Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 307
Rejestracja: 18 lutego 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: hazi » piątek, 4 września 2020, 22:23

Ten projekt SIRIN LABS Token (SRN) został już porzucony .Nie wiem jakich wy macie expertow od audytu czy dany projekt nie jest scamem.Ja to stwierdziłem odrazu wystarcza dwa klikniecia mysza i odrazu widac ze to jest scam. A jestem zwykłym robolem.

Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 27 stycznia 2015
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: grabollo69 » poniedziałek, 7 września 2020, 16:59

Oto nadszedł 7my dzień odcięcia od konta,
jedyne wiadomości jakie otrzymuje, które są takie same, to te że sprawa jest analizowana...

Z dnia na dzień odcięto mi dostęp do krypto i PLN.
Jako że konto jest w pełni legalne, zastanawiam się nad prawnikiem,
czyżby w TVNie mieli racje o tej giełdzie?
To jest bardzo niepokojące - blokują konto bez żadnej informacji, trzeba sie prosić a i tak nic nie wiesz.
Miłe teksty ze strony @BitBay nie mają żadnej wartości.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » wtorek, 8 września 2020, 15:53

@grabollo69 Opisana przez Ciebie sytuacja, choć zdajemy sobie sprawę z jej uciążliwości, wynika z przepisów prawa. Konto zostało zablokowane w związku z obowiązkami, jakie nakłada na nas regulator estoński (wydawca licencji na prowadzenie giełdy), które wynikają m. in. z przepisów ustawy o Zapobieganiu Praniu Pieniędzy oraz Finansowaniu Terroryzmu z dnia 26 października 2017 r., polityki wewnętrznej Poznaj Swojego Klienta (KYC) oraz badania pochodzenia środków finansowych, które wpłacane są na giełdę a także zapisów regulaminu. Konto zostanie odblokowane, po wyjaśnieniu. Prosimy o cierpliwość oraz, jeśli będzie taka potrzeba, współpracę z naszym działem AML.

Zapewniamy, że blokowanie kont użytkowników nie leży w naszym interesie, a wynika wprost z obowiązków względem regulatora i przepisów o Zapobieganiu Praniu Pieniędzy oraz Finansowaniu Terroryzmu. Ponadto zwracamy uwagę, że fora i inne media społecznościowe nie są płaszczyzną do wyjaśniania tego typu działań.

Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 27 stycznia 2015
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: grabollo69 » wtorek, 8 września 2020, 19:02

No tak, zasłanianie się teraz prawem jest waszą jedyną opcją w tym momencie. Dziwne że nikt o tym nigdy nie wspomniał.
Jeśli chodzi o płaszczyzne do wyjaśnień, to będę je tutaj publikować, żeby każdy mógł zobaczyć jak wyglądają wasze 'procedury', bo kontaktu z waszej strony nie ma, nie wspominając o wyjaśnieniach.
To jest po prostu jakaś kpina i ktoś kto ze mnie kpi nie ma u mnie szacunku. Musze wylewać żale na forum żeby cokolwiek się dowiedzieć - to jest nie do pomyślenia. Traktuje poważnie swoje pieniądze, a wy niepoważnie traktujecie mnie - wiadomo jestem dla was jedynie loginem.

Pozwoliłem sobie skontaktować się z kilkoma prawnikami, zacytuje odpowiedź jednego z nich;
Zalecałbym pośpiech i zabranie z tamtąd środków. W przypadku Bitmarket były takie same symptomy: wstrzymywanie transferów pod pozorem spraw dot. bezpieczeństwa.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Tomasz_Es » wtorek, 8 września 2020, 22:02

@BitBay Czy teraz za każdym razem jak wypłaca się PLN na konto bankowe, u każdego użytkownika trzeba wypełniać takie papiery jak wspomniał @Harwardt czyli "Dane identyfikacyjne klienta" - bo to wydłuży całą procedurę i to dość mocno.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » środa, 9 września 2020, 08:34

@grabollo69 Każdy klient jest dla nas ważny. Rozumiemy Twoje zniecierpliwienie. Nasz support oraz dział AML będzie się z Tobą kontaktował. Porównanie z Bitmarketem jest absolutnie bezzasadne.

@Tomasz_Es Nie za każdym razem. Konieczność podania informacji o pochodzeniu środków wynika z ustawy. Jest to bardzo indywidualna kwestia, a w praktyce dotyczy zwykle większych wpłat.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 8 września 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: mtrm92 » środa, 9 września 2020, 13:35

witam, posiadam 1 stopien weryfikacji a zalezy mi na przelewach pocztowych, zwracam sie do osob co mają 2 stopien weryfikacji, czy mozliwe sa przelewy pocztowe z waszego konta?Wiem ze jest w regulaminie napisane ze tak ale wole sie upewnic.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: r1111 » sobota, 12 września 2020, 10:08

keeper pisze: piątek, 4 września 2020, 19:48 jako ciekawostkę podam, że przy zaznaczeniu środków pochodzących z darowizny, trzeba przesłać dokumenty, że się ją zgłosiło do US :)
A jak obdarowany nie był rezydentem RP? w momencie darowizny? Dobrze, że już dawno darowałem sobie tą "giełdę"...

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: bl4ck » sobota, 12 września 2020, 15:20

A to w ogóle dostaje się jakiś dokument jak robisz darowiznę? z tego co pamiętam jak otrzymywałem darowiznę składałem odpowiedni formularz w US i nie otrzymywałem żadnego pokwitowania po prostu składasz u nich papier i tyle.
Ale to było dość dawno temu mogę nie pamiętać.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Kutalisk » sobota, 12 września 2020, 15:25

BitBay pisze: środa, 9 września 2020, 08:34 ... Porównanie z Bitmarketem jest absolutnie bezzasadne.

...Konieczność podania informacji o pochodzeniu środków wynika z ustawy. Jest to bardzo indywidualna kwestia, a w praktyce dotyczy zwykle większych wpłat.
1. Jak dla mnie, porównanie z Bitmarketem jest zasadne.
2. Co rozumiecie przez "większe wpłaty" ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 14 września 2020, 02:03

BitBay pisze: czwartek, 20 sierpnia 2020, 13:27Koniecznie dajcie znać jakie inne pary lub kryptowaluty byłyby dla Was interesujące.
DGB/PLN, QTUM/PLN

Kutalisk pisze: sobota, 12 września 2020, 15:251. Jak dla mnie, porównanie z Bitmarketem jest zasadne.
W latach swojej świetności paradoksalnie Bitmarket uchodził z tego co pamiętam za bardziej stabilną, wiarygodną giełdę od pozostałych.

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » poniedziałek, 14 września 2020, 08:10

Kutalisk pisze: sobota, 12 września 2020, 15:25
BitBay pisze: środa, 9 września 2020, 08:34 ... Porównanie z Bitmarketem jest absolutnie bezzasadne.

...Konieczność podania informacji o pochodzeniu środków wynika z ustawy. Jest to bardzo indywidualna kwestia, a w praktyce dotyczy zwykle większych wpłat.
1. Jak dla mnie, porównanie z Bitmarketem jest zasadne.
2. Co rozumiecie przez "większe wpłaty" ?
Pewnie grubo powyżej 3mln zł., bo jak Miro wpłacał na BitBay tyle ukradzionych z Bitcurex, to pochodzenie środków nie było ważne.

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 4 sierpnia 2019
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Małomiasteczkowy » środa, 16 września 2020, 15:18

Nie dowiesz się od jakiego pułapu wpłaty trzeba weryfikować, bo taki pułap nie istnieje ;)
Pic na wodę fotomontaż, jest to brane wyrywkowo i wedle widzimisię ;)

Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 27 stycznia 2015
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: grabollo69 » piątek, 18 września 2020, 08:57

@Małomiasteczkowy dokładnie - mam takie same przeświadczenie.
Obecnie nadal nic nie wiem, konto zablokowane, pitolą tylko o tym że;
Sprawa nadal jest w toku i czas oraz sposób rozwiązania nie jest zależny od działań giełd

Śmiesznie - blokują mi konto, ale to niezależne od nich - nie chcą podać informacji kto i dlaczego zlecił blokade - bo takiego kogoś nie ma.
W poniedziałek idę z prawnikiem złożyć zawiadomienie do prokuratury.
Sprawa śmierdzi i to ostro.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
-3
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » piątek, 18 września 2020, 10:06

@grabollo69 Tak jak wspominaliśmy zdajemy sobie sprawę, że opisana przez Ciebie sytuacja może być uciążliwa, natomiast wynika ona z przepisów prawa co dokładnie opisaliśmy w poprzedniej wiadomości.
Chcielibyśmy zaznaczyć jeszcze raz, że blokowanie kont Użytkowników nie jest w naszym interesie a wynika z obowiązków względem regulatora.
Pamiętaj też proszę, że fora oraz pozostałe media społecznościowe nie są odpowiednim miejscem do wyjaśniania tego typu kwestii.
Bardzo prosimy o jeszcze trochę cierpliwości i zapewniamy, że na bieżąco będziemy informować Cię o wszystkim drogą mailową.

Początkujący
Posty: 307
Rejestracja: 18 lutego 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: hazi » piątek, 18 września 2020, 20:33

Chyba najbardziej rygorystyczna weryfikacja na tej giełdzie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 485
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ChomiczyPlan » poniedziałek, 21 września 2020, 22:56

Trochę słabo z tym pismem, gdzie trzeba udowodnić skąd masz pieniądze. Ja np. robiłem tak, że przez 5 lat wybierałem co miesiąc prawie całą wypłatę, część wydawałem na życie, a cześć chowałem do skarpety. W 2017 roku zdecydowałem się wpłacić odłożony hajs na BB, więc wyglądało to tak, że poszedłem do banku, wpłaciłem hajs na swoje konto i następnego dnia zleciłem przelew na BB i jak udowodnić, że były to moje oszczędności. Mam nadzieję, że nie dostanę takiego pisma :O

Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 27 stycznia 2015
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: grabollo69 » wtorek, 22 września 2020, 16:15

Wielmożny 'regulator' kimkolwiek jest nie jest w stanie określić na jakiej podstawie zablokowano mi konto? To jest taka wasza wspólna tajemnica i czekacie aż odpuszcze czy jak? Nie chce się ze mną skontaktować skoro jestem stroną? Minął miesiąc i nic nie wiem - tajemniczy regulator zablokował mi konto.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » środa, 23 września 2020, 14:26

@grabollo69 Zgodnie z poprzednimi wiadomościami tego typu spraw nie komentujemy publicznie. Wszelkie szczegóły zostały już do Ciebie przesłane drogą mailową a w przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt w odpowiedzi na wiadomość przesłaną z naszego supportu.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 8 września 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: mtrm92 » środa, 23 września 2020, 18:25

@@BitBay
Można robić przelewy przez poczte u was?Jak wchodze w panel to mam tylko przelew bankowy, konto jeszcze niezweryfikowane
pzdr

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 8 gości