 000 DemoPLN
- statystyki z symulacją wypłaty z KBM
- dwa style do wyboru: jasny i ciemny

Oczywiście nadal brak opłat transakcyjnych, a bot animacyjny oferuje spread dużo lepszy niż Bitcurex, Bitstamp, Kraken albo BTC-e, oraz odchylony kurs aż do wyczerpania zapasów.

Zapraszamy i życzymy powodzenia w rywalizacji.

hej
zarejestrowalem sie, ale bylo to troche meczace (za duzo danych trzeba podac, konto bankowe, adres btc)
czy zalapie sie na 0.5 KBM ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitmaszyna.pl - Dyskusja ogólna

Postautor: prezes » środa, 2 lipca 2014, 18:26

A co to oznacza, można trochę jaśniej
- możliwość skupowania "resztówek" poniżej minimalnej wartości oferty
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 149
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitmaszyna.pl - Dyskusja ogólna

Postautor: ghimli » środa, 2 lipca 2014, 18:51

@svd Tak w drodze wyjątku, zaraz wyślę KBM. Aktywację robi się tylko raz. Konto bankowe i BTC/LTC są tam po to żeby nie było problemu przy wypłacie. Wszelkie zmiany kont do wypłaty BTC, LTC i bankowego są potwierdzane przelewem. Ma to na celu dodatkową ochronę, nie musisz pilnować konta e-mail i mieć laptopa jak bunkier do obsługi giełdy. Bitcoin robi się coraz bardziej popularny i ludzie z coraz mniejszą wiedzą na temat zabezpieczeń będą korzystać. Nauczeni doświadczeniem myślimy w przód i za klientów. Niedługo (albo już) się zaczną takie przypadki, a jak wiadomo przelew krypto jest nieodwracalny. Oczywiście podkładamy się i jesteśmy "gorsi" przez to w stosunku do konkurencji, ja osobiści uważam że dbamy tym o dobro klientów i ich bezpieczeństwo. Nie każdy posiada urządzenie do 2FA, a każdy handlujący odpowiednio zabezpieczone konto bankowe.

@prezes Składając ofertę obowiązuje pewne minimum (u nas 10 PLN), jednak oferta nie musi zostać zużyta w całości. Czasami po transakcji pozostaje np. oferta o wartości 3 PLN i to nazwałem "resztówką"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitmaszyna.pl - Dyskusja ogólna

Postautor: prezes » środa, 2 lipca 2014, 19:55

ghimli pisze: Podwyższony zostaje limit maxKBM do 1.0 KBM + 1.0 KBM za każdego poleconego oraz priorytet dla implementacji systemu wewnętrznego głosowania dla posiadaczy KBM.
A co wtedy jak znajdę ponad 1000 nowych aktywnych użytkowników, wychodzi mi że będę miał ponad 100 % wpływów z giełdy
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości