Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: renekm » piątek, 10 grudnia 2021, 16:19

@Zonda

Nawet patrząc na sesje elixir i Wasze sesje księgowania to pieniądze powinny już dawno być zaksięgowane.

Wysłałem kasę około 8 godziny z Santander gdzie pierwsza sesja przychodząca jest o 8:15

Nowe konto w PKO BP z jakiego korzystacie (Payment Techonology) ma pierwszą sesję przychodzącą o godzinie 11:30. To pieniądze skoro wyszły z mojego konta o godzinie 8 to spokojnie powinny dotrzeć na 11:30 (do PKO BP).

Gdzie są w takim razie moje pieniądze ? Powtórzę jeszcze raz, że nie jestem sam. Kolega ma to samo. Wpłacał wczoraj jak zwykle i też nie ma kasy. A Wy jak zwykle, że wszystko jest ok. I minęła trzecia sesja w BitBay. Dalej brak pieniędzy.

Dodano po 7 minutach 44 sekundach:
prap0n pisze: piątek, 10 grudnia 2021, 16:10Kolego ty chyba nie rozumiesz nawet definicji przelewu ekspresowego/natychmiastowego.
Express elixir dokladnie wchodzi w jej sklad. Nawet sam o tym piszesz Jest to przelew natychmiastowy, i nie ma znaczenia ze idzie od ciebie bezposrednio a nie od posrednika platnosci.

Podalem ci jeden z mozliwych powodow. Jesli uwazasz ze to nie ten powod to pisz do Zondy na ich kanalach supportu.
Zmienil sie rachunek bankowy i moglo sie zmienic zachowanie systemu w stosunku do przychodzacych przelewow express elixir.

Co Ty opowiadasz. Czy rozumiesz mechanizm jak dochodzi kasa do BitBay ? Bo chyba nie. Wytłumaczę Ci. Korzystają z operatora płatności (pośrednika), który przyjmuje na swoje konto wpłaty a następnie przekazuje informacje do BitBay kto zapłacił. I taki pośrednik ma obecnie konto w PKO BP. Siedzi sobie Pani i zwyczajnie sprawdza przelewy jakie przyszły i przekazuje dane o nich do BitBay zapewne 3x dziennie. I powiedzmy jest sytuacja, że Pan Marian zrobił zwykły przelew o godzinie 9 rano ale jego bank miał sesję wychodzącą przelewów o godzinie 8:30 czyli Pan Marian nie załapał się na pierwszą sesję i jego pieniążki nie wyszły do Payment Technology a wyjdą dopiero przy kolejnej sesji.

I jest drugi Pan - Andrzej. Zrobił przelew ekspress elixir (nie żadne Blue Media) o godzinie 10 czyli nawet później niż Pan Marian ale że jego przelew przychodzi natychmiast na konto Payment Technology to miła Pani jak sprawdzała przelewy o godzinie powiedzmy 11 czyli pierwszy raz dnia zauważyła ten przelew - bo doszedł natychmiast nie zważając na sesje elixir dla zwykłych przelewów.

Jeśli nadal nie rozumiesz to sobie zrób taki testowy przelew między dwoma kontami jak masz i zobaczysz w jakiej formie przychodzi, z jakiego konta i z jakim tytułem. Może wtedy zrozumiesz. I przestań się kompromitować. Wstydziłbym się pisać takie głupoty.

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 13 sierpnia 2019
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Nexos » piątek, 10 grudnia 2021, 16:37

chlopie zamiast awanturować się na forum, idz i zapytaj w swoim banku czy przelew express elixir jest przelewem ekspresowym. Ktoś wyżej dobrze ci napisal. Nawet w nazwie tej technologii masz napisane express. Może wtedy zrozumiesz definicję w jezyku polskim. naucz sie czytac ze zrozumeiniem i przestan sie awanturować na forum, to nie jest support zondy. Pisz do nich na telegramie albo mailowo czy na czacie. :) Tam rozwiazesz sprawę szybciej, zwlaszcza ze dotyczy twojego konta i nie jest pytaniem ogólnym. Nie podaleś nawet numeru zgloszenia tak zeby ktokolwiek z Zondy mogl na nie spojrzec.
Ostatnio zmieniony piątek, 10 grudnia 2021, 16:48 przez Nexos, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: renekm » piątek, 10 grudnia 2021, 16:45

Nexos pisze: piątek, 10 grudnia 2021, 16:37chlopie zamiast awanturowac sie na forum, idz i zapytaj w swoim banku czy przelew express elixir jest przelewem ekspresowym. Ktos wyzej dobrze ci napisal. Nawet w nazwie tej technologii masz napisane express. Moze wtedy zrozumiesz definicje w jezyku polskim. naucz sie czytac ze zrozumeiniem i przestan sie awanturowac na forum, to nie jest support zondy. Pisz do nich na telegramie albo mailowo czy na czacie. Tam rozwiazesz sprawe szybciej, zwlaszcza ze dotyczy twojego konta i nie jest pytaniem ogolnym.

Czy Ty kolego nie czytasz co napisałem wcześniej ? Takie przelewy robiłem grubo od roku na BitBay. Codziennie robię przelewy i wiem jak działa system express elixir. Jak nie rozumiesz to sobie przeczytaj tutaj:

https://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci

A mój bank oferuje dwa rodzaje przelewów ekspresowych. Pierwszy to właśnie oparty o KIR czyli express elixir (dochodzi średnio w parę sekund) oraz drugi oparty o Blue Media. I ten drugi nie jest transparentny bo przychodzi na konto odbiorcy za pośrednictwem Blue Media - inaczej mówiąc konto nadawcy jeśli Ty go wysyłałeś nie jest Twoje.

Nie awanturuję się tylko odpisuję na te "herezje" bo inaczej tego nazwać nie można. A po to jest temat o BitBay żeby zgłaszać uwagi i problemy. To zgłaszam. Zabronisz mi ?

Dodano po 3 minutach 8 sekundach:
renekm pisze: piątek, 10 grudnia 2021, 16:45Pisz do nich na telegramie albo mailowo czy na czacie. Tam rozwiazesz sprawę szybciej, zwlaszcza ze dotyczy twojego konta i nie jest pytaniem ogólnym. Nie podaleś nawet numeru zgloszenia tak zeby ktokolwiek z Zondy mogl na nie spojrzec.

Myślisz, że nie zgłaszałem ? Twierdzą, że nie ma kasy. Na czat nie da się doczekać ? Mi się udało skontaktować na moment. Kolega, który robił wczoraj przelew i nie ma kasy czeka już 20 minut na połączenie z konsultantem.

Na zgłoszenie numer: 294316 nikt nie odpisał.

I pytam się dlaczego nikt z BitBay nie potrafi normalnie powiedzieć: "tak mamy problem i są opóźnienia". Pisałem na czacie i zapytałem konsultanta czy są jakieś problemy a On jak w zaparte, że nie i proszę czekać. Napisałem do suport i dostałem info o tej samej treści. Aż tu nagle po 2 godzinach przy połączeniu na czat pojawia się info:

"Uwaga! Jeśli wykonałeś przelew PLN na inny rachunek niż aktualnie wyświetlający się w zakładce wpłat, to nie musisz się martwić. Środki zostaną zaksięgowane wyjątkowo jutro rano (mimo soboty).
Oba rachunki są poprawne, jednak sugerujemy, by dane do przelewu każdorazowo kopiować z zakładki wpłat
."

I wiecie co się stało ? W panelu wpłat pojawił się stary rachunek z Alior Bank na którego wpłaty się robiło do wczoraj. Jaki problem jest dać info na belce (główna strona giełdy) ? Wtedy każdy by wiedział na czym stoi. I jeszcze to kłamanie w żywe oczy, że wszystko jest ok i nie ma żadnego problemu z wpłatami.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 grudnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Stasio1910 » sobota, 11 grudnia 2021, 06:49

Mam podobny problem co kolega. Wpłaciłem w czwartek wieczorem pieniądze na inne konto niż zwykle w PKOBP a nie Alior. Kasy nie widzę. Konto znowu wyświetla się Alior. Napisałem do Zondy i czekam na info

Najgorsze w tym wszystkim, jest to ze w momencie kiedy Bitcoin jest od szczytu 30%-40% Zonda się wykrzacza, nie księguję środków i tracimy możliwość uśredniania zakupu.

Podobne problemy z różnicami pomiędzy nowymi numerami kont do wpłat przesłanymi przez Zondę mailowo i zgadzającymi się przez jakiś czas z kontem wyświetlanym po zalogowaniu do platformy (mail i platforma PKOBP), a teraz nie zgadzającymi się (mail PKOBP, a platforma Alior) występuje również u mojej żony. Sprawa robi się nieciekawa.

Update z godz 11:00:
Mam środki na koncie. U mnie sprawa wyjaśniona, ale cieszę się ze przy okazji poznałem to forum i ulżyło mi ze nie jestem sam w problemie.
Ostatnio zmieniony sobota, 11 grudnia 2021, 11:06 przez Stasio1910, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » sobota, 11 grudnia 2021, 10:03

Wy lepiej sprawdźcie sobie skąd przyszły te maile o zmianie konta, bo ja, choć na BitBay już nie handluję, to konto mam i nie przypominam żeby przyszłe takowe.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: renekm » sobota, 11 grudnia 2021, 10:07

g100 pisze: sobota, 11 grudnia 2021, 10:03Wy lepiej sprawdźcie sobie skąd przyszły te maile o zmianie konta, bo ja, choć na BitBay już nie handluję, to konto mam i nie przypominam żeby przyszłe takowe.

Przyszły z oficjalnego maila. Środki miały być zaksięgowane dzisiaj rano. Mamy parę minut po 10 i nadal nie ma pieniędzy. Na czacie nie można się z nikim połączyć.

EDIT.

Około 10:20 w panelu pojawiły się środki ze statusem: "Oczekuje", więc powinny zostać wkrótce dodane.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: blink » sobota, 11 grudnia 2021, 10:29

W dzisiejszych czasach wierzyć w coś co przychodzi mailem to naprawdę... a jeszcze powierzać temu pieniądze :D

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: renekm » sobota, 11 grudnia 2021, 11:34

blink pisze: sobota, 11 grudnia 2021, 10:29W dzisiejszych czasach wierzyć w coś co przychodzi mailem to naprawdę... a jeszcze powierzać temu pieniądze

Jeden z drugim wypisuje herezje na temat przelewów natychmiastowych czy jak kto woli ekspresowych a inny znów myśli, że ludzie, którzy przelewają znaczne środki pieniężne na BitBay są chyba idiotami i nie potrafią rozróżnić legitnego maila od oszustwa. Wiadomości o zmianie konta przychodziły kilka razy przez parę dni. Oprócz tego w panelu zmienił się numer rachunku bankowego co każdy mógł sobie sprawdzić i zweryfikować. Śmieszne jest, że tak doświadczeni użytkownicy forum (sądząc po postach) wypisują takie rzeczy. Chyba, że kolega napisał to jako żart to zwracam honor :-)

A reasumując to pieniądze dotarły dzisiaj około 10:38 i wszystko byłoby ok ale już któryś raz BitBay nie daje mi poczucia bezpieczeństwa i komfortu psychicznego bo suport jak już odpisze to najczęściej po kilku godzinach lub po kilku dniach a konsultanci na czacie nie są kompetentni i zwyczajnie nie mogą pomóc w wiekszości przypadków. A już dostać się do konsultanta to jest nie lada wyczyn. I przykład z wczorajszego dnia, że wystarczyło dać belkę z info na górze giełdy i wszystko byłoby ok. Nie byłoby nawału zgłoszeń bo każdy by widział co się dzieje.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 grudnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Stasio1910 » sobota, 11 grudnia 2021, 16:47

Potwierdzam co napisał kolega powyżej. Zarówno ja, jak i moja żona dostawaliśmy maile od paru dni, ale ja jestem bardzo przezorny i sprawdzam przelewy po kilka razy zanim dokonam. Wszystko co było w mailu (stare konto w aliorze i nowe Pkobp) było zgodne z tym co widziałem po zalogowaniu na portalu Zonda zarówno u siebie jak i u żony. Różne konta, różne potwierdzenia google Authenticator itp. Nagle wczoraj konta zmieniły się na alior ponownie a kasy brak. Nie spałem całą noc i wertowałem neta w poszukiwaniu pomocy, stąd trafiłem tutaj. Naprawdę wiele mi dało ze znalazłem kogoś kto ma to samo co ja bo już wątpiłem ze dokonałem poprawnego przelewu i bałem się zhakowania strony Zonda.

@renekm, dzięki za to, że podniosłeś tutaj temat bo nie dotyczył jednej osoby a wielu takich jak my których nerwy zostały wystawione na poważną próbę. Pozdro!

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: adiqq » sobota, 11 grudnia 2021, 19:17

renekm pisze: sobota, 11 grudnia 2021, 11:34którzy przelewają znaczne środki pieniężne na BitBay są chyba idiotami
W punkt.
Każdy kto choć trochę myśli, jak poczytał tu i ówdzie jakie wymagania giełda stawia swoim klientom i jakie ma wymogi, to dawno się zawinął. Kto został?
Lepiej bym tego nie ujął :lol:
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 13 sierpnia 2019
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Nexos » sobota, 11 grudnia 2021, 19:54

adiqq pisze: sobota, 11 grudnia 2021, 19:17Kto został?


Pomijając juz kwestia weryfikacyjne. To na ten moment z Zondą jest szereg problemow czysto związanych z samym handlem.

- Na giełdzie są duże spready. Bitcoin do zlotowki to czesto 1-2% wiecej niz cena na innych gieldach. Jest to para z najwiekszym wolumenem. Na wiekszosci popularniejszych par sa podobne roznice. Mam wrażenie, że niedlugo taniej bedzie kupic w kantorze, bez tak inwazyjnej procedury weryfikacyjnej.

- Giełda nie robi nic aby zwiekszyć plynność i zmniejszyć roznice kursowe. Zero znanego programu dla animatorów w ze mniejszonymi prowizjami. Nie ma prób obniżenia prowizji nawet czasowo.
Wygląda na to że wiekszość animatorzy rynku chyba dawno stamtąd uciekli, bądź jest to dla nich nieopłacalne. Jest jeszcze opcja że wsród klientów dominują niedzielni gracze. W innym wypadku roznice kursowe bylby niwelowane. Sam pamietam sytuacje gdy podczas duzych ruchow, spready siegaly rzędu 5-10%. Z perspektywy giełdy, wystarczy nawiązać wspólprace z inną gieldą i transparentnie powielać zlecenia z innych rynków, korzystając z możliwosci ze możemy wyłączyc sobie, bądź podmiotowi z którym wspólpracujemy - prowizję.

Długo utrzymujące się różnice kursowe sugeruja czesto problemy z wplatami i wyplatami na gieldzie. Co jest zgodne z informacjami jakie dopływają na temat weryfikacji.

- Mam wrażenie ze na Zondzie dominuja boty. Zerknijcie czasami w orderbook, tam rzadko kiedy coś sie dzieje. W nocy nie ma w zasadzie jakichkolwiek wiekszej transakcji. W wiekszosci przypadkow boty przesuwaja sie w góre i w dól. Proba wypelnienia zlecenia po normalnej cenie bez spreadu, to jest wielogodzinne czekanie.

Obecnie poza tym iż możemy handlować do naszej złotówki to nie widze jakiegokolwiek powodu aby korzystać z Zondy.
Duże spready, trudnosci z wypelnieniem zleceń sugerują ze raczej preferowanym klientem gieldy są niedzielni inwestorzy którzy raz na jakiś czas dokonają transakcji. Potwierdza to niejako zrezygnowanie przez Zonde ze wspolpracy z TradingView. Obecnie wykresy mozna obejrzec tylko na stronie gieldy. Nie widac tez jakiegokolwiek rozwoju silnika handlu, tj. nowych mozliwosci. Byly kiedys zlecenia ukryte, ale z jakiegos powodu zostaly wylaczone - czyżby komuś przeszkadzaly? Trend jest taki ze przetrwaja ci którzy sie rozwijają, tutaj niestety tego nie widać, a wręcz idzie to w drugą stronę. Gieldy ktore oferuja tylko rynek typu spot powoli wymieraja. Kiedyś zaletą BitBay był polski jezyk, latwość zakupu, spora społeczność, dostęp do złotówki i jako taki ruch na popularnych parach. Na tamte czasy to wystarczało. Teraz z uwagi na głębokie weryfikację, wiekszosc z tych zalet wyparowała, a nie widać nowych. Widac za to zastój.

Podsumowując, wcale nie jestem zdziwiony że właściele próbują sprzedać giełde. Jeśli subiektywnie, teraz nie jest zbyt dobrze, to mogę sobie wyobrazic jaki będzie ruch na gieldzie gdy ceny kryptowalut spadną.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 13 grudnia 2021, 14:37

Hej!

Dziękujemy za twoją opinię, jest dla nas cenna. Jednakże mamy kilka uwag. To użytkownicy i ich oferty tworzą rynek- nie manipulujemy rynkiem, aby cena BTC była niższa. Z TradingView zrezygnowaliśmy z uwagi na niskie zainteresowanie, natomiast jest możliwość iż wrócimy do niego. Nowe możliwości są i będą nadal wprowadzane- tylko w zeszłym miesiącu zorganizowaliśmy airdrop SGB, zmieniliśmy nazwę, stronę, wprowadziliśmy szybkie wpłaty poprzez ZEN oraz dodaliśmy AVAX. Nie próbujemy sprzedać giełdy, chcemy ją rozwijać.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 91
Rejestracja: 3 czerwca 2013
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kotek34 » poniedziałek, 13 grudnia 2021, 16:35

Czesc wszystkim
Dawno sie nie udzielalem sie w tym watku, ale to glownie z tego powodu, ze z gielda Bitbay czy tez obecnie Zonda nie mialem (i poki co nie mam) od dluzszego wiekszego problemu, wczesniej zdarzylo sie, ze np. srodki nie doszly na czas lub wyskoczyla mi jakas niby weryfikacja ale szybko zostalo to poprawione, wtedy pisalem w tym temacie. Konto mam zweryfikowane od jakichs 2 lat. Korzystam z tej gieldy juz dlugi czas i regularnie dokonuje na niej wplat i wyplat srodkow (kilka tysiecy tygodniowo). Od czasu upadku bitmarket.pl jest to chyba jedyna duza polska gielda z wysokim wolumenem i plynnoscia. Odnosnie wplat faktycznie ostatnio dostalem info o zmianie rachunku i w panelu gieldy rowniez to bylo widoczne. Odnoszac sie do wplat ekspresowych potwierdzam, ze takowe gielda przyjmuje, przy czym ksiegowanie odbywa sie zgodnie z godzinami podanymi przez gielde, tzn. ze pomimo, ze wykonujemy przelew natychmiastowy to jest on ksiegowany przez gielde w okreslonych godzinach, natomiast moge potwierdzic, ze takie przelewy nie sa odrzucane. Przykladowo jest godzina 10 czy 11 i wiemy, ze zwykly przelew nie zostanie zaksiegowany w pierwszej sesji ksiegowania przez gielde, jesli zlecimy przelew natychmiastowy to zostanie on zaksiegowany w okolicy godziny 12. Oczywiscie nie tyczy sie to weekendow, poniewaz gielda wtedy nie ksieguje. Jezeli zauwaze jakies problemy to zawsze chetnie sie tym podziele w tym watku aby inni uzytkownicy wiedzieli co sie dzieje. Faktem jest rowniez, ze gielda korzysta z posrednika platnosci, firmy Payment Technology. Na chwile obecna nie mam zastrzezen do pracy gieldy. Srodki sa ksiegowane, wyplaty rowniez dochodza na konto bankowo. Wyplaty/wplaty krypto rowniez dzialaja sprawnie i sa szybko realizowane. Manipulacji cen walut nie zauwazylem. To chyba tyle.

Początkujący
Posty: 209
Rejestracja: 25 czerwca 2021
Reputacja: 1233
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Vetzzzzzzzzzzz » poniedziałek, 13 grudnia 2021, 17:39

Wielka zaleta Zonda/Bitbay jest, ze nikt nie wyprowadzi stamtad Twoich pieniedzy i coinow, bo za kazdym razem prosze o weryfikacje :lol:

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: trzeźwy inaczej » środa, 15 grudnia 2021, 21:53

Mnie ten portal śmierdzi Amber Gold. Rozumiem procedury KYC i AML ale w moim przypadku sztucznie wydłużano proces weryfikacji pochodzenia środków co poddaje pod wątpliwość czy proces weryfikacji ma na celu przeciwdziałanie praniu pieniędzy czy jest tylko pretekstem do przytrzymania środków na giełdzie. Po przesłaniu sterty dokumentów (pity, umowy, rozliczenia, zestawienie kontrahentów, opis profilu działalności) i kolejnych wyjaśnień co do konkretnych transakcji na koncie bankowym, ponownie zażądali salda konta za konkretny okres. To był ewidentny przykład że żaden proces weryfikacji nie istnieje bo kwestia analizy mojego konta była przedmiotem rozmowy mailowej z konkretnymi dwoma konsultantami działu KYC. Gdyby weryfikator faktycznie weryfikował pochodzenie środków to nigdy nie przysłał by mi ponownie żądania dostarczenia salda. Ja odniosłem wrażenie że jest prowadzony jakiś proces na zasadzie jedno pytanie jedna odpowiedź na dobę czasem dwie. W tym czasie dość spora kwota nie mogła opuścić giełdy.
Kiedyś miałem podobną sytuację z brokerem kurierskim. Też przeciągał wypłatę pieniędzy aż w końcu oszukał kilka tysięcy ludzi w całej Polsce.
Kolejna kwestią jest bezpieczeństwo przesyłanych danych. W zasadzie musiałem przesyłać dokumenty które stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa i bazę kontrahentów do jakieś firmy "X" która prowadzi obsługę dla Zondy na terenie Polski. Takie firmy mają to do siebie, że często wymienia się w nich kadra. Ja nie wiem jak są zabezpieczone moje dokumenty przed skopiowaniem i wyniesieniem z firmy. Dziś Pan David pracuje w KYC firmy X obsługującej Zondę a jutro pójdzie do pracy gdzie indziej.
Mam nadzieję że jestem przewrażliwiony po przejściach z brokerem, ale na wszelki wypadek zawinąłem się z tej giełdy bo nie mam kompletnie zaufania i mam dziwne przeczucie że pewnego dnia wiele osób obudzi się z palcem w dupie.

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 16 stycznia 2015
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tutkarz » czwartek, 16 grudnia 2021, 10:32

Nie jesteś przewrażliwiony bo ja mam taką samą sytuację, znowu odmówiono mi wypłaty środków i zamknięcia konta zasłaniając się regulaminem, że to wymaga weryfikacji. Tymczasem ich regulamin nie stoi ponad prawem i oni nie mają prawa do legitymowania nikogo bo od tego są specjalnie powołane służby. Jeżeli ja wszystko dokładnie wytłumaczyłem, że nie ma żadnych wątpliwości, to odmowa wypłaty środków NA KONTO WŁAŚCICIELA z ich strony jest najzwyklejszym przestępstwem. Tym bardziej, że korzystałem z bardzo wielu giełd i nigdy w życiu z niczym nikt nie robił mi tam żadnych problemów. Dlatego jak znajdę chwilę czasu to moja następna odpowiedź będzie już po konsultacji z prawnikiem i kto wie czy nie wnioskiem do prokuratury o możliwość popełnienia przestępstwa. I wcale się nie zdziwie jak do tego wniosku dołączyło by się dużo więcej osób.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » czwartek, 16 grudnia 2021, 11:51

trzeźwy inaczej pisze: środa, 15 grudnia 2021, 21:53Mnie ten portal śmierdzi Amber Gold.
Wspomniany przez Ciebie portal nie był licencjonowany i regulowany. Zonda jest i to daje gwarancję bezpieczeństwa.
Przykro nam, że proces sprawdzenia dokumentów był czasochłonny. Musimy podchodzić do takich procedur bardzo poważnie i zdarza się, że rzeczywiście po przesłaniu jednych dokumentów potrzebne jest dosłanie innych celem wykluczenia jakichkolwiek wątpliwości.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo swoich danych, to bardzo dobrze, że się tym interesujesz. Uspokajając, uzyskanie przez nas licencji było poprzedzone dokładnymi kontrolami naszych procedur. Aktualnie cechujemy się bardzo wysokimi standardami przechowywania danych. Gdyby było inaczej, giełda zniknęłaby z rynku.
tutkarz pisze: czwartek, 16 grudnia 2021, 10:32Nie jesteś przewrażliwiony bo ja mam taką samą sytuację, znowu odmówiono mi wypłaty środków i zamknięcia konta zasłaniając się regulaminem, że to wymaga weryfikacji.
Regulamin Zondy wynika bezpośrednio z przepisów, które zobowiązują giełdę do weryfikacji Użytkownika przed umożliwieniem wypłaty z konta. Możemy nie chcieć weryfikować, ale musimy to robić, aby giełda funkcjonowała zgodnie z prawem.

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 16 stycznia 2015
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tutkarz » czwartek, 16 grudnia 2021, 13:48

Nie zgadzam się z waszym stanowiskiem, ponieważ wasze działanie zgodnie z prawem ma polegać na raportowaniu odpowiednich służb o podejrzanych transakcjach. Nikt nigdzie nie dawał wam żadnego prawa do robienia samemu dochodzeń ani zbierania nadmiernych ilości informacji.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
-10
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » piątek, 17 grudnia 2021, 10:17

Giełda Zonda jest giełdą regulowaną, posiadającą estońską licencję “Providing a virtual currency service”. W związku z tym, giełdę obejmują regulację jurysdykcji estońskiej.
Działania giełdy Zonda podejmowane są ze względu na wymogi wynikające z regulacji AML, a dokładnie z estońskiej Ustawy o Przeciwdziałaniu Praniu Pieniędzy oraz Finansowaniu Terroryzmu z 26.10.2017r. Niemniej jednak, przepisy krajowe w Unii Europejskiej mają swoje podłoże w regulacjach Unijnych (Dyrektywy AML od IV do VI).

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
23
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: trzeźwy inaczej » piątek, 17 grudnia 2021, 18:47

Zonda pisze: czwartek, 16 grudnia 2021, 11:51Przykro nam, że proces sprawdzenia dokumentów był czasochłonny. Musimy podchodzić do takich procedur bardzo poważnie i zdarza się, że rzeczywiście po przesłaniu jednych dokumentów potrzebne jest dosłanie innych celem wykluczenia jakichkolwiek wątpliwości.

Debatujecie ze mną przez kilka dni o ruchach na moim koncie (konkretna wpłata we wpłatomacie) i jest to powodem zablokowania wypłaty, dzwoni do mnie Wasz pracownik w celach weryfikacji, po czym jest planowania wideokonferencja w celu weryfikacji. Nagle po kilku dniach prosicie o saldo konta. Jak zacząłem dociekać jak wygląda ta Wasza weryfikacja bo to śmierdzi ściemą na kilometr, to nagle przysłaliście maila żeby nie przysyłać salda konta i odblokowaliście mi konto żeby zamknąć temat.
Proszę zatem nie mydlić mi oczu i nie wciskać jakiegoś farmazonu o weryfikacjach bo zacznę wrzucać screeny i Was publicznie zadepcze argumentami.
Zonda pisze: czwartek, 16 grudnia 2021, 11:51Jeśli chodzi o bezpieczeństwo swoich danych, to bardzo dobrze, że się tym interesujesz. Uspokajając, uzyskanie przez nas licencji było poprzedzone dokładnymi kontrolami naszych procedur. Aktualnie cechujemy się bardzo wysokimi standardami przechowywania danych. Gdyby było inaczej, giełda zniknęłaby z rynku.

To że posiadacie licencję nie jest kwestionowane. Ale ja nie przesyłam dokumentów do Was ale do ORION SOFTWARE
Gawronów 22, 40-527 Katowice. To ta firma zapewnia Wam obsługę na terenie Polski a ja nie wiem jak wygląda kwestia zabezpieczenia danych wrażliwych w tej firmie. Myślę że kupienie informacji od pracowników takiej firmy to nie jest jakiś duży problem. Myślę, że nie większy niż 10tyś zł. Żeby dotrzeć do tych pracowników wystarczy poczekać o 19:00 pod budynkiem :)
Zonda pisze: czwartek, 16 grudnia 2021, 11:51Regulamin Zondy wynika bezpośrednio z przepisów, które zobowiązują giełdę do weryfikacji Użytkownika przed umożliwieniem wypłaty z konta. Możemy nie chcieć weryfikować, ale musimy to robić, aby giełda funkcjonowała zgodnie z prawem.

W moim przypadku nie weryfikowaliście czy ja to ja tylko skąd mam pieniądze i dlatego zablokowaliście mi konto. Kulą w płot..
Zonda pisze: piątek, 17 grudnia 2021, 10:17Giełda Zonda jest giełdą regulowaną, posiadającą estońską licencję “Providing a virtual currency service”. W związku z tym, giełdę obejmują regulację jurysdykcji estońskiej.

https://www.estonia-company.ee/financia ... DYQAvD_BwE
Który pakiet macie? ten za 3000 euro czy 3300?
Zonda pisze: piątek, 17 grudnia 2021, 10:17Działania giełdy Zonda podejmowane są ze względu na wymogi wynikające z regulacji AML, a dokładnie z estońskiej Ustawy o Przeciwdziałaniu Praniu Pieniędzy oraz Finansowaniu Terroryzmu z 26.10.2017r. Niemniej jednak, przepisy krajowe w Unii Europejskiej mają swoje podłoże w regulacjach Unijnych (Dyrektywy AML od IV do VI).

Tak się składa przypadkowo, że w czasie kiedy zablokowaliście mi konto, przeczytałem ta ustawę AML. Ona weszła w niemal w identycznym brzmieniu we wszystkich krajach unii. W Polsce ta ustawa jest taka sama jak w Estonii. Owszem ta ustawa nakłada obowiązek nadzoru ale nie w takim kształcie jak Wy ją interpretujecie.

Jesteście w posiadaniu moich wrażliwych danych włącznie w warunkami mieszkaniowymi i samochodem jakim jeżdżę. Macie udokumentowane dokumentami z maja 2021 z podpisami i pieczątkami kwotę 1 053 860,11zł. Na mojej giełdzie nic się nie dzieje bo ja tutaj jestem żeby uciec przed inflacją a krypto to dla mnie jakaś czarna magia. Kiedy chcę wypłacić 20tyś bo potrzebuję na szybko kasy, odwołujecie kilkukrotnie przelewy (nie powiadamiając mnie o tym) po czym wszczynacie procedurę weryfikacji czy ja to faktycznie JA a potem weryfikację pochodzenia środków. Pod pretekstem ALM i KYC kisicie pieniądze ludzi. Mój przypadek jest miażdżącym dowodem tego że KYC i AML to tylko pretekst.
Ja już sobie od Was poszedłem bo nie mam zaufania. Mnie to śmierdzi wałkiem ale jak już wspomniałem wcześniej, możliwe że się mylę.
Skończycie jak ebay w Polsce. Oni chcieli uczyć Polaków jak sprzedawać w internecie. W necie aż huczy od historii podobnych do mojej. Ludzie nie będą żebrać o własne pieniądze. Po prostu pójdą gdzie indziej.

Natomiast te Wasze certyfikaty, akredytacje i dekrety papieskie możecie powiesić na gwoździu bo są tyle warte co naklejka "Wzorowy pacjent". Całą tą Waszą giełdę Pan Wiesław może spakować na jednego pendriva, wsadzić go do kieszeni i tyle w temacie.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości