BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: BitBay » poniedziałek, 25 marca 2019, 11:40

Anunaki pisze: poniedziałek, 25 marca 2019, 10:22Pytając chodziło mi o to czy da się wpłacić fiaty i kupować krypto bez weryfikacji (natychmiastowo).
Aby mieć możliwość dokonania wpłaty na naszą giełdę należy przejść przez proces weryfikacji, zazwyczaj konto zostaje zweryfikowane do 48 godzin od momentu przesłania formularza ;)

liseklsk pisze: niedziela, 24 marca 2019, 12:03@Bitbay co wy na to?
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) opublikował komunikat, w którym wyraźnie ostrzegają przed działalnością FutureNet oraz FutureAdPro, popularnymi platformami inwestycyjnymi. UOKiK wyjaśnił, iż po analizie systemów i mechanizmów biznesowych, uważają je za piramidy finansowe. Ponadto Urząd wszczął postępowanie spółkom zarządzającym. UOKiK postawił zarzuty firmom BCU Trading z Dubaju oraz Futurenet Ukraine z siedzibą w Lwowie. Jak podaje UOKiK, podmiotami tymi interesuje się również Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu, prowadząc śledztwo pod sygnaturą PO 2 Ds. 63.2016.
Zawołam również @CoinDeal żeby nie pisać dwóch postów.
Odnosząc się do komunikatu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów chcieliśmy zwrócić uwagę na fakt, iż w treści publikacji nie ma mowy o kryptowalucie FTO a dotyczy ona jedynie podmiotów z nią związanych.
Na stronie futurocoin.com można znaleźć whitepaper oraz kod źródłowy, który służy między innymi do odróżnienia kryptowaluty od scamu i oznacza to, że jest to pełnoprawna kryptowaluta.
Każdy może sprawdzić jej działanie w 100% i wyciągnąć wnioski na jej temat a my do każdej monety podchodzimy jak do technologii, która musi być maksymalnie transparentna.
Kryptowalutę czy token personalny może stworzyć każdy - nie jest naszym zadaniem decydować o słuszności przedsięwzięcia, czy też oceniać jego społeczność.
Jak w przypadku każdego innego projektu - zweryfikuje go rynek i jeśli za danym projektem stoi społeczność, która chce wydobywać, sprzedawać czy kupować daną kryptowalutę, a także są spełnione odpowiednie warunki (whitepaper, kod źródłowy), to nie widzimy przeciwwskazań do jej udostępnienia na giełdzie.
Chcieliśmy jednak poinformować, że mając na uwadze zaistniałą sytuację, postanowiliśmy zlecić jego ponowny audyt.
Masz pytanie? Skontaktuj się z naszym suportem https://bitbay.net/pl/kontakt

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 868
Reputacja postu: 
0

Postautor: KryptoBanita » poniedziałek, 25 marca 2019, 12:31

liseklsk pisze: poniedziałek, 25 marca 2019, 10:25 Jeżeli opisujesz jakiś przykład to polecam się przyłożyć bo wpłata przez pocztę nie wymaga żadnych dodatkowych weryfikacji.

Tak, masz rację popełniłem błąd... Kolejna weryfikacja zweryfikowanej osoby jest przy wypłacie:
liseklsk pisze: poniedziałek, 18 marca 2019, 19:02@BitBay Mam pytanko. Z ciekawości kliknąłem w tą wypłatę na poczcie i wyskoczył mi komunikat o dodatkowej weryfikacji, oczywiście konto mam zweryfikowane. Przeszedłem dalej i mam dodać moje ID, potwierdzenie adresu i uzupełnić dane osobowe. Przecież wszystko to już macie, nawet moje selfie. Więc nie rozumiem tej dodatkowej weryfikacji skoro nie ma nic więcej niż to co już wysyłałem.
Dodano po 1 minucie 43 sekundach:
liseklsk pisze: poniedziałek, 25 marca 2019, 10:52tylko tej dodatkowej weryfikacji wymaga operator
Już zadawałem retoryczne pytanie, która poważna giełda dokonuje wielokrotnych weryfikacji z tych, czy innych powodów?

Dodano po 2 minutach 24 sekundach:
Anunaki pisze: poniedziałek, 25 marca 2019, 10:22Pytając chodziło mi o to czy da się wpłacić fiaty i kupować krypto bez weryfikacji (natychmiastowo).

Możesz TYLKO i co najwyżej wpłacić lewą kryptę i obracać do woli.

Dodano po 7 minutach 13 sekundach:
liseklsk pisze: poniedziałek, 25 marca 2019, 10:25 po co udzielasz się w tym wątku?
Aby się Tobie przypodobać ;)
liseklsk pisze: poniedziałek, 25 marca 2019, 10:25Korzystasz nadal z BB?
Dasg0wna też nie miałem, a pisałem żeby się przypodobać oszustkiewiczowi ;)
Podoba Ci się wątek znajomości bliskiej, czy dalszej, Twojego ukochanego szeryfa z wielbicielami dasg0wna??
Człowieku handluj, gdzie chcesz, a ja sobie będę pisał gdzie chcę :mrgreen: OK?

Dodano po 2 minutach 43 sekundach:
BitBay pisze: poniedziałek, 25 marca 2019, 11:40 jeśli za danym projektem stoi społeczność

Jeśli tak porównać (proszę mnie poprawić) to w pewnym momencie za dasnicem stała większa społeczność :mrgreen:
BitBay pisze: poniedziałek, 25 marca 2019, 11:40 postanowiliśmy zlecić jego ponowny audyt.
Czyli będzie ponowny szoł z szeryfem i robieniem misia z twórcami fjuczerscamu?

Orator
Reputacja: 265
Reputacja postu: 
3

Postautor: Awesomist » poniedziałek, 25 marca 2019, 13:53

Polecam zapoznać się z tym:

Początek w cytacie:
Czytam dziś sobie, jak to UOKIK, z zapłonem opóźnionym o wiele miesięcy, ostrzega, że portal FutureNet - taka „konkurencja dla Facebooka”, gdzie uczestnicy mieli zarabiać na klikaniu w reklamy - to prawdopodobnie piramida finansowa, do tego na wielką skalę! A FutureNet gest miał – w końcu sponsorowanie zespołu F1 i kilku klubów sportowych, to jakby lipy nie ma… Bardzo dobrze to zostało rozegrane pod kątem budowania wiarygodności: „Paczcie niewierni, my tu sobie Formułę 1 sponsorujemy, stać nas! A jak tak, to chyba widać, że dobrze zarabiamy – i Wy też zarobicie!”. Tyle, że kasa na ten sponsoring szła od – podobno – 3,5 miliona uczestników z całego świata, w tym od 100 tys. Polaków.
A BitBay dalej idzie w zaparte skoro już prawie wszyscy wiedza i piszą, że to gówno to scam.

Swoją drogą z tego co widzę to oszuści korzystajacy z platformy Futurnet

Dostają przelewy od Jax Pay Sp. z o.o z którego wcześniej korzystał BitBay odnośnie rachunków...

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 868
Reputacja postu: 
2

Postautor: KryptoBanita » poniedziałek, 25 marca 2019, 14:07

@Awesomist
Już można wyczuć wycofywanie się rakiem
BitBay pisze: poniedziałek, 25 marca 2019, 11:40nie jest naszym zadaniem decydować o słuszności przedsięwzięcia, czy też oceniać jego społeczność.
Jak w przypadku każdego innego projektu - zweryfikuje go rynek
Przecież to RYNEK WINNY, a nie ten co teatralnie krzyczał, że SPRAWDZIŁ, ŻE TO JEST PRAWDZIWA 100% KRYPTOWALUTA :mrgreen:
Pasjonat technologii blokczejn sprawdził... OSOBIŚCIE :mrgreen:

Wygadany
Reputacja: 324
Reputacja postu: 
1

Postautor: g100 » poniedziałek, 25 marca 2019, 19:14

@BitBay, zaprzeczacie sobie sami. Z jednej strony niby dodaliście FTO, bo to kryptowaluta jak inne i fakt, że FutureNet to szemrane towarzystwo nie miał wielkiego znaczenia, a z drugiej chcecie zlecać kolejny audyt. Dlaczego? Przecież FTO jest nadal tym czym było od strony czysto technicznej? Whitepaper i kod chyba nie wyparowały w międzyczasie? Miejcie jaja i odetnijcie się od tego syfu całkowicie zamiast robić jakieś dziwne uniki.

Wygadany
Reputacja: 346
Reputacja postu: 
2

Postautor: Lais » poniedziałek, 25 marca 2019, 20:57

a co oni mają tłumaczyć, giełda przyciąga obecnie tylko idiotów, a dla idioty wszystko jedno czy musi się 5 razy weryfikować, może to nawet polubić i chcieć więcej.

Jakieś piramidy mają im przeszkadzać?, no jak mają przeszkadzać skoro na dołku kupują btc po 15100 a nawet po 15280 gdy na bitstampie ten dołek był po 14600 i nie widzą, że coś jest nie hallo z kursem haha, normalnie ta głupota jest piękna, w czystej postaci. Ta grupa klientów bitbay to po prostu idealny target takich piramid. Ciekawe czy inwestowali też w ambergold :p

Początkujący
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0

Postautor: kondzio » środa, 27 marca 2019, 14:20

Lais, każdy mądry wie że bitbay to ch** nie giełda, wiemy jak na niej handel się odbywa, kupują i sprzedają w większości boty, i nie musisz już w kółko o tym pisać.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2545
Reputacja postu: 
4

Postautor: vjankuv » środa, 27 marca 2019, 14:54

@BitBay
Coś czytałem, że nie wycofujecie futurocoin. Prawda to?
Macie jeszcze jakieś resztki przyzwoitości lub szacunku do siebie?
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
0

Postautor: Connemara » czwartek, 28 marca 2019, 07:55

vjankuv pisze:[mention]BitBay[/mention]
Macie jeszcze jakieś resztki przyzwoitości lub szacunku do siebie?
Czyli RiGCz-u? Obrazek

Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitBay » czwartek, 28 marca 2019, 10:59

vjankuv pisze: środa, 27 marca 2019, 14:54@BitBay
W ciągu kilku najbliższych dni będziemy analizować sytuację. Po podjęciu decyzji przez zarząd wydamy oświadczenie w sprawie listowania FTO.

Wygadany
Reputacja: 66
Reputacja postu: 
0

Postautor: lekarz » czwartek, 28 marca 2019, 12:27

Czy na giełdzie BITBAY dzieje się coś nie dobrego obecnie? Jest wypłacalna? Nie mogę wypłacić środków.

Weteran
Reputacja: 494
Reputacja postu: 
0

Postautor: kajetan » czwartek, 28 marca 2019, 12:34

lekarz pisze: czwartek, 28 marca 2019, 12:27Czy na giełdzie BITBAY dzieje się coś nie dobrego obecnie? Jest wypłacalna? Nie mogę wypłacić środków.
A co się dzieje? Nie możesz się połączyć? Nie przyjmuje zlecenia wypłaty? Przyjęło i środki nie wyszły? Wyszły i nie przyszły?

Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitBay » czwartek, 28 marca 2019, 12:39

lekarz pisze: czwartek, 28 marca 2019, 12:27Czy na giełdzie BITBAY dzieje się coś nie dobrego obecnie? Jest wypłacalna? Nie mogę wypłacić środków.
Aktualnie nie docierają do nas żadne sygnały aby pojawiły się jakiekolwiek problemy z wypłatą środków. Napisaliśmy już do Ciebie wiadomość prywatną z prośbą o doprecyzowanie jaki pojawił się problem i dołożymy starań aby jak najszybciej pomóc ;)

Wygadany
Reputacja: 66
Reputacja postu: 
0

Postautor: lekarz » czwartek, 28 marca 2019, 12:44

kajetan pisze: czwartek, 28 marca 2019, 12:34
A co się dzieje? Nie możesz się połączyć? Nie przyjmuje zlecenia wypłaty? Przyjęło i środki nie wyszły? Wyszły i nie przyszły?
zablokowali mi wypłatę PLN

Dodano po 11 minutach 7 sekundach:
udało się. to było moje niedopatrzenie

Początkujący
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0

Postautor: Sokon » czwartek, 28 marca 2019, 14:42

rolph pisze: czwartek, 28 marca 2019, 13:26Mają certyfikat KNF.
Nie MAJĄ tylko rozpoczęli proces ubiegania się o ten certyfikat...

Początkujący
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0

Postautor: rolph » czwartek, 28 marca 2019, 14:45

Początkujący
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0

Postautor: Sokon » czwartek, 28 marca 2019, 14:50

A na stronie głównej coinquista.com jest:
"Polska
Rozpoczęliśmy procedurę ubiegania się o licencję w Komisji Nadzoru Finansowego." i dopisek "w toku"

Ale faktem jest, że bardzo wiele osób szuka alternatywy dla BB więc mają szansę aby tych ludzi do siebie "ściągnąć"...

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1544
Reputacja postu: 
0

Postautor: amneziahaze » czwartek, 28 marca 2019, 20:47

amneziahaze pisze: niedziela, 17 marca 2019, 14:39 Działa Wam Bitbay, nie laguje? Mi od piątku cały czas się zacina, apka Bitbay nie może ustanowić połączenia, nie mam jak normalnie trejdować, ale może przyczyna tkwi gdzieś u mnie w systemie. No nie wiem. Pozdrawiam.
Dzięki. 2rdzenie i 4gb ramu to jak widać za mało. Spoko, poprawię coś tam, w sumie żaden kłopot. Pozdrawiam i lecimy.

Wygadany
Reputacja: 346
Reputacja postu: 
2

Postautor: Lais » piątek, 29 marca 2019, 18:24

@amneziahaze
2 rdzenie, może jeszcze w laptopie to zapomnij to normalnym używaniu tego bot-bazaru.
Kiedyś można było na tym używać i to jeszcze nawet w trybie oszczędzania energii i wszystko działało.
Od roku zapotrzebowanie na moc wzrasta dla bot-bazaru, tak jakbyśmy im wszyscy kopali krypto (choć temu zaprzeczają), bo przecież niż nowego nie wprowadzili, nawet poobcinali opcje, a użytkowników jest mniej.
Reasumując - albo jest tak, że również w tym aspekcie są nieudolni, że nie umieją napisać programu by ekonomicznie obciążał komputer (w końcu to tylko przeglądarka) albo cwaniakują i kopiemy im krypto lub inne prace wykonujemy na kompach.

PS. ja mam procesor z zeszłego roku, 6 rdzeni, 12 wątków i bot-bazar potrafi go również pomęczyć.
Na 2 rdzeniach w starym laptopie gdy masz otwarte kilka rynków to często ładowanie strony - białe kartki, a procesor na 100% prawie ciągle

Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitBay » sobota, 30 marca 2019, 13:43

termitek12 pisze: piątek, 29 marca 2019, 17:28Nie moge sie zalogowac na konto BB. Moge wiedziec co jest grane? - przy logowaniu "Method not allowed"? WTF? Przy linku problemy zlogowaniem automatycznie chca zmienic haslo ale strona sie nie laduje...
Czy w Twojej przeglądarce jest może zainstalowana wtyczka MetaMask?

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”