Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: pikej123 » wtorek, 5 grudnia 2017, 08:56

BitBay, to chyba najgorzej przygotowana giełda na rynku kryptowalut, ciągle jakieś kwiatki wyskakują. Z transakcjami na szczęście jeszcze nie miałem problemów, ale żeby nawet nie zrobić powrotu do strony głównej po wylogowaniu się ? Serio ? Jeszcze nigdy nie spotkałem się z czymś tak banalnym, że aż wkurzającym.

avR
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 2 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: avR » wtorek, 5 grudnia 2017, 09:09

BB na wprowadzeniu IOTA moglby wiecej zarobic niz na probach wprowadzenia tego gowna - futurecoina, ktory nie ma zadnej wartosci, IOTA i wiele innych kryptowalut ma juz jakies fundamenty, rozwija sie.. jak wyjde z GAME'a zwijam sie stamtad :)

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: rycho » wtorek, 5 grudnia 2017, 09:52

@bitbay Dlaczego w orderbook nie widać wszystkich ofert? Jest to bardzo uciążliwe i budzi podejrzenia. Co ma na celu ukrycie ofert?

Początkujący
Posty: 722
Rejestracja: 20 sierpnia 2017
Reputacja: 94
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Świat
Napiwki: 3HQyQZm9h7Qbed3WgcWdUhMzEmCKUPPPXD

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tygrysek195 » wtorek, 5 grudnia 2017, 10:34

Zgadza się, Future czy jak to się tam zwie, jest owiane na wszystkich forach krypto scamem.
Podczas ankiet pisałem o IOTA, NEO, RIPPLE, ZCASH.
Coś z tego wprowadzili? A no nie, bo po co.
Prowadzili niby jakieś testy.
Wszystko idzie w górę i aby zarobić, trzeba przenosić się na zagraniczne giełdy.
Właściciele giełd patrzą tylko czy stan kont z prowizji rośnie.
Rośnie? To po co coś dodawać? Kasa się zgadza, po co się męczyć.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 217
Rejestracja: 11 listopada 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ubus » wtorek, 5 grudnia 2017, 10:43

rycho pisze: @bitbay Dlaczego w orderbook nie widać wszystkich ofert? Jest to bardzo uciążliwe i budzi podejrzenia. Co ma na celu ukrycie ofert?
Ukrywa błędy giełdy, zawsze mogą powiedzieć że była ukryta pozycja.. błędy albo...

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 25 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: BTC_OK » wtorek, 5 grudnia 2017, 16:06

@BitBay,
W związku ze zbliżającym się końcem roku, a co za tym idzie "koniecznością" rozliczenia się przed US, chciałbym zapytać kiedy wprowadzicie eksport transakcji oraz pozostałych operacji przeprowadzonych na koncie. Zależałoby mi (i być może innym użytkownikom) na możliwości eksportowania do pliku xls/csv oraz do pliku pdf.
Biorąc pod uwagę to, że US może czepić się i nie uznać dowodów księgowych (czyli kosztów nabycia kryptowalut) i dowalić podatek od przychodu zamiast od dochodu poprosiłbym o umieszczenie w takim pdf'ie dodatkowo:

1. Danych adresowych BitBay,
2. Danych użytkownika,
3. Daty i godziny wygenerowania takiego pliku,
4. Identyfikatorów poszczególnych operacji, jeśli takowe istnieją,
5. Oczywiście danych samych operacji :D ,
5. Wysokości pobranych prowizji (w PLN oraz krypto), również tych od wypłat krypto.

Jeśli ktoś ma doświadczenie w przedstawianiu US dowodów zakupu / sprzedaży krypto tak aby były one uznane za prawidłowy dowód księgowy lub ma swoje przemyślenia na ten temat proszę o ewentualny komentarz.

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 3 września 2017
Reputacja: -12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kobus » wtorek, 5 grudnia 2017, 16:34

Czy ktoś wie czemu nie można robić przelewów btg?

Początkujący
Posty: 165
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: GrandKW » wtorek, 5 grudnia 2017, 16:49

tylko BitBay wie, ma być w tym tygodniu

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 22 czerwca 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: lolexd » wtorek, 5 grudnia 2017, 19:42

Teraz trochę głupie pytanie dot. wypłat.

Całe środki, łącznie z zyskiem z transakcji trzymam na giełdzie. Powiedzmy sobie tak, jest tam około 250% wkładu własnego (przelewem). Nie mam potrzeby wyciągania tych pieniędzy, chcę nimi grać, jednak co jakiś czas chciałbym sobie jakąś symboliczną kwotę wyjąć - typu 500zł. Jeżeli dobrze rozumiem, to wypłacając całą kwotę na moje konto bankowe i nie uwzględniając tego w picie będę miał prze**bane. Jednak trzymając kasę na giełdzie chyba nie muszę się o US obawiać ? Odnośnie tej drobnej wypłaty - czy jeżeli zrealizuję ją poprzez wypłatę w bankomacie - jak to oferuje bitbay - to czy US się o tym dowie ? :D Do jakiej granicy jest "wypłata rozsądku", której nie będę musiał wliczać w pit ? Czy może te transakcje bankomatem są z góry "anonimowe" ?

mwm
Dyskutant
Posty: 153
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: mwm » wtorek, 5 grudnia 2017, 19:55

lolexd pisze:Teraz trochę głupie pytanie dot. wypłat.

Całe środki, łącznie z zyskiem z transakcji trzymam na giełdzie. Powiedzmy sobie tak, jest tam około 250% wkładu własnego (przelewem). Nie mam potrzeby wyciągania tych pieniędzy, chcę nimi grać, jednak co jakiś czas chciałbym sobie jakąś symboliczną kwotę wyjąć - typu 500zł. Jeżeli dobrze rozumiem, to wypłacając całą kwotę na moje konto bankowe i nie uwzględniając tego w picie będę miał prze**bane. Jednak trzymając kasę na giełdzie chyba nie muszę się o US obawiać ? Odnośnie tej drobnej wypłaty - czy jeżeli zrealizuję ją poprzez wypłatę w bankomacie - jak to oferuje bitbay - to czy US się o tym dowie ? :D Do jakiej granicy jest "wypłata rozsądku", której nie będę musiał wliczać w pit ? Czy może te transakcje bankomatem są z góry "anonimowe" ?
Nawet jeśli trzymasz kasę na giełdzie, obowiązek podatku od zysków spoczywa na tobie. Choć bez współpracy z giełdą na której inwestujesz ciężko będzie to udowodnić.. Wypłata nie ważne jakimi kwotami, czy metodami nie jest anonimowa. Jesteś przecież z imienia i nazwiska zarejestrowany na giełdzie. Czy i kiedy BB dostarcza takie informacje wie tylko on. Nawet jeśli nie robi tego aktualnie, może być wezwany za dwa lata do przekazania informacji za dziś. Chyba że wcześniej stanie się to co z innymi giełdami które już nie istnieją. Wtedy możesz pozostać anonimowy.

Początkujący
Posty: 244
Rejestracja: 22 września 2017
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: mati1620 » wtorek, 5 grudnia 2017, 20:06

mwm pisze: Nawet jeśli trzymasz kasę na giełdzie, obowiązek podatku od zysków spoczywa na tobie. Choć bez współpracy z giełdą na której inwestujesz ciężko będzie to udowodnić.. Wypłata nie ważne jakimi kwotami, czy metodami nie jest anonimowa. Jesteś przecież z imienia i nazwiska zarejestrowany na giełdzie. Czy i kiedy BB dostarcza takie informacje wie tylko on. Nawet jeśli nie robi tego aktualnie, może być wezwany za dwa lata do przekazania informacji za dziś. Chyba że wcześniej stanie się to co z innymi giełdami które już nie istnieją. Wtedy możesz pozostać anonimowy.
A co w przypadku kiedy załóżmy wypłacam wszytko co zarobiłem,po czym usuwam konto na giełdzie? Według mnie wraz z usunięciem konta powinny być kasowane wszelkie transakcje z nim powiązane.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 22 czerwca 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: lolexd » wtorek, 5 grudnia 2017, 20:09

mati1620 pisze:
mwm pisze: Nawet jeśli trzymasz kasę na giełdzie, obowiązek podatku od zysków spoczywa na tobie. Choć bez współpracy z giełdą na której inwestujesz ciężko będzie to udowodnić.. Wypłata nie ważne jakimi kwotami, czy metodami nie jest anonimowa. Jesteś przecież z imienia i nazwiska zarejestrowany na giełdzie. Czy i kiedy BB dostarcza takie informacje wie tylko on. Nawet jeśli nie robi tego aktualnie, może być wezwany za dwa lata do przekazania informacji za dziś. Chyba że wcześniej stanie się to co z innymi giełdami które już nie istnieją. Wtedy możesz pozostać anonimowy.
A co w przypadku kiedy załóżmy wypłacam wszytko co zarobiłem,po czym usuwam konto na giełdzie? Według mnie wraz z usunięciem konta powinny być kasowane wszelkie transakcje z nim powiązane.
cofnąłem się jakieś kilkanaście stron wstecz i przeczytałem, że bitbay poinformował, że podatek odprowadzamy dopiero przy wypłacie fiat na konto bankowe ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: constantine » wtorek, 5 grudnia 2017, 20:33

mati1620 pisze: A co w przypadku kiedy załóżmy wypłacam wszytko co zarobiłem,po czym usuwam konto na giełdzie? Według mnie wraz z usunięciem konta powinny być kasowane wszelkie transakcje z nim powiązane.
Jak ci się to już uda, to koniecznie podziel się ze wszystkimi jak się usuwa konto na BB.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kryman » wtorek, 5 grudnia 2017, 20:39

@lolexd,

obowiązek podatkowy powstaje w momencie wymiany kryptowaluty na fiat

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 22 czerwca 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: lolexd » wtorek, 5 grudnia 2017, 22:07

kryman pisze:@lolexd,

obowiązek podatkowy powstaje w momencie wymiany kryptowaluty na fiat
czyli chcesz mi powiedzieć, że w sytuacji kiedy sprzedaję 2btc mam 140 transakcji, bo tyle było kupujących, powinienem wypisać każdą z nich ? :D

druga sprawa - korzystał ktoś z ich karty ? jak to z podatkami wtedy ?

Początkujący
Posty: 244
Rejestracja: 22 września 2017
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: mati1620 » wtorek, 5 grudnia 2017, 22:58

constantine pisze:Jak ci się to już uda, to koniecznie podziel się ze wszystkimi jak się usuwa konto na BB.
"Jak usunąć konto na BitBay ?
W celu zamknięcia konta na BitBay, prosimy o przesłanie z adresu email, na które zarejestrowane jest Twoje konto wiadomości z informacją o chęci zamknięcia konta na adres support@bitbay.net. Wiadomość email prosimy podpisać nazwą Twojego użytkownika na naszej platformie. "
To jest napisane na ich stronie.

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Awesomist » wtorek, 5 grudnia 2017, 23:26

mati1620 pisze:
constantine pisze:Jak ci się to już uda, to koniecznie podziel się ze wszystkimi jak się usuwa konto na BB.
"Jak usunąć konto na BitBay ?
W celu zamknięcia konta na BitBay, prosimy o przesłanie z adresu email, na które zarejestrowane jest Twoje konto wiadomości z informacją o chęci zamknięcia konta na adres support@bitbay.net. Wiadomość email prosimy podpisać nazwą Twojego użytkownika na naszej platformie. "
To jest napisane na ich stronie.
Wydaje mi się, że nie moga po prostu usunąć konta wraz z historią transakcji - bo baza danych byłaby niekompletna wtedy ;)
druga sprawa - korzystał ktoś z ich karty ? jak to z podatkami wtedy ?
Karta nie jest ich tylko wiewiórki, której prepaidy wystawia bank Milenium więc anonimowe to to nie jest (bo zamawiajac kartę zgadzasz się na KYC wiewiórki)

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 24 marca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Biti » środa, 6 grudnia 2017, 00:26

kryman pisze: @lolexd,obowiązek podatkowy powstaje w momencie wymiany kryptowaluty na fiat
Ja bym taki pewny nie był.https://interpretacje-podatkowe.org/wal ... cz=bitcoin
Spoiler:
Zatem w tym przypadku występuje wynagrodzenie za wymieniane (sprzedawane) jednostki waluty wirtualnej za inne waluty wirtualne, którego wartość wyliczana jest na podstawie ich aktualnego kursu w stosunku do tradycyjnych walut (możliwe jest wskazanie wartości transakcji w złotych) a to oznacza, że występuje podstawa opodatkowania, zgodnie z art. 29a ust. 1 ustawy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: constantine » środa, 6 grudnia 2017, 01:03

mati1620 pisze: "Jak usunąć konto na BitBay ?
W celu zamknięcia konta na BitBay, prosimy o przesłanie z adresu email, na które zarejestrowane jest Twoje konto wiadomości z informacją o chęci zamknięcia konta na adres support@bitbay.net. Wiadomość email prosimy podpisać nazwą Twojego użytkownika na naszej platformie. "
To jest napisane na ich stronie.
To co jest napisane na ich stronie to jedno, a życie drugie, więc jak już usuniesz konto to potwierdź.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 64
Rejestracja: 11 sierpnia 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Znaku510 » środa, 6 grudnia 2017, 01:35

W przypadku wymiany kryptowalut na inne kryptowaluty, zdaniem Wnioskodawcy, nie dochodzi do zamiany wartości wirtualnych na tradycyjne. Transakcja wymiany kryptowalut odbywa się bowiem wyłącznie w sferze wirtualnej.

Z powyższym nie można się zgodzić, ponieważ jak wynika z opisu sprawy, wartość rynkowa kryptowalut jest zdeterminowana poprzez wolnorynkowe mechanizmy popytu i podaży w serwisach wymiany wirtualnych walut, na podstawie których ustala się ich aktualny kurs w stosunku do tradycyjnych walut.

Zatem w tym przypadku występuje wynagrodzenie za wymieniane (sprzedawane) jednostki waluty wirtualnej za inne waluty wirtualne, którego wartość wyliczana jest na podstawie ich aktualnego kursu w stosunku do tradycyjnych walut (możliwe jest wskazanie wartości transakcji w złotych) a to oznacza, że występuje podstawa opodatkowania, zgodnie z art. 29a ust. 1 ustawy.

Zatem w tej części stanowisko Wnioskodawcy jest nieprawidłowe.
Z tej interpretacji. Ktoś może mi wyjaśnić w takim razie jak niby mam zapłacić podatek od walut, których nie jestem w stanie wymienić na PLNy, muszę wtedy wymieniać na BTC i na PLN płacąc kolejny podatek przy wymianie na BTC? Podatek od podatku?
I jak mam prowadzić wtedy księgowość jeżeli posiadam 5 kont na różnych giełdach i dokonuje arbitrażu. Przecież wszystko staje się niepraktyczne i niewykonalne. Te interpretacje to jest jakiś prima aprilis? Z dnia na dzień wydają się coraz głupsze. I od czego mam wtedy zapłacić podatek przy wymianie 1:1? Przecież nie zdobyłem żadnego zysku. Staram się zrozumieć to prawo ale staje się to coraz bardziej niewykonalne. Im więcej czytam tym bardziej chcę uciekać z tego kraju.

Załóżmy nawet, że mogę z powietrza każda walutę wymienić na PLNy i zyskuje magicznie 20% od każdej wymiany 1:1 kryptowalut. Odnośnie jakiego kursu miałbym się sugerować, giełd jest dużo, a NBP nie ma oficjalnego kursu żadnej z kryptowalut.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości