BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Orator
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: krystian » czwartek, 11 lipca 2019, 20:08

Dovakhiin pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 19:47Ehh kuzwa zrobcie ta weryfikacje 1 czy 5 raz.. wystarczy ze cyferka bedzie nieostra i juz jest dupa.. a nie ciagle dopytywanie DLACZEGO zablokowane.. kuzwa tez mialem zablokowana wyplate, zrobilem weryfikacje i poszlo.. na chooj drazyc temat i powolywac sie na jakies przepisy.. chyba wyplata i dazenie do tego powonno byc priorytetem a nie doszukiwanie sie DLACZEGO tak a nie inaczej. Ja to mam juz za soba a marudy niech sie mecza dalej i bija z koniem na forum.

Zleciłem wypłatę w niedzielę ok. 20, dostałem maila, że została przekazana do realizacji.
W poniedziałek ok. 12 dostałem info, ze cofnęli wypłatę bo potrzebna dodatkowa weryfikacja (konto miałem zweryfikowane na firmę).
Jestem w delegacji za granicą i dopiero w środę znalazłem chwilę, żeby wypełnić te ich formularze. Nie podróżuję ze skanerem więc pstryknąłem fotki dowodu. Widać wszystko, ale niestety dla nich za mało wyraźne. Szukanie faktur/umów nie będąc na miejcu, żeby potwierdzić adresy, też nie należy do najprostrzych.
Oczywiście tez nie dostałem info o wymaganej weryfikacji wcześniej.
Nie handluje, kopię i wymieniam u nich na fiaty (z czego się rozliczam z US), od roku korzystam z tych samych adresów. Żadnych podejrzanych przelewów.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1171
Reputacja postu: 
0

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 11 lipca 2019, 20:09

@Czeslaw wez nie pierdol... cel uswieca srodki. Ja srodki mam poza bb. Cel osiagniety. Chcieli weryfikacje to maja, a co dalej to potem bede sie zastanawial. Jakby wlasnie wtedy zamiast kos siedzieliby przy piwie czy alkoholu to gowno by zdzialali.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
4

Postautor: Czeslaw » czwartek, 11 lipca 2019, 20:12

Dovakhiin pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 20:09@Czeslaw wez nie pierdol... cel uswieca srodki. Ja srodki mam poza bb. Cel osiagniety. Chcieli weryfikacje to maja, a co dalej to potem bede sie zastanawial.
Aha, spoko, jak za tydzień znowu Cie zablokują to znowu pokornie sobie zweryfikujesz i tak na każde pierdnięcie wielce szanownego bitbeja tak? Jak Ci operator z dnia na dzień każe płacić stówę więcej za abonament to też nie zaprotestujesz? Jak urzędnik ze skarbówki przyjdzie po hajs za mandat którego nie dostałeś, ale oni mają w papierach że jednak tak to też oczywiście zapłacisz? No coż.. idiotów nie sieją, sami się rodzą.

Dodano po 3 minutach 4 sekundach:
Dovakhiin pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 20:09Jakby wlasnie wtedy zamiast kos siedzieliby przy piwie czy alkoholu to gowno by zdzialali.
Ale kto tu siedzi przy piwie? Ja lżę i wzywam do nienawiści na tle weryfikacjowo-weryfikacjowym, jeśłi choć jedna osoba zrezygnuje z usług tych pojebów bo naczyta się naszych postów na forum, to zawsze jakaś korzyść.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1171
Reputacja postu: 
0

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 11 lipca 2019, 20:19

@Czeslaw po prostu... mialem grubsza kase to przelalem sobie na portfel.. i ta czynnosc czesciej bede musial robic niz do tej pory robilem albo zastanowic sie na alternatywami. Innego wyjscia nie widze, a nie chce brac motyki z ogrodu i leciec na slonce.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0

Postautor: Czeslaw » czwartek, 11 lipca 2019, 20:30

Dovakhiin pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 20:19@Czeslaw po prostu... mialem grubsza kase to przelalem sobie na portfel.. i ta czynnosc czesciej bede musial robic niz do tej pory robilem albo zastanowic sie na alternatywami. Innego wyjscia nie widze, a nie chce brac motyki z ogrodu i leciec na slonce.
Ale ja przecież nie krytykuje tego że się znowu zweryfikowałeś tam, wiadomo miałeś tam jakiś hajs który Ci zablokowali i chciałeś go odzyskać. Ja krytykuje Twoje podejście do tematu "co się czepiacie chcieli znowu weryfikacji z dupy to się zweryfikujcie i po problemie".

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0

Postautor: Rumcajs » czwartek, 11 lipca 2019, 20:31

@krystian

Sory za oftop ale kopać krypto w 2019 po zmianach przepisów dalej można na firmę ? W dziale prawnym tu na forum pytałem o to pare razy i czy ludzie polikwidowali swoje wszystkie firmy z krypto skoro to zyski kapitałowe i podatek belki ale jakoś cisza i nikt nic nie wypowiadał się a Ty piszesz że kopiesz na firmę. W sumie dla mnie to logiczne bo jak odliczyć koszty koparki i prądu ale z drugiej strony czytałem gdzies tu że nie da się odliczać kosztów wydobycia czyli kopania.

Orator
Reputacja postu: 
0

Postautor: krystian » czwartek, 11 lipca 2019, 20:50

Rumcajs pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 20:31Sory za oftop ale kopać krypto w 2019 po zmianach przepisów dalej można na firmę ? W dziale prawnym tu na forum pytałem o to pare razy i czy ludzie polikwidowali swoje wszystkie firmy z krypto skoro to zyski kapitałowe i podatek belki ale jakoś cisza i nikt nic nie wypowiadał się a Ty piszesz że kopiesz na firmę. W sumie dla mnie to logiczne bo jak odliczyć koszty koparki i prądu ale z drugiej strony czytałem gdzies tu że nie da się odliczać kosztów wydobycia czyli kopania.

Jestem na KPiR, wrzucam w koszty amortyzację koparek, prąd, lokal, itp. Nie odliczam vatu od zakupionych koparek oraz mediów. Nie traduje walutami. Nie wiem dlaczego to miałoby być nie legalne.

Początkujący
Reputacja: 75
Reputacja postu: 
0

Postautor: Daro » czwartek, 11 lipca 2019, 21:06

Mam pytanie ktoś obserwuje portfele BB ...

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 120
Reputacja postu: 
0

Postautor: liseklsk » czwartek, 11 lipca 2019, 21:34

@Daro ja patrzę na portfel ETH. Rano było ponad 300k $, teraz jest 119k. Tylko patrząc na zakładkę analitics było już i mniej w ostatnich miesiącach
Ostatnio zmieniony czwartek, 11 lipca 2019, 21:40 przez liseklsk, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 818
Reputacja postu: 
0

Postautor: KryptoBanita » czwartek, 11 lipca 2019, 21:36

Weryfikujcie się na siłę - najwyżej zmienicie ID...
WYPAD :idea:

Weteran
Reputacja: 741
Reputacja postu: 
0

Postautor: bl4ck » czwartek, 11 lipca 2019, 21:37

@krystian
Przecież wykopane waluty sprzedajesz?
https://rozliczkryptowaluty.pl/artykuly ... e-w-2019-r
viewtopic.php?f=79&p=566743#p566743

poczytaj sobie.

Wygadany
Reputacja: 304
Reputacja postu: 
0

Postautor: Lais » czwartek, 11 lipca 2019, 22:03

@liseklsk to na co patrzysz nie jest miarodajne, skoro w orderbooku na sprzedaży w tabrader widzę ok 1400 eth wystawionych. Ten na który patrzysz to musi być jakiś do wypłat - roboczy
Odwrócona głowa z ramionami to moja psychiczna formacja kiedy nie mogę już patrzeć na wykres :p

Początkujący
Reputacja: 107
Reputacja postu: 
5

Postautor: MinningClub » piątek, 12 lipca 2019, 07:18

Pragnę zauważyć że od 12 lipca nie jest dozwolone przekazywanie skanow dowodu. I w ustawie nie ma wyjątków.

Banki już wprowadziły stosowne modyfikacje istniejących procesów weryfikacji.

Tylko że Bitbay podlega pod prawo Malty.

Wygadany
Reputacja: 304
Reputacja postu: 
0

Postautor: Lais » piątek, 12 lipca 2019, 08:28

@pawel296 widać czegoś nie wiem - jak to zrobiłeś, że wypłaciłeś?
Odwrócona głowa z ramionami to moja psychiczna formacja kiedy nie mogę już patrzeć na wykres :p

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
1

Postautor: Areck1 » piątek, 12 lipca 2019, 08:50

@Lais @pawel296 NIe piszcie w jaki sposób na forum bo to zablokują! piszcie na priv:-)

Początkujący
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
1

Postautor: vwrafi » piątek, 12 lipca 2019, 09:17

Ja pierniczę, a dopiero co rozważałem pomysł handlu kryptowalutami. Chciałem wejść na bitmarket bo mieli dźwignię, dobrze że nie wszedłem, bo giełda padła. Teraz czytam, że tutaj również robią pod górkę użytkownikom i działają niezgodnie z polskim prawem ( wymagają przesłania skany dowodu osobistego a to jest zabronione ). Rozumiem, że są zarejestrowani na Malcie, ale do tej pory uważałem, że to zło konieczne aby mogli w ogóle działać. Teraz widzę, że to niesie ze sobą również negatywne konsekwencje. W razie co mają nas głęboko gdzieś. Nie będę wpłacał pieniędzy komuś, kto nie jest zarejestrowany w Polsce, gdyż jak widać taka firma/osoba nie szanuje polskiego prawa a w razie problemów nic nie będziemy mogli zrobić. Jak czytam to co piszecie, to dla mnie to też jest coś nie tak, że dopóki ktoś wpłaca pieniądze to jest wiarygodny, jak chce wypłacić, to już wiarygodny nie jest. Jakby mi teraz kazali przy wypłacie wysyłać skany dowodu oraz zdjęcie twarzy, zrobiłbym to, gdyż zależałoby mi na pieniądzach. Ale wiedząc teraz, że mogą odwalać takie akcje, nigdy nie wpłacę tam żadnych pieniędzy, nawet 1zł. Jak dla mnie ta akcja definitywnie skreśla udział w jakiejkolwiek giełdzie na przyszłość ( nie mówiąc już o akcji z bitmarketem ).

Bardzo dobrze, że piszecie czego od was wymagają, przynajmniej nowi ( jak ja ) się na to nie złapią.

Weteran
Reputacja: 176
Reputacja postu: 
0
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Postautor: WitoldC » piątek, 12 lipca 2019, 09:29

MinningClub pisze: piątek, 12 lipca 2019, 07:18Pragnę zauważyć że od 12 lipca nie jest dozwolone przekazywanie skanow dowodu. I w ustawie nie ma wyjątków.
https://www.money.pl/gospodarka/co-z-ks ... 7089a.html
W kolejnych dniach okazało się, że pojawi się kilka wyjątków. Jak pisaliśmy w money.pl, banki i inne instytucje finansowe wręcz będą musiały kserować dokumenty tożsamości, bo podlegają pod przepisy innych ustaw, m.in. tych o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy.
Wbrew informacjom podawanym przez media, ustawa nie przewiduje kary za wykonywanie kserokopii dokumentów np. w banku

Weteran
Reputacja: 464
Reputacja postu: 
1

Postautor: kajetan » piątek, 12 lipca 2019, 11:31

vwrafi pisze: piątek, 12 lipca 2019, 09:17Ja pierniczę, a dopiero co rozważałem pomysł handlu kryptowalutami.
Zamiast kryptowalut kupuj kontrakty CFD na kryptowaluty. Np. na CMC Markets albo XTB. Masz dźwignię, szorty, PIT-8C (więc się skarbówka nie przyczepi), gwarancje bankowe, nikt się nie włamie na konto ani nie zablokuje przelewów, firma nie zniknie.

Orator
Reputacja postu: 
0

Postautor: krystian » piątek, 12 lipca 2019, 18:13

bl4ck pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 21:37Przecież wykopane waluty sprzedajesz?
https://rozliczkryptowaluty.pl/artykuly ... e-w-2019-r
viewtopic.php?f=79&p=566743#p566743

poczytaj sobie.

Faktycznie. Nie wiem jak to przeoczyłem. Ale widzę, że są różne interpretacje co do kosztów wydobycia. Na szczęście rok 2019 trwa, więc co najwyżej dopłacę podatek na koniec.

A co do weryfikacji, czekam już dobę na ponowne sprawdzenie wniosku.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
5

Postautor: BitBay » piątek, 12 lipca 2019, 18:39

Ponieważ wiemy, że nie wszyscy czytają FB, chcielibyśmy poinformować tutaj bezpośrednio.

Otrzymaliśmy dzisiaj od operatora płatności (Igoria Trade S.A.) informacje o problemach technicznych po jego stronie. W związku z tym w dniu dzisiejszym nie odbyło się księgowanie wpłat fiat (PLN, EUR, USD, GBP) i zostały one zwrócone na konta nadawców. Z uwagi na powstałe utrudnienia, nie zostały wykonane przelewy wychodzące zlecone dzisiaj.

Dostępne są bez zmian wpłaty / wypłaty za pośrednictwem takich metod, jak:
- wpłaty i wypłaty kryptowalut,
- usługę wpłat i wypłat na poczcie,
- wypłaty w bankomatach.

Przypominamy, że przelewy oczekujące można w każdej chwili anulować i swobodnie z nich korzystać na giełdzie.

Jeśli użytkownik nie anuluje przelewu, zostanie o wykonany niezwłocznie po usunięciu utrudnień po stronie operatora Igoria Trade S.A.

Przepraszamy za zaistniałą sytuację i prosimy o wyrozumiałość.
Zapewniamy, że pozostajemy z kontakcie z operatorem płatności. Będziemy informować na bieżąco o wszelkich zmianach. Wszystkie kanały komunikacji z nami są dostępne.
Masz pytanie? Skontaktuj się z naszym suportem https://bitbay.net/pl/kontakt

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”