Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 grudnia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: Pavel26 » środa, 21 grudnia 2022, 14:48

Ktos prszechodil werefikacje wideo na Zondzie?

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 grudnia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: panloss » czwartek, 22 grudnia 2022, 13:29

Czy po wypowiedzeniu umowy zwracają również kryptowaluty czy trzeba wszystko sprzedać i odzyskuje się w postaci plnów?

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 21 listopada 2022
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: incognitos » piątek, 23 grudnia 2022, 09:33

Wszystko jest mielone na złotówki

Weteran
Posty: 7495
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: pael » sobota, 24 grudnia 2022, 14:22

szulc pisze: niedziela, 20 listopada 2022, 21:06zadzwonił z 2tyg temu do mnie pan policjant z lokalnej komendy, spytal czy handlowałem na zondzie, po krótkiej rozmowie powiedziałem że mi na szczęście nie poblokowali kasy bo nie wypłacałem PLN, mimo to prosił żebym przyszedł na przesłuchanie i powiedział co wiem


hm dostalem tajemnicze wezwanie i przegladam watki szemranych gield. Co ciekawe mialem doczynienia w antycznych czasach z bitbay. Czy ktos jeszcze dostal takie wezwania z policji?

Dodam, ze nie mieszkam od dawna w PL

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: Kutalisk » poniedziałek, 26 grudnia 2022, 08:22

pael pisze: sobota, 24 grudnia 2022, 14:22hm dostalem tajemnicze wezwanie
Możesz przybliżyć jakieś szczegóły?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 609
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: revo » poniedziałek, 26 grudnia 2022, 11:07

pael pisze: sobota, 24 grudnia 2022, 14:22Dodam, ze nie mieszkam od dawna w PL

to skąd wiesz że dostałeś? jak Ci wysłali?
pael pisze:Czy ktos jeszcze dostal takie wezwania z policji?
w cholerę osób tutaj pisze i na wykopie.
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Weteran
Posty: 7495
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: pael » poniedziałek, 26 grudnia 2022, 13:01

revo pisze: poniedziałek, 26 grudnia 2022, 11:07to skąd wiesz że dostałeś? jak Ci wysłali?


awizo na stary adres
revo pisze: poniedziałek, 26 grudnia 2022, 11:07w cholerę osób tutaj pisze i na wykopie.


dzieki, od keidy lecieli w kulki przestalem czytac ten watek i wszystkich starych gield.

Początkujący
Posty: 285
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 205
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: multan » wtorek, 27 grudnia 2022, 01:01

A tak przy okazji lekki off topic, czy Suszek się odnalazł? ostatnie wpisy w internecie o zaginięciu i poszukiwaniach z maja 2022, później już nic, ale z drugiej strony nic nie ma też nic o odnalezieniu. Namierzyli go i wyciszyli temat czy co się tam dzieje? Jeżeli nadal jest poszukiwany to trochę dziwne że od maja żadnej wzmianki o tym nie ma. Przy poszukiwaniu zaginionych osób co jakiś czas jest odkopywany temat, a tu nic. Ktoś coś wie?

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 15 maja 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: markkato » wtorek, 27 grudnia 2022, 09:44

multan pisze: wtorek, 27 grudnia 2022, 01:01A tak przy okazji lekki off topic, czy Suszek się odnalazł? ostatnie wpisy w internecie o zaginięciu i poszukiwaniach z maja 2022, później już nic, ale z drugiej strony nic nie ma też nic o odnalezieniu. Namierzyli go i wyciszyli temat czy co się tam dzieje? Jeżeli nadal jest poszukiwany to trochę dziwne że od maja żadnej wzmianki o tym nie ma. Przy poszukiwaniu zaginionych osób co jakiś czas jest odkopywany temat, a tu nic. Ktoś coś wie?


Nadal widnieje na liście osób zaginionych:
https://zaginieni.policja.pl/zag/form/r ... ESTER.html

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 3 stycznia 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: Darus96 » wtorek, 3 stycznia 2023, 16:36

Cześć :D
Pytanie mam, oczywiście Zonda zablokowała mi wypłaty, ciągle proszą mnie o kolejne i kolejne dokumenty, a mi się nie chce już z nimi walczyć.
Chce wypowiedzieć im umowę i niech zwracają mi pieniądze na konto. Czy Zonda wysyła Polskiemu US jakieś informacje, że klient nie przedstawił dokumentów i że jest podejrzany o AML czy coś w tym stylu?
Ciekawi mnie to, czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć mi na pytanie?
Pozdrawiam

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: powered » czwartek, 5 stycznia 2023, 17:53

@Darus96 Nie jesteś podejrzany o żadne AML. Dokumenty które wysłałeś do Zondy zostaną przesłane do obcej firmy, która pośredniczy w przesyłaniu pieniędzy pomiędzy giełdą a bankiem. To taki dupochron dla tej trzeciej firmy, inaczej nie zgodziła by się na współpracę z giełdą. Zonda oczywiście nie informuje o tym fakcie swoich klientów i że łamie przy tym przepisy RODO.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 1 grudnia 2022
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: lordnes » czwartek, 5 stycznia 2023, 19:50

@powered oczywiście, że Zonda informuje swoich klientów o tym, że dane będą przekazywane do podmiotów trzecich - polityka prywatności punkt VI aby być dokładnym. To, że więkoszść ludzi nie czyta regulaminów czy polityk prywatności przed otwarciem konta i udzielniu zgody na takie a nie inne przetwarzenie danych to jest inna sprawa :lol:

@Darus96 z tego co wiem to Zonda działa na podstawie estońskiej licencji więc do polskich organów pewnie nic nie jest zgłaszane. Chyba, że przekazałeś jakieś dokumenty które sugerują celowe unikanie podatków czy tego typu sprawy.

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
16
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: trzeźwy inaczej » sobota, 14 stycznia 2023, 23:29

Dawno temu pisałem w tym wątku o obiegu dokumentacji którą wysyłamy do Zonda. Wtedy obsługiwała ich spółka OSCAR ( o ile dobrze pamiętam) i to Ci ludzie mielili nasze dokumenty i (o ile dobrze pamiętam) to był ten sam adres gdzie mieścił się Bitbay.
Wezwania na Policję które otrzymaliście, wiążą się z wieloma wpisami o trudnościach z wypłatami i zgłoszeniami osób które uważają, że są pokrzywdzone. To, że Zonda się niebawem zwinie dla mnie jest oczywiste bo osobiście przyłapałem ich że te procedury to ściema (pisałem o tym). Jestem przedsiębiorcą i wiele razy spotkałem się z opóźnianiem płatności faktur z kolejnych idiotycznych powodów (zapomniałem, nie dostałeś?, wpisałem złe konto i czekam aż mi bank zwróci itd) Powód tego ściemniania jest zawsze taki sam. BRAK PŁYNNOŚCI FINANSOWEJ!!!. Zonda robi te same ruchy jednak w majestacie prawa z wykorzystaniem jego nadinterpretacji. Są jak urzędnik służbista. Problem w tym, że wszczynają tak wiele tych procedur, że ludzie którzy obsługują system zaczynają się gubić. Nie analizują nawet tych dokumentów które już otrzymali, tylko wysyłają następne żądanie innych dokumentów. W moim przypadku na koniec procedury kontrolnej poprosili o te same dokumenty o które poprosili jako pierwsze w tej samej kontroli. Doszło do kuriozalnej sytuacji, że po tej wpadce to ja chciałem poddać się tej kontroli do końca, a oni nie chcieli jej dokończyć i zakończyli tą kontrolę wbrew mojej woli :)
Dlatego to co robią jest pozornie legalne i na tym polega problem. Złe prawo ale prawo. Nie można komuś zablokować pieniędzy tylko dlatego, że na forum w necie ktoś pisze że Zonda ma dużo procedur kontrolnych. To że coś przeczuwamy albo mamy podejrzenia, nie jest podstawą do tego aby komuś zablokować pieniądze i de facto zamknąć firmę. Trzeba to udowodnić albo przynajmniej potwierdzić że do takich sytuacji doszło w realu.

Zonda zasłania się prawem obcego kraju który jest członkiem Unii Europejskiej. Zatem jeżeli jest w unii to ma podobne prawo do naszego.
W Policji nie pracują idioci, i skoro ktoś przy tej sprawie grzebie, to na pewno coś wygrzebie. Policja zweryfikuje fora dyskusyjne i oddzieli pieniaczy, ściemniaczy i kłamców od tych którzy faktycznie mieli problem. Potem zbadają z czego ten problem wynikał i czy doszło do przestępstwa.
W Unii Europejskiej działa ustawa KYC i IML. Paradoksalnie to te same przepisy z powodu których Zonda blokuje przelewy. Ponieważ wszyscy wiemy, że pod tym adresem w Eastonii siedzi "ochroniarz z Justusa i laska odbierająca i skanująca pocztę", to wie też o tym Policja. Skoro Zonda zleciła obsługę giełdy jakiejś spółce z polski to de facto na pewno Prokuratorzy znajdą jakiś sposób żeby Zonda pokazała ile ma kasy w kieszeniach. I wtedy będzie wiadomo czy oni faktycznie nie mają płynności i przeciągają wypłaty, czy też są uczciwi i transparentni.
Pan Suszek się nie znalazł. Miejmy nadzieje że dobrze się bawi w ciepłych krajach i nic złego mu się nie stało.

Czy ktoś z Was obserwuje wolumen tej giełdy? Im przybywa ludzi czy ubywa?

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » niedziela, 15 stycznia 2023, 11:13

trzeźwy inaczej pisze: sobota, 14 stycznia 2023, 23:29Czy ktoś z Was obserwuje wolumen tej giełdy? Im przybywa ludzi czy ubywa?


A jak chcesz monitorować wolumen giełdy krypto? Po tym co sobie wbiją na stronce?

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: trzeźwy inaczej » niedziela, 15 stycznia 2023, 11:34

g100 pisze: niedziela, 15 stycznia 2023, 11:13A jak chcesz monitorować wolumen giełdy krypto? Po tym co sobie wbiją na stronce?

Nie wiem. Dlatego zapytałem czy ktoś to robi.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: koparki » niedziela, 15 stycznia 2023, 11:46

@trzeźwy inaczej na coinmarketcap jest ranking giełd , sam zerknij.

Dobrej reputacji już Bitbay nie odzyska (wykop i forum huczy na temat wypłat większych kwot) , skoro zła reputacja poszła w świat to depozytów będzie ubywać a nie przybywać co spotęguje problem z wychodzeniem kasy z giełdy.
---

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1817
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1572
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: bitup » niedziela, 15 stycznia 2023, 12:33

trzeźwy inaczej pisze: sobota, 14 stycznia 2023, 23:29 Czy ktoś z Was obserwuje wolumen tej giełdy? Im przybywa ludzi czy ubywa?

Na bazie zainteresowania rynkiem ja podejmuje decyzję , wash trade czyli volumen ma mniejsze znaczenie
Obrazek
https://www.similarweb.com/website/zond ... m/#traffic
https://www.similarweb.com/website/zond ... /#overview

cały rynek ma od listopada problemy
https://www.similarweb.com/website/kang ... /#overview

Binance -18% https://www.similarweb.com/website/binance.com/#ranking
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: trzeźwy inaczej » niedziela, 15 stycznia 2023, 12:43

Zatem jeżeli ubywa im ludzi w większym tempie niż ich przybywa to wiadomo ja kto się skończy. Jest bessa i jeżeli nakupili krypto za Wasze środki, to w końcu braknie pieniędzy dla wszystkich którzy chcą się wycofać. Zonda śledzi opinie klientów na forach. Nawet głupek wie, że tak liczne złe opinie prowadzą do spadku zainteresowania produktem i spadkiem dochodu. jeżeli mimo tych złych opinii i konkretnych przykładów, Zonda dalej wszczyna te kontrole to powód musi być związany z płatnościami czyli z brakiem płynności.
Ja wpłacam do banku raz w miesiącu dużą kwotę euro. Za każdym razem pracownik banku pyta mnie o pochodzenie tych pieniędzy a ja podpisuje deklaracje o ich pochodzeniu.
Zatem jeżeli bank nie robi problemów przy wpłacie czy przelewie dużej kwoty w euro, a Zonda wszczyna kontrole przy kwotach rzędu 3000zł to coś tutaj nie gra.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: garlonicon » niedziela, 15 stycznia 2023, 12:50

A jak chcesz monitorować wolumen giełdy krypto? Po tym co sobie wbiją na stronce?
Istnieje taki wynalazek, jak "coindays destroyed". Otóż wtedy nie ma znaczenia, czy 1 BTC w ciągu jednego dnia został przesunięty raz, czy może 100 razy. Ważne jest to, że 1 BTC zmienił właściciela w ciągu jednego dnia, co się przekłada na jeden "coindays destroyed".

Typowe scentralizowane giełdy nie dbają o to, aby każdorazowo używać innego adresu, tudzież mieć dobrze zaimplementowany portfel HD, więc patrząc po tych samych adresach można takie rzeczy szacować.

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Postautor: trzeźwy inaczej » niedziela, 15 stycznia 2023, 12:53

garlonicon pisze: niedziela, 15 stycznia 2023, 12:50Typowe scentralizowane giełdy nie dbają o to, aby każdorazowo używać innego adresu, tudzież mieć dobrze zaimplementowany portfel HD, więc patrząc po tych samych adresach można takie rzeczy szacować.

Więc nie pisz jak to zrobić, tylko podaj nam konkretne wyniki Zondy za 2022 rok. Ile im odpłynęło ludzi?

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości