BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1623
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: RuckenFetard » piątek, 15 lutego 2019, 10:45

rav3n_pl pisze: piątek, 15 lutego 2019, 10:39Nie wiem skąd założenie, że środki stają się własnością giełdy?

"Niczyje" na kontach giełdy , to masz na myśli ? Jak znajdziesz na ulicy banknot i nikt się nie zgłasza, to rozumiem że wyrzucisz, a jeśli znałbyś takie miejsce gdzie ludzie gunbią takie banknoty najczęściej z własnej głupoty, to nie odwiedzałbyś tych miejsc ? Nie widzisz konfliktu interesu?

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
0

Postautor: liseklsk » piątek, 15 lutego 2019, 11:01

@RuckenFetard Jak znajdziesz banknot to powinieneś iść go odnieść na policję. Policja wtedy szuka właściciela jak go nie znajdzie to pieniądze przechodzą na skarb państwa, oczywiście odpowiednie procedury musza najpierw zostać spełnione. Pod koniec zeszłego roku podnieśli bodajże do 100zł wartość pieniędzy, którą możesz znaleźć i zachować. BB w tym wszystkim spełnia rolę przechowalni dla organów ścigania, prawdopodobnie jak się nie odnajdzie prawowity właściciel pieniądze przejdą na własność skarbu państwa. Tylko nie wiem czy Malty czy Polski,.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: RuckenFetard » piątek, 15 lutego 2019, 11:10

liseklsk pisze: piątek, 15 lutego 2019, 11:01@RuckenFetard Jak znajdziesz banknot to powinieneś iść go odnieść na policję. Policja wtedy szuka właściciela jak go nie znajdzie to pieniądze przechodzą na skarb państwa, oczywiście odpowiednie procedury musza najpierw zostać spełnione. Pod koniec zeszłego roku podnieśli bodajże do 100zł wartość pieniędzy, którą możesz znaleźć i zachować. BB w tym wszystkim spełnia rolę przechowalni dla organów ścigania, prawdopodobnie jak się nie odnajdzie prawowity właściciel pieniądze przejdą na własność skarbu państwa. Tylko nie wiem czy Malty czy Polski,.
liseklsk pisze: piątek, 15 lutego 2019, 11:01 Jak znajdziesz banknot to powinieneś iść go odnieść na policję. Policja wtedy szuka właściciela jak go nie znajdzie to pieniądze przechodzą na skarb państwa, .

Naprawdę? A teraz proszę wróć na ziemię.

Już kiedyś pisałem że jesteś tubą PR dla @Bitbay , pokaż mi taki przepis, gdzie jest to jasne określone w przypadku giełd kryptowalut, bo pisanie "prawdopodobnie" jest czystym bajkopisarstwem. Wszyscy wiemy że jak zostanie to udowodnione to te organy mogą przejąć te pieniądze, ale mało kot tutaj wspomina że większość przypadków zawisa w "próżni"

Weteran
Reputacja: 1567
Reputacja postu: 
3

Postautor: prap0n » piątek, 15 lutego 2019, 11:19

rav3n_pl pisze: piątek, 15 lutego 2019, 10:13@prap0n Ale, serio? Bronisz kogoś kto ewidentnie chciał wyprać pieniądze i podstawił słupa do rejestracji konta?
Przecież nawet to nie ta sama osoba była w Bitbay i pisze posty jako trojekxx7 xDDD
Panowie z oddziału cyber mają ubaw

Nie wiem czemu jestes taki pewien ze chcial wyprac - bo jedyne co mamy to relacje obu stron. BB nie przedstawil nic co wskazywaloby na to ze srodki pochodzily z przestepstwa. Jesli bylby jakies poszlaki to od razu by nam udostepnili bo to oni glownie dostaja po glowie.
Dla mnie to jest nieoczywiste. Ja nie bronie osobnika tylko pokazuje patologie calej sytuacji. To co ty napisales wyzej to jest jeszcze wieksze oskarzenie, bo pranie pieniedzy musi ci udowodnic prokuratura - a nie uzytkownik czystosc swoich srodkow. BB najpierw zarzuca problemy z weryfikacja a teraz zmieniaja na kompletnie cos innego. Przeciez to co oni zrobili to jest oczywiste klamstwo ktore kazdy moze sobie zweryfikowac. MIal gosc pojechac i sie pokazac, mieli sprawdzic jego dane i wtedy wypuscic pieniadze. Pojechal, a teraz sie okazuje ze jednak to nie wystarczy i z zaskoczenia wala w niego z pytaniami. Do tego wyskakuje cameraman prawie jak z CBA i zaczyna ich nagrywac? To jest powazne? :)

Ludzie tez pisza ze nie odpowiedzial na pytanie o konto w banku, gdzie okazalo sie ze mial 2 konta na gieldzie i podal konto bankowe z tego drugiego... stad problem.

Poczytaj sobie jego komentarze, bo komentarze bitbaya sa ladnie upakowane w filmik a on tam sie produkuje nizej w komentarzach na wykopie ktore ciezko wylapac z posrod 500 innych.
Ostatnio zmieniony piątek, 15 lutego 2019, 12:32 przez prap0n, łącznie zmieniany 7 razy.

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: liseklsk » piątek, 15 lutego 2019, 11:21

@RuckenFetard A twoja teoria to jaka jest? Nie jest "prawdopodobna"? Kolejny co ma niezbite dowody że BB te pieniądze zabierze dla siebie. Tak jak i ja tak i Ty nie masz żadnych dowodów na potwierdzenie swojej tezy, wszyscy możemy się tylko domyślać. Zresztą o czym my tu dyskutujemy skoro dla Ciebie to jest tak samo jak znaleźć pieniądze na ulicy, nie oddać ich a potem czekać może znajdę jeszcze więcej. Jeżeli coś znajdziesz to nie jest Twoje, nie ważne czy to pieniądze czy paczka papierosów.
Naprawdę masz ciekawe spiskowe teorie na dodatek związane z moją osobą. Widzę że wiesz wszystko najlepiej i jeszcze znasz mnie i wiesz kim jestem.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1768
Reputacja postu: 
-3

Postautor: rav3n_pl » piątek, 15 lutego 2019, 11:25

@BitBay Opiszcie, proszę, jak ze strony prawnej i praktycznej wygląda kwestia kasy w przypadkach:
- user na losowe/lewe dane, podejrzenie, brak kontaktu z userem
- user na losowe/lewe dane, podejrzenie, user się kontaktuje i weryfikuje innymi danymi

Szczególnie kwestia: co się dzieje z zablokowanymi środkami?
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
Mój Skydrive; Trochę o P2pool; C#: Bitmarket SwapBot, RPC CoinControl, BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.17.0.1

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: RuckenFetard » piątek, 15 lutego 2019, 11:33

liseklsk pisze: piątek, 15 lutego 2019, 11:21@RuckenFetard A twoja teoria to jaka jest? Nie jest "prawdopodobna"? Kolejny co ma niezbite dowody że BB te pieniądze zabierze dla siebie. T
Nie mam dowodów, nie mam pewności, ale ja na razie twoja "wiara" w cukierkowy Świat mnie nie przekonuje jak i twoja wersja rzeczywistości.
Na tą chwilę moja wersja jest taka, iż przepisy AML opłacają się dla obydwu stron, bo kasa albo leży na kontach giełdy "na wiecznośc" , albo jest przekazywana do organów, ale jedynie w przypadku kiedy udowodnione jest przestępstwo, ale nie w przypadku kiedy zaistniał jedynie problem z weryfikacją.
Jak ktoś mi udowodni że jest zupełnie inaczej, to OK, podziękuje i zmienię zdanie, nie mam z tym problemu.

Jeszcze jedno pytanie i zupełnie inna sytuacja, jeśli ktoś na przykład umrze i środki będą tam leżeć powiedzmy 10 lat, to czy Bitbay będzie fatygował się aby znaleźć rodzinę właściciela , przekaże sprawę do organów? Są jakieś daty, przepisy w regulacjach?

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: liseklsk » piątek, 15 lutego 2019, 11:38

@RuckenFetard Każdy ma jakąś teorię. Ja nie wierzę w Twoją a Ty w moją i jest ok. Wszyscy mamy prawo do wyrażenia swojej opinii. Nigdy nie miałem problemów na BB a na kilku innych giełdach środków nie odzyskałem do dziś. Moja wina bo korzystałem z giełd, które miały złą opinię.
Mam takie zdanie i do póki nie zobaczę dowodów że BB kogoś oszukał, bądź zabrał komuś pieniądze będę ich bronił bo w mojej ocenie nie zrobili nic złego.

Orator
Reputacja: 165
Reputacja postu: 
0
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Postautor: WitoldC » piątek, 15 lutego 2019, 11:43

@liseklsk Twoja teoria jest nudna a ludzie są głodni wrażeń ;)

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: liseklsk » piątek, 15 lutego 2019, 11:46

WitoldC pisze:[mention]liseklsk[/mention] Twoja teoria jest nudna a ludzie są głodni wrażeń ;)
Coś w tym jest

wysłane z nokia 3310 przy użyciu taptalk

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: prap0n » piątek, 15 lutego 2019, 12:35

Swoja droga BB uruchomil chyba centrum kryzysowe bo ich konto na wykopie pod nagraniem z filmiku puszcza komentarze 24/7. Wczoraj jeszcze pisali o 2:00 w nocy :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 77
Reputacja postu: 
0

Postautor: Araluen » piątek, 15 lutego 2019, 12:42

Szkoda, że poziom komentarzy BitBaya często pozostawia wiele do życzenia. @BitBay , wyślijcie tam lepiej swojego nowego "speca" od forum, bo ten od Wypoku się nie popisuje ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 803
Reputacja postu: 
1

Postautor: blink » piątek, 15 lutego 2019, 12:47

@prap0n trzeba jakoś się wygrzebać z tego łajna co śmierdzi :D
Dziwna ta cała sprawa, po co te wszystkie pytania zadawał @Bitbay zamiast po prostu zweryfikować tożsamość i dziękuję? Trochę to wygląda jak z Urzędem skarbowym - zawsze znajdzie się jakiś haczyk na podatnika a w tym przypadku pytanie z blockchaina na które nie zna się odpowiedzi :D

Początkujący
Reputacja: 261
Reputacja postu: 
0

Postautor: mudol » piątek, 15 lutego 2019, 12:57

@blink Ale tu nie chodziło tylko o weryfikację tożsamości ale też skąd te środki są (?)

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: prap0n » piątek, 15 lutego 2019, 12:59

@mudol

Jak nie chodzilo o weryfikacje tozsamosci. Poczytaj sobie co pisal BB w poprzednim watku 2 tyg temu na wykopie. Ma przyjechac i sie zweryfikowac i zwrocimy srodki.

Problem zaczal sie od tego ze nie mogli go zweryfikowac nawet po wideo rozmowie. Zrodlo srodkow to teraz nowe uzasadnienie BB. Nie wiem co bedzie za 2 tyg.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 803
Reputacja postu: 
0

Postautor: blink » piątek, 15 lutego 2019, 13:11

mudol pisze: piątek, 15 lutego 2019, 12:57 @blink Ale tu nie chodziło tylko o weryfikację tożsamości ale też skąd te środki są (?)
Jakie wobec tego wyjaśnienie będzie zadowalało @Bitbay co źródła środków jeśli np. wpłaciłem 10-20tys. zł a wypłacam 1mln? Jak wam powiem że tradowalem (na innej giełdzie) i holdowałem to wystarczy? :D

Początkujący
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
2

Postautor: teamfm » piątek, 15 lutego 2019, 13:16

Wiecie co mnie najbardziej bawi w tej sprawie? Iż koleś nie zdaje sobie sprawy iż:
1. Kasy i tak nie odzyska
2. Toczy się przeciw niemu sprawa i dostanie kilka zarzutów (pranie kasy, za słupa, próba wyłudzenia itp) - Koleś po tym będzie się długo zbierał z ziemi
3. Po tym bitbay wytoczy mu proces cywilnoprawny za zniesławienie.

Wygadany
Reputacja: 244
Reputacja postu: 
3

Postautor: Lais » piątek, 15 lutego 2019, 13:21

@blink najlepiej mówić, że źródłem środków jest prostytucja ;) A co mi tam, dla pana S.S stawka razy dziesięć jeśli chce osobiście sprawdzić czy to prawda :p
Odwrócona głowa z ramionami to moja psychiczna formacja kiedy nie mogę już patrzeć na wykres :p

Gaduła
Reputacja: 405
Reputacja postu: 
1
Napiwki: LTC:LhNTQLjKmgSxBFzxfRttGeLeEbvn8fG

Postautor: Macbak2 » piątek, 15 lutego 2019, 13:37

Jeżeli gościu, weryfikował się na jakieś lewe dane, to niech się teraz nie dziwi, że ma problemy z wypłatą środków.
Teraz, żeby go zweryfikować, to nie wystarczy sam przyjazd i pokazanie dowodu osobistego, tylko musi udowodnić, że to jego konto.
Dlatego nie wiem, dlaczego niektórzy się tu dziwią, że gość dostał serię pytań. Wiadomo było, że dostanie, bo innej możliwości weryfikacji go nie ma.
Jeżeli to jego konto, to nie powinno mu sprawiać problemu, odpowiedzenie na te pytania, niech współpracuje i odzyska środki.
I niech nie ma pretensji do @BitBay, tylko niech się cieszy, że firma nie oddaje z łatwością środków byle frajerom, którzy podszywają się pod innych.
Nikt z nas by nie chciał, żeby Jakiś Franek wypłacił sobie nasze pieniądze, tylko dlatego, że @BitBay mu uwierzy na słowo, że to jego.

Gaduła
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0

Postautor: keeper » piątek, 15 lutego 2019, 13:49

tylko kłopot w tym, że jak rozumiem weryfikował się na swoje dane, które zgadzają się z dowodem osobistym, który osobiście pokazał w siedzibie BB

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”